PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [ ÖNERİ ] Seat nasil ?

ahmetcbn28
02-02-2016, 02:14
Bugun wv ve seat bayisine gittim 1.2 tsi style modeli icin satis temsilcisi bana seati oyle bi kotulediki cok sasirdim ve hevesle giderken uzuldum acikcasi biraz..satis temsilcisinin seat leonu varmis 1.2 tsi modeli 6 ay dayandim dedi satmis yani..sizlere sorum su olacak.seatin malzeme kalitesi bu kadar mi kotu temsilcinin dedigine gore ses geliomus orasi burasi soyuluyormus malzeme kalitesi cok dusukmus vs vs..seat ibiza icin gittim uzgun dondum bilgi ve tecrubelerinizle aciklar misiniz ?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erdim11
02-02-2016, 02:49
Vw satis temsilcisinin böyle konusmasi normal degilmi sizce😒 birdaha alcak olsam yine seat alirim fanatiklik degil ki pundan önceki aracim poloydu. sirf vw amblemi var diye okadar para veremem, seatta ayni sase ayni kombinler var ve ucuz . Tek fark ic aksamlar vw kadar kaliteli ve cafcafli degil

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

neehot
02-02-2016, 05:55
Vw temsilcisine Seat da düşünüyorum mu dediniz? Eğer öyleyse ve buna karşın bunları söylediyse o satış temsilcisine hiçbir konuda güvenilmez. Aracın içinden bazı sesler geliyor ama rahatsız edici değil. Bozuk yolda gelen sesler. Normal yolda gelmiyor. Malzeme kalitesi Leon için golften bir tık aşağıda ama piyasadaki çoğu araçtan bi tık yukarıda. Zaten çoğu parçası vw ile ortak ne kadar kalitesiz olabilirki? Konfor olarak golfle kıyaslamayın, golften aşağıda olduğunu söyleyebilirim ama gene belirteyim çoğu araçtan konforlu. İbiza segmentinde oldukça iyi bir model ve beklentileri karşılıyor. Kullanımı çok kolay ve rahat. Malzeme kalitesini tam bilmiyorum. Eski ibizalarda soyulma problemi varmış, forumdan biri soyulan kapı kollarını iyice soyarak güzel bir görünüm sağlamıştı ama o eski İbiza sorunuymuş.

euludag
02-02-2016, 07:50
Eski audi ve vw lerde de vardı soyulma. Sadece seata özgü değil.

ersnbzkrt
02-02-2016, 08:03
Kalite farkı olacaktır elbet ancak öldürmeye gerek yok. Kullanan bir çok arkadaşım var şuan herhangi bir soyulma söz konusu değil. Aman aman ses geldiğinde düşünmüyorum ibizalardan.

scetinx
02-02-2016, 08:23
Trim seslerinden bahseyorsa yeni ibizalarda sifira yakin...ic anadoluda denedim bozuk yolda benim 2012 modele gore daha sessiz geldi...Zaten verilen para ortada bu fiyattan asagi arac yok maalesef,gozum kapali seat alirim tekrar

Discotronic
02-02-2016, 08:27
Nisan'dan bu yana 2015 ibiza kullanıyorum, çok şükür trim sesi sıkıntım olmadı hiç. Maşallah diyeyim yine de. :)

Ryan Cooper
02-02-2016, 08:35
Dün 10k de Mpaket 40.yıl özel serisi BMW 320i kullandım. Direksiyondan çıtır çıtır trim sesi geliyo....

Golfte de var tüm yeni nesil ucuza imal edilmeye çalışılan seri üretim lego gibi otomobillerin hepsinde var bu trim sesi sorunu....

Hamidiye
02-02-2016, 09:10
Seat candır,

Seat dostluk kazandırıyor
Diğer markalar sadece araç :)

Sealegend
04-02-2016, 12:34
@ahmetcbn28 (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=32289)
vw satış temsilcisinin bu şekilde konuşması çok normal, 1.2 TSI style kullandığına bile inanmam, 6 ay kullanmış satmış o da hikayedir.
Ben de araç alacağım zaman Vosmer'e gitmek gibi bir hata yaptım, Seat ibiza görmek istediğimi defalarca üstüne bastıra bastıra söylemiş olmama rağmen ısrarla Golf gösterme çabasına girdiler. defalarca uyardım Seat ibiza görmek için geldiğimi belirttim bu sefer de polo'yu gördünüz mü, lütfen bir bakın fikrinizi değiştireceksiniz gibi saçma sapan laflarla sık boğaz ettiler hiç bir şey göremeden vosmer'i terk ettim İzmir Gaziemir MBU ya gittim direkt olarak.

bunu çok yapıyorlar artık karalamaya da başladılar. halbuki ben ibiza bakmaya gitmeden evvel 1 ay boyunca internetten ibizayı araştırdım, özellikle de bu siteye üye değildim buradaki açılmış başlıklar, konular, yorumlar bana Seat almam konusunda kesin kararımı vermemde çok yardımcı oldu ve 1 yıl olmak üzere kesinlikle pişman değilim. kendi araçlarının emüsyon sahtekarlığını, pisliğini temizlesinler onlar önce. Seat'a kötü diyen adam arabadan kesinlikle anlamıyordur bence.

ahmetcbn28
04-02-2016, 12:41
Sealegend ayni sekilde ibizayi adam kotuledi wv polo wv polo yarim saat hem ovdu hem bunu verelim dedi..ben de sizin gibi seat ibiza cok arastirdim ozellikle bu formdaki tecrubeli kisilerin biilgisinide alarak gittim aslinda inanmadim dediklerine amac wv satmakti.diorum ki ayni araba hatta ibiza daha donanimli ve fiyati da wv polo gore makul dior um al satci degilim ilk arabam olcak 5 sene binmek icin alcam dedim.yok boyasi kalkiyor yok malzeme kalitesi kotu yok arkasi cok dar saydi durdu !

satli
04-02-2016, 12:41
o adam zaten seat'a binmesin sanırım vw bayisi babasının :) gitsin vw binsin :) 1.0 İbiza'yı test ettim yakın zamanda bence seat cidden kendini bir konuma getirdi. Ki leon emsallerine göre görsel ve donanımsal açıdan bir çok marka modeli sollar. Fiyatlar cidden yüksek ama bir golf ile leon arasında muhteşem farklar yok . Trim sesine takılmayın nasıl olsa Bmw de ve Mercedes 'de mevcut.

ahmetcbn28
04-02-2016, 12:42
Adama kiyas yap dedim 1 wv 2 skoda 3 seat dedi : (

2629
04-02-2016, 12:46
Bugun wv ve seat bayisine gittim 1.2 tsi style modeli icin satis temsilcisi bana seati oyle bi kotulediki cok sasirdim ve hevesle giderken uzuldum acikcasi biraz..satis temsilcisinin seat leonu varmis 1.2 tsi modeli 6 ay dayandim dedi satmis yani..sizlere sorum su olacak.seatin malzeme kalitesi bu kadar mi kotu temsilcinin dedigine gore ses geliomus orasi burasi soyuluyormus malzeme kalitesi cok dusukmus vs vs..seat ibiza icin gittim uzgun dondum bilgi ve tecrubelerinizle aciklar misiniz ?

Yapma toprağım . adama kandin mi yoksa.. Abi ona cevabin o zaman neden seat satiyosun??? olucaktı. 2014 den itibaren leon fr kullnıyorum. Trim sesi var evet ama on numara arac. Ve ayrica soyulma kalkma felan yok. Düşüncenizi sakin ola değiştirmeyin. Yeni ibiza cok tatli bu arada.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erdim11
04-02-2016, 12:48
Bence siz vw alin bir satis temsilcisininyorumu sizi o kadar etkilemiski burda 30 kisi yorum yapsada kusku kalmis belli .. 👍

ahmetcbn28
04-02-2016, 12:50
Yapma toprağım . adama kandin mi yoksa.. Abi ona cevabin o zaman neden seat satiyosun??? olucaktı. 2014 den itibaren leon fr kullnıyorum. Trim sesi var evet ama on numara arac. Ve ayrica soyulma kalkma felan yok. Düşüncenizi sakin ola değiştirmeyin. Yeni ibiza cok tatli bu arada.

Yok ayni soruyu sordum satiyom ama size kaliteli arac vermek istiyorum tecrubelerimle dio..sanki karsisinda cocuk var o kadar ibiza kullanan var hepsi mi yalan soyluyo diom siz bilirsinjz dedi : ) size bi sorum 35 bine 1.2 style mi zorlasam yoksa 1.4 atmosferik ibiza mi ? Ikiside 2012 ve sonrasi kasa ??

Sealegend
04-02-2016, 13:28
ahmetcbn28

boyası mı kalkıyormuş? kamera şakası mı yapmaya başladı müşterilerine vw iyice saçmalamış yani.

bu adamın yaptığı dürüst satıcı ilkelerine tamamen aykırı, o konuşmaları kaydedip seat'a yollasan herifi mahkeme mahkeme süründürürler.

koca markayı tüketici olarak sen ben sorgular eleştiririz ama kendi sattığı markayı ağır biçimde karalaması....
hiç etik değil, yukarıdan ya birileri bastırıyor satışları istedikleri ya da belirledikleri rakama çekmek ya da ellerinde kalan arabaları vermek için diğer markayı karalayın diyor ya da babasının dükkanında seat'ı karalıyor.

sct üyeleri toplanıp gidip showroomu bassa yeridir yani.

2629
04-02-2016, 13:30
Yok ayni soruyu sordum satiyom ama size kaliteli arac vermek istiyorum tecrubelerimle dio..sanki karsisinda cocuk var o kadar ibiza kullanan var hepsi mi yalan soyluyo diom siz bilirsinjz dedi : ) size bi sorum 35 bine 1.2 style mi zorlasam yoksa 1.4 atmosferik ibiza mi ? Ikiside 2012 ve sonrasi kasa ??

Tsi ise 1.2 derim. Ama ikiside atmosferikse 1.4 al en azindan tüp takilabilir.

ahmetcbn28
04-02-2016, 13:32
Ewt tsi 1.2 style.. tsk ederim 2629

2629
04-02-2016, 13:49
Ewt tsi 1.2 style.. tsk ederim 2629

O zaman onu alin. Ne demek hayirlisi olsun..

neehot
04-02-2016, 14:04
Vw çalışanları araçlarını hem bilmiyor hem öğrenme hevesinde değiller. Ben aracı almadan önce jetta mı alsam diye düşündüm. Dedim mantıklı olursak satarken sıkıntı yaşamam dedim ve gittim bayiye. Dedim 160bg tsi olanı istiyorum. Fiyat farkı çok azdı 150lik le. Adamın cevabı "10 senedir satıyorum daha öyle bir jetta satmadım, varmı öyle bir model" dedi. Dedim dedim sağol sen önce ne satıyorsun onu öğren.

Türkşad
04-02-2016, 14:48
Vw çalışanları araçlarını hem bilmiyor hem öğrenme hevesinde değiller. Ben aracı almadan önce jetta mı alsam diye düşündüm. Dedim mantıklı olursak satarken sıkıntı yaşamam dedim ve gittim bayiye. Dedim 160bg tsi olanı istiyorum. Fiyat farkı çok azdı 150lik le. Adamın cevabı "10 senedir satıyorum daha öyle bir jetta satmadım, varmı öyle bir model" dedi. Dedim dedim sağol sen önce ne satıyorsun onu öğren.
Yetkili servisteki herif sensörle ilgili sıkıntım varken şey demişti.
Bunlar sonradan takılma [emoji38]
Dedim ki bu araba highline :)
Ön-Arka Standart :)
Daha laf koyardım da neyse dedim.

Bu kadar bi haber adamları nereden bulup koyuyorlar buraya anlamak çok güç gerçekten.

SM-N9000Q cihazımdan gönderildi

YusufTekiroğlu
04-02-2016, 15:07
Vw ne vereceğiniz fazladan 10 15 bin tl ile İbizaya güzel donanımlar ekler araçdan dahada zevk alırsınız.
Ayrıca herkes Satıcılara laf demiş ama Vw Uzay bayisine gitmiştim. Leon ile golf arasında kaldım dedim arkadaşa. Adamın bana verdiği cevap aynen şu : 'Abi ikisindede aynı motor (1.6 tdi) İkisindede donanımlar aynı. Hiç bir fark yok nerdeyse. Sadece isim yüzünden golfe 15 bin fazla verilmez. Leonu kaçırma.' Çok şaşırmıştım adamın tepkisine ama tabiki leonu kaçırmadık :)

Sinan3405
04-02-2016, 15:16
ahmetcbn28 buyuk olcude satıs temsılcısının altında audi var onlar ıle kıyas yapılırsa seatı kotulemesı normal. suan pıyasaya bakıldıgında ibiza b segmentıne gore orta duzey araba ne kotu nede ıyı dıye ozetleyebılırım. leon golf ten cekıcı olsada tasarımı sıfır bır leon yerıne az km lı golf tercıh ederdım. aynı durumu ıbıza ve polo arasında kaldım ıbızanın gorunumu ve dolu olusu polaya gore benı ıbızaya ıttı. benım boyle huylarım var arac dolu olacak bır defa sıfırına gucum yetmez ıse 2. el dolusunu alırım ıbızadada boyle oldu sıfır referance parası vardı ama 2. el style satın aldım.

ahmetcbn28
04-02-2016, 15:18
Saolasin Sinan3405

hmd
04-02-2016, 18:03
ahmetcbn28 VW, BMW, Audi vs. Seatl'a arasında illaki fark olduğu biliniyor. Soyulma vs demiş haksızlık etmiş. O satış danışmanı VW'nin olduğu için bu şekilde davranıyordur yada o markada daha fazla prim vardır belkide. Bizde Kboraz arkadaşımla ilk bayiye gittiğimizde Seat danışmanı o an için yerinde yoktu skoda'nın danışmanı destek vermeye çalıştı. Seat'ı kötülemedi ama "mesela skoda niye düşünmüyorsunuz" deyip konuya girmişti:) etkileyemedi tabi.

Yeni ibiza aldım ve çok memnunum, bu segmentte daha iyisini alacak başka bir araç bulamadım ve iyiki almışım diyorum.

Seat Nasılın cevabına gelince bence daha ne olsun olur:)
Hem Sunroof olsun, hem Xenon olsun, Aynaları kendi kapansın, bastınmı gitsin, Gerçekten en full+full olsun, sıfırda olsun ama hafifte Alman tadı olsun(kalite anlamında), fiyatı da 60-70 bini geçmesin diyorsanız; Yada Full olmasına gerek yok sadece Alman tadı olsun ve fiyatı daha uygun olsun diyorsanız, bu fiyatlarda Audi yada VW alınabiliyor mu? Hayır. Yani Seat bizim Audimizdir, VW'mizdir, Porsche'mizdir, Candır kimse kötü diyemez:) Tabiki bu skalanın içinde Audi yada daha üst segment alma gücü olup ta ekonomiden bağımsız özellikle Seat tercih eden arkadaşlarımız var saygımız sonsuz:)

Dt.SmG
04-02-2016, 18:16
Leonumu alalı yaklaşık 2 ay oldu çok memnunum harika ötesi. Leondan önceki aracımda ibiza ondanda çok memnundum araba 3 yıldır kullanılıyor daha hiç bir yeri soyulmadı. O kötüleyen arkadaş kumda oynasın.

Sealegend
05-02-2016, 11:53
2013 yılında kullanmakta olduğum Palio'yu Fiat servisine götürmüştüm, serviste periyodik bakım işlemlerinin bitmesini beklemek için bekleme salonuna gidip kahve aldım, o sırada 2009 yılında bana arabayı satan satış temsilcisi ile karşılaştım. Kadında sağlam hafıza var ki ismime kadar hatırlayıp geldi elimi sıktı hal hatır sordu ve konu arabaya geldi, değiştirmeyi düşünmüyor musunuzdan lafa girdi, konu 5dk içinde tam da o sıralar piyasaya yeni çıkmış olan Fiat Freamont'a geldi. Freemont ile ilgili konuşurken kadın arabayı öve öve bitiremedi ve bunu yaparken aynı segmentte olan arabaları öyle bir karaladıki.

Şu kıyaslamayı yapmak için arabadan anlamaya da pek gerek yok. Freemont'a vereceğiniz para ile piyasada çok daha muhteşem arabalar var, bir mercedes bile alabilirsiniz Freemont gibi bir araç alamasanız da, herkes kendi arabasını satabilmek için sizin adını zikrettiğiniz arabayı çok kolay şekilde 5dk da karalayabiliyor.

2009 yılında ÖTV KDV indirimi olduğunda araba fiyatları müthiş düşmüştü, ben de ikinci el araba bakarken gittim param denkleşmediği için sıfır Palio aldım, alırken de 17bin lira fiyat vermişti bu kadın, o zaman da indirim yapmazsanız gider Dacia Sandero alırım onlar 15.500 e bırakıyor diye havaya espri ile karışık tehdit savurmuştum ve bu kadın Dacia'dan girdi Renault'dan çıktı her iki markayı yerin dibine soktu çıkardı.

Seat ibiza düşünürken gidip hyundai i20 ye baktım adamlara ibiza dedim ibizayı karaladılar, toyota aurise bakmaya gittim adamlara hyundai dedim hyundai karaladılar...vs vs

Huylu huyundan vaz geçmez tabi, şimdiki satış temsilcilerinin pazarlama ve strateji üzerine taktikleri aynı segmentte çok satan aracı, ya da müşterinin adını zikrettiği aracı tamamen karalamak üzerine kurulu sanırım. Hal böyle olunca araç bakan alıcının kafasını karıştırıyorlar. Bence bir marka için en güzel eleştiriyi yapacak kişi diğerini satan değil onu kullanan, bilen insan. Bu yüzden de SEAT alacaklar için bu site kadar referans olabilecek başka bir yer daha olamaz.

AKLINIZDA SEAT VARSA BİR ŞEY SORMADAN GİDİN TEST SÜRÜŞÜ YAPIN
SONRADA GELİN BİRLİKTE DEĞERLENDİRELİM.
satış temsilcisinin doğru oturup eğri konuşmalarına kanmayın. satış temsilcisi arabayı teslim ederken bile eline kağıt alıyor şurası şöyle burası böyle diye elindeki kağıttan bakarak size arabayı anlatıyor, daha kendi sattığı malı tanımayan adam kaldı ki karaladığı markayı bilecek, tanıyacak
:) şaka gibi.

erdim11
11-02-2016, 16:00
Opelde calisirken adam bama vw mi opel mi dedi vw dedim. Seat mi opel mi dedi tokluk bakimindan opel ama motor derseniz seat dedim az yakar malum. Sonra 1.5 ay sonra bni sutladilar😂 simdi musteriler soruyormus bni burda cok durust bir cocuk vardi diye 🙈 durust olmak o piyasada ise yaramıyor.

TOZ
11-02-2016, 16:54
Keşke hemen arka tarafa geçseydiniz Seat Servis sorumlusu Kenan bey var. Bu arkadaşın aracı var mı gerçekten diye ve ondan dinleseydiniz. Sonuçta bakıma ya da ses sıkıntısına da oraya götürmüş olmalı.

Yağız Ç.
11-02-2016, 16:58
Başka bir markayı kötüleyerek satış temsilciliği yapılmaz. Çakal işi böyle şeyler ağzı olan konuşur herkese inanıp moral bozmamakta fayda var. Bmw 3 serisinde de rüzgar sesi var bazı zamanlar trim sesi de yapıyor ses gelmeyen araba mı var ?

34Deniz
11-02-2016, 17:09
ahmetcbn28 alacaksan ibiza tavsiye ederim dolusunu alabiliyorsan dolusunu al , ses olayına gelince benim 18 binde arabam 2.5 yıl oldu sadece ilk zamanlardan beri ön takımdan ses geliyor , başka biryerden ses gelmiyor , ha bir kaç yerinden ses geldiği oldu ama kendi çabalarımla sesi yok ettim

GokTurq
11-02-2016, 19:42
ahmetcbn28
Bence kalbinin sesini dinle. Bende leon aracımı almadan önce trabzon VW gittim özürlü indiriminden faydalanıp alıcaktım. En boş golfü indirimle beraber 43500 e bırakırız dediler. Tamam dedik kredi vs başvurup 1 hafta sonra görüşürüz dedik. Sonra internette Seat leon MK3 yeni kasayı gördüm dedim birde seat a gideyim en yakın samsun Özon otomotiv gittim zaten led farlara internette görünce gönlümü kaptırmıştım. Gittim yerinde gördüm araç gerçekten güzeldi led far vs olmasına rağmen 38000 e bırakırız dediler. Hatta aynı zamanda VW satıyorlar istersen emsali golf var bakabiliriz ama amblem için 10 Bin fazladan vericeksiniz bilgin olsun dediler. Açtılar kaputu motor kısımlarında hep Audi VW işaretlerivar motor aynı olduktan sonra bence 10 bin fazla vermeye değmez dediler. Sonra düşündüm hem daha uygun hem daha albenili hem daha dolu ve motorları aynı o zaman dedim tamam. Yani kısacası önce markalar arasında +/- leri değerlendir sonra bütçen ve kalbinin sesiyle bu işi bitir derim.

hattrick
11-02-2016, 19:57
şimdi dostum daha önce bazı konularda da belirttim.benım almanyada vw fabrikasında çalışan bi akrabam var.sana şöle diyim.audi vw üretiminde kullanılan parçaların üretiminde artan parçaları geri dönüşümle kazandıralarak,seat ve skoda da kullanılıyor.mesela:::::: hint kumaşını vw,audiyi kullanıp ,artıklarıyla diğer kumaşlarla karıştırıp geri dönüşümle skoda ve seata kullanıyorlar.seatda bize cazip gelen fiyat uygunluğu +donanım+spor tip.seat filas etmiş zamanında vw cekip kurtarmış.maksadım araclarımızı kötülemek değil bende kullanıyorum.ama bunlar gercek.
dizayn ve donanım seat audiden ilham alır ,skoda vvden.

Gringo
11-02-2016, 21:56
ahmetcbn28
Bence kalbinin sesini dinle. Bende leon aracımı almadan önce trabzon VW gittim özürlü indiriminden faydalanıp alıcaktım. En boş golfü indirimle beraber 43500 e bırakırız dediler. Tamam dedik kredi vs başvurup 1 hafta sonra görüşürüz dedik. Sonra internette Seat leon MK3 yeni kasayı gördüm dedim birde seat a gideyim en yakın samsun Özon otomotiv gittim zaten led farlara internette görünce gönlümü kaptırmıştım. Gittim yerinde gördüm araç gerçekten güzeldi led far vs olmasına rağmen 38000 e bırakırız dediler. Hatta aynı zamanda VW satıyorlar istersen emsali golf var bakabiliriz ama amblem için 10 Bin fazladan vericeksiniz bilgin olsun dediler. Açtılar kaputu motor kısımlarında hep Audi VW işaretlerivar motor aynı olduktan sonra bence 10 bin fazla vermeye değmez dediler. Sonra düşündüm hem daha uygun hem daha albenili hem daha dolu ve motorları aynı o zaman dedim tamam. Yani kısacası önce markalar arasında +/- leri değerlendir sonra bütçen ve kalbinin sesiyle bu işi bitir derim.
İş sadece amblem değil. Bunu forumda defalarca tartıştık ki yine söylüyorum. Bir audideki kalite golfte yoktur. Bir golfteki kalite de seatta yoktur.
Aynı olsalardı hepsi aynı paraya satılır, premium denilen kavram olmazdı.

ahmetcbn28
12-02-2016, 00:29
Tesekkur ederim yorumlariniza sunu dusunuyorum Kaliteli malzeme olarak vw seatten onde artik onda hemfikiriz ama abartacak kadar aman aman dedirtecek kadarda degil sanirim ?? Ki seat ibiza da donanim olarak cok iyi bunuda kabul etmek lazim..

ahmetcbn28
12-02-2016, 00:33
Simdi sole dusunuom 1.2 tsi manuel seat ibiza seat ibiza 1.4 style manuel ve birde vw 1.4 polo comfortline yada 1.2 tsi polo butcem 35 bi kurus cikamam zorlamayla o da..sunu sormak istiyorum..seat alsam temiz hatasiz 2.el 40 bin veripte keske vw polo dedirtir mi ?? Arabayida 5 yil kullancam ??

ahmetcbn28
12-02-2016, 01:22
Tesekkur ederim yorumlariniza sunu dusunuyorum Kaliteli malzeme olarak vw seatten onde artik onda hemfikiriz ama abartacak kadar aman aman dedirtecek kadarda degil sanirim ?? Ki seat ibiza da donanim olarak cok iyi bunuda kabul etmek lazim..

Tesekkur ederim yorumlariniza sunu dusunuyorum Kaliteli malzeme olarak vw seatten onde artik onda hemfikiriz ama abartacak kadar aman aman dedirtecek kadarda degil sanirim ?? Ki seat ibiza da donanim olarak cok iyi bunuda kabul etmek lazim..<br />
<br />

ahmetcbn28
12-02-2016, 01:22
Simdi sole dusunuom 1.2 tsi manuel seat ibiza seat ibiza 1.4 style manuel ve birde vw 1.4 polo comfortline yada 1.2 tsi polo butcem 35 bi kurus cikamam zorlamayla o da..sunu sormak istiyorum..seat alsam temiz hatasiz 2.el 40 bin veripte keske vw polo dedirtir mi ?? Arabayida 5 yil kullancam ??

Tesekkur ederim yorumlariniza sunu dusunuyorum Kaliteli malzeme olarak vw seatten onde artik onda hemfikiriz ama abartacak kadar aman aman dedirtecek kadarda degil sanirim ?? Ki seat ibiza da donanim olarak cok iyi bunuda kabul etmek lazim..<br />
<br />

insane43
12-02-2016, 02:00
Seat'ı Kötüleyen satış danışmanı öncelikle scirocco ya binmeli :) Trim ses de kitap yazabilir. 40 bin km den sonra hele.

megathone
19-02-2016, 12:19

bok yesin o gerizekalı.benim 1 yıl oldu hala ses yok. Ayrıca ses gelince araba kötü mü oluyormuş..ona bi kafa atarsım orda feleği şaşardı...bu beyinsiz satıcıların yüzünden insanlar hep pahalı araba alma eğilimine düşüyorlar..O eskidendi..artık her arabanın kalitesi hemen hemen yakın birbirine..Premiumlar hariç...

Leon 1.2 DSG Monstant Metalic Red

baris056
19-02-2016, 12:33
1.2 tsi leon kullanıyorum. Trim sesi seat forumundayız diye zamanla bahsediyoruz. D segmenti ve en üst sınıf C segmenti araçlarda zaten fazlasıyla bu durum var. Sadece dorum dinamikleri zayıf olduğu için nadir duyuyorsunuz. En kusursuz, en güçlü, en keyifli araçlar tsi ve tdilerdir. 105 kiloyum leon ve golfe oturdum, kokpitteki rahatıma baktım. Leonda inanılmaz bir mutluluk vardı. Skoda, vw bizim gruptan ancak tasarımda inanın boy ölçüşemezler.

baris056
19-02-2016, 12:34
İbizadan iyisi leondur. Çok geniştir ve tam aile arabasıdır. Daha büyük, yüksek olsun derseniz tercihiniz Ateca olmalıdır.

ahmetcbn28
19-02-2016, 14:55
Sizlere katiliyorum bi vw tutturdular gidiyolar..dun test ettim seat ibiz 1.2 tsi style paketli olani..vlla arkadasin polosuna bindim o da 1.2 tsi..hic bi fark yok ayrica arkasi cok olmamakla birlikte daha iyi diz mesafesi sunuyo..ama testten sonra gozume toledo takildi..arada 6 7 bin lira oynuyo ama o bagaj ve icerdeki ferahlik harikaydi..sanirim toledoya gidiyorum : )

nickneyime
19-02-2016, 15:22
3 defa araba alım süreci yaşadım. 3 defasında da yaşadığım tek bir ortak duygu oldu. Araba konusunda hemen hemen herkes birşeyler biliyor. bütün herkesin bildiği bilgilerin tamamı doğru! ve bütün bilgiler birbirinden farklı :) bu durumda bende en iyi bilen kişi olmam gerektiğinin farkına vardım :) seat iyidir seat candır gerisi yalandır :)

idrismusluman
19-02-2016, 15:47
Fiyat Tasarım Konfor Güç tüm bunların hepsinde en iyi orantının olduğu ender markalardan bence seat. kim ne derse desin. hayır adam birde ne tesadüf ki leon almış!

Şahsen ben seat hiç düşünmezdim aklımda yoktu elime geçip kullanmaya başladıktan sonra ne 1.16 ne a3 ne de golf e o kadar para vermeye asla değmez.