PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzaktan Kumandada SORUN VAR :(

VaqabonD
05-05-2008, 17:35
arkadaşlar bilindiği gibi 2001 cordobam var bi gün gittim arabamın yanına kumandaya bastım araçta tık yok belki pil bitmiştir dedim pili değiştirdim ama yine ses seda yok sanayiye götürdüm onlarda yapamadı servise götürdüm onlarda yapamadı bende artık normal şekilde kullanıyorum ve inanın çok zor benim sorum Vanda arabayı anlamadıkları için bildiğiniz bi yer var mı? anahtarı gönderip yaptırabileceğim? cevaplarınızı bekliyorum

samet
05-05-2008, 18:53
aynı sorun bende de olmuştuama servise gittiğinde sana yeni kumanda verelim demediler mi :) 200 küsür lira!

VaqabonD
06-05-2008, 18:31
ya samet abi tamamda benim acilen anahtarı gönderip bi yere yaptırmam lazım tanıdığın bi yer var mı yapan?

€fsaN€_003
06-05-2008, 18:45
servisin ilgilenmesi gerekiyor ama eğer vanda yapamıyolarsa bilemicem ama servis yapıyor onu biliyorum :)

samet
06-05-2008, 19:07
antakyada immobilizerlı anahtarları kopyalayıp sana bir yedeğini veriyorlar ama servisten kod yüklemeleri gerekiyormuş,bir keresinde sanayide sormuştum. sizin orda da elbet vardır bu iş ile uğraşan

Impetus
06-05-2008, 21:54
Havadaki dalga radyolarından etkileniyor kumandalarımız ve bir süre sonra tesirini kaybediyor.Tekrar şifreletmen gerekli.Vanda yapabilirler mi bilmiyorum ama Istanbul servislerinden telefondan yardım alabilirsin kolaylıkla yapabileceğin bişiy.

TAVCI
07-05-2008, 09:28
Bence pilini değiştirt ve yeniden kodlama yaptır.Yeni anahtar (immobilizer kodlaması ve uzaktan kumandalı dahil) 348 ytl.Ben gecen ay aldım oradan biliyorum.Neysekı parasını ben odemedım.Yoksa içim çok yanardı :)

Levent1
07-05-2008, 10:28
Ayni sorun bende'de var anahtari tekrar senkronize etmeyi denedin mi.?.
İbizanin Kullanim kılavuzunda okudugum kadari ile söyleydi ;
1-Kontak Anahtari Kontakta iken 5 kere seri bir sekilde 2. pozisyona getiriliyor(Km panelindeki uyari lambalarinin yandigi pozisyon).
2-Anahtar kontaktan cıkarilarak ,kapatma butonuna devamli basili tutarak 3 kere açma butonuna basiliyor.( bu islemin Km saatine yakin bir yerde yapilmasi iyi olur).
3-Bu dogru bir sekilde yapilirsa merkezi kilit kapilari kilitler ve tüm sinyallar 1 keye yanip söner.( bu anahtar senkronize olmus alanmina gelir). vbmenu_register("postmenu_100052", true);

VaqabonD
07-05-2008, 17:56
Levent Abi Denedim Ama Olmadi Kafayi Yiyicem

oarik
25-05-2008, 02:01
selam hocam bendede konuda belirtiğim araç var bende ilk aldığımda sorun uzaktan kumanda çalışmıyordu bil bakalım ben ne yaptım pilini değiştirdim olmadı siğortaya baktım sağlam seat özel bir servise gittim bilgisayarı bağladı ve anahtar konumunu aktive etti evet yanlış duymadın bunu kod ile çözdüler ve sebebi akünü kutup başlarını uzun süre sökülü tutarsan teyp koduyla beraber anahtarında kodunu siliyormuş ilk defa gördüm arkadaşım olduğundan gözlerimin önünde yaptılar ilginç değilmi sende nerede yaptırısın bilmiyorum ama 20-30 civarı birşey tutar kodunu aktive edecek o kadar basit kolay gelsin

etsahin
22-07-2008, 17:39
Arkadaşlar merhaba benim arcımda kumanda çalışıyor ama uzaktan almıyor. mesala bagajdan zorla alıyor. pillerini değiştirdim ama durum yine aynı. siazce ne yapmalıyım ??

sx16
07-08-2008, 16:36
Benim kumanda da aynı sorun oldu, kırmızı ışık yandığı halde kontrol etmiyordu.
Elektronik hobim olduğu için açıp bir bakayım dedim. Mercekle incelediğimde metal korumanın altındaki (IC) entegrenin ayaklarından birinin lehimin kopuk olduğunu gördüm. 16W Ersa havya ile entegreyi ısıtmadan lehimledim. 2 sene kullandım sonra tekrar yaptı. Bu sefer kristalin lehimi kopmuştu. Yine lehimledim hala kullanıyorum. Düğmelere sert basmaktan kaynaklanıyor. Baskıdevre esneyebiliyor ve sonun da da kopuyor.
DİKKAT ETMENİZ GEREKEN ÖNEMLİ NOKTALAR
1 _ Eğer daha önce entegre lehimlemediyseniz bir bilene yaptırın.
2 _ Asla lehimlediğiniz elemanları ve/veya etrafındakileri ısıtacak kadar havyayı uzun süreli tutmayın.
3 _ Kaliteli çok düşük Watlı ( 8 - 16 W ) ince uçlu havya kullanınız.
4 _ Sıradan bir lehim teli kullanmayınız.
5 _ Lehim pastası kullanmayınız. ( Kaliteli lehim tellerinin içi kanallıdır ve burda pasta bulunur)