PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2000 Cordoba Signo Su Eksiltme

SKARAKURT
26-05-2016, 19:03
MErhaba. Arkadaşlar. aracımda ayda bir hararet altında ki kırmızı ışık uyarı verip sönüyor. kontrol ettiğimde su azalmış görüyorum haznedeki. ben de suyu tamamlıyorum sıkıntı kalmıyor. ayda yarım litre su eksiltiyor diyebiliriz. bu bir sorun mu, yoksa normal mi? bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

adige58
26-05-2016, 19:17
MErhaba. Arkadaşlar. aracımda ayda bir hararet altında ki kırmızı ışık uyarı verip sönüyor. kontrol ettiğimde su azalmış görüyorum haznedeki. ben de suyu tamamlıyorum sıkıntı kalmıyor. ayda yarım litre su eksiltiyor diyebiliriz. bu bir sorun mu, yoksa normal mi? bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Benim aracımda da kelepçeden kaçırıyordu kaçağı buldum yeni kelepçe ile sorun çözüldü kaçağı bulmaya çalışın önce

karapanter21
26-05-2016, 21:05
Benim aracımda da kelepçeden kaçırıyordu kaçağı buldum yeni kelepçe ile sorun çözüldü kaçağı bulmaya çalışın önce

belkide hortumdan kaçırıyordur..

mrtmtlu
27-05-2016, 10:39
Aracınızı kullanırken mutlaka gözünüz hararet göstergesinde olsun. bildiğim kadarıyla ve kendi kullanımımda 90 C de sabit olarak kalması gerekiyor motor ısındıktan sonra. eğer yüksek derecelere geçiyorsa (aslında ışık yanıyor diyorsunuz zaten) tesisatı kontrol ettirmenizde fayda var. Diğer arkadaşların dediği gibi hortumdan da olabilir. yahut farklı bir arıza da olabilir. Motor yağ çubuğunu çektiğinizde motor yağında beyaz köpük vb. gibi yağdan farklı maddeler de var mı?

ibr@him
27-05-2016, 10:54
Durum normal bir durum değil.
Kaputu aç ve su eksilttiğinde motorun etrafını gözle bir kontrol et.

adige58
27-05-2016, 12:02
belkide hortumdan kaçırıyordur..
Böyle anlaşılacağını tahmin edemedim düzeltme yapıyorum hortumu sıkan kelepçe yi değiştirdim kaçak yok artık

SKARAKURT
30-06-2016, 15:30
arkadaşlar teşekkürler görüşleriniz için. hala baktıramadım sanayiye gidip. maaşı yeni aldım artık gidip baktırabilirim. geri dönüş yaparım. saygılar.