PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Satıyorum ve Arıyorum Bölümleri Hakkında!!!

Melih
06-05-2016, 11:00
Saygıdeğer Seat Club Turkey Üyelerimiz. Satıyorum ve Arıyorum bölümlerimiz bakım sebebiyle geçici olarak kapatılmıştır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Yönetim

HakanFr
06-05-2016, 11:03
çok güzel bir zamanlama olmuş biz teşekkür ederiz [emoji16][emoji4]

Sent from my iPhone

ersnbzkrt
06-05-2016, 11:04

Sent from my iPhone
Hahaha[emoji2] [emoji2]
Koptum resmen.
Bilgilendirme için teşekkür ederiz kanka [emoji106]

neehot
06-05-2016, 11:07
o zaman burdan devam edersin HakanFr :)

ertewas
06-05-2016, 11:07

Sent from my iPhone

Naparsın, artık bir süre millet malum siteye bakar.:Sct 001:

*Administrator*
06-05-2016, 11:12
o kadar çok kullanılmış ki son dönemde o kadar hırpalanmış ki özellikle satıyorum konusu resmen 90-120 bakımı oluyo ağır bakım her yeri dağılmış hunharca üzerine yoğunlaşılmış :D

Şafak!
06-05-2016, 11:19
Komisyon gelmiyor dimi :) :) :)

*Administrator*
06-05-2016, 11:21
Komisyon gelmiyor dimi :) :) :)

geldi bile Şafak bizzat şahsım oluyor komisyon içeriği :)

Melih
06-05-2016, 11:23

haha :) bilgilendirme konusu pert oldu :)

Şafak!
06-05-2016, 11:24

Ahaha yakışır abi :)

*Administrator*
06-05-2016, 11:25
Ahaha yakışır abi :)

gel sende içerisi sıcak baya konu mesajlardan sauna gibi :D

Şafak!
06-05-2016, 11:26
gel sende içerisi sıcak baya konu mesajlardan sauna gibi :D

Daha kısmet olmadı abi bi ara uğrarım :P

HakanFr
06-05-2016, 11:26
40 yılın başı bir satıyorum konusu açayım dedim sistem çöktü ne şans be [emoji1]

Sent from my iPhone

*Administrator*
06-05-2016, 11:27
40 yılın başı bir satıyorum konusu açayım dedim sistem çöktü ne şans be [emoji1]

Sent from my iPhone

hehehe herkese nasip olmaz :))

ersnbzkrt
06-05-2016, 11:28

Sent from my iPhone
Sıkıntı sende olmasın [emoji2]

HakanFr
06-05-2016, 11:28
hehehe herkese nasip olmaz :))

Sorma başkan çok kısmetsizim çok [emoji4][emoji3]

HakanFr
06-05-2016, 11:35
Sıkıntı sende olmasın [emoji2]

Valla o aklıma gelmedi kanka bak oda olabilir [emoji4]

MuhammeD
06-05-2016, 11:42
*Cupra_R*

Satıyorum konularında özellikle bir sınırlama gelirse çok iyi olur. Çok fazla konu açılıyordu Kategoriye

DrCupra
06-05-2016, 12:14
Gumrukte mallar kaldi 2 konteynir mal indirdiydik honkong tan tühh 😁😂😂 HakanFr

uğurtürkmen
06-05-2016, 12:28
Melih bende yeni konular açacaktım olmadı sana Satarım bende

Sent from my iPhone using Tapatalk

HakanFr
06-05-2016, 13:14
o zaman burdan devam edersin HakanFr :)

nihat hoca şimdi gördüm benim tele bildirim gelmiyor ya neden bilmiyorum :)
yok abi patronları kızdırmayalım :)

HakanFr
06-05-2016, 13:15
Gumrukte mallar kaldi 2 konteynir mal indirdiydik honkong tan tühh ������ HakanFr

haha sorma elimizde patladı mallar alperim : ))

Toroman
06-05-2016, 13:31
açılışta kampanya yapın da müşterinin ayağı kesilmesin :sct-016:
4 adet çıkma lastik alan 1 adet kış lastiği SCT'den gibi mesela sads :)

ismail
07-05-2016, 00:53
*Cupra_R* ve Melih kardeşlerim bu iş çok iyi oldu
forum sayfamız neredeyse küçük bir sahibinden.com olmuştu
acaba satıyorum da konu açmak için mesaj sayısını 200, 300, 500 mü yapasak :p

Tatila
07-05-2016, 05:09
*Cupra_R* ve Melih kardeşlerim bu iş çok iyi oldu
forum sayfamız neredeyse küçük bir sahibinden.com olmuştu
acaba satıyorum da konu açmak için mesaj sayısını 200, 300, 500 mü yapasak :p
Abi iyi de bazen çok can alıcı oluyor. Gerçi hiç zamanında yetişip alamadık bir şey ama 😀

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vanery
07-05-2016, 06:36
Bakıma ve temizliğe ihtiyacı vardi gerçekten [emoji4]

Jerle_Marty
07-05-2016, 07:06
Tam bende arabayi satisa cikarmistim. Zamanlama manidar :)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Onrgdkkaya
07-05-2016, 08:00
Neden?

Ali Çelebi
08-05-2016, 18:58
Ne zöana acılır resmi 1 açıklama var mı ��

sweetcrazy
09-05-2016, 17:17
Biraz toparlanma isteyebilir,ama çok kısıtlamaya gitmeyin,Ben forumdaki arkadaşlarımdan çok alışveriş yaptım ve hiç pişman olmadım.hatta birşey lazım olunca önce foruma bakıyorum satan vardır belki diye :D

CNR
09-05-2016, 18:33
Temizlik şart olmuştu ancak çok fazla kısıtlama olmaması gerek :) Biraz da hareket katılmalı. Bir de düzen yok. Mesela alt başlıklar açılabilir. Her şey tek başlık altında çok karışıyordu. Aksesuar arayan kişi ilgili başlığa bakar araba arayan kişi araçla ilgili başlığa bakar. :)

metekaantosun
10-05-2016, 12:56
;1516296']Temizlik şart olmuştu ancak çok fazla kısıtlama olmaması gerek :) Biraz da hareket katılmalı. Bir de düzen yok. Mesela alt başlıklar açılabilir. Her şey tek başlık altında çok karışıyordu. Aksesuar arayan kişi ilgili başlığa bakar araba arayan kişi araçla ilgili başlığa bakar. :)

Abi bence de alt başlık olayı olsa fazla kirlilik olmaz. Geçen bir arkadaş araç bakıyordu bende SATIYORUM'a girip bakmak istedim belki kriterlere uyan araç vardır diye 15. sayfadan sonra sıkıldım kapattım tek tek ara bak falan uzun hikaye oluyor. Yedek Parça - Ev Elektroniği - Jant Lastik - Araç - Aksesuar gibi kategorilere ayrılabilir. Melih

Emre
10-05-2016, 13:29
Çok fazlaydı gerçekten Temizlik açısından uygun karar.. :sct-102:

Tekrar gündeme gelirse "Satılık & Aranıyor bölümü" maximum 45 gün sonra konuların silinmesi ve alt sekmeler halinde başlıklar düzenlenmesi daha uygun olucaktır diye düşünüyorum. Mustafa *Cupra_R*

örnek:

Standart Oem Parçalar

Modifiye Parçaları

Elektronik Parçalar

Aksesuar

Otomobiller

Topik v.s satışlar, aranalar, ücretsiz eklenebilir.

Mustafa
10-05-2016, 21:38
Fikri gelen olursa bu konuya yazsın lütfen, bizde ona göre güncellemelerimizi yaparız. ;)

HakanFr
10-05-2016, 22:21
Tabiki bazı sınırlandırmalar olması şart..
ancak fazlada kilitli kalmamalı bence sonuçta forum üyelerinin satmak istediği şeyler diğer forum üyelerininde ihtiyaclarını karşılıyacak olabilir.

Sent from my iPhone

iaydin
10-05-2016, 22:29
Bence araba ve araba ile ilgili şeyler satılmalı
diğer mallara kısıtlama hatta komple iptal olmalı
ben bile helikopterden kolana kadar neler satışa koydum işportacıları geçmiştim :) :)

ersnbzkrt
10-05-2016, 23:03
Bence sınırlama olmamalı. Neden burdan daha uyguna bilindik birinden herhangi bir ihtiyacımızı karşılamayalım ki.
Arkadaşların dediği gibi alt başlıklarla gruplandırmalar yapılsa harika olur.

gkn_34
10-05-2016, 23:09
Maksimum adeti geçen ürünlerden derneğe belli satış yuzdesinden verilip sticer vb ürünlerin yapımı için yardımcı olunabilir.

Virgüller Sizin Olsun
Noktayı Biz Koyduk

LEqend_ON
12-05-2016, 09:38
Melih özelden yazdım ama dönüş olmadı bu bölüm hiç mi açılmayacak veya ne zaman açılacak, veya açılırsa ücretlimi olacak bununla ilgili bilgi verirseniz sevinirim veya *Cupra_R* Tuğrul cevap verebilirseniz sevinirim

ÖnÜnÜ GöRmEdEn SoLLaMa EvE KaRa HaBeR YoLLaMa 😔

Melih
12-05-2016, 10:07
Melih özelden yazdım ama dönüş olmadı bu bölüm hiç mi açılmayacak veya ne zaman açılacak, veya açılırsa ücretlimi olacak bununla ilgili bilgi verirseniz sevinirim veya *Cupra_R* Tuğrul cevap verebilirseniz sevinirim

ÖnÜnÜ GöRmEdEn SoLLaMa EvE KaRa HaBeR YoLLaMa ��

Su Anlık Süre ve Nasıl Olacağı ile ilgili bir karar yok abi. Yönetim arasında yapılan görüşmeler sonucunda netlik kazanacaktır. Su Anlık Bakım Süreci Devam Edicek.

*Administrator*
12-05-2016, 10:21
Bence sınırlama olmamalı. Neden burdan daha uyguna bilindik birinden herhangi bir ihtiyacımızı karşılamayalım ki.
Arkadaşların dediği gibi alt başlıklarla gruplandırmalar yapılsa harika olur.

Siteyi ticari amaçla kullanıma izin vermeyeceğim şimdiye kadar müsemma olan dönemler oldu ama bundan sonra adetli hiç bir satışa kimseye izin verilmeyecek, elinizdeki fazla parçaları satabilir insanlar bunlardan faydalanabilir elbet ancak ticari amaçlı adetli satışları satış sitelerinden satılması konusunda net kararımız devam edecek... Arıyorum kısmında herhangi bir sınır olmayacak lakin satıyorum kısmı ile ilgili düzenlemeler yapıldıktan sonra yaklaşık toplamda 1 aylık dönem sonucu tekrar açılacaktır başlıklar.

ersnbzkrt
12-05-2016, 10:25
Siteyi ticari amaçla kullanıma izin vermeyeceğim şimdiye kadar müsemma olan dönemler oldu ama bundan sonra adetli hiç bir satışa kimseye izin verilmeyecek, elinizdeki fazla parçaları satabilir insanlar bunlardan faydalanabilir elbet ancak ticari amaçlı adetli satışları satış sitelerinden satılması konusunda net kararımız devam edecek... Arıyorum kısmında herhangi bir sınır olmayacak lakin satıyorum kısmı ile ilgili düzenlemeler yapıldıktan sonra yaklaşık toplamda 1 aylık dönem sonucu tekrar açılacaktır başlıklar.
Sınırlama olmasından kastım "adet" bazında değil, arkadaşlar sadece araba parçaları satılsın diye öneri sunmuş. Bende diyorum ki
" Çeşitlilik "anlamında kısıtlama olmasın :)

Leonturco
12-05-2016, 11:15
Konuya çok fazla mesaj yazılmış. Melih sen sadece ilk mesajın altına "Forum Kuralları" var. Onları okursanız neden kapatıldığını anlarsınız deseydin yeterli olurdu. Ortada bir kural varsa herkes uymak zorundadır.

Leonturco
12-05-2016, 11:16
Fikri gelen olursa bu konuya yazsın lütfen, bizde ona göre güncellemelerimizi yaparız. ;)

Benim bir fikrim var. Anasayfa'ya koca puntolarla forum kurallarını mutlaka okuyunuz yazısı koyalım. Belki zahmet edip okuyan olur.

neehot
12-05-2016, 11:46
Benim bir fikrim var. Anasayfa'ya koca puntolarla forum kurallarını mutlaka okuyunuz yazısı koyalım. Belki zahmet edip okuyan olur.

aslında bizim millet olarak hastalığımız kullanım kılavuzunu okumamak :)

MuhammeD
12-05-2016, 11:50
Sulama Malzemeleri satan bir firmanın muhasebecisiyim elimin altında normal yıkama makinaların hortum ve ekipmanları da var Sıradan hortum ve ekipmanlardan var istesem set halinde tabancası vs. ile paket yapıp forumdan satabilirdim hatta bununla ilgili özel mesaj atan kişilerde oldu o arkadaşa koçtaşın İnternet sitesinden malzemeyi bildiğim gönül rahatlığı ile kullanabileceği ürünleri tavsiye ettim. İstesem başlık açıp buradan satabilirdim. Çalıştığım yer İzmir'de gıda çarşısında aklınıza ne geliyorsa buralarda var bilen bilir burada esnaf olduğum için fiyatıda toptan olarak hesaplanıp alıyorum karşı dükkanımda Bitüself ve Yalıtım malzemeleri satan firma var istesem ondanda toptan fiyat alıp burada araçlarına ses yalıtımı yapma fikri olan kişilere satabilirdim ama hiç bir zaman bu işe girmedim girmememin de sebebleri var sonuç itibari ile burası bir forum sitesi forum sitesinin amaçları ve kuruluş nedenleri farklı satış yapmak vs. için değil bu kültürü bildiğim için bu zamana kadar aklımdan hiç bir zaman böyle bir şey geçmedi geçmeyecekte. Onun için bu satış bölümü bence hiç bir zaman açılmasa daha iyi olur çünkü forum kültürlerine aykırı dileyen e-ticaret sitelerinden satabilir sonuç itibari ile insan kar amacı güderek satıyor bunun bariz örnekleri de vardı.

Emre
12-05-2016, 12:07
Mustafa diğer önerilerime ek olarak olursa faydalı olucağını düşündüğüm,
satış konusu Kilitli olsun ve sadece üye kendisi girip Güncel yapabilsin, haliyle DİĞER üyeler konuya yazamasın GEREKSİZ FİYAT tartışmasıda son olur..

gkn_34
12-05-2016, 12:34
Peki başkan adetli satışta ticaret sitesinden satış açıp burda konuya etiketleme yapinca ne olucak ayni sorun devam etmez mi ?

Virgüller Sizin Olsun
Noktayı Biz Koyduk

*Administrator*
12-05-2016, 12:37
Peki başkan adetli satışta ticaret sitesinden satış açıp burda konuya etiketleme yapinca ne olucak ayni sorun devam etmez mi ?

Virgüller Sizin Olsun
Noktayı Biz Koyduk
O yapıldığında konu kaldırılır 😉

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gkn_34
12-05-2016, 12:41
O yapıldığında konu kaldırılır 😉

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Mesaj alınmıştır başkan

Virgüller Sizin Olsun
Noktayı Biz Koyduk

Mustafa
12-05-2016, 13:11
Bu bölüm bundan sonra bir forum olarak değil tamamen farklı bir sistem olarakta yapılabilir. Bunun için bazı denemeler yapıyorum ve bölümün açılış süreci bu nedenle birazcık uzayabilir.

Qwerty64
12-05-2016, 13:15
Pekala bir aylık dönem için geçici olarak arıyorum satıyorum diye bir başlık olmazmı ben 2009-2010 arası leon 1.6 style araç arıyorum nereden duyurmalıyım ?

excoupe
12-05-2016, 14:45
2 bölüm içinde; konu açabilmek için, yöneticilerin adminlerin veya forumdan belirlenen bir kişinin; konunun onaylanmasını müteakip forumda görülebilir olması lazım. (Şahsi fikrim) Eğer bir kişi buna bakacak isede yönetim tarafından belirlenen kriterler çerçevesinde olması lazım...

uğurtürkmen
13-05-2016, 07:29
Zaten forumda ticari amaçla satış yapan kişiler belli onların konuları kilitlenir yeniside açılmaz onun haricinde komple iki kişi yüzünden bireysel elinde olan Ürünleri satan arkadaşlar mağdur oldu diye düşünüyorum ticari amaçla satış yapan kişilerde yönetimle görüşüp anlaşarak foruma katkısı olması açısından satabilir diye geliyor bana

neehot
13-05-2016, 07:46
benim aklıma takılan şu; kişi ürünü kendi aracında uygulayıp denedikten sonra bunu bizlere satmak için olmasa bile sunduğunda bir talep oluşuyor, kişi aldığı yeri söylese bile biz kişinin kendisinden talep edebiliyoruz ve bu sayı çokluğundan adetli satışa mı girecek yoksa forum üyeleri yararına kanısına mı varılacak? birde kuralları okudum Leonturco :)

bilgetuna
15-05-2016, 23:32
Ozaman devem sahibindene 😊

ismail
17-05-2016, 16:58
güncel

Şafak!
17-05-2016, 17:00
güncel

Abi az önceki konuya bi sinirle bi dünya şey yazmıştım göndere bi bastım konu kilit :) O kadar yazdığım boşa gitti.

Yekta
17-05-2016, 17:09
Satıyorum ve arıyorum bölümlerinin kapatılması veya açılması kararının üyeler üzerinde çok fazla sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum.
Ama şöyle bir sıkıntı var ( az önce kapatılan konuda da aslında konu sahibi abimiz onu dile getirmek istemiştir eminim) ; madem böyle bir karar alındı böyle bir operasyon yürütülüyor ; operasyon takibinin iyi yapılması lazım ve bu da imkansız . Örnek veriyorum 'Bugün Seatına Ne Yaptın' konusuna girip ' bugün yazlık lastiklere geçip kışlıkları satılığa çıkardım ' şeklinde bir yazı gönderdiğim an zaten özelden üyeler ulaşacaktır. sonuç olarak bu olayların önünü almak imkansıza çok uzak değil.

gkn_34
17-05-2016, 17:16
Satıyorum ve arıyorum bölümlerinin kapatılması veya açılması kararının üyeler üzerinde çok fazla sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum.
Ama şöyle bir sıkıntı var ( az önce kapatılan konuda da aslında konu sahibi abimiz onu dile getirmek istemiştir eminim) ; madem böyle bir karar alındı böyle bir operasyon yürütülüyor ; operasyon takibinin iyi yapılması lazım ve bu da imkansız . Örnek veriyorum 'Bugün Seatına Ne Yaptın' konusuna girip ' bugün yazlık lastiklere geçip kışlıkları satılığa çıkardım ' şeklinde bir yazı gönderdiğim an zaten özelden üyeler ulaşacaktır. sonuç olarak bu olayların önünü almak imkansıza çok uzak değil.
Yönetim tarafından özel pm mesajlarida kontrol ediliyor ve yakalanması durumunda üye SCT forumundan direk uzaklaştırılıyor

Virgüller Sizin Olsun
Noktayı Biz Koyduk. ..

*Administrator*
17-05-2016, 17:29

senin bu cin fikirliliğini biz yıllar önce düşünüp site içinde yazılan her mesaja dikkat etmeye çalışıyor ve özel mesajları kontrol ediyoruz :) ve şimdiye kadar yüzlerce insan uzaklaştırıldı, bizim kaçırdığımız yerde de bizim gibi düşünüp bize destek olan üye arkadaşlarımızın şikayetleri ile yakalıyoruz, eninde sonunda çıkıyor yani merak etme :) operasyon sebebine gelince, satıyorum kısmındaki konu yoğunlaşması diyebilirim, sosyal paylaşım platformu olan bu aile ortamımızı ticaret ortamına çevirmek istemediğimiz için yeni kurallar ile yeni başlıklar açılıyor, yani artık istediğin şeyi sınırsız konu açıp satılamayacak, başlıklar yerine geldiğinde gerekli kural ve açıklamalarda tarafımızca yapılacaktır...

alorblue
17-05-2016, 17:40
senin bu cin fikirliliğini biz yıllar önce düşünüp site içinde yazılan her mesaja dikkat etmeye çalışıyor ve özel mesajları kontrol ediyoruz :) ve şimdiye kadar yüzlerce insan uzaklaştırıldı, bizim kaçırdığımız yerde de bizim gibi düşünüp bize destek olan üye arkadaşlarımızın şikayetleri ile yakalıyoruz, eninde sonunda çıkıyor yani merak etme :) operasyon sebebine gelince, satıyorum kısmındaki konu yoğunlaşması diyebilirim, sosyal paylaşım platformu olan bu aile ortamımızı ticaret ortamına çevirmek istemediğimiz için yeni kurallar ile yeni başlıklar açılıyor, yani artık istediğin şeyi sınırsız konu açıp satılamayacak, başlıklar yerine geldiğinde gerekli kural ve açıklamalarda tarafımızca yapılacaktır...

Ben 3 yıldır bu foruma üyeyim ve günde en az 5 6 saat online ımdır telefondan fırsat buldukça bakıyorum siteye. Ama bırakın burda bişi satmayı daha doğru düzgün bir satış konusu bile açamadım. Geçen aracımı satma kararı almıştım bana göre özel bir araç forumdan birine gitsin çok istemiştim o yüzden bir paylaşım yaptım satış bölümü kapalı olduğu için bugün seatına ne yaptın konusuna yazdım 10 dk geçmeden mesajım değiştirildi. Yani üyeleri iyi incelemek , sürekli satış yapanla 3 yıldır 1 kere satış yapmaya çalışanı ayırmak gerekli diye düşünüyorum. Size işinizi öğretmek gibi bir düşüncen asla yok ama bunlarıda göz önüne alırsanız sevinirim.

*Administrator*
17-05-2016, 17:43
Ben 3 yıldır bu foruma üyeyim ve günde en az 5 6 saat online ımdır telefondan fırsat buldukça bakıyorum siteye. Ama bırakın burda bişi satmayı daha doğru düzgün bir satış konusu bile açamadım. Geçen aracımı satma kararı almıştım bana göre özel bir araç forumdan birine gitsin çok istemiştim o yüzden bir paylaşım yaptım satış bölümü kapalı olduğu için bugün seatına ne yaptın konusuna yazdım 10 dk geçmeden mesajım değiştirildi. Yani üyeleri iyi incelemek , sürekli satış yapanla 3 yıldır 1 kere satış yapmaya çalışanı ayırmak gerekli diye düşünüyorum. Size işinizi öğretmek gibi bir düşüncen asla yok ama bunlarıda göz önüne alırsanız sevinirim.

işte amacımızda bu, gerçekten iyi niyetle ticari değil eldekini yakın biriyle paylaşmak arkadaş dostlara ilk haberdar etmek için satmak ve aramak üzere düzenleniyor sistem, bu zaman zarfında engel olduğumuz için paylaşımlara Yönetim adına özürdilerim herkesten lakin şuan bekletilme yapılmıyor yeni düzenleme yapıldığı için bekliyoruz, ama dediğim gibi direk sizin dediğiniz özellikte satışlara ağırlık vermek adına bu değişiklikler... CaptainHonour

alorblue
17-05-2016, 17:45
işte amacımızda bu, gerçekten iyi niyetle ticari değil eldekini yakın biriyle paylaşmak arkadaş dostlara ilk haberdar etmek için satmak ve aramak üzere düzenleniyor sistem, bu zaman zarfında engel olduğumuz için paylaşımlara Yönetim adına özürdilerim herkesten lakin şuan bekletilme yapılmıyor yeni düzenleme yapıldığı için bekliyoruz, ama dediğim gibi direk sizin dediğiniz özellikte satışlara ağırlık vermek adına bu değişiklikler... CaptainHonour

Bilgi için çok teşekkürler.

Yekta
17-05-2016, 17:54

Soru işaretlerinin silinmesi adına yanıt verdiğiniz için çok teşekkürler Tuğrul Bey. Umarım en kısa zamanda forumumuz daha da güzelleşir.
Sadece isteğim , yanıtlamalarda sarkastik ögelere yer verilmezse iletişimimiz daha kaliteli olacaktır.
İyi forumlar

*Administrator*
17-05-2016, 17:58
Soru işaretlerinin silinmesi adına yanıt verdiğiniz için çok teşekkürler Tuğrul Bey. Umarım en kısa zamanda forumumuz daha da güzelleşir.
Sadece isteğim , yanıtlamalarda sarkastik ögelere yer verilmezse iletişimimiz daha kaliteli olacaktır.
İyi forumlar

tavsiyeni değerlendireceğim kardeşim teşekkür ederiz ;)

LEqend_ON
17-05-2016, 19:11
İlk Leonumu 2010 yılında aldım o yıldan beri formda bi şekilde aktif oluyorum.Can sıkıntısı, ihtiyaç konulu, bilgi amaçlı vb vb vb her gün günümün belli bir kısmını formdan konuları incelemek le geçiriyorum.ilk aldığım Leonu hosuma gittigi icin, orjinal oldugu icin ve km dusuk oldugu için almıştım ama meğerse araba extra olarak modifiyeliymis meğerse bunu inanın form dan öğrendim.Form bana bu konuda ve her konuda bir sürü şey kattı.Form dan açıkçası LEON u öğrendim.Form da açılan satılık konularından bir sürü şey aldım hala da alıyorum. Formdan arkadaşlar araçlarına bişeyler yapıyor hoşuma gidiyor bende yapıyorum.Butdan aldığım ürünler den hiçbir zaman hosnutsuzluk yaşamadım.Sirf form da üye diye Cihan kardeşimden araba aldım arabaya bakmadan expertiz yaptırmadan Cihan la tanışmadan ve noter satışı yapmadan arkadaşın hesabına 54000 lira para yatırdım. Bu sadece form daki oluşan güvenden oldu.Bu açılan konuda yazılanları okuyorum sanki burda satılan ürünler insanları kandırmak amaçlı kâr amaçlı açılıyormuş gibi algılanıyor ne alaka anlamadım herkesin aklı var fikri var isteyen alır isteyen almaz uyguna da çok ürünler satıldı burda.mesela Arabama Salih ten aldığım fiber ürünler piyasadakilerin çok altına oldu hatta As tuning malum sitede daha fazla fiyata satıyor.Ben önce kendime pedal seti aldım memnun kaldım çok az bi karla ve biraz da vakit geçirmek için pedal seti sattım bir sürü arkadaş ta benden aldı alan her arkadaşta memnun kaldı bu benim hoşuma gitti... ne yani ben milyoner mi oldu bu sattığım ürünlerden.Alan arkadaşlar da baktı piyasaya olan göre aldı.Inanin burda bi kardeşlik ve güven durumu mevcut ben formdan arkadaşlardan hicbirzaman para konusunda sorun çıkarmadım hatta bazıları neden paranı almadan ürün gönderiyorsun dediler ben form dan arkadaşımsın sana neden guvenmiyim şeklinde aramızda diyalog lar geçti.Neyse yönetici arkadaşların bi bildiği vardır ben onlara güveniyorum ama bu konu formu da hareketlendiriyor. Form bana çok şey kattı çok şey öğrendim formdan arkadaşlara mesleğim konusundan da elimden geldiğince bilgi konusunda yardımcı olmaya çalıştım.Burda kimse kimseyi kullanmıyor ve kandırmaya çalışmıyor bence.

ÖnÜnÜ GöRmEdEn SoLLaMa EvE KaRa HaBeR YoLLaMa 😔

*Administrator*
17-05-2016, 19:56
İlk Leonumu 2010 yılında aldım o yıldan beri formda bi şekilde aktif oluyorum.Can sıkıntısı, ihtiyaç konulu, bilgi amaçlı vb vb vb her gün günümün belli bir kısmını formdan konuları incelemek le geçiriyorum.ilk aldığım Leonu hosuma gittigi icin, orjinal oldugu icin ve km dusuk oldugu için almıştım ama meğerse araba extra olarak modifiyeliymis meğerse bunu inanın form dan öğrendim.Form bana bu konuda ve her konuda bir sürü şey kattı.Form dan açıkçası LEON u öğrendim.Form da açılan satılık konularından bir sürü şey aldım hala da alıyorum. Formdan arkadaşlar araçlarına bişeyler yapıyor hoşuma gidiyor bende yapıyorum.Butdan aldığım ürünler den hiçbir zaman hosnutsuzluk yaşamadım.Sirf form da üye diye Cihan kardeşimden araba aldım arabaya bakmadan expertiz yaptırmadan Cihan la tanışmadan ve noter satışı yapmadan arkadaşın hesabına 54000 lira para yatırdım. Bu sadece form daki oluşan güvenden oldu.Bu açılan konuda yazılanları okuyorum sanki burda satılan ürünler insanları kandırmak amaçlı kâr amaçlı açılıyormuş gibi algılanıyor ne alaka anlamadım herkesin aklı var fikri var isteyen alır isteyen almaz uyguna da çok ürünler satıldı burda.mesela Arabama Salih ten aldığım fiber ürünler piyasadakilerin çok altına oldu hatta As tuning malum sitede daha fazla fiyata satıyor.Ben önce kendime pedal seti aldım memnun kaldım çok az bi karla ve biraz da vakit geçirmek için pedal seti sattım bir sürü arkadaş ta benden aldı alan her arkadaşta memnun kaldı bu benim hoşuma gitti... ne yani ben milyoner mi oldu bu sattığım ürünlerden.Alan arkadaşlar da baktı piyasaya olan göre aldı.Inanin burda bi kardeşlik ve güven durumu mevcut ben formdan arkadaşlardan hicbirzaman para konusunda sorun çıkarmadım hatta bazıları neden paranı almadan ürün gönderiyorsun dediler ben form dan arkadaşımsın sana neden guvenmiyim şeklinde aramızda diyalog lar geçti.Neyse yönetici arkadaşların bi bildiği vardır ben onlara güveniyorum ama bu konu formu da hareketlendiriyor. Form bana çok şey kattı çok şey öğrendim formdan arkadaşlara mesleğim konusundan da elimden geldiğince bilgi konusunda yardımcı olmaya çalıştım.Burda kimse kimseyi kullanmıyor ve kandırmaya çalışmıyor bence.

Çok sevindim mesajını okuyunca dediğin gibi güven çok önemli o konuda da çok şükür sıkıntımız yok lakin ticaret şekline çevirmeme konusunda kati kurallar yıllardan beri var hep diyorum arkadaşlığı ticari menfaatlere dökmeyin, benim hiç buradan bir şey sattığımı gördünüz mü? satmam e tabi aracım vs olur eyw tabiki ilk burada paylaşırım lakin bir şeyler getirip ucuza üstüne kar koyup satamam, ben çok arkadaşıma yok parasına parçalar sattım yeri geldi kendim montaj yaptım yeri geldi ücretsiz bulunamayacak şeyleri hediye ettim şuan bir çoğu bizleri unuttu gitti ama ben üstüme düşeni yaptım her zaman, ama sizlerinde girip yurt dışı ve yurt içinden kolaylıkla bulabileceğiniz şeyleri başkası getirip üstüne para koyup bizlere satmasın ve bizler üzerinden kar etmesi bizim kurallarımıza aykırı, evet toplanıp birlikte bir yer ile anlaşıp spoiler vs yaptırırız uyguna getirilir onlarda sorun yok ki Salih kardeşim ile de bu konuları konuştum kar olayları sıkıntılı olaylar arkadaş dostlukları maddiyat içeren menfaatler yaralar...

Leonturco
17-05-2016, 20:27

Ahmet hatırlarsan seni facebooktan foruma ben yönlendirmiştim. O günden beri de sürekli aktifsin. Kıdemli üyesin. Bunun sebebi de senin olaya bakışınla alakadır. Yazdıkların da bu ortama güzel baktığının bir sonucudur ama ne yazık ki herkes öyle bakmıyor. Biz tecrübeyle sabitlenmiş olmasa böyle kısıtlamalar yapmayız.

emirkayra
17-05-2016, 20:49
Satış konularının kısıtlanması kesinlikle çok iyi olacak sebebini tek bir örnekle kendimden vereyim yurtdışından leon ibiza altea toledo için anahtar kılıfları istemiştim bir kaç arkadaş için ve kendim için hediye edecektim onlara fakat diğer arkadaşlar konuda yazılanları görünce bize de getir parasının fazlasını verelim dediler para işini es geçip günlerce siparişlerle uğraşıp sonunda isteyen arkadaşlara kargolama yaptım ve zerre kadar karşılık beklemedim hatta sipariş edipte vazgeçen de oldu hiç sıkıntı değil getirdiğim ürünlerin tanesi 3-5 tl bişeydi hala hediye ediyorum özellikle yeni araç sahiplerine her neyse can alıcı kısma değinmek gerekirse getirttiğim kılıfların aynısını başka insanlar forumda 15-20 tl'ye sattı o kadar zoruma gitti ki anlatamam o yüzden satış konuları kesinlikle kısıtlansın işin içinde ticaret varsa arkadaşlıklar malesef istemesek de zedeleniyor bu forumda çok mutluyum abilerim kardeşlerim ablalarım

celalselduz
17-05-2016, 21:06
benim aracım şu anda satılık, ve ben al-satçıya değil veya rastgele birine değil değerini bilecek forumdan birine satmayı tercih ederim. araç dışı şeylerin satışının yasak olmasını anlarım ancak araçlar kontrolden geçirilip filtrelenerek satılabilir bence, bundan önce renault ve opel marka araçlarım oldu her ikisini de forumlardan sattım, herkes çok memnun oldu. araba forumlarının en güzel taraflarından biri de bu ve siz bunu yasaklamaya karar vermişsiniz, ilginç.

ersnbzkrt
17-05-2016, 21:10
benim aracım şu anda satılık, ve ben al-satçıya değil veya rastgele birine değil değerini bilecek forumdan birine satmayı tercih ederim. araç dışı şeylerin satışının yasak olmasını anlarım ancak araçlar kontrolden geçirilip filtrelenerek satılabilir bence, bundan önce renault ve opel marka araçlarım oldu her ikisini de forumlardan sattım, herkes çok memnun oldu. araba forumlarının en güzel taraflarından biri de bu ve siz bunu yasaklamaya karar vermişsiniz, ilginç.
Yanlış anlamışsınız, şuan ilgili bölümde çalışma yapılıyor ve daha sonra tekrar açılacak. Ticari amaçlı olmayan satışlar yine serbest bırakılacak

celalselduz
17-05-2016, 21:15

anladım teşekkürler, bekliyor olacağız tekrar açılmasını, gerçi umarım o zamana kadar ibiza'yı satmış leon'a geçmiş olurum da ihtiyacım kalmaz :)

ismail
17-05-2016, 22:19
Abi az önceki konuya bi sinirle bi dünya şey yazmıştım göndere bi bastım konu kilit :) O kadar yazdığım boşa gitti.

kardeşim kusura bakma o an o konuyu kapatmam gerekiyordu

kardeşim *Cupra_R* başkanımızda yazmış birkaç birşey de ben eklemek istiyorum
aslında kimsenin kontrolcü olmasına gerek yok diye düşünmekteyim
kurallar dahilinde herkes kendi kendini kontrol edebilecek durumda olması lazım gibime geliyor
hasbel kader bazılarımıza bazı roller atanmış yerine getirmeye çalışıyoruz
aslında bu forum hepimizin ve hepimiz kendi çapımızda sorumlu olduğumuzu düşüncesindeyim

kardeşim birine yardımcı olmak gibi olan iyi niyetini anlıyorum fakat her ortam gibi forum umuzunda kuralları var
imza bölümüne aracının satış ilanını vermen kuralları hiçe saydınğın anlamına geliyor bana göre
forumumuzun genelinin araçları nadir temizlikte
eğer ki aracının kısmeti forumumuzdan birinin ise merak etme bir şekilde sana ulaşacaktır
birkaç kez ilan mesajlarını silmeme rağmen ısrarla satış ilanı mesajlarına yada imza kısmına ekleme yapıyorsun
bu şekilde mesajlar yazmazsan yada imzanı satış ilanı bağlantısı olarak değiştirmezsen memnun olurum
umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir