PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Devir saati gidiyor ama araba aynı hız sa ?

byrm4136
12-05-2016, 17:59
YoldA giderken farkettim vitesi atıp gaza birden yüklendiğimde devir saati gidiyor sonuna kadar bastım 6000 devir oldu fakat sonra yavaş yavaş devir kendi devrine geliyor. Ve sonradan farkettim debriyaj en yukarda kavrıyor. Baskı balata komple 6 ay önce değişti bu kadar erken biteceğini sanmıyorum. Zaten debriyajdan ayağımı çektiğimde ses geliyor. Rölanti de viteste de farketmiyo. DebriyajA bastığımda ses kesiliyor. Diğer konumda bunu bahsetmiştim. Acaba bundan mı kaynaklanıyor

FHRDMR
12-05-2016, 19:16
debriyaj bitmiş.

Emre
12-05-2016, 19:45
Debriaj baskı balata tekrar bitmiş gibi.
Vites değiştikten sonra ayak debriajdan kaldırılmıyor azda olsa kalıyorsa kısa zamanda bitebilir.

byrm4136
12-05-2016, 19:51
azda olsa kalıyorsa kısa zamanda bitebilir.
Aynen az kalıyor ama 6 ay önce tamamen değişti nasıl bitebilir olcak şey değil ya

byrm4136
12-05-2016, 22:39
6 ay da toplasan en fazla 5000 km yapmışızdır. Bu kadar erken mi biter ya

taftazani27
12-05-2016, 23:03
geçmiş olsun takipdeyim

adige58
12-05-2016, 23:48
Baskı nın yapraklarında sorun olabilir yeterli kuvveti uygulayamıyor olabilir ustanıza danışın

GM Discovery II cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ismail
13-05-2016, 00:12
byrm4136 kardeşim geçmiş olsun
diğer kardeşlerimin de yazdığı gibi senin debriyaj setin bitmiş
belki kullanıcıdan belki yanlış malzeme seçiminden belki de yanlış montajdan bitmiş olabilir

byrm4136
14-05-2016, 01:47
Yanlış malzeme seçimi veya yanlış montajdan olduğunu nasıl anlarım söküldüğünde

ismail
16-05-2016, 08:28
Yanlış malzeme seçimi veya yanlış montajdan olduğunu nasıl anlarım söküldüğünde

söküldüğünde malzeme üzerinde yazan kod ile yanlış ürün mü olup olmadığı anlaşılır
araç seyir halinde iken debriyaj pedalına basılı tutmuyorsan kendinden emin isen (mesela bu ilk aracın değildir veya değişimden önce aracını 50 - 70 bin km arasında kullanmışsındır) montaj esnasında oluşmuş sorunu anlamak için debriyaj sistemi ve şanzımaının tamamını çok dikkatli incelenmesi lazım
şunu şöyle yapmışsa debriyaj erken bitebilir diyebileceğim bir nokta maalesef yok
sana zahmet olmazsa bir ricam olacak
"Alıntı (mesajın sağ alt tarafındaki) yapmak sureti ile soru / cevap yazabilirsen hem daha düzenli hem daha anlaşılır olur
ayrıca yukarıda bildirimleriniz kısmında "mesajınızdan alıntı yapıldı" şeklinde uyarı verir
veya / yada
etiketleme yapmak sureti ile mesaj yazarsan ulaşmak istediğin kişinin daha çabuk haberi olur
etiketleme yapmak için kullanıcı adı önüne @ işareti eklemen yeterli olacaktır
etiketlemeyi yada alıntıyı aynı anda kullanmana gerek yok
zira her iki taraftan da bildirim gelmekte
birinden birini kullanman yeterli olacaktır
hızlı ve sürekli iletişim için bu iki yöntemden birini kullanmamız yararımıza olacaktır
eline sağlık
teşekkürler

burak_ts52
16-05-2016, 10:29
Önceki vw bora aracımında baskı balatası 30 bin kilometre civarlarında bitmişti sebebini anlayamamıştık. piyasadaki en dandik setin bile 40 50 bin gitmesi gerek diye düşünüyorum siz ne kadar hor kullansanız da , kalitesiz malzeme takılsa da 5000 km de bitmesi imkansiz. Yanlış malzeme ve yanlış montaj da bence çok düşük ihtimaller. Bana sanki baskı balata dışında bir şey olabilirmiş gibi geldi.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi