PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gaz yememe sorunu

Efedemir
21-03-2016, 20:16
Arkadaş merhaba.2 gündür aracım ara ara gaz yemiyir.sebebini bilen varsa yardımcı olsun lütfen.

emirkayra
21-03-2016, 21:25
Ateşleme bobinine bujilere baktırmanızı tavsiye ederim abi güvenip gittiğim özel vw seat skoda audi servisi var dilersen hafta sonu buluşup gidebiliriz test ederiz cihaza bağlarız vs vs

ismail
22-03-2016, 22:58
Efedemir kardeşim aracı satırında araç toledo 1.6 stella gözüküyor
sen cordoba mk2 başlığı altında konu açmışsın
araç benzinli mi dizel mi belli değil
bu kadar az bilgi ile pek yardımcı olamayız bilgin olsun

ertewas
22-03-2016, 23:12
ee demekki akıllanmış araba. her zaman gaza gelinmeyeceğini öğrenmiş :sct-013: şaka bir tarafa ismailin dediği gibi araçla ilgili detay verirsen eğer bildiğimiz bir şeyse yardımcı olmaya çalışalım...

Efedemir
25-03-2016, 07:18
Arac toledo stella yanlış yerden giriş yapmışım sanırım.

ismail
25-03-2016, 07:25
Arac toledo stella yanlış yerden giriş yapmışım sanırım.

araçta lpg var ise
lpgde mi gaz yemiyor benzinde mi
lpg de ise ateşleme sistemini (buji, bobin, kablo) kontrol ettirmeni tavsiye ederim
sana zahmet olmazsa bir ricam olacak
"Alıntı (mesajın sağ alt tarafındaki) yapmak sureti ile soru / cevap yazabilirsen hem daha düzenli hem daha anlaşılır olur
ayrıca yukarıda bildirimleriniz kısmında "mesajınızdan alıntı yapıldı" şeklinde uyarı verir
veya / yada
etiketleme yaparak mesaj yazarsan ulaşmak istediğin kişinin daha çabuk haberi olur
etiketleme yapmak için kullanıcı adı önüne @ işareti eklemen yeterli olacaktır
etiketlemeyi yada alıntıyı aynı anda kullanmana gerek yok
zira her iki taraftan da bildirim gelmekte
birinden birini kullanman yeterli olacaktır
hızlı ve sürekli iletişim için bu iki yöntemden birini kullanmamız yararımıza olacaktır
eline sağlık
teşekkürler

topalomer1982
08-05-2016, 14:22
araçta lpg var ise
lpgde mi gaz yemiyor benzinde mi
lpg de ise ateşleme sistemini (buji, bobin, kablo) kontrol ettirmeni tavsiye ederim
sana zahmet olmazsa bir ricam olacak
"Alıntı (mesajın sağ alt tarafındaki) yapmak sureti ile soru / cevap yazabilirsen hem daha düzenli hem daha anlaşılır olur
ayrıca yukarıda bildirimleriniz kısmında "mesajınızdan alıntı yapıldı" şeklinde uyarı verir
veya / yada
etiketleme yaparak mesaj yazarsan ulaşmak istediğin kişinin daha çabuk haberi olur
etiketleme yapmak için kullanıcı adı önüne @ işareti eklemen yeterli olacaktır
etiketlemeyi yada alıntıyı aynı anda kullanmana gerek yok
zira her iki taraftan da bildirim gelmekte
birinden birini kullanman yeterli olacaktır
hızlı ve sürekli iletişim için bu iki yöntemden birini kullanmamız yararımıza olacaktır
eline sağlık
teşekkürler.

Benim Toledo 1.6 stellada da gaz yememe ve 1-2 viteste LPG de gaz yeme ve gaz kesme yapıyor acaba aynı sorun mu. Daha önce başına gelen var mi. Farklı bir yerden LPG almıştım ondan olduğunu düşünüyorum. Bilemedi

ismail
08-05-2016, 23:20
.

Benim Toledo 1.6 stellada da gaz yememe ve 1-2 viteste LPG de gaz yeme ve gaz kesme yapıyor acaba aynı sorun mu. Daha önce başına gelen var mi. Farklı bir yerden LPG almıştım ondan olduğunu düşünüyorum. Bilemedi

muhtemelen aynı sorun olabilir
öncelikle opet ten aygaz lpg ile denemen sorunu giderebilir
sorun devam ederse
aracı lpg den izole edip yaklaşık 200 km benzinde kullanıp kontrol etmekte fayda var
aracı lpg den izole etmek için akü den lpg motor kontrol ünitesine giden bir kablo olur ve üstünde bir sigorta olur
o sigortayı sökmek sureti ile araç lpg den izole olur
içerideki gaz benzin düğmesinden kapatman yetmeyebileceği için sigorta sökme yöntemi garantidir

bozkirayazi
15-07-2020, 10:17
Ateşleme bobinine bujilere baktırmanızı tavsiye ederim abi güvenip gittiğim özel vw seat skoda audi servisi var dilersen hafta sonu buluşup gidebiliriz test ederiz cihaza bağlarız vs vs

+ oksijen sensörüne de bakılması iyi olur. başıma geldi.

geçmiş olsun.