PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [ SORUN ] Cordoba uzaktan kumanda sorunu

tension
20-06-2016, 21:30
Arkadaşlar dün uzaktan kumandayla kapıları açmak istedim fakat açamadım (anahtarla kapılar açılıp kapanıyor ama uzaktan kulanda çalışmıyor) kumandadaki kırmızı ışık yanmıyordu pili bitti herhalde dedim ve gittim pil taktırdım bu seferde uzaktan kumandanın kırmızı ışığı yanıyor fakat kapıları açıp kilitlemiyor.

ismail
21-06-2016, 15:22
tension kardeşim geçmiş olsun
anahtarın içindeki radya frekansı üreten yarı iletken parça bozulmuş yada eşleşmesi bozulmuş olabilir
bir anahtarcıya göstermeni tavsiye ederim

AknKlc
23-06-2016, 08:40
ismail başkan affına sığınarak yazıyorum :)

@tension (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=30536) benzer bir olay benimde başıma geldi, kapıları açtığın zaman kapı içerisinde kilidin olduğu yeri (dört kapı dahil) kontrol etmeni tavsiye ederim, kapı aralarındaki toz zamanla çamurlaşarak mekanizmanın çalışmasını engelliyor. Bak eğer ki böyle bir durum var ise mekanizmayı düz uçlu tornavida ile temizleyip yağla bir daha dene...

tension
24-06-2016, 00:16
ismail başkan affına sığınarak yazıyorum :)

@tension (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=30536) benzer bir olay benimde başıma geldi, kapıları açtığın zaman kapı içerisinde kilidin olduğu yeri (dört kapı dahil) kontrol etmeni tavsiye ederim, kapı aralarındaki toz zamanla çamurlaşarak mekanizmanın çalışmasını engelliyor. Bak eğer ki böyle bir durum var ise mekanizmayı düz uçlu tornavida ile temizleyip yağla bir daha dene...
bilgi için teşekkür ederim ama kilitlerde sorun yok anahtarla açılıp kapanıyor camları oto açıp kapatıyor (anahtarla) sadece kumandadan kontrol etmiyor kumandaya bastığım zaman kapılar açılıp kapanmıyor

AknKlc
27-06-2016, 10:18
bilgi için teşekkür ederim ama kilitlerde sorun yok anahtarla açılıp kapanıyor camları oto açıp kapatıyor (anahtarla) sadece kumandadan kontrol etmiyor kumandaya bastığım zaman kapılar açılıp kapanmıyor

aynı şeyden bahsediyoruz. kilitlerde sorun olmadığını ben anladım. Neyse sana kolay gelsin.

tension
30-06-2016, 10:13
Arkadaşlar anahtarın uzaktan kumanda bölümü bozulmuş değiştirip kodlattırdım 150 tl sıkışmış arasına ama bedavaya gelmiş gibi oldu desem yeridir araca cam kaldırma modülü taktıracaktım uzaktan kumanda ile kapatıldıktan sonra camlar kapanmıyordu yeni uzaktan kumandayı tanıtınıp kapıları kilitlediğimizde camlar kendiliğinden kapandı. Yardımlarınız için teşekkür ederim

ismail
30-06-2016, 13:06
Arkadaşlar anahtarın uzaktan kumanda bölümü bozulmuş değiştirip kodlattırdım 150 tl sıkışmış arasına ama bedavaya gelmiş gibi oldu desem yeridir araca cam kaldırma modülü taktıracaktım uzaktan kumanda ile kapatıldıktan sonra camlar kapanmıyordu yeni uzaktan kumandayı tanıtınıp kapıları kilitlediğimizde camlar kendiliğinden kapandı. Yardımlarınız için teşekkür ederim

gözün aydın
senin adına memnun oldum
rica ederim

CounTDowN
30-06-2016, 16:15
Demekki kilit bozukmuş, hayırlı olsun güle güle kullan [emoji106]

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

elementler
01-02-2017, 00:10

dostum acil yardımına ihtiyacım var.aynı sorun bende de mevcut.uzaktan kumanda bölümü dediğin ,aracın sol kapısının içinde yani kapı kilitinin oralarda bulunan bir parçamı yoksa araç kumandasının içinde bulunan bir parçayı mı değiştirdin.

lokmancordoba01
01-02-2017, 06:53
benimde kumanda gecenlerde calismiyordu sadece kapatiyor acmiyordu kirmizi isigida yanmiyordu turk usulu cikarttim pili ezdim penseyle pil bitiyormus simdi bitene kadar kullanip kendim alip takacam [emoji123][emoji106][emoji23]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ismail
01-02-2017, 15:29
dostum acil yardımına ihtiyacım var.aynı sorun bende de mevcut.uzaktan kumanda bölümü dediğin ,aracın sol kapısının içinde yani kapı kilitinin oralarda bulunan bir parçamı yoksa araç kumandasının içinde bulunan bir parçayı mı değiştirdin.

kardeşim bildiğim kadarı ile uzaktan kumandalı anahtarı komple değiştirtti

sağdaki eski anahtar
soldaki yeni anahtar gibi

http://i.hizliresim.com/g5VnN2.jpg

elementler
02-02-2017, 14:47
kardeşim bildiğim kadarı ile uzaktan kumandalı anahtarı komple değiştirtti

sağdaki eski anahtar
soldaki yeni anahtar gibi

http://i.hizliresim.com/g5VnN2.jpg
anladım.çok teşekkürler.