PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Michelin crossclimate lastik.

sertan61ts
11-12-2015, 09:41
S.a. arkadaşlar. Aracima yeni michelin crossclimate 4 mevsim diye adlandirilan kışlık sertifikası olan ilk yaz lastigi aldım. 300 km kullandım. Karda kullanma şansım olmadı fakat lastik çok güzel yumuşak leonun sert süspansiyon olması lastiğin yumuşaklığı ile birleşince çok iyi bir yol tutuş ve konfor sunuyor.eski continental lastiklerine nazaran çok sessiz..Düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.Hayırlı günler.

emrecants
11-12-2015, 09:51
Benim lastiklerde Continental SporContact ama çok seviyorum lastikleri ama biraz fazla gürültülü.

ismail
11-12-2015, 10:03
sertan61ts kardeşim hayırlı olsun
iyi günlerde kullanmanı dilerim

OzMusti
11-12-2015, 10:03
Bende de Goodyear Vector 4 Seasons var.
Geçtiğimiz 7 yıl, yaz-kış lastik değişimi yaparak kullandım. Kış lastiği bir mucize. Kesinlikle zincire gerek yok. 1 karış karda, dik yokuşta durup kalkabiliyorsunuz. Frenlemeniz keza iyi. Ama %90 İstanbul şehir içinde kullanıyorum Altea'mı. Bir de üzerinde 225-45-17 lastik var. Yaz kış değişimi yine pahalı olacak. Bu kışıda 4 mevsim lastiğim ile geçireceğim. Bakalım ne olacak.

Emre
11-12-2015, 10:16
a.s hayırlı olsun, sanırım bu kış kar yağdığından lastiklerin sonuçları buradaki kullanıcılarla daha çok belli olucaktır.

DrCupra
11-12-2015, 10:20
Hayirlisi olsun sertan61ts emrecants contilerden nefret ettim desem yerididir.

emrecants
11-12-2015, 10:23
Hayirlisi olsun sertan61ts emrecants contilerden nefret ettim desem yerididir.

Aslında pürüzsüz yolda çok performanslı yağ gibi akıyor sanki ama yol azcık bi pütür olsa hiç emmiyor direk içeri veriyor :Sct 001: Bizim Türkiye için yapılmamış belli

DrCupra
11-12-2015, 10:28
Aslında pürüzsüz yolda çok performanslı yağ gibi akıyor sanki ama yol azcık bi pütür olsa hiç emmiyor direk içeri veriyor :Sct 001: Bizim Türkiye için yapılmamış belli
Tabi tabi sifir en ufak cikinti tepkimesi direk iceride. Nerdeyse alcam.bicagi ikiye bolucem lastikleri okadr biktim Bizim araclarda zaten yalitim zayif bide contiler sayesinde kafa oluyor Scotch brite sünger gibi.

emrecants
11-12-2015, 11:23
Tabi tabi sifir en ufak cikinti tepkimesi direk iceride. Nerdeyse alcam.bicagi ikiye bolucem lastikleri okadr biktim Bizim araclarda zaten yalitim zayif bide contiler sayesinde kafa oluyor Scotch brite sünger gibi.

Benimkiler bitti zaten yırtıp atacam :) ne alalım peki ne öneriyosun?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Amet
11-12-2015, 14:58
Hayırlı olsun, 4 mevsim oluduğu için çekinmiştim açıkcası. Ankara'ya kar yağıyorda kalkmıyor değil ama nolur nolmaz diye kışlık aldım. Goodyear ultragrip 8 performance.

MuhammeD
11-12-2015, 15:25
Continental kadar dandik bir lastik görmedim ben eski şirket aracımda sıfır taktırdığımız contiler düz yolda giderken yanaktan patlamıştı düz takılabilecek kesebilecek hiç bir şeyin olmadığı yolda başıma gelmişti o gün bugündür Continental lastikten nefret etmişimdir.

jcvs337
11-12-2015, 16:54
Lastikte yanaktan patlama diye birşey pek olmaz siz daha önceden o bölgeye balon yaptırıp farketmemiş ve muhtemelen belli bir süre öyle kullanmanız neticesi kort bezlerinin tamamını koparıp patlamaya neden olmuşsunuzdur.Dünya devi Alman markasına dandik demek biraz zor böyle ufak bir hadiseden ötürü MuhammeD

MuhammeD
11-12-2015, 16:57
Lastikte yanaktan patlama diye birşey pek olmaz siz daha önceden o bölgeye balon yaptırıp farketmemiş ve muhtemelen belli bir süre öyle kullanmanız neticesi kort bezlerinin tamamını koparıp patlamaya neden olmuşsunuzdur.Dünya devi Alman markasına dandik demek biraz zor böyle ufak bir hadiseden ötürü MuhammeD
Sıfır takılan lastik ortalama 500km bile gitmedi lastik balon yapma ihtimali sıfır

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

jcvs337
12-12-2015, 17:01
Lastik takılıp yola çıktıktan 5m sonra bile balon yapabilir sert bir şeklide çukura girerseniz veya kaldırım kenarı,taş,banket,kasise yanaktan çarparsanız MuhammeD

ismail
12-12-2015, 23:59
Lastik takılıp yola çıktıktan 5m sonra bile balon yapabilir sert bir şeklide çukura girerseniz veya kaldırım kenarı,taş,banket,kasise yanaktan çarparsanız MuhammeD

doğrudur kesinlikle haklısın
yalnız michelin bu konuda pazarda lider sahipliğini kimseye vermez gibime geliyor

toreuyar
13-12-2015, 01:31
S.a. arkadaşlar. Aracima yeni michelin crossclimate 4 mevsim diye adlandirilan kışlık sertifikası olan ilk yaz lastigi aldım. 300 km kullandım. Karda kullanma şansım olmadı fakat lastik çok güzel yumuşak leonun sert süspansiyon olması lastiğin yumuşaklığı ile birleşince çok iyi bir yol tutuş ve konfor sunuyor.eski continental lastiklerine nazaran çok sessiz..Düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.Hayırlı günler.

Hayırlı olsun, kazasız belasız süresin. 4K'da ben de değiştirip CrossClimate'e geçtim, çok menunum. Alacak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum. 4,5K oldu benim cross üstünde, kuru ve ıslak performansı oldukça iyi, ses ve konfor da eco'lara göre çok çok iyi. Karda nasıl tepki verdiğini bu kış göreceğiz.

toreuyar
13-12-2015, 01:38
doğrudur kesinlikle haklısın
yalnız michelin bu konuda pazarda lider sahipliğini kimseye vermez gibime geliyor

15 seneyi aşkındır michelin kullanıyoruz, son 3 senedir bridgestone'da kullandık, continental de kullandık. Genelde, conti hariç, markadan ziyade modele göre performans değişiklik gösteriyor. Conti bana prk bridgestone veya michelin seviyesinde gelmedi.

Ama ismail senin neden michelin düşmanı olduğunu çözemedim? Diğer konularda da ne zaman bir michelin sözü geçse yerin dibine gömüyon markayı. Bu kadar senedir frene bastığımızda bu lastiklerin durmadığı veya direksiyonu çevirdiğimizde dönmediği olmadı. Söz konusu şastikler min 150 beygir araçlara takılıydı ve araçlar performanslı kullanılıyordu. Benim markadan bir kazancım yok neticede ancak michelin'in yabana atılabileceğine de inanmıyorum.

ismail
13-12-2015, 12:18
15 seneyi aşkındır michelin kullanıyoruz, son 3 senedir bridgestone'da kullandık, continental de kullandık. Genelde, conti hariç, markadan ziyade modele göre performans değişiklik gösteriyor. Conti bana prk bridgestone veya michelin seviyesinde gelmedi.

Ama ismail senin neden michelin düşmanı olduğunu çözemedim? Diğer konularda da ne zaman bir michelin sözü geçse yerin dibine gömüyon markayı. Bu kadar senedir frene bastığımızda bu lastiklerin durmadığı veya direksiyonu çevirdiğimizde dönmediği olmadı. Söz konusu şastikler min 150 beygir araçlara takılıydı ve araçlar performanslı kullanılıyordu. Benim markadan bir kazancım yok neticede ancak michelin'in yabana atılabileceğine de inanmıyorum.

michelin ın kötü lastik olduğunu düşünmüyorum
hiçbir zaman da sert yerin dibine gömecek şekilde de mesaj yazdığımı sanmıyorum
sadece birkaç arkadaşımın başına gelen yanaktan balon yapma meselesi hep michelin lastiklerine denk geldiğinden bir türlü ısınamadım ilk tercih edeceğim lastikler arasında değildir demek istiyorum
mesela en çok kullanılan 205/55/16 ebattan bir bakalım
goodyear efficient grip performance 176 tl ve B A 68db etiket değerine sahip
michelin primacy 3 230 tl ve C A 69 dB etiket değerine sahip
arada lastik başına 54 tl fiyat farkı var
üstelik yakıt değeri ve ses seviyesi daha kötü
bir de üstüne bir şekilde yanaktan balon yaptı mı benim için tercih sebebi olmuyor
tabiki bu durumda da sevdiklerime de ilk olarak tercih ettireceğim lastikler arasında değil
kullanmadığım / kullanmayı düşünmediğim bir malzemeyi neden başkasına tavsiye edeyim ki
çok sıradışı bir istek olur o zaman tavsiye ettiğim durumlar da olmuştur
http://www.seatclubturkey.com/satiyorum/44981-satilik-225-45-r-17-91-w-1700-km-kullanilmis-michelin-primacy-3-orijinal-17-dinamik-jant-3.html#post1005785

toreuyar
13-12-2015, 14:40
ismail lastiklerin arasında 5₺ fark var:

http://www.lastikcim.com.tr/Michelin-Primacy-3-GRNX-20555R16-91W,PR-10133.html

http://www.lastikcim.com.tr/Goodyear-Efficientgrip-Performance-20555R16-91W,PR-5466.html

Michelin: 269,93₺
Goodyear: 264,60₺

Ancak ben lastik fiyatını önemsemem zira kampanya olur, indirim olur, ben daha uygun fiyat buldum diyen olur. Michelin Primacy 3 ADAC 2015 yaz lastiği testinde birinci oldu:
http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/13/9004fa1aa57cbccd710cde54f0122d71.jpg

Kişisel görüşlerine sözüm yok, elbetteki ben duymak isterim ve bilhakis paylaşmanı isterim. Ama 15 senedir hiç yaşamadığımız problemleri kronik rahatsızlıklar gibi belirtilmesi bence pek doğru olmuyor. Bu görüşlerindeki keskinliği başka paylaşımlarında da gördüğümü hatırlıyorum, bundan dolayı rahatsız oldum.
ismail foruma inanılmaz katkından dolayı herkes sana bişeyler soruyor, söylediklerini kural gibi kabul ediyor. Haliyle bu da daha objektif olma sorumluluğu getiriyor. Değinmek istediğim buydu.

jcvs337
13-12-2015, 15:45
sadece birkaç arkadaşımın başına gelen yanaktan balon yapma meselesi hep michelin lastiklerine denk geldiğinden bir türlü ısınamadım ilk tercih edeceğim lastikler arasında değildir demek istiyorum
bir de üstüne bir şekilde yanaktan balon yaptı mı benim için tercih sebebi olmuyor
tabiki bu durumda da sevdiklerime de ilk olarak tercih ettireceğim lastikler arasında değil
kullanmadığım / kullanmayı düşünmediğim bir malzemeyi neden başkasına tavsiye edeyim ki
http://www.seatclubturkey.com/satiyorum/44981-satilik-225-45-r-17-91-w-1700-km-kullanilmis-michelin-primacy-3-orijinal-17-dinamik-jant-3.html#post1005785

Lastik fiyat fayda endeksi olarak Goodyear'ı her zaman Michelin'den önde tutarım.1. olarak Goodyear'ın TR'de fabrikası yatırımı istihdamı var Michelin komple ithal olarak geliyor 2. olarak garanti ve lastik arıza konusu bu yaşıma kadar michelin'in arızıya giden lastiği kabul ettiğini görmedim ya kullanıcı hatası ya bozuk yol aşırı yük gibi bahanelerle red eder lastiği Goodyear ise hiç değilse müşteri memnuniyeti açısından 45bin km yapmış 18aylık lastiğe 50 tl ödeme çıkardı.

Redhot
13-12-2015, 15:50
Her lastiğin avantaj ve dezavantajlı olduğu noktalar vardır. @ismail (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=2617) abinin dediği gibi Michelin nazik bir lastiktir. Telli yapısından dolayı sert darbelerde balon yapmaya müsaittir. Bir Michelin kullanıcısı ve bunların farkında olarak ben de Michelin CrossClimate aldım. Birkaç aydır kullanıyorum ve daha önce kullandığım PS3 kadar memnunum.
Michelin de yanak nazikliğine hakim olduğundan CrossClimate yanaklarını güçlendirmiştir. Sert ve yolda çıkabilecek darbe unsurlarına dikkat etmeyen insanlar için Michelin doğru tercih olmayabilir. Ancak bu zamana kadar kullandığım lastiklerinde bu durumu yaşamadım. Kişisel araç kullanım tarzına göre marka model seçilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Bunların dışında Michelin güvenlik/konfor noktasında tercih edeceğim ilk markadır. CrossClimate modelini de tavsiye ederim.

Türkşad
13-12-2015, 16:15
Potenza vardı Leon'un üstünde abim.
Deli gibi yol tutuyor.
Hemde lastik miladını tamamlamasına rağmen. (Çatlamıştı)
Sonra primacy 3 aldım.
225/45/R17 idi 2 lastikte.
Michelin az biraz daha konforluydu.
Ama araba resmen esp kullanmaya başladı.
Bir daha primacy 3 almam kesinlikle.
Diğer lastiklerini bilemem.
İnşâAllah faydalı olmuştur bu bilgim.

SM-N9000Q cihazımdan gönderildi

patrıot
13-12-2015, 16:30
Herkes sessiz lastik peşinde ama malesef ses lastikten değil bizim kotu yollarımızdan kaynaklanıyor.
Bir iki arkadaş bizim yollara uygun olmayan lastikten bahsetmiş.
Aslında var ama biz itibar etmiyoruz.
Lassa ve brıdgestone tam bizim yollarımıza göre lastik üretiyor.
Taksicilerin bir çoğu araçlarında brıdgestone b330 kullanıyor.Neden?
tek bu lastikle 80-90 bin yaptıklarını söyluyorlar.

yumusak lastikler çabuk biter,az ses yapar.
Artı ve eksileri var.
Kim hangisini isterse onu kullanır.
Goodyear,conti,brıdgestone,Mıchelın,Nokian hepsinden kullandım.
Kumho,Marangonı,Lassa,Avon,Sava,Hankook bunlarıda kullandım.

İçlerinde en çok beğendiğim lastik Brıdgestone potenza s-001 idi
Lastik ısındığı zaman yoldan kopmuyor.
200+ hızlarda bile makas veya hızlı şerit değiştirmede çok stabil gidiyordu.
Tek kotu tarafı sert olması....
Performans lastikleri sert yapıda oldugu için beni hiç rahatsız etmedi.

BlueLine
13-12-2015, 16:37
Herkes sessiz lastik peşinde ama malesef ses lastikten değil bizim kotu yollarımızdan kaynaklanıyor.
Bir iki arkadaş bizim yollara uygun olmayan lastikten bahsetmiş.
Aslında var ama biz itibar etmiyoruz.
Lassa ve brıdgestone tam bizim yollarımıza göre lastik üretiyor.
Taksicilerin bir çoğu araçlarında brıdgestone b330 kullanıyor.Neden?
tek bu lastikle 80-90 bin yaptıklarını söyluyorlar.

yumusak lastikler çabuk biter,az ses yapar.
Artı ve eksileri var.
Kim hangisini isterse onu kullanır.
Goodyear,conti,brıdgestone,Mıchelın,Nokian hepsinden kullandım.
Kumho,Marangonı,Lassa,Avon,Sava,Hankook bunlarıda kullandım.

İçlerinde en çok beğendiğim lastik Brıdgestone potenza s-001 idi
Lastik ısındığı zaman yoldan kopmuyor.
200+ hızlarda bile makas veya hızlı şerit değiştirmede çok stabil gidiyordu.
Tek kotu tarafı sert olması....
Performans lastikleri sert yapıda oldugu için beni hiç rahatsız etmedi.
ismail abinin tavsiyesi üzerine 18 jant aldığımda bana Dunlop Sport maxx rt önerdi lastikler biraz sert dediğiniz gibi ama canavar canavar iyi ki almışım youtube dan araştırın adamlar neler yapıyor bu lastikle çukur makas vs bu lastiği yıldıramaz ama yolun tüm ayrıntısını hissettirir tabi bu 18 jant olmasının da bir rolü var.

patrıot
13-12-2015, 16:43
ismail abinin tavsiyesi üzerine 18 jant aldığımda bana Dunlop Sport maxx rt önerdi lastikler biraz sert dediğiniz gibi ama canavar canavar iyi ki almışım youtube dan araştırın adamlar neler yapıyor bu lastikle çukur makas vs bu lastiği yıldıramaz ama yolun tüm ayrıntısını hissettirir tabi bu 18 jant olmasının da bir rolü var.

Emre 18" jant olması değil aslında,
Bir çok faktör var.
Aracın ark bağımsız olmaması,Amortisor seçimi,
yay seçimi,Ön amortisor kolları vs gibi bir çok neden var.
Lastiğin sertliği belki en son sıralara gelir.

BlueLine
13-12-2015, 16:48
Emre 18" jant olması değil aslında,
Bir çok faktör var.
Aracın ark bağımsız olmaması,Amortisor seçimi,
yay seçimi,Ön amortisor kolları vs gibi bir çok neden var.
Lastiğin sertliği belki en son sıralara gelir.

Tabi abi bizim araçlarda tam konfordan bahsedilemez aracın karakteristik özelliği biraz sert birazda orta kalite yani :)

BySonic
13-12-2015, 17:08
225/45/17 düşünüyorum michelin cross olandan aracın üctünde hankook evo 2 var ismail abi görüşün nedir şehir dışına çıktığımdan 4 mevsim olması lazım. bide fiyat için tavsiye bayiler var mı internetten 345 en düşük fiyat bulduğum

Redhot
13-12-2015, 21:51
225/45/17 düşünüyorum michelin cross olandan aracın üctünde hankook evo 2 var ismail abi görüşün nedir şehir dışına çıktığımdan 4 mevsim olması lazım. bide fiyat için tavsiye bayiler var mı internetten 345 en düşük fiyat bulduğum

Ben 4 lastik takma dahil 1.500 ödedim. Fiyat takma dahilse 100 TL ucuz. Bilgine

Cenkshn
13-12-2015, 22:27
Citroën berlingomuzda Michelin primacy hp var yazlık. Frene basınca hemen abs ye giriyo kalkışlarda biraz yüklenirsen patinaja düşüyo. Yokuşlarda patinajla kalkmaktan lastikde parçalanmalar oldu. 215/55/16 95v. Belkide 95 olmasından sert yapıdadır. Ama kışlıklarımda 95 serisinde kışlıklarda hiç sıkıntı yok. Ne abs nede patinaj.

Herkes kullandığı lastiği biliyor. Pirelliyi pek kimse sevmesede belli modelleri gayet başarılı. Ben p7 blue kullanıyorum. Blue serisini pek kimse bilmez ancak b-a dan düşük etiket değeri yokki bi ölçüde a-a almış. Kışlıklarımda pirelli sottozero bi sıkıntı yaşatmadı ses seviyeside gayet düşük.

Croosclimate sizi kışım idare edecek lastikdir. 4 mevsim kış sembollü bi croosclimate var bide pirelli allseason var. Ancak bunlar kışın idare eder denebilir şimdilik. Çünkü daha yeni çıktı daha kar buz görmedi ve km performansı ne kadar olacak yazın çok sıcakda parçalanacaklarmı belli değil. Şu an alıp kullananlar lastikleri bitirince belli olacak yorumlar.

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BySonic
13-12-2015, 22:49
Ben 4 lastik takma dahil 1.500 ödedim. Fiyat takma dahilse 100 TL ucuz. Bilgine

yarın arayıp izmirdeki bayilere sorcam takma sökmeye 100 lira alırlar zaten bendende

ismail
14-12-2015, 08:02
ismail lastiklerin arasında 5₺ fark var:
Michelin Primacy 3 GRNX 205/55R16 91W (http://www.lastikcim.com.tr/Michelin-Primacy-3-GRNX-20555R16-91W,PR-10133.html)
Goodyear Efficientgrip Performance 205/55R16 91W (http://www.lastikcim.com.tr/Goodyear-Efficientgrip-Performance-20555R16-91W,PR-5466.html)
Michelin: 269,93₺
Goodyear: 264,60₺
Ancak ben lastik fiyatını önemsemem zira kampanya olur, indirim olur, ben daha uygun fiyat buldum diyen olur. Michelin Primacy 3 ADAC 2015 yaz lastiği testinde birinci oldu:
http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/13/9004fa1aa57cbccd710cde54f0122d71.jpg
Kişisel görüşlerine sözüm yok, elbetteki ben duymak isterim ve bilhakis paylaşmanı isterim. Ama 15 senedir hiç yaşamadığımız problemleri kronik rahatsızlıklar gibi belirtilmesi bence pek doğru olmuyor. Bu görüşlerindeki keskinliği başka paylaşımlarında da gördüğümü hatırlıyorum, bundan dolayı rahatsız oldum.
ismail foruma inanılmaz katkından dolayı herkes sana bişeyler soruyor, söylediklerini kural gibi kabul ediyor. Haliyle bu da daha objektif olma sorumluluğu getiriyor. Değinmek istediğim buydu.

kardeşim sanırım lastikçim goodyear a uzak bir marka
hepsiburada, kolayoto, kliksa gibi sitelerden (en ucuz buralarda gibi) baktığım kadarı ile michelin 212 tl goodyear ın 170 tl gibi fiyatları var
Michelin Primacy 3 205/55 R16 91V Yaz Lastiği (Üretim Yılı: Fiyatı (http://www.hepsiburada.com/michelin-primacy-3-205-55-r16-91v-yaz-lastigi-uretim-yili-2015-p-OTYSF555266)
Goodyear Efficientgrip 205/55 R16 91V Performance Yaz Fiyatı (http://www.hepsiburada.com/goodyear-efficientgrip-205-55-r16-91v-performance-yaz-lastigi-uretim-yili-2015-p-OTYSF555269)
Michelin Primacy 3 205/55R16 91V - KolayOto (http://kolayoto.com/michelin-primacy-3-grnx-205-55r16-91v.html)
Goodyear EfficientGrip Performance 205/55R16 91V - KolayOto (http://kolayoto.com/goodyear-efficientgrip-205-55r16-91v-11414.html)
Michelin 205/55 R16 91V Primacy 3 Oto Lastik - kliksa.com (http://www.kliksa.com/urun/michelin-20555-r16-91v-primacy-3-oto-lastik/901907015)
Goodyear 205/55 R16 91V EfficientGrip Performance Oto Lastik - kliksa.com (http://www.kliksa.com/urun/goodyear-20555-r16-91v-efficientgrip-performance-oto-lastik/901906928)
olabildiğince objektif olmaya çalışıyorum
tabiki ne senin yaşamaman başkasının yaşamayacağı
ne de benim yaşamam başkasının yaşayacağı anlamına da gelmiyor
her seferinde araştırma yapma imkanın maalesef olmuyor
tecrübelerimden faydalanmak ve bilakis benim düşüncemi / önerimi öğrenmek isteyen abilerime, kardeşlerime yardımcı olmaya çalışıyorum
yazdıklarımdan meshul olduğmun farkındayım
bir anektot yazayım
bir kardeşimiz beyaz ampül tavsiyesi istedi
bende aydınlatması iyi olan beyaza yakın bir ampül tavsiye ettim
ampülü alan kardeşim abi sen tavsiye etmiştin bu ampülün beyaz renk ile ne ilgisi var bu bildiğin sarı yanıyor diye yazdı ki tavsiye ettiğim ampül standart ampülden %10 daha fazla beyaz yanan bir ampüldü
kardeşim hesap numaranı ver ücretini göndereyim ampülü bana gönder diye yazdım
o kardeşim de yok abi sen aydınlatma performansı yüksek beyaz ampül tavsiye etmişsin dedi
kullanmadığım ve kullanmayı düşünmediğim bir ürünü tavsiye edip olumsuz bir durum yaşandığında telafisini edebilecek sorumluluk duygusundayım
tabiki hepimiz insanız kul hatasız olmaz
herkesi memnun edebilecek bir insan olduğumu düşünmüyorum
istemeden verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim

kardeşim michelin ın bu cross climate lastikleri çok güzel
bi o kadar da merak ettiğim konu bu lastiklerin yaz performansı yada o sıcakta yıpranması diyelim
benim şahsi düşüncem kışın kış lastiği yazın yaz lastiğidir
hepsiburada ve kolayoto ya baktım fiyat olarak 350 den aşağı göremedim
son karar senindir kardeşim

yasaminonuru
15-12-2015, 00:17
Hayırlı olsun. Michelin lastiğin kralıdır bence. hem yaz hem kış lastiklerini kullandım, başka markalara geçince kalitesi daha iyi anlaşılıyor.

ERC
15-12-2015, 01:08
Potenza vardı Leon'un üstünde abim.
Deli gibi yol tutuyor.
Hemde lastik miladını tamamlamasına rağmen. (Çatlamıştı)
Sonra primacy 3 aldım.
225/45/R17 idi 2 lastikte.
Michelin az biraz daha konforluydu.
Ama araba resmen esp kullanmaya başladı.
Bir daha primacy 3 almam kesinlikle.
Diğer lastiklerini bilemem.
İnşâAllah faydalı olmuştur bu bilgim.

Potenza gercekten iyi yol tutuyor benim lastiklerde bitikte cok guveniyodum ama haftasonu husrana ugratti beni cunku virajda tutan lastik frende tutmadi ne yazikki cok guvenmemek lazim oyuzden 40 bin km yaptimi bi lastik dis var diye devam etmemek lazim

Türkşad
15-12-2015, 07:49
Potenza gercekten iyi yol tutuyor benim lastiklerde bitikte cok guveniyodum ama haftasonu husrana ugratti beni cunku virajda tutan lastik frende tutmadi ne yazikki cok guvenmemek lazim oyuzden 40 bin km yaptimi bi lastik dis var diye devam etmemek lazim
Aynı durum bende de oldu.
Yol tuttu ama frenler tutmadı.
Bri sert, iyi filan ama her sene değiştirmek lazım.
En azından iyi performans almak isteniyorsa.

LoXoL
18-12-2015, 21:31
Daha önce Dunlop SP Fastresponse kullanıyordum. Şu anda Michelin Primacy 3 kullanıyorum. Ok rahat konforlu ve fren mesafesi iyi diyorlar. Ancak ben dunlop kadar iyi bulamadım bu lastiği. Mesela dunlop ile 80 ile girdiğim viraja bununla en fazla 65 ile giriyorum. Dunlop ile 4-5 kişi 100 ile girdiğim viraja bununla girdiğimde lastik yanaklarından hıtır hıtır ses geliyor ve araba ha kaydı ha kayacak diye tedirgin oluyorum. Dunlop ile 60km ile girdiğim virajda bununla aynı hızı yaptığımda esp devreye giriyor. Daha çok sayarım. Bu arada dunlop ile karlı havada rahatlıkla gittiğim yolda bu lastik ile 10 metre kımıldayamadım. İkiside yaz lastiği. Bilmiyorum. Ben pişmanım gibi.

bynedim
01-01-2016, 02:53
Yaz başı aracıma distrübütörün ısrarlarıyla Michelin Cross Climate aldım, aracın orjinalinde gelen Bridgestone lastikten adet başı 100TL daha uygundu fiyatı.

Kıyaslamak gerekirse yumuşaklığı kendimi minibüslerin yaylı şöför koltuğunda gibi hissettirdi, fakat bu hissi sevdim. Ortada tek kanallı V tasarım dişlerden oluşan bu lastik, bir nevi konfor sağladı.

Bunun dışında yaz ve bahar mevsimi boyunca İzmir şehir içi ve Muğla Milas, Fethiye yolculuklarında kullandım. Yol tutuşu çok bariz şekilde arttırdı, virajlarda +10km daha (60-70km/h hızlarında) güven sağladı. Buna rağmen yakıt tüketiminde değişiklik olmadı diyebilirim.

Tabi eski lastik - yeni lastik etkisi de büyüktür.

Kısacası Leon için de özellikle aracı süspanse edebilmek için değişimde tercih edeceğim lastik Michelin Crossclimate olacaktır.

gokhan_70
01-01-2016, 09:38
şiddetle Nokin WR D4 91H öneirim yol tutuşu çok iyi belki yaz lastği kadarda ses yapmıyordur 205x55x16 yaklaşık 210 tl ve dünyada ilk A alan lastik
Nokian WR D4'ü test ettik (http://www.rezulteo-lastik.com.tr/yeni-lastik/nokian-wr-d4-u-test-ettik-27413)

ozdemirbay
21-01-2016, 00:25
4 mevsim lastiği ile kış lastiği arasında gidip geliyorum. sanırım forumdaki bu sayfa ve diğer yorumlardan sonra hem yılda 2 kere değiştirme ihtiyacı olmaması hem de yeterli olduğuna ikna olduğum performansı nedeniyle 4 mevsim lastiği tercih edeceğim.

Asteryus
21-01-2016, 13:52
Izmirde yaşamak ne güzel kış lastigi derdin yok :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

S.Yilmaz
17-11-2016, 14:49
Arkadaşlar kışlıkları takdırdım malum...yazlıklar bitmiş durumda yazın yenisini alacam ama ne almam gerekir pilot sport 3 kullanıyordum. sizce Michelin düşünüyorum ama bir sürü çeşidi var pilot sport 4 mü primacy mi farkı ne bilmiyorum yarımcı olurmusunuz.

ismail
17-11-2016, 15:02
Arkadaşlar kışlıkları takdırdım malum...yazlıklar bitmiş durumda yazın yenisini alacam ama ne almam gerekir pilot sport 3 kullanıyordum. sizce Michelin düşünüyorum ama bir sürü çeşidi var pilot sport 4 mü primacy mi farkı ne bilmiyorum yarımcı olurmusunuz.

sanırım lastik ebadın 225/45/17 veya 225/40/18
fiyat performans lastik etiket değerleri sessizlik ilişkisinden galip gelen goodyear eagle f1 asymmetric 3
Google (https://www.google.com.tr/#q=goodyear+eagle+f1+site:www.seatclubturkey.com)

S.Yilmaz
17-11-2016, 15:28
Teşekkürler peki birde Michelin çeşitleri hakkında bilgi sahibimisiniz. primacy? pilot sport 4?

ismail
17-11-2016, 15:43
Teşekkürler peki birde Michelin çeşitleri hakkında bilgi sahibimisiniz. primacy? pilot sport 4?

rica ederim
ebat 225/45/17 ise primacy 3 tercih edilmeli
etiket değerleri ve yol sessizliği primacy hp ye göre daha iyi ama ben tercih etmiyorum
sana zahmet olmazsa bir ricam olacak
"Alıntı (mesajın sağ alt tarafındaki) yapmak sureti ile soru / cevap yazabilirsen hem daha düzenli hem daha anlaşılır olur
ayrıca yukarıda bildirimleriniz kısmında "mesajınızdan alıntı yapıldı" şeklinde uyarı verir
veya / yada
etiketleme yapmak sureti ile mesaj yazarsan ulaşmak istediğin kişinin daha çabuk haberi olur
etiketleme yapmak için kullanıcı adı önüne @ işareti eklemen yeterli olacaktır
etiketlemeyi yada alıntıyı aynı anda kullanmana gerek yok
zira her iki taraftan da bildirim gelmekte
birinden birini kullanman yeterli olacaktır
hızlı ve sürekli iletişim için bu iki yöntemden birini kullanmamız yararımıza olacaktır
eline sağlık
teşekkürler

S.Yilmaz
17-11-2016, 15:53
rica ederim
etiket değerleri ve yol sessizliği primacy hp ye göre daha iyi ama ben tercih etmiyorum
"Alıntı (mesajın sağ alt tarafındaki) yapmak sureti ile soru / cevap yazabilirsen hem daha düzenli hem daha anlaşılır olur
ayrıca yukarıda bildirimleriniz kısmında "mesajınızdan alıntı yapıldı" şeklinde uyarı verir
veya / yada
etiketleme yapmak sureti ile mesaj yazarsan ulaşmak istediğin kişinin daha çabuk haberi olur
hızlı ve sürekli iletişim için bu iki yöntemden birini kullanmamız yararımıza olacaktır
eline sağlık
teşekkürler

evet biliyorum aslında da atladım özür:sct-009:

S.Yilmaz
17-11-2016, 15:54
rica ederim
veya / yada
eline sağlık
teşekkürler

ebat 225 45 17 primacy yi pilot sport ile kıyaslayabilirmisiniz

ismail
17-11-2016, 16:03
ebat 225 45 17 primacy yi pilot sport ile kıyaslayabilirmisiniz

pilot sport adından da anlaşılacağı gibi spor seri bir lastik olduğundan ses değeri daha yüksek
primacy 3 69 dB iken pilot sport 4 71 dB
malum bizim araçlar yol sesini içeri çok aldığından ben 67 dB ses değerli goodyear eagle f1 asymmetric 3 tercih ediyorum
fiyatları da gayet makul seviyede
üstelik yanakların balon yapma riski michelin lara göre daha düşük

S.Yilmaz
17-11-2016, 16:05
pilot sport adından da anlaşılacağı gibi spor seri bir lastik olduğundan ses değeri daha yüksek
primacy 3 69 dB iken pilot sport 4 71 dB
malum bizim araçlar yol sesini içeri çok aldığından ben 67 dB ses değerli goodyear eagle f1 asymmetric 3 tercih ediyorum
fiyatları da gayet makul seviyede
üstelik yanakların balon yapma riski michelin lara göre daha düşük

sadece ses değerine göre mi kıyaslamalıyız michelinleri kendi arasında?
bu arada Goodyear sen tavsiye ettikten sonra düşünmeye başladım..

ismail
17-11-2016, 16:30
sadece ses değerine göre mi kıyaslamalıyız michelinleri kendi arasında?
bu arada Goodyear sen tavsiye ettikten sonra düşünmeye başladım..

hayır frenleme ve yakıt değerleri aynı olduğu için yazmadım
goodyear eagle f1 asymmetric 2 yada 3 kullanıpta memnun kalmayana rastlamadım
hem fiyat hem performans bakımından

Türkşad
18-11-2016, 09:58
hayır frenleme ve yakıt değerleri aynı olduğu için yazmadım
goodyear eagle f1 asymmetric 2 yada 3 kullanıpta memnun kalmayana rastlamadım
hem fiyat hem performans bakımından
Abim ben şöyle memnun kalmadım.
Yakıt tüketimi, sessizliği, yumuşaklığı gayet güzel.
Ancak Bridgestone'nın iyi lastiklerinin yanına yaklaşamaz performansı.
Viraj dönerken korkuttu kaç kere.
Bu anektodu da koyayım şuraya :)

ismail
18-11-2016, 10:05
Abim ben şöyle memnun kalmadım.
Yakıt tüketimi, sessizliği, yumuşaklığı gayet güzel.
Ancak Bridgestone'nın iyi lastiklerinin yanına yaklaşamaz performansı.
Viraj dönerken korkuttu kaç kere.
Bu anektodu da koyayım şuraya :)

kardeşim bahsettiğin lastik s001 ise olabilir
fakat günlük kullanımda lastikleri ısıtmadan da s001 eagle f1 in yanına yaklaşamaz gibime geliyor

Türkşad
18-11-2016, 10:07
kardeşim bahsettiğin lastik s001 ise olabilir
fakat günlük kullanımda lastikleri ısıtmadan da s001 eagle f1 in yanına yaklaşamaz gibime geliyor
Ben potenza kullanmıştım.
Isınmadan da f1 den iyiydi.
Ama 2 farklı araba da kullandığım için net konuşmak istemiyorum, doğru olacağını düşünmediğim için.

ismail
18-11-2016, 10:27
Ben potenza kullanmıştım.
Isınmadan da f1 den iyiydi.
Ama 2 farklı araba da kullandığım için net konuşmak istemiyorum, doğru olacağını düşünmediğim için.

ebat neydi
potenza nın yanında s001 yazıyor olabilir
senin yazdığın gibi araç kaynaklı da olabilir
leon 1p (mk2) bridgestone da absorbe eder
leon 5f (mk3) goodyear da absorbe etmez gibi düşünülebilir

https://www.carid.com/images/bridgestone/bridgestone-potenza-s001-rft-close-up.jpg

Türkşad
18-11-2016, 10:31
ebat neydi
potenza nın yanında s001 yazıyor olabilir
senin yazdığın gibi araç kaynaklı da olabilir
leon 1p (mk2) bridgestone da absorbe eder
leon 5f (mk3) goodyear da absorbe etmez gibi düşünülebilir

https://www.carid.com/images/bridgestone/bridgestone-potenza-s001-rft-close-up.jpg
S001 öncesinde hangi potenza varsa o abim.
2011 üretimi mk2 1.2 tsi Leon'da var.
2012 mk6 1.6 tdi Golf'de de ASM3 kullandım.

ismail
18-11-2016, 10:38
S001 öncesinde hangi potenza varsa o abim.
2011 üretimi mk2 1.2 tsi Leon'da var.
2012 mk6 1.6 tdi Golf'de de ASM3 kullandım.

ikisi de iyi yol tutması lazım gibi ya bir tuhaflık olmuş
sağlık olsun
memnun olmayan olarak ilk seni kayıt ediyorum :)

Türkşad
18-11-2016, 11:06
ikisi de iyi yol tutması lazım gibi ya bir tuhaflık olmuş
sağlık olsun
memnun olmayan olarak ilk seni kayıt ediyorum :)
Sadece performans olarak kaydet ama abim :)
Haksızlık olur yoksa ;)

Kubilay Kenanoğlu
23-11-2016, 07:42
ismail ustat 2006 leona 4 mevsim lastik almak istiyorum. onerin ne olur

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kubilay Kenanoğlu
23-11-2016, 07:47
ismail eksigi tamamlayim☺ orjinal ebat kullaniyorum

ismail
23-11-2016, 12:44
ismail ustat 2006 leona 4 mevsim lastik almak istiyorum. onerin ne olur

ismail eksigi tamamlayim☺ orjinal ebat kullaniyorum

kardeşim ben pek 4 mevsim lastik önermiyorum
fakat illa almak istiyorum dersen
205/55/16 ebat için
michelin crossclimate (C A 68dB) başka alternatif yok gibi
zira goodyear vector 4season (E B 68dB) etiket değerleri yüksek
nokian Weatherproof ta (C A 69dB) olabilir etiket değerleri goodyear dan iyi
fiyat olarakta avantajlı gibi
Oto Lastik Fiyatları | Kış Lastiği & Yaz Lastiği - Kargo Bedava (http://www.hepsiburada.com/oto-lastikler-c-259720?filtreler=mevsim:420mevsim;tabangenisligimm :20520mm;kesitorani:55)

Kubilay Kenanoğlu
23-11-2016, 12:53
kardeşim ben pek 4 mevsim lastik önermiyorum
fakat illa almak istiyorum dersen
205/55/16 ebat için
michelin crossclimate (C A 68dB) başka alternatif yok gibi
zira goodyear vector 4season (E B 68dB) etiket değerleri yüksek
nokian Weatherproof ta (C A 69dB) olabilir etiket değerleri goodyear dan iyi
fiyat olarakta avantajlı gibi
Oto Lastik Fiyatları | Kış Lastiği & Yaz Lastiği - Kargo Bedava (http://www.hepsiburada.com/oto-lastikler-c-259720?filtreler=mevsim:420mevsim;tabangenisligimm :20520mm;kesitorani:55)
aslinda illaki 4 mevsim almak degilde hem yaz hem kis ayri ayri almak istemiyorum. lastikleride degismem lazim. ekonomik olabilir diye dusundum. gerci mersindeyim kis fazla ugramaz buraya. ama uzun yol yapmam gerektiginde sikinti olur.

ismail
23-11-2016, 12:56
aslinda illaki 4 mevsim almak degilde hem yaz hem kis ayri ayri almak istemiyorum. lastikleride degismem lazim. ekonomik olabilir diye dusundum. gerci mersindeyim kis fazla ugramaz buraya. ama uzun yol yapmam gerektiginde sikinti olur.

kışın yola çıkmayacaksan yada 40 yılda bir tarzı bir yola çıkma durumun olur ise yanına kar çorabı falan alır çıkarsın diye düşünüyorum
205/55/16 ebatta tek geçeceğim lastik
goodyear efficient grip performance tır
fiyat / performans ilişkisi en üst seviyede bir lastiktir

Kubilay Kenanoğlu
23-11-2016, 13:32
kışın yola çıkmayacaksan yada 40 yılda bir tarzı bir yola çıkma durumun olur ise yanına kar çorabı falan alır çıkarsın diye düşünüyorum
205/55/16 ebatta tek geçeceğim lastik
goodyear efficient grip performance tır
fiyat / performans ilişkisi en üst seviyede bir lastiktir
yine hak verecem sana[emoji3] fiyatida gayet uygun. sanirim goodyear taktiracam. kar cirabini bilmiyordum birsey daha ogrendim sayende. ama bu coraplar kar haricinde normal asfaltta takilirmi. hani hava fazlasiyla soguk ve yolda donmalar olabilir. kullanabilirmiyiz

ismail
23-11-2016, 13:47
yine hak verecem sana[emoji3] fiyatida gayet uygun. sanirim goodyear taktiracam. kar cirabini bilmiyordum birsey daha ogrendim sayende. ama bu coraplar kar haricinde normal asfaltta takilirmi. hani hava fazlasiyla soguk ve yolda donmalar olabilir. kullanabilirmiyiz

lastik çorabı kar harici takılmaz
çok çabuk yıpranırlar
hava sıcaklığı 5 derecenin altına düşmedikten sonra goodyear egp işini görür diye düşünüyorum

Kubilay Kenanoğlu
23-11-2016, 14:13
lastik çorabı kar harici takılmaz
çok çabuk yıpranırlar
hava sıcaklığı 5 derecenin altına düşmedikten sonra goodyear egp işini görür diye düşünüyorum
tamam dostum tesekkur ediyorum degerli goruslerin icin

penetron
01-12-2016, 13:53
ismail abi merhaba ,
Michelin Cross Climate lastik önerirmisiniz ? İstanbulda yaşıyorum ve işe her gün araba ile gidip geliyorum. günlük ortalama 50 km yol yapıyorum. kış için ayrı bir lastik mi önerirsiniz yoksa Michelin CC işimi görür mü ? aracım 2016 leon style manuel ebatlar da 205/55/16 . Yardımcı olursanız sevinirim.

pandakapanda
01-12-2016, 14:10
ismail abi merhaba ,
Michelin Cross Climate lastik önerirmisiniz ? İstanbulda yaşıyorum ve işe her gün araba ile gidip geliyorum. günlük ortalama 50 km yol yapıyorum. kış için ayrı bir lastik mi önerirsiniz yoksa Michelin CC işimi görür mü ? aracım 2016 leon style manuel ebatlar da 205/55/16 . Yardımcı olursanız sevinirim.

merhaba, bende de aynı araç var ve michelin cc kullanıyorum 205 55 16, istanbulda yaşıyorum. bizim araçlarımız üzerinde 16 jant varken çok iyi yol tutan bir araç değil (bence ve bir çok kişiye göre) bu yüzden michelin cc lastikleri zaman zaman limitleri zorladığınızda üzüyor. özellikle de yağışlı havalarda.. karlı havalarda daha denemedim ama çok memnun kalamadım bunun sebebi dediğim gibi araçtan da kaynaklı biraz.. ama kış lastiği takmak istemiyorum tak çıkar beni yorar dersen diğer seçenekleri de değerlendir derim başka lastiklerde de güzel performaslı işler çıkaran firmalar var...

Ancak; ben virajlarda vs. hızlı giden biri değilim ve kar lastiği ile uğraşmak istemiyorum karlı havalarda iş görsün yeter derseniz (ben de test edemedim karlı havada ama iş yapar herhalde) fiyatı da sıkıntı değilse alın gitsin..

penetron
01-12-2016, 14:19
merhaba, bende de aynı araç var ve michelin cc kullanıyorum 205 55 16, istanbulda yaşıyorum. bizim araçlarımız üzerinde 16 jant varken çok iyi yol tutan bir araç değil (bence ve bir çok kişiye göre) bu yüzden michelin cc lastikleri zaman zaman limitleri zorladığınızda üzüyor. özellikle de yağışlı havalarda.. karlı havalarda daha denemedim ama çok memnun kalamadım bunun sebebi dediğim gibi araçtan da kaynaklı biraz.. ama kış lastiği takmak istemiyorum tak çıkar beni yorar dersen diğer seçenekleri de değerlendir derim başka lastiklerde de güzel performaslı işler çıkaran firmalar var...

Ancak; ben virajlarda vs. hızlı giden biri değilim ve kar lastiği ile uğraşmak istemiyorum karlı havalarda iş görsün yeter derseniz (ben de test edemedim karlı havada ama iş yapar herhalde) fiyatı da sıkıntı değilse alın gitsin..

eyvallah kardeşim. Arabayı yerine göre hızlı kullanıyorum. lakin dediğin gibiyse ya lastik ebatlarını değiştireceğiz ya da Michelin cc almayacağım. Kışlık için Nokian wr D4 ya da conti TS860 düşünüyorum. Arabayı sık kullandığım için kışlık lastik olmasını istiyorum.

ismail
01-12-2016, 16:49
ismail abi merhaba ,

kardeşim ben bu konuda sezarın hakkı sezara demek istiyorum
yazın yaz lastiği kışın kış lastiği
eğer ki çok sakin kullanıcı isen o zaman yaz kış fark etmez ben ağır ağır takılırım dersen o zaman olabilir