PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araba cilası

aykaer
10-01-2016, 15:25
S.a arkadaşlar elimde resimdeki 15 tl ye aldığım araba cilası var bazen yıkamadan sonra kullanıyorum on tarafa genellikle. Arabam 5 aylık . oto yıkamacılar arabaya zararı olur dedi sizce bır zararı varmıdır :)

http://i.hizliresim.com/3Yv26p.jpg (http://hizliresim.com/3Yv26p)

Cenkshn
10-01-2016, 15:27
S.a arkadaşlar elimde resimdeki 15 tl ye aldığım araba cilası var bazen yıkamadan sonra kullanıyorum on tarafa genellikle. Arabam 5 aylık . oto yıkamacılar arabaya zararı olur dedi sizce bır zararı varmıdır :)
Resim gözükmüyor

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

patrıot
10-01-2016, 15:29
Sen aracına bakmazsan cila yapmazsan ilerleyen zamanlarda o yıkamacıların müşterisi olacaksın.
Cila aracın boyasını soken bir aşındırıcı değildir.
Boyaya parlaklı verir.
Cila olarak meguiars.collinite,fk1000p,autoglym,soft 99 kullanabilirsin.

aykaer
10-01-2016, 15:36
Resim gözükmüyor

resmi ekledim. cilayı haftada bir kullansam cok mu olur yada 10 gun bır

aykaer
10-01-2016, 15:36
Sen aracına bakmazsan cila yapmazsan ilerleyen zamanlarda o yıkamacıların müşterisi olacaksın.
Boyaya parlaklı verir.

cilayı haftada bir kullansam çok mu olur yada 10 günde bir

Cenkshn
10-01-2016, 15:45
resmi ekledim. cilayı haftada bir kullansam cok mu olur yada 10 gun bır
2 yıkamada bir kullansanız yeterli olur. Markası pek duyulmamış oldupu için dayanımı ne kadar olur bilinmez. 2 yıkamada özelliği bitebilir.

patrıot
10-01-2016, 15:47
cilayı haftada bir kullansam çok mu olur yada 10 günde bir

Cilayı her hafta kullanabilirsin.
Ama resimdeki cilayı ilk defa görüyorum.
Belki yıkamacıdakı arkadaslarda o yuzden bu sekılde konusmustur.
İçeriğinde ne olduğu belli olmayan bir ürün...
Bu tarz ürünlerde kendini ispatlamış kanıtlanmış ürünleri kullanmanı tavsiye ederim.

aykaer
10-01-2016, 15:53
Boyaya parlaklı verir.

bu cilayı alabileceğim güvenilir bir site linki verebilir misiniz

patrıot
10-01-2016, 15:57
bu cilayı alabileceğim güvenilir bir site linki verebilir misiniz

Türkiye'nin Detailing Ürünleri Dükkanı (http://www.erdemboya.net/)
Çok uzun zamandır detailing meraklılarına ürün sağlayan bir firmadır.
Bende zaman zaman ürün alıyorum.

aykaer
10-01-2016, 16:08
Türkiye'nin Detailing Ürünleri Dükkanı (http://www.erdemboya.net/)
Çok uzun zamandır detailing meraklılarına ürün sağlayan bir firmadır.
Bende zaman zaman ürün alıyorum.

dediğin cila burda yokmu ismimi farklı bulamadım :D

patrıot
10-01-2016, 16:10
dediğin cila burda yokmu ismimi farklı bulamadım :D

Bu sitede yazdığım bütün markalar ve daha fazlası var.

ismail
11-01-2016, 14:15
aykaer kardeşim meguiars ürünlerinden kullanmanı tavsiye ederim
mesela cilalı şampuan
Meguiars Ultimate Wash Wax Şampuan
Meguiar's NXT GENERATION Cilalı Konsantre Şampuan

uğurtürkmen
11-01-2016, 15:03
Sabun olarak magıuars sarı renk olanı kullanmanı tavsıye ederım cıla olarakta yıne aynı markanın sıvı cılası her yıkamadan sonra katı cılasını ıse ayda Bır kullanırsan boya göz alacak tır

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ç@ğrı
11-01-2016, 15:12
aracın tüm temizlik işlerini kendim yapıyorum.(iç-dış yıkama - cila olsun), ürünleri bende bu Türkiye'nin Detailing Ürünleri Dükkanı (http://www.erdemboya.net/) siteden almıştım, tek kafama takılan ışıkta belli olan örümcek ağı gibi olan kılcal çiziklerin önüne geçilebilir mi? aracım şua yaklaşık 5 aylık ve bu kılcal çizikler olmasın diye elimden geldiği kadar araca sünger bile değdirmeden basınçlı suyla yıkıyorum, eğer çok kirliyse bu işlemi önce su sonra köpük şeklinde iki sefer yapıyorum.

Detail-Box
17-01-2016, 20:37
aracın tüm temizlik işlerini kendim yapıyorum.(iç-dış yıkama - cila olsun), ürünleri bende bu Türkiye'nin Detailing Ürünleri Dükkanı (http://www.erdemboya.net/) siteden almıştım, tek kafama takılan ışıkta belli olan örümcek ağı gibi olan kılcal çiziklerin önüne geçilebilir mi? aracım şua yaklaşık 5 aylık ve bu kılcal çizikler olmasın diye elimden geldiği kadar araca sünger bile değdirmeden basınçlı suyla yıkıyorum, eğer çok kirliyse bu işlemi önce su sonra köpük şeklinde iki sefer yapıyorum.

Swirl Mark yani dairesel kılcal çiziklerin en büyük oluşma sebebi yanlış araç yıkamaya dayanıyor.

Bu konuyla ilgili bilgileri içeren topici okumanızı tavsiye ederim .

http://www.seatclubturkey.com/bakim-arac-temizligi/59760-temizlik-malzemeleri-icin-tavsiyesi.html#post1393843

Ç@ğrı
17-01-2016, 23:18
Swirl Mark yani dairesel kılcal çiziklerin en büyük oluşma sebebi yanlış araç yıkamaya dayanıyor.

Bu konuyla ilgili bilgileri içeren topici okumanızı tavsiye ederim .

http://www.seatclubturkey.com/bakim-arac-temizligi/59760-temizlik-malzemeleri-icin-tavsiyesi.html#post1393843

teşekkür ederim, peki bu dairesel çizikleri gidermenin bir yolu var mı? yolda yürürken dikkat ediyorum tüm araçlarda bu kılcal yani dairesel çizikler mevcut, bu konuda sizin tavsiyeniz nedir bilmek isterim.

Sent from Samsun

erdim11
18-01-2016, 06:35
Dairesel ciziklerin nedeni yikama esnasinda yada dis etkenlerden dolayi oluşan ince ciziklerdir (hare) arkadaşimizin dedigi gibi swirlx yada meguiarsin diğer urunu compenant i onerebilir ikiside iyi urun . Pede surup dairesel hareketlerle araca yedirip 5 dakika kadar bekleyip microfiber bezle siliyorsunuz harelerin azaldigini goruceksiniz.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

atay78
18-01-2016, 06:41
Dairesel ciziklerin nedeni yikama esnasinda yada dis etkenlerden dolayi oluşan ince ciziklerdir (hare) arkadaşimizin dedigi gibi swirlx yada meguiarsin diğer urunu compenant i onerebilir ikiside iyi urun . Pede surup dairesel hareketlerle araca yedirip 5 dakika kadar bekleyip microfiber bezle siliyorsunuz harelerin azaldigini goruceksiniz.

Iki uc yikama sonra o harelerin tekrar geldiginide gorucez yuksek ihtimal nedenide onerdiginiz urunlerin dolgu ozelligi var gecici cozum olur yani en etkli cozum polisaj sonrasin araci yikarken vift kova teknigidir

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erdim11
18-01-2016, 06:49
Iki uc yikama sonra o harelerin tekrar geldiginide gorucez yuksek ihtimal nedenide onerdiginiz urunlerin dolgu ozelligi var gecici cozum olur yani en etkli cozum polisaj sonrasin araci yikarken vift kova teknigidir

Tabiki, harelerin çözümü yok en azindan ben bulamadim. her turlu oluyor . 😕 beyazda caktirmiyorduda kirmizida isik altinda insani delirtir cinsinden😐

Ç@ğrı
18-01-2016, 08:06

Tabiki, harelerin çözümü yok en azindan ben bulamadim. her turlu oluyor . �� beyazda caktirmiyorduda kirmizida isik altinda insani delirtir cinsinden��

yani bunun kesin bir çözümü yok ne yaparsak yapalım eninde sonunda oluyor, dış etkenler dahil tozlu halde adam arabanın yanından geçerken sürtünüyor :) 5 aydır çok az kılcal çizikle devam ediyorum bakalım bundan sonrada korumak için temizliğe kendim devam edeceğim, yorumlar için teşekkürler