PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nissan Note hakkında yorumlarınız?

ramnet
01-06-2008, 19:17
Merhaba arkadaşlar. Aile için alınabilecek küçük ama içerisi geniş ve rahat olan Nissan Note hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Nissan note'u beğendiğimi söylemek istiyorum.

B Segmenti MPV ve 5 kapılı Nissan Note.
Araç ile ilgili detaylı bilgiler için: http://www.yeninissannote.com (http://www.yeninissannote.com/) adresini inceleyebilirsiniz.

Nissan note kendi segmentinde Ford Fusion, Honda Jazz, Hyundai Matrix gibi rakipleri var.
Ayrıca yeni Renault Grand Clio aynı segmentte olmamasına rağmen yine de karşılıklı olarak teste tabi tutulabiliyor.

C segmentinde Renault Scenic, Seat Altea, Seat Altea XL, Seat Toledo, Scoda Octavia Combi gibi bir çok yine aile arabaları var.
Station wagon yerine MPV, küçük MPV almayı düşünüyorum.
Ben bu araçlardan Nissan Note'yi beğendim. Ama tabiki son kararım değil. Sizin yorumlarınızı bekliyorum.
Nissan note sizce nasıl bir araç? Kalitesi sizce nasıl? Satış sonrası müşteri desteği nasıl?
Alan veya bilen arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum. İlginize şimdiden teşekkürler....

gorkemsarigul
01-06-2008, 19:20
ben hyundai accent admire kullanıyordum önceden note ile kafa kafaya çarpıştık saglam cıktı :D 1.5 dci alınır bence;)

syam
01-06-2008, 19:35
2. el haricinde aracın bir problemi gozukmuyor... Ama 2. elide onemli derseniz honda Jazz dan sasmayın...

quoasimodo
01-06-2008, 21:18
c segmentine citroen c4 picasso ya da grand picasso ekleyeyim. ben bu aracı çok beğeniyorum ve altea xl'e göre de bayaa hesaplı.

desperado_32
02-06-2008, 23:24
Notenin ön dizaynını hiç sevmiyorum hele o farlar mahfediyor aracını tipini eğer bunları saymazsak güzel bir araç :)

ramnet
03-06-2008, 00:01
Görüşleriniz ve İlginiz için teşekkürler. Öncelikle Nissan Note tipi küçük gibi görünse bile içine bindim, bence mühendislik harikası. Fevkalede geniş. Lakin bagajı reklamdaki gibi büyük değil. Ama kızaklı koltukla biraz daha büyüyebiliyor. 280 litreden 430 litreye yükselebiliyor.

Görkem arkadaş demişki:

ben hyundai accent admire kullanıyordum önceden note ile kafa kafaya çarpıştık saglam cıktı :D 1.5 dci alınır bence;)
Hayırdır, bir kaza mı atlattınız. Kafa kafaya çarpıştık dediniz, bir açıklarmısınız....

M. Bahadır arkadaş dediği gibi Citroen Grand Picasso'yu da bu gruba ekleyebiliriz. Lakin sıfırı Altea XL'den fevkalede pahallı. O parayla Volkswagen Touran bile alınabilir.

Nissan Note'un Tekna modeli entrasan. C segmentteki bütün güvenlik ve konforu alabiliyor. O parayla C segmenttinden düşük bir modeli alabilirsiniz. (sınıfındaki bütün modelller gibi euroncap testinden 4 yıldız aldı)

Ben eğer bütçemi bulabilirsem düşünüyorum, elbette ikinci elini düşünüyorum. Zaten 2006 yılından beri yollarda. Ama tabi kısmet.
Mitsubishi Colt veya Opel Meriva da aynı segmentte. Ama bence pek çekici arabalar değil....
Atilla Arkadaşın dediği Nissan'ın farları entresan. Onun özelliği ise; park ederken yanarak bir çizgide kolaylıkla park etmek.
İlginzden dolayı teşekkürler...

CanTURK
04-06-2008, 07:55
Bence nissan alma; servisleri asırı pahalı hıc bır parcası bulunmuyor; Pickupta bir plastik klıpsı 8 senede getırtemedık ; nissan mühendisliğine laf lmaz ancak turkiyede Nissan alırken bi 4-5 defa durum dusunmek gerek; Primeranın arka kapısı bmw 3 sedanınkınden daha pahalıydı.

mayham85
04-06-2008, 09:06
aman hocam uzak durun nissandan.
zaten ilk n-cap testler 4 yıldızdı yanlış hatırlamıyorsam bir çok açıdanda clio ile aynı bildiğim kadrı ile.

ramnet
04-06-2008, 23:20
Uyarılarınız ve yorumlarınız için teşekkürler....
Elbette bir araba görünümü , kalitesi veya albenisiyle müşterileri etkiliyebiliyor.
Bendenizin bir arabası şimdilik olmadı. Aile arabası anlamıyla Nissan Note bu yönden bence güzel bir araba. (Ülkemizde en çok sedan kasalar seviliyor, MPV kasalar daha yeni yeni ve Avrupa ile aynı zevvklerimiz şimdilik yok) Lakin satış sonrası destek ve müşteri memmuniyeti, fiyat olarak da insanı zorlamayacak olması da önemli.
Siz Seat tutkunlarının görüşlerine başvurdum. Allah hayırlısıysa versin. Tabiki son kararım değil. Belki daha sonra başka bir modeli de düşüneceğim.
Bu arada Görkem Sarıgül isimli üye bana mesaj yazdıktan sonra kendi rızasıyla siteden ayrıldığını öğrendim. (ban almış) Soruma cevap alamadım. Lakin hayırlısı olsun.

TAVCI
05-06-2008, 00:35
İşyerimizde otomatik vitesli ve tekno paketli full siyahı vardı.2006 model Opel Astra 1.6 Twinportu bizden alıp ertesi gün Nissan Note getirdiklerinde üzülmüştüm.Opel Astra dan sonra buda ne demiştim.Ama sonradan gayet memnun kaldık.Cok sessiz motoru ve sessiz vites değişimleri gerçekten iyi.Şu an 12000 km civarında.Bakım haricinde bir kere servise götürdük.O da kumanda kapıyı acmamıstı.Programlama ile hallettiler.

ramnet
08-06-2008, 15:49
Tuncel arkadaş, ilginizden dolayı teşekkürler.
Nissan Note'u beğenen, memmun kalanları görmek güzel.