PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cordoba direksiyon arizasi hakkinda bilgilendirme

asparapanpa
12-04-2016, 17:40
Merhaba abilerim kardeslerim gecenlerde yolda giderken birden bire direksiyonum sertlesmis ve ben ne oldugunu anlayamamistim direksiyon karaduzen direksiyona donmustu dondurmek icin asiri bi guc gerektiriyodu direksiyon ariza lambasi yanmiyordu ancak direksiyonu tam tur cevirince yanip sonuyordu daha sonra sanayiye ustamin yanina goturdugumde elektrik aksamda sigortalarda sikinti olmadigini yagin bitmis olabilecegini soylediler akuyu sokup yag haznesine baktigimizda gercektende yagin bitmis oldugunu gorduk hemen gittim 30 tl ye direksiyon icin yesil renkli bir yag alip geldim yagi ekledik sonra problem gecti direksiyon normala dondu. Asagi yukari 1 ay zaman gectikten sonra tekrar ayni problemle karsilastim ve gene canim sikildi tekrar sanayi yolu gozuktu ertesi gun tekrar ustamin yanina gittim bu sefer daha bir ay olmadi yag eklersek gene eksiltecek kacak var muhakkak diyerek beni direksiyoncuya yonlendirdi bindim arabaya gittim selamin aleykum aleykum selam durum bu abi actik kaputu baktik yag kacagi var direksiyon kutusu kaciriyor dedi peki abi yapilsin dedim araci lifte aldik direksiyon kutusu sokuldu iceriye tamire gitti miller paslanmis o yuzden kaciriyomus oyle soylendi bana bi sure bekledim oyalandim sagda solda sanayi cayi ictim bolca ayri bi lezzeti oluyo nedense onunda banami oyle geliyo yada bilmiyorum herneyse kutu tamir edildi geldi nasil bi islem gordu icerde bilmiyorum kutuyu taktilar yagini eklediler rotcuya gidip ayar yaptirip getirip teslim ettiler borcumuz nedir abi 500 tl tamam dedik hesaplastik 6 ay garanti verdiler aldik arabayi geldik bakalim ileriki donemlede ayni sikintiyi cikaracakmi.
Boyle bi problemle karsilasanlar icin ornek teskil etsin diye yazdim umarim faydam dokunur.
İmla hatalari icin ozur dilerim herkese keyifli forumlar.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160412/f303e5af3371dfed33b8858d1da42020.jpg

mrtmtlu
12-04-2016, 18:00
Geçmiş olsun kardeş aklımızda bulunsun, sağol paylaşımın için.

MuRDocK
12-04-2016, 18:11
nadirende olsa araçlar eksiltme yapabiliyo ki yaşından da ötürü yani. 2003 model araca gram direksiyon hidroliği koyulmadığına şahitim ama yaş geçtikçe kaçırıyo ve olaki bitti. hidrolik bittiğinde tek bir tur direksiyon hareketi direksiyon kutusu keçelerini mahvediyo kuru çalışıyo ve pompa hava basıyo nihayetinde. verdikleri garanti normal. keçelerini değiştiriyorlar. ben 2 yıl önce tipoya aynı sebepten ötürü 300 tl vermiştim. çok şükür ki ustam hem tanıdıktı hem iyiydi şimdi o aracım eniştede. aydan aya açıp kontrol ediyorum diyo bazen açtığıma üzülüyorum daha eklemedim hiç dedi.

CounTDowN
12-04-2016, 20:13
asparapanpa kardeşim geçmiş olsun, direksiyon kutusu biraz sıkıntılı bir mevzu. İnşallah bir daha yaşamazsın bu problemi.

uaslan
12-04-2016, 20:19
Hidrolik bitmeden kontrol edilebilr mi. Direksiyon arizasi yasamadan onlem alabilir miyiz.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

asparapanpa
12-04-2016, 21:56
Hidrolik bitmeden kontrol edilebilr mi. Direksiyon arizasi yasamadan onlem alabilir miyiz.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

valla abicim hidrolik haznesi akünün altında aküyü sökmeden ulaşamıyosun biraz zahmetli o yüzden bakması ama bi sıkıntı yoksa kolay kolay eksileceğini sanmıyorum hidroliğin.

ozozka_n
12-04-2016, 23:56
Kutu revizyonunu yapan guzel iscilik yapabildiyse kutununda ilk tamiriyse buyuk ihtimal bir daha sorun yasamazsiniz.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi