PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cordoba motor arıza lambası neden surekli yanıyor

lokmancordoba01
24-03-2016, 11:42
s.a beyler bugun adanadan antalyaya aracimla gelirken alanya tarafinda farkettim sari ariza lambasi surekli yanil kaliyor beyler allah rizasi icin sorunuma care bulalime

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ismail
24-03-2016, 12:02
lokmancordoba01 kardeşim aracın da lpg var ise normal sayılır
lpg yok ise aldığın yakıtı değiştirmeni tavsiye ederim
bir de bir süre 2500 devir ve üstünde vites değiştirdiğinde sönmesi lazım

lokmancordoba01
24-03-2016, 12:04
ismail abi sagol dogru soyluyorsun lpg li oldugundan sonmezse ne yapmam lazim peki

34Deniz
24-03-2016, 12:08
ismail abi sagol dogru soyluyorsun lpg li oldugundan sonmezse ne yapmam lazim peki

benzine al git , sonrada LPG yi iyi bir ustaya kontrol ettir ayarları

lokmancordoba01
24-03-2016, 12:09
benzine al git , sonrada LPG yi iyi bir ustaya kontrol ettir ayarları
tesekkur ederim lpg kontrol zamani geldi aynen

ismail
24-03-2016, 12:15

sende sağolasın kardeşim
yanmasına alışacaksın
zira bir lpg sistemi parası daha harcasan tekrar yanma durumu söz konusu olabilir
arkadaşımın 2006 leon sport up 1.6 mpi aracı var
2008 yılında aldı lpg taktırdı o gün bu gündür yanıyor
söndürseler dahi tekrar yanması çok zaman almıyor

lokmancordoba01
24-03-2016, 12:17
sende sağolasın kardeşim
yanmasına alışacaksın
zira bir lpg sistemi parası daha harcasan tekrar yanma durumu söz konusu olabilir
arkadaşımın 2006 leon sport up 1.6 mpi aracı var
2008 yılında aldı lpg taktırdı o gün bu gündür yanıyor
söndürseler dahi tekrar yanması çok zaman almıyor
abi o isik surekli yanarsa valla psikolojimi bozar pc ye baglatwvam insallah yanmaz yanarsada sikinti etmicez alisacam artik

uLtrasLanfatee
24-03-2016, 12:24
abi o isik surekli yanarsa valla psikolojimi bozar pc ye baglatwvam insallah yanmaz yanarsada sikinti etmicez alisacam artik

bendede ibiza var LPG Li 5 ay oldu alalı hep yanıyordu. ilk aldığımda pc ye bağlatıp söndürdüm ama ismail abinin dediği gibi tekrar yandı. artık ona alıştım. yanmazsa rahatsız olurum o derece :)

lokmancordoba01
24-03-2016, 13:47
bendede ibiza var LPG Li 5 ay oldu alalı hep yanıyordu. ilk aldığımda pc ye bağlatıp söndürdüm ama ismail abinin dediği gibi tekrar yandı. artık ona alıştım. yanmazsa rahatsız olurum o derece :)
ozaman bende alismak zorundayim desene ama sonse daha iyi psikolojimi bozuyor

lokmancordoba01
28-03-2016, 11:49
bu arada lamba arizasi kendi kendine sondu yanmiyor artik kesinlikle mogaz dan almayin bp yada shell ben adanadan antalyaya geldim yolda gaz biter diye girdim mogaz aldim hayati kaydi sistemin bp yada shell kesinlikle baska gaz almayin po da belki arada aldigim oldu ama mogaz su aytemize girmistim ondan sonra motor ariza lambasi yandi bilginiz olsun diye yazdim

ismail
28-03-2016, 12:58
bu arada lamba arizasi kendi kendine sondu yanmiyor artik kesinlikle mogaz dan almayin bp yada shell ben adanadan antalyaya geldim yolda gaz biter diye girdim mogaz aldim hayati kaydi sistemin bp yada shell kesinlikle baska gaz almayin po da belki arada aldigim oldu ama mogaz su aytemize girmistim ondan sonra motor ariza lambasi yandi bilginiz olsun diye yazdim

gözün aydın kardeşim
senin adına memnun oldum
yalnız genelde opet yani aygaz kullananlar memnunlar

lokmancordoba01
28-03-2016, 13:00
gözün aydın kardeşim
senin adına memnun oldum
yalnız genelde opet yani aygaz kullananlar memnunlar
abi aygazda katkı oldugundan gaz filtresini mahvediyor ondan onu demedim daha once kullaniyorduk ayda filtre degistirirdik

suett
06-04-2016, 00:22
Kardeşim bizim cordobalarda lambda 1. sensor arızası kronıktır. Şuankı fiyatı 350-400 arası. Eğer ımkanın olursa pc ye bağlat arızayı neyden verdiğini öğren. Lambda sensoru arızası ıse 150.000 yada bu km ye yakın araçların hepsınde verıyor. Ben lambda sensorunu söküp temızledım bır kaç hafta sondu sonra tekrar yandı. Bunu değiştirmen lazım ne yazıkkı. Arkadaşımda kı problemı değiştirerek çözduk şuanda yanmıyor yanı 2-3 aydır yanmıyor çok şukur. Bende param olmadığı için henuz alamadım ama ılk fırsatta alacağım. Hatta ımkanın olursa ınternetten elm 327 cihazı var. Odb ye bağlanıp cep telefonu ıle arızasını öğrenebılıyorsun. Bir çok sitede satılıyor. Kendınden bu şekilde öğrenebılırsın