PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sonax Brilliant Shine Detailer Hızlı Cila Kullanan var mı ?

aykaer
09-05-2016, 22:27
İyi akşamlar arkadaşlar resimdeki ürünü kullananlara bir kaç sorum olacaktı.Daha önce sonax ın kırmızı kutudaki hızlı cilasını kullandım çok memnun kaldım.Ürünün sevdiğim yönleri sıktıktan sonra hemen kurumuyor biraz bekleyip 2 3 dk kuruduktan sonra silince çok güzel parlatıyor ve extra olarak çok güzel kayganlık hissi veriyordu su tutunca akıyordu vs.
Şimdi bu ürün daha pahalı ve yeni diye bundan aldım büyük umutlarla fakat bunu sıkınca 1 dk da hemen kuruyor hatta güneşte sürerseniz hemen kuruyor ve silince çıkmıyor kolay kolay. Kesinlikle kayganlık hissi yok ve renginde de parlaklık göremedim yada ilk defa kullandığımdan oldu . Ürün sanki çok az çizik gideriyor gibi . Açıkcası detailingtube.com sitesinin övdüğü bu ürüne ben bir anlam veremedim .Deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz :))http://i.hizliresim.com/9oM4AO.jpg (http://hizliresim.com/9oM4AO)

Hamidiye
09-05-2016, 22:34
Bss size bilgi verecektir Sonax bayisi olarak :)

Bss
09-05-2016, 22:42
İyi akşamlar arkadaşlar resimdeki ürünü kullananlara bir kaç sorum olacaktı.Daha önce sonax ın kırmızı kutudaki hızlı cilasını kullandım çok memnun kaldım.Ürünün sevdiğim yönleri sıktıktan sonra hemen kurumuyor biraz bekleyip 2 3 dk kuruduktan sonra silince çok güzel parlatıyor ve extra olarak çok güzel kayganlık hissi veriyordu su tutunca akıyordu vs.
Şimdi bu ürün daha pahalı ve yeni diye bundan aldım büyük umutlarla fakat bunu sıkınca 1 dk da hemen kuruyor hatta güneşte sürerseniz hemen kuruyor ve silince çıkmıyor kolay kolay. Kesinlikle kayganlık hissi yok ve renginde de parlaklık göremedim yada ilk defa kullandığımdan oldu . Ürün sanki çok az çizik gideriyor gibi . Açıkcası detailingtube.com sitesinin övdüğü bu ürüne ben bir anlam veremedim .Deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz :))http://i.hizliresim.com/9oM4AO.jpg (http://hizliresim.com/9oM4AO)

Evet ürün yeni ve kırmızı kutulu ürüne göre parlaklık ve yumuşaklık hissiyatı fazla. Fakat ürünü kesinlikle güneşte uygulamayın ve lokal olarak uygulayın sıktığınız yeri çok az bekleyerek hemen silin. Kutuyuda iyice çalkalamayı unutmayın :) Bu arada kırmızı kutulu ürünün içeriği de değişti carnauba içerikli oldu.

aykaer
09-05-2016, 22:50
Evet ürün yeni ve kırmızı kutulu ürüne göre parlaklık ve yumuşaklık hissiyatı fazla. Fakat ürünü kesinlikle güneşte uygulamayın ve lokal olarak uygulayın sıktığınız yeri çok az bekleyerek hemen silin. Kutuyuda iyice çalkalamayı unutmayın :) Bu arada kırmızı kutulu ürünün içeriği de değişti carnauba içerikli oldu.

Aracın renginden midir boyasından mıdır bilmiyorum ama kırmızı ürün çok güzel geldi aracıma. Bakalım bir kaç kez daha kullanayım ama pek bir şey değişmeyecek gibi :)) Kırmızı ürünün kayganlığı çok daha güzeldi buna göre :))

Bss
09-05-2016, 22:53
Aracın renginden midir boyasından mıdır bilmiyorum ama kırmızı ürün çok güzel geldi aracıma. Bakalım bir kaç kez daha kullanayım ama pek bir şey değişmeyecek gibi :)) Kırmızı ürünün kayganlığı çok daha güzeldi buna göre :))

O zaman yeni kırmızı üründen alın derim memnunsanız. Araç yüzeği soğuk olmasına dikkat edip çabuk kurulayıp ve az sıkıp tekrar deneyin ürünü bitince alırsınız :)

aykaer
09-05-2016, 22:57
O zaman yeni kırmızı üründen alın derim memnunsanız. Araç yüzeği soğuk olmasına dikkat edip çabuk kurulayıp ve az sıkıp tekrar deneyin ürünü bitince alırsınız :)

Aynen :)) . Genel olarak sonax sı seviyorum zaten :)

Bss
09-05-2016, 23:00
Aynen :)) . Genel olarak sonax sı seviyorum zaten :)

Sonax carcare sektöründe 10 yıldır üst üste 1. olan bir marka ürünler gerçekten çok kuvvetli her bir ürünü birbirinden iyi hızlı cila haricinde ped ile uygulanan cilalarınıda tavsiye ederim.

aykaer
09-05-2016, 23:03
Sonax carcare sektöründe 10 yıldır üst üste 1. olan bir marka ürünler gerçekten çok kuvvetli her bir ürünü birbirinden iyi hızlı cila haricinde ped ile uygulanan cilalarınıda tavsiye ederim.

Almanlar bu işi biliyor bence çoğu markadan daha iyiler :) Krem şeklinde olan cilaları diyorsun sanırım onun hızlı ciladan ne farkı var önerdiğiniz bir ürün var mıdır :)

bugrapol
09-05-2016, 23:09
Sonax paylaştığınız ürüne güveniyor şuana kadar yaptığı en iyi hızlı cila olduğunu söylemişlerdi.Parlaklık ve su kaydırıcılığı konusunda uzun süre dayandığını duymuştum. Denediğinizde memnun kalabilirsiniz fakat size şöyle bir ürün de önerebilirim tam bir fiyat performans ürünü konsantre olması da ayrı bir avantaj 1 yıldır kullanıyorum daha hala bitmedi. Camlara uygulandığında su iticilk özelliği de katıyor.Parlaklık ve boncuklama konusunda da gayet başarılı deneyin memnun kalacağınızı düşünüyorum :)
ATAS HYDROREP KONSANTRE HIZLI CİLA BÖLÜNMÜŞ 500 GRAM (http://www.erdemboya.net/ATAS-HYDROREP-KONSANTRE-HIZLI-CILA-BOLUNMUS-500-GRAM,PR-501.html)

Bss
09-05-2016, 23:22
Almanlar bu işi biliyor bence çoğu markadan daha iyiler :) Krem şeklinde olan cilaları diyorsun sanırım onun hızlı ciladan ne farkı var önerdiğiniz bir ürün var mıdır :)

http://www.sonaxclub.com/renkli-nano-parlatici-ve-koruyucu-cila-beyaz-250-ml-urun35.html

Nano içerikli bir ürün aracınızın rengine göre renk seçeneğide mevcut. Hemen hemen her cila cama sürüldüğünde su itici etkisi vardır. Bu ürünü kullanmanızı tavsiye ederim.

salimok
09-05-2016, 23:33
Renkli Nano Parlatıcı ve Koruyucu Cila - Beyaz - 250 ML - 23.31 TL + KDV (http://www.sonaxclub.com/renkli-nano-parlatici-ve-koruyucu-cila-beyaz-250-ml-urun35.html)

Nano içerikli bir ürün aracınızın rengine göre renk seçeneğide mevcut. Hemen hemen her cila cama sürüldüğünde su itici etkisi vardır. Bu ürünü kullanmanızı tavsiye ederim.
Hocam peki arac islakken mi uygulayacagiz yoksa kuruduktan sonra mi ?

Bss
10-05-2016, 08:24
Hocam peki arac islakken mi uygulayacagiz yoksa kuruduktan sonra mi ?

Araç yıkandıktan hemen sonra kuru olarak uygulanıyor. Tozsuz yerde ve gölgede olmaya özen göstermelisin :)

atay78
10-05-2016, 10:24
Ben kullaniyorum urunden oldukxa memnunum ki detay sitesinde hizli cila kategorisinde baya favori urunlerin basinda geliyor yaklasik bir bucuk ay etkisini koruyor ve boncuklaniyor tabi bu araci yikadiginiz kopugede bagli petrol kopuguyle bu iki yikamayi gecmez ph notr sampuan kullanilmasi lazim ayrica urunun tek dezavantaji uygulama zorlugu urunu uygulark3n mikrofiber bez cok kaymiyor

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

babako
10-05-2016, 10:30
BSD'nin ayni zamanda koruma etkiside var. Ilk çıktığı zamandan beri kullaniyorum. Uygulanması sık sil mantigiyla yapiliyor. Bez ile yayip yine bez yardimiyla silip parlatiyorsunuz. Su iticilik kir iticilik ozellikleri yukarda bahsedilen kirmizi express cilada olmaz. Denemenizi tavsiye ederim.

aykaer
10-05-2016, 17:13
Ben kullaniyorum urunden oldukxa memnunum ki detay sitesinde hizli cila kategorisinde baya favori urunlerin basinda geliyor yaklasik bir bucuk ay etkisini koruyor ve boncuklaniyor tabi bu araci yikadiginiz kopugede bagli petrol kopuguyle bu iki yikamayi gecmez ph notr sampuan kullanilmasi lazim ayrica urunun tek dezavantaji uygulama zorlugu urunu uygulark3n mikrofiber bez cok kaymiyor

Aracımı megarus mor şampuan ile yıkıyorum her zaman . Bu ürün kesinlikle kayganlık çok az bırakıyor kırmızı sonaxsın hızlı cilasını kullandınız mı bilmiyorum ama ona göre başarısız bence yada başka metalik boyalar vs renklerde başarılı.

atay78
10-05-2016, 17:20
Aracımı megarus mor şampuan ile yıkıyorum her zaman . Bu ürün kesinlikle kayganlık çok az bırakıyor kırmızı sonaxsın hızlı cilasını kullandınız mı bilmiyorum ama ona göre başarısız bence yada başka metalik boyalar vs renklerde başarılı.
Bu urunle kirmiziyi bir bile tutamayiz bu urunun dayanimi boncuklanmasi cok uzun suruyor ozaman bunu atin ustunede authentic atin soft 99 un ozaman hem parlaklik hem bncuklanma hem kayganlik elde edersiniz

aykaer
10-05-2016, 17:40
Bu urunle kirmiziyi bir bile tutamayiz bu urunun dayanimi boncuklanmasi cok uzun suruyor ozaman bunu atin ustunede authentic atin soft 99 un ozaman hem parlaklik hem bncuklanma hem kayganlik elde edersiniz

Deneyeceğim ikisi çorba olmaz değil mi :D

aykaer
10-05-2016, 17:41

Araca kil yaptıktan 3-4 gün sonra uyguladım ondan olabilir mi ?

atay78
10-05-2016, 17:58
Araca kil yaptıktan 3-4 gün sonra uyguladım ondan olabilir mi ?
Alakasi yok o urunun kayganlik hissi verme ozelligi yok ve uygulamasi kaymadigi icin biraz zordurda ama etkisi cok iyidir

patrıot
11-05-2016, 12:16

Eski seride aynı şekilde carnauba içerikliydi...
Çok uzun süre kullandım.

Bss
11-05-2016, 12:24
Çok uzun süre kullandım.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160511/a22c8e4e6d304cc972bdbe0e9216e06c.jpg

Yeni ürün yeni içerik sloganı ile satılmaktadır.carnauba içeriği dahada geliştirilmiştir.

patrıot
11-05-2016, 16:46

Yeni ürün yeni içerik sloganı ile satılmaktadır.carnauba içeriği dahada geliştirilmiştir.

Esasında sadece pazarlama tekniği....

Bss
11-05-2016, 16:52
Esasında sadece pazarlama tekniği....

Yenilik Güzeldir boşverin :)

patrıot
11-05-2016, 16:54
Yenilik Güzeldir boşverin :)

Bencede...
Eski seride var yeni seride var.:d:)
Aslında gereksiz çok fazla ürün almışım...

aykaer
14-05-2016, 23:54
Çok uzun süre kullandım.

yeni benim dediğim ürünü kullandınız mı peki

patrıot
16-05-2016, 08:31
yeni benim dediğim ürünü kullandınız mı peki

Bir arkadasımın aracında kullandın.
Kırmızı hızlı cıla gıbı kullanmadık.
Kırmızı hızlı cıla ıslak ve kuru uygulanabılıyor.Camlarda plastik aksamda sorun cıkarmıyor.

Sizdeki ürün camlarda lekelenme yapıyor.
Bu ürün bence kaportaya direk sıkılmamalı...
İlk önce beze ürünü sık,kaportaya sur ve daha sonra parlat bu şekilde güzel sonuc veriyor.
ömrü konusunda bırsey yazamayacagım....

aykaer
22-05-2016, 15:18
Bir arkadasımın aracında kullandın.
Kırmızı hızlı cıla gıbı kullanmadık.
Kırmızı hızlı cıla ıslak ve kuru uygulanabılıyor.Camlarda plastik aksamda sorun cıkarmıyor.

Sizdeki ürün camlarda lekelenme yapıyor.
Bu ürün bence kaportaya direk sıkılmamalı...
İlk önce beze ürünü sık,kaportaya sur ve daha sonra parlat bu şekilde güzel sonuc veriyor.
ömrü konusunda bırsey yazamayacagım....

bu ürün açıkcası sadece aracın geç kirlenmesini sağlıyor . Boncuklanma da var .Bence kırmızı ürün parlaklık ve kayganlık açısından çok daha iyi :)

Eurest
02-06-2016, 11:23

Bu cilayı bende kullanıyorum uygulaması kolay ve su kaydırma özelliği mevcut araç geç kirleniyor.
Bazen ıslakken de kullanıyorum aynı sonucu veriyor, camlarda leke de bırakmıyor hatta plastik aksamlarda bile kullanabiliyorum. Gayet başarılı bi ürün..

Bana kılcal çizik giderici lazım, pasta yapmak istemiyorum verniği inceltiyor çünkü.
Cila makinem var ürün tavsiyesi bekliyorum sizlerden?

ilbeyyagci
02-06-2016, 14:25
Bu cilayı bende kullanıyorum uygulaması kolay ve su kaydırma özelliği mevcut araç geç kirleniyor.
Bazen ıslakken de kullanıyorum aynı sonucu veriyor, camlarda leke de bırakmıyor hatta plastik aksamlarda bile kullanabiliyorum. Gayet başarılı bi ürün..

Bana kılcal çizik giderici lazım, pasta yapmak istemiyorum verniği inceltiyor çünkü.
Cila makinem var ürün tavsiyesi bekliyorum sizlerden?

Kullanım kolaylığı açısından Chemical Guys V36, Menzerna PF2500 önerebilirim. Kaliteli bir polishing ped ile iyi sonuç alırsınız.

Bu arada boyayı inceltmek çok agresif ürünler ve zımpara kullanılmadıktan sonra pek kolay değil :) bence bir tık daha üste çıkıp menzerna hcc400 (fg400) deneyebilirsiniz. Tek geçişte iyi bir işçilikle sıfır çiziğe ulaşabilirsiniz.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

EMR-TOLEDO
03-07-2017, 13:21
bsd yi dün beyaz renkli aracımda kullandım. beklentim çok yüksekti ancak parlaklık konusunda hayal kırıklığına uğradım diyebilirim. koruma süresi anlamında ise bekleyip göreceğiz.

Ürün yoğun kıvamlı ve uygulaması çokta pratik değil. bunun nedeni elbetteki kayganlık hissi olmaması.

Şişeyi yarılayınca 1/1 sulandırıp quick detailer olarak kullanmayı planlıyorum.

dogus_83
03-07-2017, 13:31
3 aydır bsd kullanıyorum çok memnumun su kaydırıcı özelliği gayet iyi