PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bayan için en uygun hangisi ?

Avalon
20-05-2008, 09:12
Eşime 15-17 milyar fiyat seviyesinde 2. el bir araç almayı düşünüyorum..2-3 yaştandan yaşlı olmayacak şekilde düşük kilometreli bir araba almak istiyorum...Kendimce bazı alternatifler belirledim...Alternatifler üzerlerinde fikirlerinizi bildirir yada yeni alternatif önerileri yapabilirseniz sevinirm..Şimdiden teşekkürler..

Nissan Micra (1.2 benzinli)
Citroen C2 (1.4 hdi dizel)
Mitsubishi Colt (1.3 benzinli)
Kia Rio (1.5 dizel) (tip olarak eşimin beğenisine sunmadım henüz)
Honda Jazz (1.4 benzinli) (fiyat seviyesini biraz yukarı çekmek gerekiyor)

Benim en çok mitsubishi colt hoşuma gitti ama 2. eli çok zor bir araca benziyor , işin o kısmı düşündürücü...

*Administrator*
20-05-2008, 09:21
Yeni Ibiza Gelince Onu Al :)

ACAR
20-05-2008, 09:28
oncelıkle honda jazz yada nıssan mıcra

mayham85
20-05-2008, 09:28
[quote=Avalon;103857]..

Nissan Micra (1.2 benzinli)
Citroen C2 (1.4 hdi dizel)
Mitsubishi Colt (1.3 benzinli)
Kia Rio (1.5 dizel) (tip olarak eşimin beğenisine sunmadım henüz)
Honda Jazz (1.4 benzinli) (fiyat seviyesini biraz yukarı çekmek gerekiyor)
quote]
ikinci el almayı düşünüyorsan hiç birisini tavsiye etmem.
ikinci elde vw polo seat ibiza skoda fabia ford fiesta hiç olmadı opel corsa bu modellerin dışına çıkmazsanız hem eşinizin can güvenliği hemde aracın soru çıkartması durumu büyük miktarda ortadan kalkar.

syam
20-05-2008, 10:00
PEki hocam bunlar otomatik vitesmi duz vitesmi? Bayan kullanıcı için dizeli kesınlıkle tavsıye etmem... Otomatik vitesse tek secenek jazz... micra cok yavas colt elektrikli debrajlı cok kastırıyor.... Tek benzinli alternatif jazz kalıyor...(otomatik vites ise) Yoksa colt en iyi alternatif 2. eli ucuz oldugu için....

Avalon
20-05-2008, 10:12
Yeni Ibiza Gelince Onu Al :)

Sen beni göçerticen galiba...:D oldu olacak kendime cupra alıp Leonu hanıma vereyim..:idea:

ikinci el almayı düşünüyorsan hiç birisini tavsiye etmem.
ikinci elde vw polo seat ibiza skoda fabia ford fiesta hiç olmadı opel corsa bu modellerin dışına çıkmazsanız hem eşinizin can güvenliği hemde aracın soru çıkartması durumu büyük miktarda ortadan kalkar.

nissan , citroen ve kia için bu görüşlerine katılabilirm ama honda jazz yada mitsubishi colt un saydıklarından aşağı kalır olduğunu düşünmüyorum...

PEki hocam bunlar otomatik vitesmi duz vitesmi? Bayan kullanıcı için dizeli kesınlıkle tavsıye etmem... Otomatik vitesse tek secenek jazz... micra cok yavas colt elektrikli debrajlı cok kastırıyor.... Tek benzinli alternatif jazz kalıyor...(otomatik vites ise) Yoksa colt en iyi alternatif 2. eli ucuz oldugu için....

Manuel vites düşünüyoruz ama uygun fiyatlı otomatik bulursak onuda düşünücez...Colt ile ilgili elektrikli debrajın kastırmasını biraz daha açarmısın , tam anlayamadım..:ponder:

mehmet07
20-05-2008, 11:11
otomatik bayanlar için güzel olur bence seçimi eşine bırak aracı kullanacak olan o

skymz
20-05-2008, 11:15
Daihatsu sirion u kesinlikle tavsiye ederim...1.3 ve 102 hp..

Avalon
20-05-2008, 11:58
otomatik bayanlar için güzel olur bence seçimi eşine bırak aracı kullanacak olan o

Aracı kullanacak olan o ama , onun ve beraberinde gezdireceği oğlumun can güvenliğini düşünmesi gerekende benim..En ufak bir kazada bile perte dönüşecek bir araba olsun istemiyorum..

Daihatsu sirion u kesinlikle tavsiye ederim...1.3 ve 102 hp..

Olabilir , bir inceliyeyim..teşekkürler

mayham85
20-05-2008, 12:07
Sen beni göçerticen galiba...:D oldu olacak kendime cupra alıp Leonu hanıma vereyim..:idea:

nissan , citroen ve kia için bu görüşlerine katılabilirm ama honda jazz yada mitsubishi colt un saydıklarından aşağı kalır olduğunu düşünmüyorum...
:ponder:
valla hocam iki gündür lancer testi için mitsu bayisine gidiyorum bence o colt almaktansa gidip clio almak daha mantıklı iç mekanı çok zayıf malzemelerden üretilmiş ve aşırı tipsiz(kişiye göre değişebilir bu kısım.)
az sonra son kez gidecem aradılar araç geldi die

hatta 15 civarı çıkabiliyorsanız (ottoboy) abdurrahman abinin toledosunu düşünün derim fiyatına göre alınabilecek en iyi araçlardan.

mayham85
20-05-2008, 12:11
birde eskişehir toyota bayisinde (sararda) takasa bir ibiza almışlar 2006 model 50000 kmde tdi 19 civarı bırakmayı düşünüyorlar.

doguayaz
20-05-2008, 12:14
Bence 2. el vw polo düşünün , her türlü donanımda mevcut ve fiyatlarıda gayet uygun.

AHMET1907
20-05-2008, 12:24
Aynı dert bendede var. Hanıma araba lazim ama banada 102 Bg den fazlası lazim ne yapsam bilmiyorum. 19 Milyara 2004 206RC bulmuştum forumda kimse iyibişey yazmayınca 206RC hakkında vazgeçtim.

Avalon
20-05-2008, 12:26
birde eskişehir toyota bayisinde (sararda) takasa bir ibiza almışlar 2006 model 50000 kmde tdi 19 civarı bırakmayı düşünüyorlar.

Fiyat fena değikmiş ama eskişehirde olduğu için baya zor olur...Yinede ilgine teşekkürler..:wave:

Bence 2. el vw polo düşünün , her türlü donanımda mevcut ve fiyatlarıda gayet uygun.

Poloları bende düşündüm ama fiyatlar uçuyor...

Avalon
20-05-2008, 12:27
Aynı dert bendede var. Hanıma araba lazim ama banada 102 Bg den fazlası lazim ne yapsam bilmiyorum. 19 Milyara 2004 206RC bulmuştum forumda kimse iyibişey yazmayınca 206RC hakkında vazgeçtim.

Peugeot ları kime sorsam yürüyen tabut diyorlar, onun için bende hiç listeye bile almadım..

AHMET1907
20-05-2008, 12:30
Peugeot ları kime sorsam yürüyen tabut diyorlar, onun için bende hiç listeye bile almadım..

Bide çok problemli servisten çıkmazsın demişlerdi forumda

*KORAY*
20-05-2008, 13:02
bunların arasına yazmamışsın ama bence toyota yaris. toyota dan şikayeti olan fazla insan görmedim bir araştır bence.

Avalon
20-05-2008, 13:23
bunların arasına yazmamışsın ama bence toyota yaris. toyota dan şikayeti olan fazla insan görmedim bir araştır bence.

sahibinden.com da yarislere bakarken sen yazmışsın..:D teşekkürler..

HHaKo
20-05-2008, 13:38
Honda da micrada taş gibi araçlar bence marka fanatikligi yapmayın heleki bi honda jajj donanım performans fiyat açısında bi poloya 10 kere 10 basar..Gidip 4-5 milyar fazla verip uzaktan kumanda anahtarı bile olmayan bi poloya para vermek enayiliktir sırf vw diye.. eger imkanın varsa honda jazz bi bayan için en güzel ve en güvenli araç..

syam
20-05-2008, 13:45
Elektrikle debraj multımode aracların hepsi için gecerli otomatik vites yerine daha dusuk maliyetli ve de daha az yaktıgı için elektrik motorlu bi debraj koyuyorlar... Vede bu cok yavas vites değiştirdigi için(otomatik vitese gore) Hızlı kalkıslarda vites değiştirme esasında yıgılmalar oluyor...

LeonRider
20-05-2008, 14:01
SWİFT 4x4 :)

Impetus
20-05-2008, 14:22
Honda Jazz (1.4 benzinli) mükemmel bir araç çok eğlenceli kullanması.
Sürüş anındaki hissiyatı yolu tutuşu gidişi şahane.Yüksek hızı kaldırmıyor oda normaldir yüksek bir araç ve çok geniş 140 den sonra herşey çok zorlaşıyor.Ama benm puanım 10 üzernden 9!

sameterten
20-05-2008, 17:23
aman abi zaten yüksek hıza ne gerek var 140 bile fazla sonuçta önemli olan can güvenliği bencede honda jazz listedeki en olumlu tercih...

HHaKo
20-05-2008, 18:49
Honda Jazz (1.4 benzinli) mükemmel bir araç çok eğlenceli kullanması.
Sürüş anındaki hissiyatı yolu tutuşu gidişi şahane.Yüksek hızı kaldırmıyor oda normaldir yüksek bir araç ve çok geniş 140 den sonra herşey çok zorlaşıyor.Ama benm puanım 10 üzernden 9!

o araba köpek gibi gidiyo 3.5 cm yere bastın mı 10 numara olur hiçbişeyi kalmaz :)

Avalon
21-05-2008, 08:42
Evet arkadaşlar, bende Honda Jazz ın en iyi seçenek olduğunda hemfikirim ama fiyatlarıda biraz yüksek malesef... Peki Mitsubishi Colt için ne düşünüyorsunuz ? Bu arabayı kulananan yada tanıdığında falan olan varmı...

syam
21-05-2008, 09:06
Evet arkadaşlar, bende Honda Jazz ın en iyi seçenek olduğunda hemfikirim ama fiyatlarıda biraz yüksek malesef... Peki Mitsubishi Colt için ne düşünüyorsunuz ? Bu arabayı kulananan yada tanıdığında falan olan varmı...
Ben test surusunde bulundum klasik japon arabası benim hosuma gitti acıkcası.. Fiyat olarak 2. eli ne civarda bilmiyorum ama 20 liraya 2005 2006 lancer 1.5 vardı colt ta olsa olsa 15 16 dır.. Bu rakamlarda ise iyi yoksa dusunme bile...

Avalon
21-05-2008, 09:15
Ben test surusunde bulundum klasik japon arabası benim hosuma gitti acıkcası.. Fiyat olarak 2. eli ne civarda bilmiyorum ama 20 liraya 2005 2006 lancer 1.5 vardı colt ta olsa olsa 15 16 dır.. Bu rakamlarda ise iyi yoksa dusunme bile...

2006 model 1.3 olanları 16-17 civarı alınabliyor...Banada fiyat olarak cazip geldi zaten , jaon arabası olduğu içinde belirli bir kalitenin altında olacağını düşünmyorum ki sende o şekilde yorumlamışsız zaten..teşekkürler..:wave:

seatleonwhite
21-05-2008, 13:53
lancer kayınpederımde var guzel bır arac fena degıl bence colt alabılırsın

NESLİHAN
21-05-2008, 14:27
1.tercih ıbıza ( 2004 - 2005 modelini düşünebilirsin )
2.tercih jazz
3.tercih mıcra olmalı

Engincan
21-05-2008, 15:54
Benim oyum jazz'dan yana. Onu almazsan ikinci alternatif micra.

Avalon
21-05-2008, 16:19
1.tercih ıbıza ( 2004 - 2005 modelini düşünebilirsin )
2.tercih jazz
3.tercih mıcra olmalı

Neslihan hanım , böyle bir konuda bir bayan olarak sizin görüşünüz daha öenmli..İbiza yı bende düşündüm ama 2006 modelin altına düşmek istemediğim için fiyat biraz pahalı kalıyor...Teşekkürler..:wave:

mayham85
21-05-2008, 16:24
modeli düşük olsun uzakdoğu malı olmasın.
dün arkadaşım getz düşünüyor diye hyundaiye gittik oradaki satış müdürünün sözleri:

hyundai sınıfrının en güvenli markasıdır hatta fazladan abs gibi gereksiz donanımlar olmadığı içinde uygun fiyatlıdır.

bu sözler direk satış elemanından dün duyduğum sözler.

uzakdoğu markalarından bu yüzden uyuz oluyorum güvenlik en arka planda.

NESLİHAN
21-05-2008, 16:38
belki bize aradığınız fiyat ve özelliklere sahip ıbıza gelirse o zaman bilgilendiririm.Fakat öncesinde seat harici alırsanızda kesinlikle jazz almalısınız

Avalon
21-05-2008, 16:57
uzakdoğu markalarından bu yüzden uyuz oluyorum güvenlik en arka planda.

Hyundai gibi uzakdoğu markalarına bende sıcak bakmıyorum ama japon firmalarını bunlarla karıştırmamak gerek ...

belki bize aradığınız fiyat ve özelliklere sahip ıbıza gelirse o zaman bilgilendiririm.Fakat öncesinde seat harici alırsanızda kesinlikle jazz almalısınız

Çok memnun olurum , sağolun..:wave:

mayham85
21-05-2008, 18:23
Hyundai gibi uzakdoğu markalarına bende sıcak bakmıyorum ama japon firmalarını bunlarla karıştırmamak gerek ...

Çok memnun olurum , sağolun..:wave:
ister japon olsun ister koreli kafa yapıları aynı sonuçta
ayrıca honda jazz o kadar ii neden kimse gidipte o sınıfta jazz almıyor?
tek sebebi güvenliğinin olmaması.

Impetus
21-05-2008, 22:12
coltun sesi şahane ama
genede jazz.kaput açtırmıyor masrafsız tertemiz.

kfy
21-05-2008, 22:53
Seat ibiza,Suz.Swıt 4x4

HHaKo
21-05-2008, 23:11
ister japon olsun ister koreli kafa yapıları aynı sonuçta
ayrıca honda jazz o kadar ii neden kimse gidipte o sınıfta jazz almıyor?
tek sebebi güvenliğinin olmaması.

hyundai ile honda karşılaştırılamaz iki marka bunun kafa yapısıyla alakası yok her çekik gözlünün kafa yapısı bir deil.. Biri japon biri kore. Getz in çok satılıp Jazz ın az satılmasının tek nedenide arasındaki fiyat farkı..

Impetus
22-05-2008, 00:03
hyundai ile honda karşılaştırılamaz iki marka bunun kafa yapısıyla alakası yok her çekik gözlünün kafa yapısı bir deil.. Biri japon biri kore. Getz in çok satılıp Jazz ın az satılmasının tek nedenide arasındaki fiyat farkı..

"her çekik gözlünün kafa yapısı bir deil.. Biri japon biri kore" ahah öldüm ya gece gece

ayrıca evet jazz satılmıyor değilki gayet güzel bir yeri var pazardada.:smoke:

burkks
22-05-2008, 01:10
scodayıda bi değerlendir derim ben

burkks
22-05-2008, 01:25
arkadaşlar bi hyundai kullanıcısı olarak çok memnunum aracımdan güvenlik felan derseniz o size kalmış hiçbir donanımı olmayanda var olanda var adamlar bütçeye göre araç yapmış.Bu birçok markada var zaten sadce hyundaiye mahsus birşey değil.

Senin alabileceğin araç fiyatı örneğin 20bin ise alırsın en özelliksiz abs-esp-klima.....vs olmayan bi araç binersin.
Yok eğer paran varsa bastırrsın parayı alırsın aynı marka ve modelin en donanımlı ve güvenlisini kafan rahat gidersin.
Yani o size kalmış bişe bilmem anlatabildimmi.

Aracımdan vazgeçemiorum seatsızlıktanda çıldırıyorum bu gidişle iki araç kalacak garajda:D

mayham85
22-05-2008, 09:08
arkadaşlar bi hyundai kullanıcısı olarak çok memnunum aracımdan güvenlik felan derseniz o size kalmış hiçbir donanımı olmayanda var olanda var adamlar bütçeye göre araç yapmış.Bu birçok markada var zaten sadce hyundaiye mahsus birşey değil.

Senin alabileceğin araç fiyatı örneğin 20bin ise alırsın en özelliksiz abs-esp-klima.....vs olmayan bi araç binersin.
Yok eğer paran varsa bastırrsın parayı alırsın aynı marka ve modelin en donanımlı ve güvenlisini kafan rahat gidersin.
Yani o size kalmış bişe bilmem anlatabildimmi.

Aracımdan vazgeçemiorum seatsızlıktanda çıldırıyorum bu gidişle iki araç kalacak garajda:D
sana bir hyundai anımı anlatayım hocam arkadaşımda H100 minibüs var daha hala 0 olarak satıyorlar o modeli.
sürgülü kapısını biraz sert çektim kapı sürgü kısımı kaportadan yırtıldı. kuzenimdede 95 accent vardı 50 ile giderkden erdemli çıkışında düz yolda takla attı araba içinden nasıl çıktılar hala merak ederler.yenileri ile eskileri arasında hiç bir fark yok bir tur attığında anlıyorsun.

hayatduru
22-05-2008, 20:50
valla arkadaşlar bayanlar için hatchback evet uygun ama güvenli olmasıda bence gerek ben hanıma volvo S40 2-0T aldım canavar gibi araç full,otomatik tamam 2.eli düşük hatta yok ama araç çok iyi

TAVCI
27-05-2008, 04:21
Bayan için en uygunu salondaki tekli koltuktur arkadaşlar :) Risk yok :)