PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gazı geç alma sorunu

Jhon kar
03-02-2016, 21:31
merhaba arkadaşlar yine bir sorunumu size danışmak istiyorum izninizle.

aracım 2004 cordoba 1.4 signo benzin+lpg'li.

aracım ilk kalkışta gazı hemen yemiyor, sanki arada boşluk varmış gibi gaza biraz daha yüklenince alıyor gazı. Bu tüple giderken de aynı benzinle giderken de aynı.

daha öncede tüplü arabam vardı gaza bastığım an araba gaz yiyordu ama bu öyle değil. hele rampada ışıkta filan durduğumda aracı kaldırmak için gaza çok yüklenmek zorunda kalıyorum hemen tepki vermiyor çünkü.

aracın motoru, beygiri küçük ona itirazım yok, zaten gaza basınca uçmasını beklemiyorum ama bunda bildiğiniz direksiyon boşluğu olur ya onun gibi boşluk var gaz pedalında, gaz pedalına ilk 1-2 cm kadar bastığımda tepki vermiyor ondan sonra tepki vermeye başlıyor.

Bu sorun sizlerde de var mı? kronik bir durum mu cordobalarda bu durum yoksa benim arabamda mı bir sıkıntı var anlamadım açıkçası.

ismail
04-02-2016, 01:14
Jhon kar kardeşim geçmiş olsun
sorununun bir çok nedeni olabilir
mesela yakıt pompası sorunlu olabilir
gaz pedalı halatlı olmadığından gaz pedalında sorun olabilir
gaz kelebek motorunda sorun olabilir
öncelikle bir bilgisayara bağlatıp hata kodu düşmüş mü bakmak lazım
eğer ki hata kodu düşmüş ise ona göre bir yol izlemek lazım
kapı arızalarını da düşününce aracının akü durumu nedir ölçtürmende fayda var diye düşünüyorum

Jhon kar
04-02-2016, 18:21
teşekkür ederim ismail bey, biraz internette araştırdım bende dediğiniz gibi bir çok nedenden bahsediliyor sanayi biraz uzak gidince kontrol ettireceğim umarım ne olduğunu bulabiliriz.

araçta ayrıca rölantide dalgalanma da oluyor, her zaman değil ama bazen çok oluyor stop ediyor bazen hiç olmuyor. iyice soğutmayı başardı araba kendinden :)

Jhon kar
04-02-2016, 18:22
bu arada akü geçen bitmişti değiştirdim akü sıfır ama sorunlar aynı...

ismail
04-02-2016, 23:09
teşekkür ederim ismail bey, biraz internette araştırdım bende dediğiniz gibi bir çok nedenden bahsediliyor sanayi biraz uzak gidince kontrol ettireceğim umarım ne olduğunu bulabiliriz.

araçta ayrıca rölantide dalgalanma da oluyor, her zaman değil ama bazen çok oluyor stop ediyor bazen hiç olmuyor. iyice soğutmayı başardı araba kendinden :)

bu arada akü geçen bitmişti değiştirdim akü sıfır ama sorunlar aynı...

bilgisayara bağlatıp bir bakmak lazım
kardeşim kimseye zorluk olmasın (caps lock, shift) diye hepsi küçük harften oluşan bir kullanıcı adı seçtim
senden bir ricam olabilir mi
şu bey sıfatını kullanmazsak memnun olurum
bana resmi geliyor
aile içinde gerek yok diye düşünüyorum
yine de karar senin tabiki