PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bagaj kapağındaki küçük yan lamba (5W lık)

Berkobal
09-02-2016, 20:03
Selamlar arkadaşlar,

Bagaj kısmının iki yanında bulunan (biri sis lambası yanında diğeri geri lambası yanındaki) 5 W lık dipsiz ampul olan lambalar yanmıyor. Lambaları değiştirdim, hâlâ aynı sorun devam ediyor. Sigorta mı attı desem? Hangisi onların sigortası bilmiyorum ayrıca sigorta kutusunda bazı sigorta yerleri de boş durumda. Bilgisi olan var mı acaba ? Teşekkürler.

ismail
09-02-2016, 20:12
Berkobal kardeşim o ampüller park lambalarını ve kısa farları yaktığında yanması lazım
eğer ki yanmıyorsa bagaj kapağını açtığında hatırladığım kadarı ile sol köşede bir kablo demeti göreceksin
o kablo demetinin içinde kırılmalar / temassızlıklar vardır

http://www.arabam.com/arabamtest/seat_cordoba16/bagaj_xx.jpg

Berkobal
09-02-2016, 20:20
ismail en kısa sürede deneyip diğer arkadaşlara da faydalı olmak adına paylaşacağım. Teşekkürler.

CounTDowN
10-02-2016, 09:21
Berkobal kardeşim geçmiş olsun, ismail abinin dediği gibi kablo demetinde bir sıkıntı olabilir ya da yanlış ampul seçimi yapmış olabilirsin.

seyyah_sga
10-02-2016, 09:24
Çok küçük bir nokta ama atlanmış olma ihtimaline karşın yazmak istedim,
bagaj kapağı tam kapalı değilken de yanmıyor bagajdaki lambalar :)

Berkobal
10-02-2016, 20:15
Tekrardan selamlar dostlar ( ismail, CounTDowN, seyyah_sga ) İlginiz için teşekkür ederim. Aynen dendiği gibi sorun kablo demetindeymiş. Araç daha önceden bagaj kapağının içinde olan kablolardan bir operasyon geçirmiş anladığım kadarıyla ve bu operasyonu işinin ehli birisi yapmamış. Kabloların etrafını saran bez bantı söküp atmış ve yenisini bağlamamış (sanki gavur boşa sarmış onu :sct-035: ) bu sebeple sağa sola sürtünen kablolar hep çatlamış, izoleleri açılmış kimileri kopmuş. Zaten çıkartırken sağ tarafın park lambaları kısa devre yaptı ve sigortası attı. Bugün el attım kabloları komple daralan makaronlar ile kaplayıp sağlamlaştırdım. Bİr de plastik boru şeklinde kablo kanalı aldım onların içinden yürüteceğim bütün kabloları ne olur ne olmaz :) Tekrardan ilgilenen herkese teşekkürleri

Berkobal
10-02-2016, 20:58
ismail CounTDowN seyyah_sga ilginiz için teşekkür ediyorum. Demin mesaj yazmıştım ama silindi düzenlerken neden oldu ben de anlamadım. Neyse yeniden yazayım. Sorun bagaj kapağına giden kablo demetindeymiş. Oraya giden kablolar zamanında bir operasyon görmüş ve işinin ehli bir kişi tarafından yapılmamış. Kablo üzerindeki koruma sağlayan bez bant sökülüp geri sarılmamış. Bu nedenle de kablolar kaportaya sürte sürte izoleleri çatlamış hatta bazıları kopmuş. Bugün onları komple söküp hallettim. Hatta plastik boru şeklinde kablo kanalı aldım yakın zamanda da hepsini koruma altına alacağım. Tekrardan teşekkürler :)

ismail
10-02-2016, 23:47
rica ederim Berkobal kardeşim
eline sağlık
inşallah bundan sonra aracını sorunsuzca kullanırsın

CounTDowN
11-02-2016, 08:38
@Berkobal (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=32820) Haydi geçmiş olsun, inşallah birdaha sorun yaşamazsın :) Aynı sorunu bende yaşamıştım. İlk önce kablo demetinde sorun vardı sonrada yanlış ampul seçimi yapmıştım, Stop lambalarım sapıtmıştı. Farları açınca frene basıldığında yanan bagaj ortasındaki ışık yanıyordu sürekli :)