PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [ SORUN ] Camlarda ki kireç lekesi

fensinn
03-07-2016, 09:54
Arkadaşlar bir hata yaptım aracı güneşte ve petrolde yıkattim.Aracin camlarında kireç lekeleri oluştu bunlar nasıl çıkar arac daha 700km de😥

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yuxel35
03-07-2016, 10:41
fensinn Hızlı cila kireç izlerini sökebiliyor bazen onunla deneyin. Eczaneden IPA (İzopropil alkol ) alarak da kendiniz yavaş yavaş silebilirsiniz.

fensinn
03-07-2016, 10:48
Gaz yağı ise yarar mı acaba ?

yuxel35
03-07-2016, 10:51
Gaz yağı ise yarar mı acaba ?

Gaz yağıda kullanılabilir mühim olan çok bastırmadan boyayı ve camları silmek. Tavsiyem gaz yağını önce kücük bşr camda deneyin lekeye tepkisi ne olacak daha sonra aracın her yerine uygulayın.

fensinn
03-07-2016, 11:00
Gaz yağıda kullanılabilir mühim olan çok bastırmadan boyayı ve camları silmek. Tavsiyem gaz yağını önce kücük bşr camda deneyin lekeye tepkisi ne olacak daha sonra aracın her yerine uygulayın.
Deneyim hocam teşekkürler

Ertgrlglr
03-07-2016, 11:19
Sirke sizin sorunu çözer

34Deniz
03-07-2016, 11:31
fensinn bir hata yaptım demişsinde kardeşim o senin yaptığın hatadan değil bu arabaların camlarının hepsi öyle malesef , kurularken sanki lekeler oluyor biraz hava temasıyla kurudumu geçiyor o lekeler , fakat özellikle arka cama dikkat et bu can sıkıcı durum daha fazladır , yağlı birşeyle temizleme derim ben kesinlikle sonra o yağları temizlemek için uğraşacaksın ve sileceklerin de o arada özelliği bozulacak , boyaya ve lastik aksamlara pek değdirmeden selülozik tinerle temizlemeyi dene , ama ne yaparsan yap yine de %100 kaybolmayacak o lekeler , ben ön cama makina ile en incesinden pasta atmıştım en iyi verimi öyle yakaladım , ama sakın bilmediğin yada kalın pasta atma , en incesinden olsun pasta atarsan

fensinn
03-07-2016, 11:49
Sirke sizin sorunu çözer
Saf şekilde mi süreyim

fensinn
03-07-2016, 11:51
fensinn bir hata yaptım demişsinde kardeşim o senin yaptığın hatadan değil bu arabaların camlarının hepsi öyle malesef , kurularken sanki lekeler oluyor biraz hava temasıyla kurudumu geçiyor o lekeler , fakat özellikle arka cama dikkat et bu can sıkıcı durum daha fazladır , yağlı birşeyle temizleme derim ben kesinlikle sonra o yağları temizlemek için uğraşacaksın ve sileceklerin de o arada özelliği bozulacak , boyaya ve lastik aksamlara pek değdirmeden selülozik tinerle temizlemeyi dene , ama ne yaparsan yap yine de %100 kaybolmayacak o lekeler , ben ön cama makina ile en incesinden pasta atmıştım en iyi verimi öyle yakaladım , ama sakın bilmediğin yada kalın pasta atma , en incesinden olsun pasta atarsan
Çok can sıkıcı duruyor lekeler baya fazla.Eger temizlemessem iyice cama yapışır diye düşünüyorum

H2n7
03-07-2016, 12:07
Kireç çözücünun en düşük asitli modeli ile temizleyebilirsin üzerinde yazar zaten .sirke kirecin yapismamasi içindir. Yani kayganlik verir . Pasta ile ayni görevi görür temiz cama sürersen su kayar. Kireçli cama ne kadar etki eder bilemicem. Belki sünger yardimi ile sirkeyle hafif olarak sürtebilirsin.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Onrgdkkaya
03-07-2016, 12:28
Fotoğraf koyarmısınız tam olarak nasıl birşey meydana gelmiş görelim bizde

maras
03-07-2016, 12:29
Kireç çözücünun en düşük asitli modeli ile temizleyebilirsin üzerinde yazar zaten .sirke kirecin yapismamasi içindir. Yani kayganlik verir . Pasta ile ayni görevi görür temiz cama sürersen su kayar. Kireçli cama ne kadar etki eder bilemicem. Belki sünger yardimi ile sirkeyle hafif olarak sürtebilirsin.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bende sirke ve pamuk la silince çıkıyor biliyorum.

Power+Torque=TDI😈

fensinn
03-07-2016, 13:26
Fotoğraf koyarmısınız tam olarak nasıl birşey meydana gelmiş görelim bizde
Fotoğrafta belli olmuyor ışık açısıyla alakalı galiba

Denizci
03-07-2016, 14:17
Aracımı ilk aldığımda benimde farlarımda aynı şarkilde leke olmuştu. Biraz uğraştım çıkaramadım. Sonra çok önemsemedim iki sene sonra geçen haftalarda aracıma pasta cila ve boya koruma yaptırdım. Orda ne uyguladılarsa Farlar ayna gibi olmuş.

Pasta yapmış olabilirler mi acaba ?

euludag
03-07-2016, 14:56
Aracımı ilk aldığımda benimde farlarımda aynı şarkilde leke olmuştu. Biraz uğraştım çıkaramadım. Sonra çok önemsemedim iki sene sonra geçen haftalarda aracıma pasta cila ve boya koruma yaptırdım. Orda ne uyguladılarsa Farlar ayna gibi olmuş.

Pasta yapmış olabilirler mi acaba ?
Benim far camlarında da su lekeleri var. Akşam farlar yanınca belli oluyor. Ben de müsait bir vakit meguiars plastx ile girişeceğim. Faydalı olacağını düşünüyorum. Pastanın; far camının üzerindeki koruyucu maddeye zarar verme ihtimali var, o nedenle zımparaymış, pastaymış bu tarz far düzeltme işlemleri çok aklıma yatmıyor.

fensinn
03-07-2016, 16:01
http://i.hizliresim.com/OMOn5D.jpg (http://hizliresim.com/OMOn5D)

maras Onrgdkkaya resim ekledim arkadaşlar.Sirkeli şu ve alkol ise yaramadı özellikle arka cam kötü olmuş

Onrgdkkaya
03-07-2016, 16:39
Sonax tarzı yerlere götürün onların mutlaka çözümleri olacaktır fensinn

Sent from my iPhone using Tapatalk

URASS
03-07-2016, 16:41

maras Onrgdkkaya resim ekledim arkadaşlar.Sirkeli şu ve alkol ise yaramadı özellikle arka cam kötü olmuş

Bol camsille denediniz mi aynısı bende oldu bende cam sil le çıkardım

fensinn
03-07-2016, 17:48
Bol camsille denediniz mi aynısı bende oldu bende cam sil le çıkardım

Evt ilk olarak onu denemiştim ama olmadi

URASS
03-07-2016, 17:52
Evt ilk olarak onu denemiştim ama olmadi

Ben hemen uyguladım çıktı şuan yok [emoji23][emoji23]

Gringo
03-07-2016, 19:04
Polisaj makinesi ve hafif pasta benim en pratik çözümümdür.
Sirke, alkol, vs vs zaman ve para kaybından başka bir işe yaramıyor.

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fensinn
03-07-2016, 21:28
Teşekkürler arkadaşlar

maras
04-07-2016, 00:52

Konu açılınca dikkat ettim benim şöfor camı nda da var sirke ile olmadı pasta cila ile deneyip yazarım. Sizin çözüm nasıl olursa onu da deneriz. [emoji2]

Power+Torque=TDI😈

Orfebia
05-07-2016, 20:36
Polisaj makinasi aldim. Da power system. Meguiars. Sarjli matkap aldim. O hareler, uzerinden aylar geçmiş damla izleri gitti. Ankaradaysan getir yapalim

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hisarlı
05-07-2016, 22:40
Teşekkürler arkadaşlar

Bau Haus da Rain X markalı ürünler var amerikan patentli sorununu çözeceğine inanıyorum cam cilası işine yarar diğer aşındırıcılar cama çok kılcal çizik yapar pişman olursun ona göre ürün kullanmanı tavsiye ederim.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yasaminonuru
06-07-2016, 15:47
Geçmiş olsun. Bu lekeler için siz uğraşmayın, oto yıkamacıya verin onlar zaten çıkaracaklardır aracı size lekeli teslim etmezler diye düşünüyorum.
Aracınızda mutlaka cam için kullanılan küçük ya da orta boylu bir çekçek bulundurun. Hatta bu çekçeklerin süngerlileri de var. Bazen camlar çok kötü oluyor, bir de yıkamacıya gitmek için zamanınız da yoksa 1 şişe su ile camlarınızı kısa sürede tertemiz yaparsınız.

Mamecan
15-07-2016, 10:55
Önceliklee Merhabalar foruma yeni katılmış bulunmakatayım konuyu görünce direk bildiğim ve yaptığımdan sonuç aldığım çözümü söyleyeyim direk bir markete girip üzüm sirkesi alın ve sonra arabanın camlarına döküp süngerle güzel bi ovalayın ve yıkayın kireçlerin gittiğini göreceksiniz iyi günler :)

excoupe
15-07-2016, 13:13
Evdeki kirece çözümü, denemek muhtemelen en az zararla kapatacaktır olayı :) çaydanlığın, su ısıtıcının içine yarım torba limon tuzu atın, suyu kaynatın, bezi bu suya batırın ve silin