PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fiat bravo mu cordaba mı?

aliserpil2005
14-05-2008, 21:03
arkadaşlar,yakın bir arkadaşım sıfır araç almaya karar verdi ama aklı çok karışık.ben kendisine cordoba tavsiye ettim ama aklı bravo 1.4 t-jet dynamic esp paketli benzinli ile cordoba stylance tdi dizel arasında kaldı.yılda yaklaşık 10-12 bin km yol yapıyor.bravo gerek c segmenti olması,gerekse donanım olarak cordobadan çok üstün .aracı 3 kişilik aile kullancak.benzili bravo 37.000 ytl cordoba ise 33.500 ytl ye bulabilmiş.siz olsanız hangisini seçersiniz ?

mayham85
14-05-2008, 21:07
bravo test sürüş yapmıştım. dizel 1,6 sı çok çok iyi değerlere ve hızlanmaya sahip yakıt ekonomisi ve donanımıda güzel ancak araçta yol tutuş çok zayıf yol sesi alıyor. özellikle ışıklarda kavşak dönerken birden hızlanıp direksiyonun ani hafiflemesi ve bir anda kontrolsüz dönüşler sebebi ile kaza yapma riski var bence içide çok dar. cordobayı ise biliyorsunuz.

sameterten
14-05-2008, 22:15
güvenlik sağlamlık yakıtta cimrilik yol tutuşu bakımından ben cordoba derim stylance modelinde ise donanımları gayet ii ... ben kullanmadım hiç bravo ama araba hızlanıpta durmadıktan veya savurduktan sonra hızlanmasada olur zaten aile kullanıcakmış bence seat cordoba stylance 1.4 tdi :)

adnanguclu
14-05-2008, 22:42
Bravo'nun test sürüşüne gitmiştim.Motoru gayet başarılıydı, 1.6 dizel motordu,iç malzeme kalitesi iyiydi, dış görünüşüde gayet güzel ve sportif fakat sayabileceğim bütün güzel şeyler bunlar.Sürüş keyfi hiç yoktu sürerken zevk alamadım çünkü tedirgin ediyor arabanın yoldaki duruşu ve hareketleri.Bir havuzun etrafından U dönüşü yaparken bile iyice yavaşladığımı hatırlıyorum güvenemediğim için.Bu karşılaştırmada kesinlikle Cordoba diyorum.

Impetus
14-05-2008, 23:44
Fotoğraflardan karar vermek daha kolay olur
http://arabam.milliyet.com.tr/fuar/2002/paris/seat_cordoba_xx.jpg
http://img138.imageshack.us/img138/1130/yumurtash4.jpg
çok mu acımasızım neyim :D

erkin006
14-05-2008, 23:47
ben olsam bravoyu tercih ederdim...

kelkit
14-05-2008, 23:54
Gerçekten Bravo. Ama Fiata değil sana.:)

HHaKo
15-05-2008, 02:07
Hiç tartışmasız bravo derim..

ONUR
15-05-2008, 08:44
Kıyaslanan arabalar çok ayrı...
madem 37000 ytl gözden çıkarılmış Leon alsın kafası rahat etsin...

mayham85
15-05-2008, 10:34
Kıyaslanan arabalar çok ayrı...
madem 37000 ytl gözden çıkarılmış Leon alsın kafası rahat etsin...
kesinlikle çok daha güvenli bir araç almış olur o fiyata.

007
15-05-2008, 12:43
O kadar para varsa tabiki Leon tercih edilmeli..Ama eğer topicteki soru söz konusuysa tüm dezavantajlarını gözardı edip Bravo olurdu seçimim..

aliserpil2005
15-05-2008, 12:48
arkadaşım biraz da bagajının geniş ve daha büyük olması nedeniyle bravoyu tercih ettiğini söylüyor.leonla aralarında 50 litrelik fark var.ama leon düşünmüyor

sameterten
15-05-2008, 14:36
ya anlamadığım bişi var terbiyesizlik olarak algılamazsınız umarım... bi konuda fiat bisiklet yapsa binmem yazarken burda aynı kişiler bravo dio :S ( özür dileyerk sölüorum)

HHaKo
15-05-2008, 16:21
ya anlamadığım bişi var terbiyesizlik olarak algılamazsınız umarım... bi konuda fiat bisiklet yapsa binmem yazarken burda aynı kişiler bravo dio :S ( özür dileyerk sölüorum)

arkadaşın 2 seçenegi var aklında. burda forumda çogu kişinin yaptıgı gibi akıl vermek yerine onun tercihleri arasında mantıklı olanı söylemek daha dogru olur diye düşünüyorum. Bana kalsa ben yine fiat almam. Fiatta olsa bravo cordobadan çok daha üstün bir araç. segmentleri farklı fiyatları farklı. Aslında iki aracı karşılaştırmak bile saçma.

Engincan
15-05-2008, 19:09
Banada bravo daha çekici geliyor.Aracı kullanmadım ama görünüş itibariyle bravo daha güzel duruyor. Ama fiyat ve donanım açısından cordoba daha avantajlı seçim senin. Şimdiden hayırlı olsun.

sameterten
15-05-2008, 21:48
arkadaşın 2 seçenegi var aklında. burda forumda çogu kişinin yaptıgı gibi akıl vermek yerine onun tercihleri arasında mantıklı olanı söylemek daha dogru olur diye düşünüyorum. Bana kalsa ben yine fiat almam. Fiatta olsa bravo cordobadan çok daha üstün bir araç. segmentleri farklı fiyatları farklı. Aslında iki aracı karşılaştırmak bile saçma.

teşekkür ederim abi yorumun için ben yanlış anlamışım özür dilerim ... saygılar..

quoasimodo
15-05-2008, 22:21
tasarımı benim de hoşuma gidiyor...
bende bravo derdim...

TAVCI
16-06-2008, 02:59

:) biraz abartılı ama doğru.Cordoba bencede , sadece yol tutuşu için bile cordoba alınır.İçinde can taşıyor..

rochss
16-06-2008, 09:27
Arkadaslar bıraz duygusal cevaplar vermıssınız.Cordabayı kotulemek ıcın soylemıyorum ama Bravonun yanında araba bıle sayılmaz.Yol tutusu ıcın kotu soyleyen arkadaslarım bence arabayı ıyı test edememıssınız.Aracın yol tutusu kesınlıkle cok ıyı.Soylenenın aksıne 320 torkluk motor bana canlı gelmedı.Kagıt uzerınde cok guzel gozukuyor ama bunu yola yansıtamıyor.Donanım gayet yeterlı aracın kalıtesıde ust duzey.Dıs gorunus bence daha hos(tabı bu zevk meselesı)
Ben olsam kesınlıkle Bravo derdım.

desperado_32
16-06-2008, 10:09
Ben spor görünümlü aractan yanayım bu yüzden bütün özellikleri ve spor görünümü ile bravo derim ...

erk4n
16-06-2008, 10:49
bende cordoba sahibiyim ama bravo diyeceğim.
sonuçta yeni bir araç.
motor yeni,tasarım yeni,şekli güzel,malzeme kaliteside güzel.
fiat bayi işyerime tanıtım için getirmişti bizzat incelemiştim.
ama leon mu bravo mu deseniz tabiki leon derim ;)

karam74
16-06-2008, 11:14
Bana Kalsa Leon Derim Ama Bravoda Güzel Arac Spor Sewdigimden Soylüyorum

poison14
16-06-2008, 11:25
ne olur şu tofaş fıat arabalarını seat la kıyaslamayın insanın içi acıyor valla. tofaş fıatı lada tata mahindra chery ile kıyaslayın....

34mns19
16-06-2008, 11:58

mükemmel bi yorum :Crylol:

ramnet
16-06-2008, 14:55
Topic açan arkadaş yanlış araçları kıyaslamış.
Bravo vs Leon diye topic açsa olsa olur. İki sportif c segmentli kompakt hatcback.
Lakin Bravo vs Cordoba olmaz. Cordoba küçük sedan, Bravo kompakt hatcback.
Bravo ile ilgili olarak bildiğim kadar daha sportif, canlı bir iç mekan, görüş problemi olmayan dikiz aynaları diyebiliriz. Bravo ile ilgiili virajlarda sürücüyü tedirgin bırakan arka sallanımlar varken, biraz daha fazla benzin yakan motorunun olduğunu duydum.

Araba alırken bende burada değerlendirmeler yapıp, topicler açıyorum.
Bence araba alırken test sürüşü sürmeniz daha iyi olur.

Bu arada Fiata binmem diyen arkadaşlara şöyle bir yorum yazmak istiyorum.
Herkesin zevki ve bütçesi farklıdır. Seat tutkunu olmak güzel bir şey olabilir.
Lakin Fiat da gün geçtikçe daha kaliteli arabalar yapmaya başladı.
Euroncap testinde Fiat Grande Punto, Fiat Bravo ve Fiat 500 5 yıldız almış modeller. Elbet bir Albea, Stillo veya Palio modelleri iyi değil. Ama bu modeller daha güzel....
Seat ise Cordoba modelinin Avrupa'da pek tutulmadığını 2009 yılında değiştireceğini duydum. Bende araba ve modellerine meraklı olan ve irdeleyen birisi olarak bunları söylemek istiyorum....