PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [ SORUN ] Seat Leon Kalite

Berkaay25
22-05-2016, 23:07
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar kullanan abilerim kardeşlerim yardımcı olursa sevinirim.Seat leonda kullanılan malzeme kalitesi nasıldır tatmin eder mi yoksa 80.000 90.000 bin lira verip aldığımız paraya yazık olur mu

Sent from my iPhone using Tapatalk

MeTuRuZ
23-05-2016, 00:11
Şuan bütün araba fiyatları çok yüksek seviyede malesef. Haliyle leon da öyle.
80-90 bin edecek bir malzeme kalitesi yok, ancak daha kalitelisi olan arabalarda 100 binin altında değil bu da bi gerçek
Yani her zaman olduğu gibi seat yine fiyat/performans arabası
Bu fiyata daha iyisi yok, daha iyileri için kesenin ağzı açılmalı, bu fiyata satılan hiç bir araba çok kaliteli değil, bu fiyata satılan hiç bir araba ahım şahım kaliteli değil ama işte dopdolu bir c segment araba için 70 bin civarı fiyatı ile en iyisi leon. Bu dolulukta bu fiyata c segment yok. Olsa da dediğim gibi bu seviyedeki hiç bir araba ahım şahım kaliteli değil bu bi gerçek.
Golf daha kaliteli deniyor evet, ama aynı motor aynı donanım ile karşılaşınca fiyat 100 bin lira oluyor.
Ne kadar ekmek okadar köfte

ersnbzkrt
23-05-2016, 00:15
2011-2012 model binerim derseniz 80-90 bin liraya sizi tatmin edecek derecede kaliteli araçlar var :)

suattosun
24-05-2016, 00:08
Golf 7 kullanıp Leona geçen biri olarak kesinlikle arada büyük kalite farkı var. Ben Bunu bilerek aldım..Leon spor bir araç algısı var toplumda. Sonuçta efsane bir önceki Mk2 kasa kazıdı bunu..

İyiki geçmişim...

Hem kaliteli olsun hem spor olsun hem donanımlı olsun dersen kesenin ağzını açacaksın..

Sent from my iPad using Tapatalk

cihan bgdyc
24-05-2016, 00:30
Malzeme kalitesi üst göğüs'ün üst bölgelerinde kaliteli ama alt taraf torpido gözü ve diz airbag'ın olduğu kısım kötü.Kapılarda da öyle üst taraf güzel alt taraf kötü.80.000-90.000 verip aldığınız paraya değermi bence değmez ama malzeme kalitesinden kaynaklı değil şuan hiçbir C sınıfı araba(golf,focus,astra,leon vs) 90.000 tl etmez ama fiyatlar bu seviyelerde olduğundan el mahkum alıyoruz.

Birde pişman olup olmamak tamamen sizin ne beklediğinize bağlı.Ben aracımı alırken burda konu açmıştım hiçte kullanmamıştım leon.Benim en önemli kriterlerim sürüş keyfi ve 1.4,1.6 motor hacminde ki bir araç'tan alabileceğim tatminkar bir performans'tı.Bu iki kriterde de ben beklentilerimi elde ettim ve pişman olmadım.

Gringo
24-05-2016, 08:09
80-90 bin TL leona verilmez. 15-20 bin km 2. el premiuma bakarım.

Bluetouch
24-05-2016, 08:21
90 bin e leon mu? :Sct 001: 70-75'e temiz 2.el alın derim.

CptMetin
24-05-2016, 08:32
Bence hangi arabaya içiniz ısınıyorsa onu alın. Hemen hemen tüm araçlar 3 aşağı 5 yukarı aynı kaliteyi sunmakta. Sert plastikmiş yumuşak plastikmiş çok da önemli değil. Bozulmasın, uzun yıllar dayansın daha önemli bence. 2011 model Auris 1.33 kullanıyorum içi komple aynı sert plastik 5 yıldır taş gibi maşallah. Yemişim vw nin yumuşaklığını :D

Hem kalite hem uygun fiyat araç almak için en cazip yol vatandaşlık değiştirip Türkiye'de yabancıda yabancıya araç almak :)

Emre
24-05-2016, 10:39
90bin mk3 leon için bence çok bir fazla rakam 2.el mk2 Leon alırdım 50 bine kadar. Veya bu rakamlar iç malzeme kalitesi daha kaliteli Hatta D segment yine ikinci el bile araçlar olabilir.

Yigits
20-07-2016, 14:54
aklımda hep leon almak vardı.araç almaya kesin karar verdiğimde piyasa araştırması yaptım.seatın 2. elinin çok kuvvetli olmadığını bildiğimden mantıkla içimden gelen seslerin arasında baya gidip geldikten sonra iç sesimi dinleyerek 2015 model 1.2 tsi leon aldım :) bu süreçte, diğer arkadaşların da dediği gibi donanım fiyat olayına baktığımızda bu segmentte böyle bir araç yok. kalite olayına geldiğimizde, ilk başta araç iç ve dış tasarım olarak büyülüyor olsada zaman geçtikçe içindeki malzemenin çokta kaliteli olmadığını anlıyorsunuz.10 aydan sonra geçen gün babamda olan 2014 aurise binince bir kez daha anladım ki kalite olarak evet biraz eksik.
fakat bu durumdan pişman değilim, üniversite yıllarımdan beri içimde olan bir arabayı hatta üst modelini aldığım için mutluyum:)

iaydin
20-07-2016, 15:08
belki yanlıs düsünüyor olabilirim ama tamamen şahsi
boş bi bmw ye bineceğime 90 bin tl verir dop dolu leona binmeyi tercih ederim.

neehot
20-07-2016, 15:16
istersen önce alternatifleri bir sırala biz içinden seçelim. Berkaay25
hatta sen artıları eksileri yaz ve tercihlerini belirt, yani arabanda olmasını istediğin özellikleri yaz ve bunu sunana bakalım. fiyat performans olarak ortaya çıkar zaten değer mi değmez mi? ha dersen ki bu ülkede araba alınır mı onu tartışmak lazım. sonuç olarak adamlar bu fiyatlara cupraya falan biniyorlar. ( şimdi hesap kitap işine girmeyin mecazen söyledim ) ama genede daha kaliteli dediğimiz araçlara biniyorlar.

emirkayra
20-07-2016, 15:20
belki yanlıs düsünüyor olabilirim ama tamamen şahsi
boş bi bmw ye bineceğime 90 bin tl verir dop dolu leona binmeyi tercih ederim.

+1000 sonuna kadar katılıyorum donanımı yüksek bir arabaya binmek konfor ve rahatlık demek boşline araç aldıktan sonra pişmanlıklar insanı gıdıklamaya başlıyor örnek led paketsiz mk3 leon alanlar sonradan led takmanın peşine düşüp bu şekilde pişmanlıklarını açığa vurmuşlardır forumda konuları mevcut hangi araba olursa olsun donanımlı olsun çünkü sonradan donanımsal bazı şeyleri eklemek istediğimizde çok daha pahalıya geliyor
Piyasadaki her arabanın fiyatı arttı leon şu an fiyat donanım ve performans anlamında bir çok arabadan kalitelidir işin bi de şu yönü var leon alan adam çok konfor arayan adam değildir çünkü sıkı bir arabadır leon ve spor bir arabadır ben alırken böyle düşünerek aldım ve en donanımlısını gücüm yettiğince almaya çalıştım ALLAH herkesin gönlüne göre versin inşallah

iaydin
20-07-2016, 15:30
+1000 sonuna kadar katılıyorum donanımı yüksek bir arabaya binmek konfor ve rahatlık demek boşline araç aldıktan sonra pişmanlıklar insanı gıdıklamaya başlıyor örnek led paketsiz mk3 leon alanlar sonradan led takmanın peşine düşüp bu şekilde pişmanlıklarını açığa vurmuşlardır forumda konuları mevcut hangi araba olursa olsun donanımlı olsun çünkü sonradan donanımsal bazı şeyleri eklemek istediğimizde çok daha pahalıya geliyor
Piyasadaki her arabanın fiyatı arttı leon şu an fiyat donanım ve performans anlamında bir çok arabadan kalitelidir işin bi de şu yönü var leon alan adam çok konfor arayan adam değildir çünkü sıkı bir arabadır leon ve spor bir arabadır ben alırken böyle düşünerek aldım ve en donanımlısını gücüm yettiğince almaya çalıştım ALLAH herkesin gönlüne göre versin inşallah

kesinlik le ramazan abi malüm sitede bakıyorum bmw lere yani en basit
benim araçda arka kol dayama var cok hosuma gidiyor yaslanmak öyle sohbet etmek bir şeyler içmek yada acil durumda bagaja ulasmak
arka kol dayamasız araçlar bile ilgimi çekmiyor :) :)

imponte
20-07-2016, 15:34
Daha önce kullandığınız araçlara göre değişir malzeme kalitesi. Ancak kendi sınıfında yani c segmentinde düşünecek olursak a3>golf>leon şeklindedir malzeme kalitesi. Yani kendi segmentindeki diğer araçlar içerisinde de ortalama diyelim. Öyle ahım şahım birşey beklemeyin. Daha çok genç kesim arabası zaten. Birkaç sene binmelik. Ama bence de 70'in üstüne çıkılırsa Leon elinde bulunan uygun fiyat etiketini kaybediyor. Kararınızı buna göre verin.

emirkayra
20-07-2016, 15:37
kesinlik le ramazan abi malüm sitede bakıyorum bmw lere yani en basit
benim araçda arka kol dayama var cok hosuma gidiyor yaslanmak öyle sohbet etmek bir şeyler içmek yada acil durumda bagaja ulasmak
arka kol dayamasız araçlar bile ilgimi çekmiyor :) :)

Aynen kardeşim arka kol dayama gerçekten güzel bir şey kullanışlı ve premium havası katıyor arabaya

ApolloBlue
27-08-2016, 19:02
Leon kalitesi birçok C segment araçtan iyi..Bundan emin olabilirsiniz..Bununla ilgili videolar var izlerseniz daha iyi bilgi sahibi olursunuz..10 gün önce FR aldım DSG gerçekten arabadan inmek istemiyorsunuz..FR Plus paket mutlaka alınmalı bence..Şöylede bir şahsi fikrim var 1.2 tsi yada 1.6 tdi alıp opsiyonlatarak 75 bin in üstünde fiyatlar vereceğinize direk FR donanım bakın..şahsi fikrimdir..saygılar..

euludag
27-08-2016, 19:39
Leon kalitesi birçok C segment araçtan iyi..Bundan emin olabilirsiniz..Bununla ilgili videolar var izlerseniz daha iyi bilgi sahibi olursunuz..10 gün önce FR aldım DSG gerçekten arabadan inmek istemiyorsunuz..FR Plus paket mutlaka alınmalı bence..Şöylede bir şahsi fikrim var 1.2 tsi yada 1.6 tdi alıp opsiyonlatarak 75 bin in üstünde fiyatlar vereceğinize direk FR donanım bakın..şahsi fikrimdir..saygılar..
Ama 1.6 tdi başka bir senaryo. Dizel araca binmek istiyorum, leon olsun istiyorum. Yapacak bir şey yok:) Keşke FR tdi olsa da alsam. Urfa da oxford vardı da biz mi okumadık gibi oldu[emoji12]

yagizsencer
27-08-2016, 20:13
Yani konuyu seat foruma açıpta olumsuz yorum yapıp almayın diyen olur diye düşünmüş olmazsınız :) burda hepimiz seat severleriz :)

ApolloBlue
28-08-2016, 14:34
euludag hocam dizel de mantikli olur sonuc olarak Leon Leondur ��

emirkayra
28-08-2016, 20:11
Leona aşık olmamda tek bir etken var o da mk2 fr donanım ve tsi motor

YahaY06
28-08-2016, 21:16
Bence alınmaz. St olsa belki zira o fiyata o kadar dolu ve güzel st sıfırda yok allroad lar fln var onlarda çok tuzlu. Ama hb olarak bence 5f leonun ederi max. 70 bin. Size tavsiyem 2.el temiz yeni scirocco veya golf tsi highline gibi araçlar olur.

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

LeonRdo
26-10-2016, 00:30
80k 90k varsa elinde çok yanlış yerdesin hocam sen..Dooooğru volvo forumuna....Senin şuan deli gibi S60 bakıyor olman lazım...O parayı seata verme üzülürsün ilerde..Ha kötü araba değil seat ama 80-90 imkanı yok etmez..Bari tank gibi arabayla gez S60 al...teşekkür edersin bana ilerde :)

LeonRdo
26-10-2016, 00:33
Aynen kardeşim arka kol dayama gerçekten güzel bir şey kullanışlı ve premium havası katıyor arabaya

arka kol dayamanın 20-30K liralık arabalarda bile olup bizim 74K verip aldığımız 1.2 leonda olmaması inanılır gibi değil.

serkobe
13-12-2016, 11:21
Bu malzeme kalitesi konusu çok göreceli aslında. Ben ikinci el olarak Leon'umu yeni aldım Almadan önce forumlarda hep içi çok kötü, malzeme kalitesi çok kötü şeklinde yorumlar okudum. Hatta bir ara "yahu ne alıyoruz acaba" diye düşünmedim değil. Aracı alacağım zaman bindiğimde bu söylenenlerle hiç mi hiç alakası olmadığını, kalitesinin gayet yeterli ve tatmin edici olduğu kanaatine vardım ve içim aşırı rahatladı. Eğer üst sınıf bir kalite beklenirse a3 veya a4'e yönelinmesi gerekiyor, kesinlikle torpidosu halı kaplı olduğu için Golf'e değil.
Bu arada 2014 model Leon FR'dan önceki aracım 2014 model Corolla Advence 1.4 dizeldi. Ona göre malzeme kalitesini soracak olursanız, aynı, bazı konularda da daha bile iyi denilebilir.

Nebulazi
16-08-2017, 03:01
İç malzeme kalitesi Golf kadar olmasa da tatmin edecek kadar var merak etmeyin