PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boğaz kelebeği

emresenyer55
11-12-2015, 19:13
Arkadaşlar araç 1.6 bgu toledo stylance 2005

Giderken vitesi boşa attığımda devir yükselip alçalıyor
Motor soguk veya isinmak uzere iken tekrar calistrdigimda devir dusuyo stop edecek gibi

1senedir sari lamba yakiyo
Bu sorunlar lambda hata veriyor
Yarin yeni lambda takicam
Sizce sorun lambdadanmidir

emirkayra
11-12-2015, 19:32
boğaz kelebeği temizlenip adaptasyon yapılması gerekiyor

erdcan
11-12-2015, 20:50
Bende de benzer sorun var araç lpgli ise, benzinde de aynı sorun yapıyorsa boğaz kelebeği, egr valfi, rölanti valfi gibi sebepler söyleniyor. Ancak LPG sisteminde meydana gelen basit bir hava kaçağı da bu duruma sebep oluyor diye düşünüyorum. zira düzgün LPG ustası bulursam komple tesisatı kontrol ettirmek istiyorum.

osqur
11-12-2015, 21:03
emirkayra o b..ku ben yedim :) yemez olaydim temizlettim... bendeki sorun epc ışıği yakiyordu bogaz kelebego temizlenecek dediler temizlettim ama sorum farkliymisti arada hala dalgalanma oluyor ama cok nadir hafif gaz verdigimde gidiyor... can sıkıcı bir durumdu... :)

emresenyer55
12-12-2015, 01:09
Boğaz kelebeğini temizlettim adaptasyon yaptırdım
Büyük ihtimal Boğaz kelebeği arızalı tamiri yapabilen ustalar var
Yada Boğaz kelebeğinin elektrik hattında bir problem olabilir
araştırmalarım böyle

jhan71
12-12-2015, 10:04
Önceki aracım toyotada aynı sıkıntı vardı. Hatta zamanla titremeler arttı. soğuk havalarda stop etmeye başladı. Kelebek temizliği işe yaramadı. Sorun siboblarda çıktı. Samsunda bosh serviste arıza çözüldü

Sinan3405
12-12-2015, 11:58
lpg var ise geciş ısı ayarı 35-40 derece olmalı ve lpg ayarı guncellenmelı ayrıca lpg ısı musuru temızlenmelı. lpg yok ıse bogaz kelebegı arıza ıhtımalı yuksek

emresenyer55
12-12-2015, 17:47
Subaplar mi degisti hocam bildigim kadariyla toyotalarin subaplari lpgde erime yapiyor .Bende stop etme falan yok .
Direksiyonu saga sola cevrdgmde kisilma yapiyo

lazogli53
18-02-2016, 22:48
emirkayra o b..ku ben yedim :) yemez olaydim temizlettim... bendeki sorun epc ışıği yakiyordu bogaz kelebego temizlenecek dediler temizlettim ama sorum farkliymisti arada hala dalgalanma oluyor ama cok nadir hafif gaz verdigimde gidiyor... can sıkıcı bir durumdu... :)

Bendede EPC Isigi yaniyor arada devir saati cikiyo iniyo ne onerirsin ? Nasil hallettin ? Bende servise goturmeyi dusunuyorum ama once bilenlerden akil almak istiyorum cvp verirsen cok makbule gecicek sikinti yapiyorum kendime

Şafak!
18-02-2016, 23:01
Bendede EPC Isigi yaniyor arada devir saati cikiyo iniyo ne onerirsin ? Nasil hallettin ? Bende servise goturmeyi dusunuyorum ama once bilenlerden akil almak istiyorum cvp verirsen cok makbule gecicek sikinti yapiyorum kendime

Aracta lpg varmi? Lpg var ise benzindede aynisini yapiyormu kontrol etmek lazim.