PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seat In Kalitesi Bumudur?

finspeed83
07-05-2008, 18:35
arkadaşlar benım aracın boyasının verniği atmaya başladı gördüğümde küplere bindim bumudur seatın kalıtesi 7 yılda boya atarmı

adnanguclu
07-05-2008, 18:38
2001 model leon signo var bir yakınımızda senin arabanın aynısı yani hafta sonu jant taktırmaya gittiğimizde fark ettik bizde arka çamurlukların uçlarından boyalar sökülmeye başlamıştı..sahibi çok üzüldü gerçekten.

VaqabonD
07-05-2008, 18:51
benim arabada böyle bi şey yok galiba boya korumadan olabilir diye düşündüm

mayham85
07-05-2008, 20:04
bende aynı şekilde kullanılan yıkama malzemeleri ayda boya koruma mazlemelerinin kalitesinden olaiblir bizim toledo 239000 kmde ve boyada solmanın s si yok.

Impetus
07-05-2008, 21:44
Nası birşey olduğunu bile bilmiyorum Allaha şükür :D

erkin006
07-05-2008, 21:56
Müferit bir olayı markaya mal etmek doğru değil bence...Boya atmasının yada solmasının bi çok nedeni olabilir.Seat kalitesiz olsa dediğin gibi,bütün 7 yaşına gelen modellerinde aynı durumun ortaya çıkması söz konusu olur...

Geçmiş olsun bu arada üzücü bi durum...

patrıot
07-05-2008, 23:55
sungersız fırcasız aracları daha yıkatmaya devam edin daha neler cıkartıyor

Rush
07-05-2008, 23:58
Vernik atması marka kalitesini mi belirliyor? Abimin eski bmwsundada vernik attı?

TAVCI
08-05-2008, 08:41
Bence kullanımla alakalı olabılır.1993 model broadway var bızım burada arkadasta.Onda bıle boya atma fılan yok.Rengı solmus sadece.

KWNCH
08-05-2008, 09:35
arkadaslar aynı sorun benım spoıler dede var bu spoıler ler orjınal mı ? yoksa sonradan takma mı ? ıbızalardakı spoıler ler???

seatleonwhite
08-05-2008, 10:01
bakımla alakalı bence seat la degıl

Güray
08-05-2008, 10:07
aynen katılıyorum.

ONUR
08-05-2008, 10:08
Müferit bir olayı markaya mal etmek doğru değil bence...Boya atmasının yada solmasının bi çok nedeni olabilir.Seat kalitesiz olsa dediğin gibi,bütün 7 yaşına gelen modellerinde aynı durumun ortaya çıkması söz konusu olur...

Geçmiş olsun bu arada üzücü bi durum...
:cop: :cop: :cop:

SKYLARK
08-05-2008, 10:43
Geçmiş olsun ama ben birşey söylemek istiyorum;

Atalarımız bakarsan bağ bakmazsan dağ olur demişler, benim aracım önümüzdeki ay 2. yılını dolduracak ancak araca o kadar iyi bakmaya gayret ediyorum ki sıfır araçlarla yanyana geldiğinde benim aracım sanki daha yeniymiş gibi duruyor, hatta servise gittiğimde öyle bir izlenim bırakmışım ki araç biraz tozlu olsa "hayrola kirli gelmişsin" filan diyorlar, kısaca şunu söyleyebilirim, değer verdiğiniz birşeye ne kadar iyi bakarsanız o da size o kadar iyi bakacaktır, Leon'umu çok seviyorum ve üzerine titriyorum, titriyorum dediğim boya cilasından motor temizliğine kadar hiçbirşeyini eksik etmiyorum, "o"da beni üzmüyor böylece.

EAGLE01
08-05-2008, 16:11
ben süngerle fırçayla yıkıyorum haftada bir yıkıyorum aracı sizinkiler 2001 model bizim ki 2004 ağustos da alındı daha 4yıllık değil aynanın altından saydam bir şey soyulmuş biraz vernik dediğiniz bu heralde yani neden orda oyle bir şey olmuş onu da anlamadım moralimde bozuldu...

adnanguclu
08-05-2008, 16:20

forever sünger:)

finspeed83
12-05-2008, 13:01
arkadaşlar evet sunger kullanmıyorum yıkamacıya goturuyorum yıkıyolar bu benım ılk aracım deıl baska aracta kullanıyorum kotu bır kullanıcı olsam onlardada boyle bır sorun cıkardı.pekı seat yetkılılerı bana yardım edebılırlermı sonucta 7 yıl gecmıs bızım boyamız daha uzuın omurludur dıye ıdda edıyolar cunku

EAGLE01
19-05-2008, 22:55
ben bugün sordum boya 10 yıl garantili dedi yanlış hatırlamıyorsun araç yanımda değildi gösteremedim, ilk fırsatta götürcem bakalım ne diyecekler...

CanTURK
19-05-2008, 23:13
Boyası sokulan arkadasın aracı opak boyamı ? Opak boyalar gercekten cok kalıtesız metalıklere gore daha ince ve dayanıksız oluyorlar; Benım eskı aracımda sıyah opaktı dandıktı hemde bmw markaydı; Beyaz leon almadıgıma bu yuzden cok sevındım sonradan dusununce; Gecen gri leonma kuc pısledı; eskı opak aracta ıkı saat cıkmıyodu Bunda suyu yıyınce kendı atıyo; Elle temızlemeye gerek kalmıyo; Metalik boyalar ayrıca daha kalın ; metalık renge nıe para ıstedıklerını daha ıyı anlıyor ınsan kullandıkca...

EAGLE01
21-05-2008, 00:46
bizim araç metalik boya sökülmesi değilde saydam bir tabaka atıyor. Üstündeki cila mı desem vernik mi o kalkmış...

doguayaz
21-05-2008, 01:02
bakım yapmadıktan sonra hangi araç olursa olsun atar bence , arkadaşta golf var onunda kapıda durum aynı

EAGLE01
21-05-2008, 17:50
bakım yapmamak bakım yapmamak da bakımdan kasıt nedir? daha 4yıl olmadı araç alınalı ilk aracımız değil 3.araç, 2.metalik boyalı araç hatta bunla daha çok ilgilendim eskiden küçükdüm ne kuş pisliği bıraktım üstünde ne kirli bıraktım kışları, yollardaku tuzlar falan etki etti desem ki aynanın altı gibi saçma bir yer güneşden de az etkilenir aynı zamanda araba kapalı garajda duruyor ne soğuktan etkileniyor ne sıcakdan, seat kalitesiz demiyorum ancak bende de bu sorun var...

mayham85
21-05-2008, 18:29
hocam binlerce araç üretiliyor hatalı boya olması şansıda var bunu marka ismine bağlamak çok yanlış.
örnek vermek gerekirse bnim toledo garaj görmüyor ayda yılda bir yıkanıyor ama genede öyle bir durum yok neden 2 3senede bir boya koruma yapıldı.

LeonRider
21-05-2008, 18:37
Bence kullanımla alakalı olabılır.1993 model broadway var bızım burada arkadasta.Onda bıle boya atma fılan yok.Rengı solmus sadece.

Aynen 1992 modelde bende vardı 1 sene önce sattım. Küf pas boya atması hiçbirşey yoktu. Broadway sürücüsü için çok özel bir araba. Özledim onu:(

EAGLE01
21-05-2008, 22:05
hocam binlerce araç üretiliyor hatalı boya olması şansıda var bunu marka ismine bağlamak çok yanlış.
örnek vermek gerekirse bnim toledo garaj görmüyor ayda yılda bir yıkanıyor ama genede öyle bir durum yok neden 2 3senede bir boya koruma yapıldı.

bende markaya bağlı demiyorum zaten sadece bende de aynı sorunun olduğunu söylemeye çalıştım genelde bakımsızlıkdan demişler ben o kadar bakmaya çalıştığım halde bu sorunu yaşadığımı söylüyordum sadece