PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Far için öneri ve yorum.

hamdi doğan
28-02-2016, 00:11
Merhaba abilerim ablalarım kardeşlerim :D

Öncelikle sizlerden baya bir uzak kaldım işler güçler felan biraz engel oldu. :D
Size bir sorum olacak farlara xenon yapmayı düşünüyorum 2006 cordoba ya (Goca Oğlan) öncelikle aklımda 2 soru var.
Direk xenon taksam görüş kötümü olur.
Mercekli yapmak normal halojen i çıkartıp yapmaktan daha iyimi far yıkama yok belirteyim. @Leonturco (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=4230) @LoXoL (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=10321) abilerim hadi bi el atın bakalım :D
Seviyore sizi :D :X

LoXoL
28-02-2016, 00:16
Mercekli iyidir. Yapacaksan mercekli yap

hamdi doğan
28-02-2016, 00:26
abi o zaman içini açıp yapmak gerekir dimi. Birde buna usta bulmak lazım :D

ismail
28-02-2016, 01:57
hamdi doğan kardeşim tavsiyem güçlü halojen ampül kullanmandır
mesela
osram night breaker unlimited
%20 daha beyaz
30 - 40 metre daha fazla aydınlatır
zira xenon yaptığında muayenede sıkıntı olacaktır
illa xenon yapmak istiyorum dersen mercek taktırman lazım
şu www.seatclubturkey.com/leon-mk2-2005-2012/58084-bixenon-uygulamasi-yapilacaktir.html konusu fikir verip yardımcı olacaktır
mercek taktırıp xenon ile kullandığında ve muayene zamanı halojen ampül tuturup muayeneden hafif kusur olarak geçebilirsin
yalnız kütahya gibi bir memlekette kışın hava muhalefetinden görüş alanın / aydınlatma performansın olumsuz yönde etkilenecektir

neehot
28-02-2016, 07:04
ismail abi night breakerlar karşıdan gelenin gözünü çok alıyor sanki . En azından benim gözümü çok alıyor. Yoksa gözümü alanlar o değil de gene osramın off road için olanı var onu mu takıyorlar da o mu?

Türkşad
28-02-2016, 12:55
Mercekli iyidir. Yapacaksan mercekli yap
Özlediğimizi bilmene rağmen neden girmiyorsun ?

SM-N9000Q cihazımdan gönderildi

seat ES
28-02-2016, 13:30
mercekli xenon daha iyi ama Bir far aydınlatma için kalitelı Xenon dahil 1000 tl masraf cıkıyor.Ben xenon taktım mercek yok aydınlatma gayet güzel. Karşı şeritten gelenlerde selektör atmıyor Biraz ışık dibe bakıyor ondan olabiilir.

MeTuRuZ
28-02-2016, 13:39
Merceksiz xenona karşıyız
Şahsen ben iyi küfür ediyorum yolda
Arabamız güzel görünecek diye başka bi şöförü rahatsız etmeye hakkımız yok

LoXoL
28-02-2016, 15:28
Verilecek 1000 liraya değer. Hem xenona göre bi-xenondaki görüş açısı daha fazla ve daha keskin. Özellikle ıslak yolda farkı daha net görürsün.

LoXoL
28-02-2016, 15:28
Özlediğimizi bilmene rağmen neden girmiyorsun ?

Bende farkındayım da zaman çok kısıtlı

Türkşad
28-02-2016, 15:29
Bende farkındayım da zaman çok kısıtlı
20 saat çalışma
4 saat istirahat yani ?

LoXoL
28-02-2016, 15:31
20 saat çalışma
4 saat istirahat yani ?

Yaklaşık olarak [emoji16]

ismail
28-02-2016, 23:15
ismail abi night breakerlar karşıdan gelenin gözünü çok alıyor sanki . En azından benim gözümü çok alıyor. Yoksa gözümü alanlar o değil de gene osramın off road için olanı var onu mu takıyorlar da o mu?

kardeşim far ayarı iyi değilse
standart ampüllü farlar bile göz alabilmekte
o yüzden yazabileceğim şey farların ayarsız olduğudur

hamdi doğan
29-02-2016, 00:41
kardeşim far ayarı iyi değilse
standart ampüllü farlar bile göz alabilmekte
o yüzden yazabileceğim şey farların ayarsız olduğudur

peki ismail abim. Benim sağ farın ayar yeri yıpranmış ben denedim yapamadım ayarı bunu basşka şekilde yapmak mümkün olurmu yada o parcayı bulabilirmiyiz.

Yağız Ç.
29-02-2016, 00:46
Merceksiz yapmayın mümkünse be abi. Hele bazıları var resmen lacivert yanıyor arabayı üstlerine sürüp kaza yaptıktan sonra polise farları gözümü aldı diyesim geliyor. Bu yolları hepimiz kullanıyoruz be abi yolların padişahı gibi gezen merceksiz tiplere uyuz oluyorum ya kusura bakmasın kimse resmen kazaya davetiye bu ....

hamdi doğan
29-02-2016, 00:49
Merceksiz yapmayın mümkünse be abi. Hele bazıları var resmen lacivert yanıyor arabayı üstlerine sürüp kaza yaptıktan sonra polise farları gözümü aldı diyesim geliyor. Bu yolları hepimiz kullanıyoruz be abi yolların padişahı gibi gezen merceksiz tiplere uyuz oluyorum ya kusura bakmasın kimse resmen kazaya davetiye bu ....

kardeşim benim araştırma amacımda bu zaten yaparsam 4300 yada 5000 lik yapacağım yani apaçi style olmayacak. mercek için 1000tl ödenek yapmak yerine önce aracın boya sıkıntısını çözmeyi tercih ederim :D
Xenon bekler sıkıntı yok :D

ismail
29-02-2016, 00:52
peki ismail abim. Benim sağ farın ayar yeri yıpranmış ben denedim yapamadım ayarı bunu basşka şekilde yapmak mümkün olurmu yada o parcayı bulabilirmiyiz.

sanırım üstte tornavida yada alyan anahtar ile ayar yapılacak yer bozulmuş doğru mu
6 numara uzun alyan anahtar ilede mi olmuyor
olmuyor ise düz tornavida ile dişlinin diş kısımlarından sabır ile tek tek çevirmek lazım
zira o parçanın değişimi olacağını pek düşünmüyorum

http://homepage.eircom.net/~monza1999/misc/headlight.jpg

https://shop.wurth.com.tr/images/product/0715/0715-31--alyan-anahta.png

http://www.simseklerhirdavat.com/images/product/view/unior-t-tipi-allen-anahtar.jpg

http://www.parshirdavat.com/uploads/urunler/6091_ffv.jpg

Yağız Ç.
29-02-2016, 00:56
kardeşim benim araştırma amacımda bu zaten yaparsam 4300 yada 5000 lik yapacağım yani apaçi style olmayacak. mercek için 1000tl ödenek yapmak yerine önce aracın boya sıkıntısını çözmeyi tercih ederim :D
Xenon bekler sıkıntı yok :D

Sana yönelik söylemedim abi zaten olayı ama demek istediğimi anlamışsındır. Nasıl göz alıyor o lacivertler sen de bilirsin karşılaştıysan öyle olmadığı sürece sorun yok zaten herkesin kendi parası kendi zevki isteyen istediğini yapar mesele herkesle ortak kullandığımız yollarda başkalarını rahatız etmemek....

hamdi doğan
29-02-2016, 00:56
ismail denemek lazım abi destek için tekrar sağol. :D

hamdi doğan
29-02-2016, 00:58
Sana yönelik söylemedim abi zaten olayı ama demek istediğimi anlamışsındır. Nasıl göz alıyor o lacivertler sen de bilirsin karşılaştıysan öyle olmadığı sürece sorun yok zaten herkesin kendi parası kendi zevki isteyen istediğini yapar mesele herkesle ortak kullandığımız yollarda başkalarını rahatız etmemek....

yok kardeşim seni kesinlikle yanlış anlamadım. Zaten dediğim gibi apaçilik peşinde değilim. daha önce bu işleri yapmadığım için en sağlıklı yola başvuruyorum. Tecrübelere :D

Mustafa
29-02-2016, 04:51
Bende merceksiz çakma xenon'a karşıyım; zaten güzel filan gözüktüğü yok üstüne bir de insanları kazaya zorluyor, hiç değilse sinirlenip strese giriyorsun genel sağlığın etkileniyor. Güzel güzel halojen kullanın, ben 4,5 yıl Leon'da halojen farla dolaştım hiç stil derdimde olmadı. ismail Abimin dediği gibi kaliteli bir halojen fara yönelmek en güzel tercihtir.

Ayrıca gündüz gözüyle sis farı yakanlara, far ayarını Oscar ödül töreninde filan kullanılan dev spotlar gibi gökyüzüne doğru çevirenlere de selam olsun...