PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun farlarım çalışmıyor yardım..

EnemyGate
14-06-2016, 21:34
Merhaba arkadaşlar
yakın zamanda uzun yola giderken uzun farlarım çalışmamaya başladı
ama farlar selektör yapıyor ama uzuna aldığımda uzunlar açılmıyor bu neden kaynaklanır?
Aracım seat toledo 1.6 2003 model stella bu arada kısalarda xenon var

sweetcrazy
14-06-2016, 21:54
sellektör yaptığında çalışıyorsa sigorta sorunu değil demekki.sanırım kolda ,ileri itilen konum arızalanmış olabilir..

EnemyGate
14-06-2016, 21:57
anladım inşallah koldan değildir fiyatları yüksek gibi.. (konu yanlış yere açmışım kusura bakmayın)

sweetcrazy
14-06-2016, 21:59
teknik destekde açılması gerekirdi ismail abi halleder diyelim..

ismail
15-06-2016, 16:35
teknik destekde açılması gerekirdi ismail abi halleder diyelim..

kardeşim etiketleme için teşekkürler
EnemyGate kardeşim geçmiş olsun
sağolsun murat kardeşimin de yazdığı gibi sorun koldan olma ihtimali yüksek gibi gözüküyor
yalnız bir ihtimal de kontak şarteli olabilir
http://www.seatclubturkey.com/teknik-destek/47089-kisa-uzun-sis-farlari-yanmiyor-korna-sinyaller-yok-sorun-sigorta-farkli-bisey.html#post1065126
devamındaki mesajları da okumanı tavsiye ederim

EnemyGate
15-06-2016, 22:38
ismail ertuğrul
İsmail abi şimdi çağri ile görüstum o Kontak termiği diyor bu direksiyonun alt panelini ben sökebilirmiyim yarin sabaha karsi yola cikcam gidesiye kadar halledebilirmiyim ki ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

EnemyGate
15-06-2016, 22:48
ismail
Abi birşey daha soracam şimdi atıyorum benim kol bozuldu diyelim cruise control kol takılabilir mi bahaneyle :) bu ara çok uzun yol yapıyorum ayağım ağrıyor :)

mrtmtlu
15-06-2016, 23:54
Bu soruya ben de cevap arıyorum.. Araştırmalarımda vw boralara takanları buldum.. Dizellere takıldığını yazıyor herkes ama nasıl olacağını söylemiyorlar.. :) gaz pedalı elektronik olanlara takılabilir diyorlar. Ayrıca yurt dışı versiyonlarında bir çok seat modelinde gördüm Cruise control kolunu..

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ismail
16-06-2016, 00:21
ismail ertuğrul
İsmail abi şimdi çağri ile görüstum o Kontak termiği diyor bu direksiyonun alt panelini ben sökebilirmiyim yarin sabaha karsi yola cikcam gidesiye kadar halledebilirmiyim ki ?

aynen kontak şalteri direksiyonun alt panelinde
fakat sökebilir misin sökemez misin o konuda bir yorum yapamayacağım
kardeşim şimdiden hayırlı yolculuklar
sellektör ile idare etmeni tavsiye ederim
zira sıkışık sürede mutlaka olumsuz bir durum ortaya çıkar söktüğünle kalırsın
tekrar birleştirip tekrar sökme zorunda kalabilirsin

ismail
Abi birşey daha soracam şimdi atıyorum benim kol bozuldu diyelim cruise control kol takılabilir mi bahaneyle :) bu ara çok uzun yol yapıyorum ayağım ağrıyor :)

gaz pedalın elektrikli ise taktırabilirsin
sanırım AZD ve BCB kodlu yani 16 subaplı motora sahip araçlar diye tahmin ediyorum

Bu soruya ben de cevap arıyorum.. Araştırmalarımda vw boralara takanları buldum.. Dizellere takıldığını yazıyor herkes ama nasıl olacağını söylemiyorlar.. :) gaz pedalı elektronik olanlara takılabilir diyorlar. Ayrıca yurt dışı versiyonlarında bir çok seat modelinde gördüm Cruise control kolunu..

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aynen doğrudur
gaz pedalı elektrikli ise o zaman takılabiliyor
sağolsun canopus abinin paylaştığı konularda daha fazla bilgi mevcut
http://www.seatclubturkey.com/teknik-destek/42616-cruise-control.html
http://www.seatclubturkey.com/teknik-destek/46452-cruise-control-upgrade.html

EnemyGate
16-06-2016, 00:26
aynen kontak şalteri direksiyonun alt panelinde
fakat sökebilir misin sökemez misin o konuda bir yorum yapamayacağım
kardeşim şimdiden hayırlı yolculuklar
sellektör ile idare etmeni tavsiye ederim
zira sıkışık sürede mutlaka olumsuz bir durum ortaya çıkar söktüğünle kalırsın
tekrar birleştirip tekrar sökme zorunda kalabilirsin

gaz pedalın elektrikli ise taktırabilirsin
sanırım AZD ve BCB kodlu yani 16 subaplı motora sahip araçlar diye tahmin ediyorum

aynen doğrudur
gaz pedalı elektrikli ise o zaman takılabiliyor
sağolsun canopus abinin paylaştığı konularda daha fazla bilgi mevcut
http://www.seatclubturkey.com/teknik-destek/42616-cruise-control.html
http://www.seatclubturkey.com/teknik-destek/46452-cruise-control-upgrade.html
ismail
Abi değerli yorumların için teşekkürler
Anladım zaten uzun farları kullanmıyorum sadece virajı görmek için selektör yapıyorum benim için gereksiz ama arzalı olduğunu bilmek can sıkıyor okadar :)
Cruise control için aracım seat toledo 2003 model 1.6 16 valf stella paket BCB motor kodlu gaz pedalının elektronik olup olmadığını ve sadece kol değişerek takılabilir olduğunu nasıl anlarım forumlarda çok aradım ama sen kadar net bir bilgiye sahip olan birisi yok abi :)

mrtmtlu
16-06-2016, 00:35
ismail abi teşekkür ederim, forumda cruise control için araştırma yapmıştım ama bu konuları görememiştim. yardımın için teşekkür ederim.

ismail
16-06-2016, 01:11
ismail
Abi değerli yorumların için teşekkürler
Anladım zaten uzun farları kullanmıyorum sadece virajı görmek için selektör yapıyorum benim için gereksiz ama arzalı olduğunu bilmek can sıkıyor okadar :)
Cruise control için aracım seat toledo 2003 model 1.6 16 valf stella paket BCB motor kodlu gaz pedalının elektronik olup olmadığını ve sadece kol değişerek takılabilir olduğunu nasıl anlarım forumlarda çok aradım ama sen kadar net bir bilgiye sahip olan birisi yok abi :)

kardeşim eklediğim konularda da belirttiği gibi BCB kodlu motorlarda sinyal / sellektör kolu değişimi ile hız sabitleyici ekleyebiliyorsun

ismail abi teşekkür ederim, forumda cruise control için araştırma yapmıştım ama bu konuları görememiştim. yardımın için teşekkür ederim.

rica ederim kardeşim