PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon sıkıntısı 2006 cordoba

hamdi doğan
30-06-2016, 00:31
Yeniden merhabalar.

Geçen yıl kıştan dolayı arabamı kaydırıp sol ön tekeri kaldırıma vurdum ve aks rot felan değişti ama sıkıntı yoktu 2 hafta önce yağmur dolasıyla logar kapağı yerinden çıkmış fark etmeden gene sol ön tekeri oraya vurdum ama gözüken bir şey yok. Lakin araba durduğu yerde direksiyonu sağ sol yapınca ilk hamlede bir sertleşme ve zorlama oluyor yürürken bu sıkıntı yok he birde şehir içinde sağa ve sola dönüşlerde yavaşlayınca haifiten bir sekme gibi his geliyor direksiyondan. Forumlardan araştırdım genellikle sertleşme sorunu akü ve direksiyon yağından dolayı yapıyormuş ben aküyü yeni değiştirdim hatta varta nın 74 lük serisini aldım daha güçlü olsun diye. bugün ustaya gittim yağına bakmadık ama büyük ihtimal sağa ve sola çeviren dişlilerden yapıyordur dedi. Böyle bir şey mümkün mü?
ismail abi yardımlarını bekliyorum gene :D

asparapanpa
30-06-2016, 00:37
Kutu yağ kaçırmış olabilir yağını kontrol etmenizi tavsiye ederim .

GT-I8262 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ismail
30-06-2016, 02:06
hamdi doğan kardeşim geçmiş olsun
rot kollarına ve sol aks a baktırmanı tavsiye ederim
zira direksiyon sola çevrili iken aracı hareket ettiğinde atlama hissediyorsan aks kafasındandır diye aklıma geliyor
amortisör açılarında da sorun olabilir
yani kısacası sol ön düzen komple elden geçirilmesi kontrol edilmesi lazım
umarım önemli bir durum yoktur

hamdi doğan
24-07-2016, 15:21
ismail abi sonunda sorunu bulduk. direksiyon kutusunda ki mil biraz yamulmuş tornada da onu hallettik. Lakin şimdi direksiyon tüy gibi hafif oldu bi garibime gidiyor. ben daha önce böyle yumuşacık bir direksiyon kullanmadım. Direksiyon yağını da dot 3 koydular yeni araçların hepsinde böyle dediler lakin hiç bir şikayetim kalmadı Allah a şükür. :D

ismail
25-07-2016, 16:14
ismail abi sonunda sorunu bulduk. direksiyon kutusunda ki mil biraz yamulmuş tornada da onu hallettik. Lakin şimdi direksiyon tüy gibi hafif oldu bi garibime gidiyor. ben daha önce böyle yumuşacık bir direksiyon kullanmadım. Direksiyon yağını da dot 3 koydular yeni araçların hepsinde böyle dediler lakin hiç bir şikayetim kalmadı Allah a şükür. :D

gözün aydın kardeşim
senin adına memnun oldum