PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni araç kokusu acil yardım

Atocan
28-05-2016, 21:07
Arkadaşlar bir ay önce fr aracıma kavuştum aracın içindeki sıfır kokusu malum herkesin hoşuna gider ama bizim oğlanın pekte hoşuna gitmedi ne zaman arabaya binse kusuyor artık çocuğumamı üzüleyim koltuklarımamı üzüleyim bilemedim artık bıktım koltuk silmekten bu kokuyu giderecek sıfır kokusundan kurtulacağım bi yöntem varmı şişe kokudan aldım fısfıs kokudan aldım ama nafile yardıma ihtiyacım var

emirkayra
28-05-2016, 21:31
Çözümü bilmiyorum ama ben de sıfır araç kokusundan nefret ederim nedense hoşuma gitmiyor

ArsimA
28-05-2016, 21:42
Öncelikle aracın hayırlı olsun. sıfır araç kokusu zamanla gider hemen gitmez araç parfümleride çocuğunuzun sağlığı için sakıncalı olabilir. şahsi düşüncem önümüz yaz araç içini havalandırarak bu işi çözmeniz olacaktır.

Atocan
28-05-2016, 21:43
Çözümü bilmiyorum ama ben de sıfır araç kokusundan nefret ederim nedense hoşuma gitmiyor

şu durumdan sonra benim de sevdiğim söylenemez çocuğu bindirmeye korkuyorum eziyet çekiyo resmen böyle giderse fr dan vazgeçecem

Atocan
28-05-2016, 21:45
Öncelikle aracın hayırlı olsun. sıfır araç kokusu zamanla gider hemen gitmez araç parfümleride çocuğunuzun sağlığı için sakıncalı olabilir. şahsi düşüncem önümüz yaz araç içini havalandırarak bu işi çözmeniz olacaktır.

Koltuklara kadar sonax kokulu köpükle sildim ama nafile istenmeyen ot misali çıkmaz artık bu koku

ihzone
28-05-2016, 22:00
her türlü kokuyu yok etmek için febreze spreyi tavsiye ediyorum. tecrübe ile sabittir, çok memnun kalmıştım. şu aşağıdaki gibi:

http://www.suslusozluk.net/gorseller/14933_2016_1432216799_941ded.jpg

gültekinstyle
28-05-2016, 22:05
Meguars ve glym marka koku önleme spreyi kullanabilirsin erdem boya diye nette bulabilirsin

ertewas
28-05-2016, 22:08
araba kokusunu geçirmek için etkili yöntem hacı yağı, o kokular hem doğal hemde aylarca kalıcı. Bir hacı yağı satan dükkana git, en keskin kokuyu al aracın her köşesine sık. aynaya lavanta kesesi as, yine iki günde bir gül suyunu araca sipreyle sık. ne çocuk zarar görür, araçta mis gibi gül kokar...

esrammy
28-05-2016, 22:08
Eğer sökebilirsen polen filtresini sök parfüm şişenin hepsini sık tak o koku 2 sene gider en az :sct-041::Sct 001:

Atocan
28-05-2016, 22:26
Eğer sökebilirsen polen filtresini sök parfüm şişenin hepsini sık tak o koku 2 sene gider en az :sct-041::Sct 001:

Aynen bunu yapmıştım daha önce haklısın bi daha yapayım bakalım bu araçta etki edecek mi

esrammy
28-05-2016, 22:29
Aynen bunu yapmıştım daha önce haklısın bi daha yapayım bakalım bu araçta etki edecek mi

Aynen kardeşim yap kesin işe yarar :sct-003:

Atocan
28-05-2016, 23:42
Aynen kardeşim yap kesin işe yarar :sct-003:

Eyvallah kardeşim aklıma gelmemişti bu yarın ilk iş bunu yapmak poşet elimizde gezmeye son ��

babako
29-05-2016, 16:05
Polen filtresinin degisimiyle cok alakalı değil. Bahsi geçen koku plastikler ve yapıştırıcılar. Ne kadar koku kullanirsaniz kullanın ilk 1 yıl pek atamazsınız 0 kokusunu.

Onrgdkkaya
29-05-2016, 16:21
Satarken sıfır kokusu içinde diyenleri düşündüm bir an:)

Atocan
29-05-2016, 17:56
Satarken sıfır kokusu içinde diyenleri düşündüm bir an:)

Batsın sıfır kokusu bıktırdı valla napim kokuyu bide adamlar bunun parfümünü yapmış ya harbi bizim insanımız bi garip

696
29-05-2016, 18:35
WÜRTH SPREY KOKU VANILLA 170ML - Würth Türkiye (http://shop.wurth.com.tr/sprey-koku-vanilya-170ml)
Ben yıllardır kullanırım çokda memnunum tavsiye ederim

EAGLE01
30-05-2016, 00:10
Ben kokudan ziyade dengeden şüphelniyorum. Küçükken ilk arabaya binişlerimde çevremi göremediğim için hep rahatsız olurdum babama yavaş sürmesini söylerdim saatte 40km yi geçince çalkalanma dönüşler rahatsız ederdi beni. Sizin çocuğunuzda da durum bu olabilir mi? Kokudan olduğuna emin misiniz?

Hisarlı
30-05-2016, 00:55
Ben kokudan ziyade dengeden şüphelniyorum. Küçükken ilk arabaya binişlerimde çevremi göremediğim için hep rahatsız olurdum babama yavaş sürmesini söylerdim saatte 40km yi geçince çalkalanma dönüşler rahatsız ederdi beni. Sizin çocuğunuzda da durum bu olabilir mi? Kokudan olduğuna emin misiniz?

Kokudan ziyade bu durum irdelenmeli araba tutması oluyordur muhtemelen küçük yaşlarda sık rastlanılan bir durum.

tyson
30-05-2016, 01:36
Benim kardesim kucukken vardi bu sorun. Eczanede ilaclari var yola cikmadan once alinca ise yariyodu bitkisel biseydi sanirim. Bende baskasinin arabasinda yolcu konumundaysam gozumu yoldan ayirdigim anda midem bulaniyor surekli gozum yolda. Belki cocukta yolu goremedigi icin sikinti yasiyordur.

Atocan
30-05-2016, 21:22

Başkan bundan önce passatım vardı 1.5 aydır leona biniyorum bu zamana kadar böyle bi sıkıntı olmadı hiç aksine passatı daha sert kullanıyordum bu arabayı ne zaman aldım çocuk böyle oldu ve hafta sonu babam bindi biraz gezdik aynı sorun ondada oldu direk arabanın kokusu bunalttı beni midem kalktı demeye başladı bende bi sıkıntı yok mesela anlamadım akıl sır ermiyo

Atocan
30-05-2016, 21:24
Benim kardesim kucukken vardi bu sorun. Eczanede ilaclari var yola cikmadan once alinca ise yariyodu bitkisel biseydi sanirim. Bende baskasinin arabasinda yolcu konumundaysam gozumu yoldan ayirdigim anda midem bulaniyor surekli gozum yolda. Belki cocukta yolu goremedigi icin sikinti yasiyordur.

İlk bu arabada oldu başka araçlarda hiç sıkıntı olmadı şirket aracınada bindirdim denedim sıkıntı yok ne zaman leona binse hobaaa ortalık berbat

by_carisma33
30-05-2016, 21:47
her türlü kokuyu yok etmek için febreze spreyi tavsiye ediyorum. tecrübe ile sabittir, çok memnun kalmıştım. şu aşağıdaki gibi:

http://www.suslusozluk.net/gorseller/14933_2016_1432216799_941ded.jpg

Ben aldim daha önce . Hemde 3 tane memnun kalmadim.

ihzone
30-05-2016, 22:00
Ben aldim daha önce . Hemde 3 tane memnun kalmadim.

benim aracın önceki sahibinden kalma ağır sigara kokusu vardı. 1 şişeyi 2-3 seans halinde boca ettim arabanın içine. bir daha da sigara içilmedi haliyle, tertemiz kalmıştı araba.
sizde koku kaynağı araçta kalmaya devam etmiş olabilir. yahut kullanım hatası vb.. aklıma başka birşey gelmiyor.

by_carisma33
30-05-2016, 22:30
benim aracın önceki sahibinden kalma ağır sigara kokusu vardı. 1 şişeyi 2-3 seans halinde boca ettim arabanın içine. bir daha da sigara içilmedi haliyle, tertemiz kalmıştı araba.
sizde koku kaynağı araçta kalmaya devam etmiş olabilir. yahut kullanım hatası vb.. aklıma başka birşey gelmiyor.
Febraze face sayfasinda da sikayetimi yazmistim. Baya kisi begenmisti. Sanirim bir cok kisi ayni dertten muzdaripti. Bu kislik setin icinden cikan adi bi koku var o daha etkili olmustu. Onu sikinca kendi kokusu gectikten sonra baya bi koku gelmiyordu. Ama febrazede kokusu gecince tekrar eski koku sariyordu arabayi.

EAGLE01
31-05-2016, 02:54
Başkan bundan önce passatım vardı 1.5 aydır leona biniyorum bu zamana kadar böyle bi sıkıntı olmadı hiç aksine passatı daha sert kullanıyordum bu arabayı ne zaman aldım çocuk böyle oldu ve hafta sonu babam bindi biraz gezdik aynı sorun ondada oldu direk arabanın kokusu bunalttı beni midem kalktı demeye başladı bende bi sıkıntı yok mesela anlamadım akıl sır ermiyo

Ben işte belki etrafını görememiştir diye düşündüm başka araçlarda sorun olmadığını bilmiyordum ondan emin misiniz diye sordum. Başka kokular kullanılsa da sonuçta koku yine mevcut olacak sadece bastırılmış olacak önümüz yaz mümkün olduğunca camların açık olması daha iyi olacaktır diye sadece mantık yürütebiliyorum... Koku gidericiler yada extra kokuların faydası olacağına pek inancım yok çünkü koku rahatsızlık vermekten fazlasını yapıp tetikliyor. Ayrıca koku ve koku gidericilerin çoğu kimyasal ve kullanılan yer ev değil çok daha küçük hacme sahip araç belki yetişkinlere etki etmez ancak küçük çocuğunuza zararı olabilir mi? Benim kendi görüşüm bir ürün kullanmadan aracın havalandırılmasını sağlayarak çözüm aramanız :(

Atocan
31-05-2016, 07:42
Ben işte belki etrafını görememiştir diye düşündüm başka araçlarda sorun olmadığını bilmiyordum ondan emin misiniz diye sordum. Başka kokular kullanılsa da sonuçta koku yine mevcut olacak sadece bastırılmış olacak önümüz yaz mümkün olduğunca camların açık olması daha iyi olacaktır diye sadece mantık yürütebiliyorum... Koku gidericiler yada extra kokuların faydası olacağına pek inancım yok çünkü koku rahatsızlık vermekten fazlasını yapıp tetikliyor. Ayrıca koku ve koku gidericilerin çoğu kimyasal ve kullanılan yer ev değil çok daha küçük hacme sahip araç belki yetişkinlere etki etmez ancak küçük çocuğunuza zararı olabilir mi? Benim kendi görüşüm bir ürün kullanmadan aracın havalandırılmasını sağlayarak çözüm aramanız :(

Valla başkan bilmiyorum yav nasıl olacak çocuk arabadan soğuttu beni

nickneyime
31-05-2016, 07:52
Eskiden araba içinde kusanlara mazot içirirlerdi. tabi cahiliye devrinde. içirilmişliğim vardır malesef ama o günden beri hiçbir zaman hiçbir yerde kusma olayı kalmadı :)

Atocan
31-05-2016, 08:49
Eskiden araba içinde kusanlara mazot içirirlerdi. tabi cahiliye devrinde. içirilmişliğim vardır malesef ama o günden beri hiçbir zaman hiçbir yerde kusma olayı kalmadı :)

Aynı şeyi dayım da söyledi koklatın binmeden hiç bişeyi kalmaz dedi de yapmam bunu çocuğuma:Sct 001:

evelon
31-05-2016, 09:01
Hocam hemen hemen aynı sorun bende de var aracımı yeni aldım ilk bindiğimde yeni kokusu çok baskın oluyo tamam yeni koku su güzel de fazlası da kötü :)

ben şunu farkettim araç güneşte kaldığı zaman bu koku çok oluyor araca binmeden tüm kapıları ve sunroof u tamamen açıyorum 3 5 dk kalıyo öyle sonra arka camları kapıyorum gerekiyorsa önleri de ama sunroof u hiç kapamıyorum koku falan kalmıyor sürüş esnasında bence bir dene kaybedecek birşey yok.

Atocan
31-05-2016, 09:22
Hocam hemen hemen aynı sorun bende de var aracımı yeni aldım ilk bindiğimde yeni kokusu çok baskın oluyo tamam yeni koku su güzel de fazlası da kötü :)

ben şunu farkettim araç güneşte kaldığı zaman bu koku çok oluyor araca binmeden tüm kapıları ve sunroof u tamamen açıyorum 3 5 dk kalıyo öyle sonra arka camları kapıyorum gerekiyorsa önleri de ama sunroof u hiç kapamıyorum koku falan kalmıyor sürüş esnasında bence bir dene kaybedecek birşey yok.

Her yolu tek tek deniyorum artık daha da olmadı ihtiyatlar gibi koltuk kılıfı diktircen çocuğunda kafasını camdan çıkartcam öyle gitsin sıpa napalım:Sct 001:

Eurest
31-05-2016, 09:29

Bu yöntem filtrenin görevini yapmasına engel olur mu? Benim aracımda halâ 0 kokuyor ama bundan rahatsız değilim. :sct-005:

evelon
31-05-2016, 09:36
:) hocam koltuklarla pek bi alakası yok o kokunun koku plastik ve ön göğüs ten geliyor koltuklara sinmiş olabilir ancak çok bir etkisi olacağını sanmıyorum araca binmeden iyice havalandırdığımda tamamen gitmese de çok etkisi oluyor sen de ufaklık binmeden bi 3 4 km tüm camları aç biraz dolaş arabayla en azından %80 i gider bence yazıktır çocuğa öyle kafası dışarıda falan :) :)

salimok
31-05-2016, 09:54

Bence Allah bağışlasın çocuğa bir alerji testi yaptırın o koku normalde rahatsız etmemesi lazım muhtemelen birşeylere allerjisi var yavrucağın...

Atocan
31-05-2016, 10:07
:) hocam koltuklarla pek bi alakası yok o kokunun koku plastik ve ön göğüs ten geliyor koltuklara sinmiş olabilir ancak çok bir etkisi olacağını sanmıyorum araca binmeden iyice havalandırdığımda tamamen gitmese de çok etkisi oluyor sen de ufaklık binmeden bi 3 4 km tüm camları aç biraz dolaş arabayla en azından %80 i gider bence yazıktır çocuğa öyle kafası dışarıda falan :) :)

Onlar işin latifesi hocam kılıf mevzuu ise silmekten bıktım kirlenmesin diye valla her yolu deniyeceğim artık yapacak bişe yok

Atocan
31-05-2016, 10:09
Bence Allah bağışlasın çocuğa bir alerji testi yaptırın o koku normalde rahatsız etmemesi lazım muhtemelen birşeylere allerjisi var yavrucağın...

Haklısın bu hiç aklımıza gelmemişti en kısa sürede baktırmalıyım saolasın

gfb1987
31-05-2016, 10:09
Merhaba Glade'in aşağıdaki kokusunu uzun zamandır kullanırım , hem etkili yoğun, hemde uzun sürelidir. Tavsiye ederim.

http://i.hizliresim.com/kvgbby.jpg (http://hizliresim.com/kvgbby)

Atocan
31-05-2016, 10:10
Merhaba Glade'in aşağıdaki kokusunu uzun zamandır kullanırım , hem etkili yoğun, hemde uzun sürelidir. Tavsiye ederim.

http://i.hizliresim.com/kvgbby.jpg (http://hizliresim.com/kvgbby)

Dün aldım onu mango haklısın çok etkili bişe koyduk arabaya bakalım nolcak saolasın

HakanFr
31-05-2016, 10:11
Aracın sıfır kokusu hoşuna gitmediyse kardeşimizin nasıl bir koku hoşuna giderki bu araç kokularında iyi bir koku bulmak çok zor bişey bana göre bence oğlunuzla birlikte araç kokusu satan yerlere gidin o seçsin derim

Sent from my iPhone

gfb1987
31-05-2016, 10:13
Dün aldım onu mango haklısın çok etkili bişe koyduk arabaya bakalım nolcak saolasın

Fazlasıyla memnun kalırsınız :)

Atocan
31-05-2016, 10:17
Aracın sıfır kokusu hoşuna gitmediyse kardeşimizin nasıl bir koku hoşuna giderki bu araç kokularında iyi bir koku bulmak çok zor bişey bana göre bence oğlunuzla birlikte araç kokusu satan yerlere gidin o seçsin derim

Sent from my iPhone

Hakan abi merhaba daha 1,5 yaşında keşke öyle büyük olsa hemen giderim valla :Sct 001:

jex
31-05-2016, 10:23

Sent from my iPhone

Çok mantıklı; psikolojik etkisi de olacaktır çocuk üzerinde.
Bir de eğer çocuk koltuğu kullanıyorsanız; sürücü arkasına koymayı deneyin; istatistik olarak şöför arkası yolcuların midesi daha az bulanır.
Sanırım Fr 125'lerin arka süspansiyonlar bağımsız; bizdeki Style donanımın arkasında eşim yolu çok daha fazla hissettiğini söylüyor tam bağımsız Focus'a nazaran, muhtemelen 17" jant ve 45 yanağın da etkisi var; bu durum da çocuğu etkiliyor olabilir...

Atocan
31-05-2016, 10:34
Çok mantıklı; psikolojik etkisi de olacaktır çocuk üzerinde.
Bir de eğer çocuk koltuğu kullanıyorsanız; sürücü arkasına koymayı deneyin; istatistik olarak şöför arkası yolcuların midesi daha az bulanır.
Sanırım Fr 125'lerin arka süspansiyonlar bağımsız; bizdeki Style donanımın arkasında eşim yolu çok daha fazla hissettiğini söylüyor tam bağımsız Focus'a nazaran, muhtemelen 17" jant ve 45 yanağın da etkisi var; bu durum da çocuğu etkiliyor olabilir...

Şuan koku ve alerji üzerinde yoğunlaştım zaten çözüm bulamazsam eğer yine eski aracım passata dönüş yaparım hiç birşey çocuğumdan önemli diil

HakanFr
31-05-2016, 11:32
Hakan abi merhaba daha 1,5 yaşında keşke öyle büyük olsa hemen giderim valla :Sct 001:

merhaba atilla ufacıkmış daha yahu maaşallah umarım halledersin bir şekilde :)
dalin şampuan tarzında bir koku bulmak lazım ona ;)

Atocan
31-05-2016, 11:39
merhaba atilla ufacıkmış daha yahu maaşallah umarım halledersin bir şekilde :)
dalin şampuan tarzında bir koku bulmak lazım ona ;)

Sağolasın abi valla bilmiyorum ki arabaya bindirmeye korkuyoruz eziyet çekiyo garip sırf onun için uğraşıyorum yoksa ben rahatsız olsam sıkıntı yok basarım parfümü binerim fazlada kimyasal olmadan halledeyim diyorum da inşallah bi yol bulacaz

esrammy
31-05-2016, 16:09
Bu yöntem filtrenin görevini yapmasına engel olur mu? Benim aracımda halâ 0 kokuyor ama bundan rahatsız değilim. :sct-005:

Yok kardeşim filtreye bi sıkıntı yapmaz rahat ol :sct-003: