PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KLİMATRONİC SORUNU

wonderer
26-05-2016, 10:09
s.a arkadaşlar 2003 model seat ibiza signom var aracın klimatronicte sıkıntı var gazını felan yeni bastırdım lakin hata veriyor klima bir üflüyor bir üflemiyor hata kodunu sildirdim düzelmedi kontagı actığım zaman klima ekranındaki yazılar yanıp sönüyor bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

ismail
27-05-2016, 07:24
wonderer kardeşim geçmiş olsun
ilk önce polen filtrene bakman faydalı olabilir
sonrasında şu http://www.seatclubturkey.com/cordoba-mk2-2002-2009/67236-klima-dis-sicaklik-sensoru-sorunu.html konusundaki mesajları okuyup hata kodunu öğrenme yöntemini deneyip hata koduna ulaştıktan sonra çözüm aramanı tavsiye ederim
umarım önemli bir sorunu yoktur

wonderer
27-05-2016, 09:59
tşkler ismail kardeş konuyu inceledim ve klima hata kodu gözüküyor ama bu kodlara cok fransızım daha önce klima borusunda kacak vardı kaynattım gaz bastırmıştım sonra kaynagın yapıldığı yerden boru yine çatlamış gaz boşalmış ve bu sorun başıma geldi yani ara ara üflüyor sonra epey bi duruyor sonra bi daha üflüyor gazın boşalıp bu şekilde arıza vermesi ilginç gaz bastırdım ama düzelmedi :( en iyisi iyi bi usta bulmak sanırım

AliDgnn
27-05-2016, 19:23
Geçenlerde benim klimada da ekranda kontağı açtığımda sizinki gibi yazılar çıkıp duruyordu sonra kendiliğinden düzeldi birde sizin klimada çok gurultulu calisiyormu

wonderer
31-05-2016, 14:05
maalesef benimki kendi kendine düzelmedi:) evet klima çalışırken fan sesi yüksek geliyordu benimde galiba tarzı bu :)