PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nerde arıza var beni bulur...

syam
03-06-2008, 08:04
Arkadaslar gecen haftalarda bahsetmiştim babama 2004 model ford focus buldum ve dun aracı satın aldım. Bir bankanın muduresine ait olan aracın dun oglen noter satısını aldım vede noter satısına kadar aracı teslim almadım. Biz notere giderkende anahtarı subeye birakın ben lpg montajı için aracı aldırayım dedim. Anahtar guvenlik gorevlisine teslim edildi. Dondugumuzde aracın motor kaputu acık basında 2 eleman biri guvenlikci, aracın sigorta kutusunu acmıslar bi yerlere kablolar sokmuslar diger elemanda elindeki bidona motora giren bir borudan benzin cekiyor? Ve adamlar biz geldiğimizde istiflerinide bozmadılar. Mudure hanım bişey demeyince bende sesimi cıkarmadım en son yeter arabazı bozacaksınız kac kurusluk benzinse vereyim diyebildim sadece....
İçeri gectigimizde sinirden ne yapacagımı sasırdım. Elim ayagım titreye titreye kadından acıklama bekledim. Oda kızardı bozardı; aracı kontrol edelim dedi.İlk basta arac yuksek devirde calıstı 5 dakka sonra devir dustu. Normal gozukuyordu; en son paranın 3000 liralık kısmını vermemiştim mudure hanım bundan 150 lira kesip oyle verin kalan parayı dedi. Basta ok dedim ama bilerek aracta bir sorun cıkma olasılıgına karsı parayı vermeyi erteledim. Bugun aracı servise goturecem bi problem cıkarsa yaptırıp faturasıyla vede kalan parayla gondermeyi dusunuyorum.

Bankanın Bolge muduru Merkez sube muduru sevdiğimiz abilerimiz. Bu durumu onlarla paylasmayı bile dusundum. Sizce ne yapmalıyım? Bu olay araca zarar vermişmidir?

atakan
03-06-2008, 08:30
öncelikle aracınız hayırlı olsun siyami:):):) ilk önce servise götür kardeşim neyi var neyi yok bi baktır bi problemi veya masrafı varsa döküman yaptır...... kalan parasını ve arıza dökümünü satın aldığın arkadaşa verirsin.......... :)

gorkemsarigul
03-06-2008, 08:39
el deliye hasret biz akıllıya;)

gelip senden içindeki benzinin parasını isteseydi ya adam gibi

taykac
03-06-2008, 10:37
Yazıklar olsun.İşte karşınızda eğitimli ve kültürlü bir banka müdüresi.O bile bunu yaptıkdan sonra.Bozulduk malesef.Ne demişler "okumak cehaleti götürür eşeklik baki kalır."
Arkadaşlar en azından biz derli toplu olalım.Bozuksak eğer birbirimizi uyaralım düzelelim.Uyaran arkadaşlarımıza kızmayalım,teşekkür edelim.

gallito
03-06-2008, 12:09
şaka gibi ...

patrıot
03-06-2008, 12:46
üç kuruş benzının hesabını yapandan araba felan alınmaz baskada bırsey demem

skymz
03-06-2008, 13:05
Yuh derim bu kadarcık benzinin hesabını yapan satıcıya..O kadar araba alıp sattım çoğunun deposu fule yakındır satarken ,onunda hesabını yapmadım yani...

LeonRider
03-06-2008, 13:12
Kayseride mi oluyor siyami abi bu olay:D Ona göre şaşırcamda:D:D:D

Rush
03-06-2008, 14:53
Hayırlı olsun, kazasız belasız diyeyim. Diğer duruma yorum bile yapmıyorum.

HHaKo
03-06-2008, 16:21
Kayseride mi oluyor siyami abi bu olay:D Ona göre şaşırcamda:D:D:D

bnde şaşırmadım :D

mehmetmt
03-06-2008, 16:35
üç kuruş benzının hesabını yapandan araba felan alınmaz baskada bırsey demem
katılıyorum aynen:)

syam
03-06-2008, 16:37
bnde şaşırmadım :D
Olay Kayseride Benzini çek diyen çerkes benzini çekende Avşar.... Bunda şaşıracak cok şey var....

mek
03-06-2008, 19:25
öncelikle siyami kardeşim hayırlı olsun allah pişman etmesin diyorum.FAKAT yerinde olsam bu arabadan ben kıllandım almaktan vazgeçiyorum diyerek arabasını geri ver bence arabamı yok arkadaşım böyle insanlardanda araba maraba alma kardeşim...

syam
03-06-2008, 22:42
Abi maalesef olay oncesinde sabahtan aracın kredi borcunu kapattık vede o salaklar benzini bosalttıgı sırada noter satısını almıstım. Halada 2500 lira kaldı vermediğim; yarın lpg işlemlerini halledip servise bırakıcam aracı....

Bi extra durumda sattıgım araca servisteki usta bası 6000 lira masraf cıkarmıs... Haberi geldi kuplere bindim. Arac 2010 a kadar garantili sinirle servise gittim ve ortalıgı birbirine kattım 4 jant(paslanma var) 3 jant kapagı(boyasında 3 4 cmlik atmalar var) direksiyon (yıpranma var)koltuk (yıpranma) turbo(usta bozuk demiş) enjektor(usta bozuk demiş) aracta ne varsa garantiye giren hepsini değiştirtiyorum. Bayi sahibi babamın arkadası ve adamlar herseyi ile arkasındayız dediği için aldık aracı; ve o salak usta dısında serviste herkes tanır beni; dediği tum lafları yedirdim o salaga... 84000 kmde tek elden binilmiş garantili hasarsız bir araca 6000 lira masrafı var demek nasıl bir currettir acaba?
Bağlıgımı cok iyi sectigimi basıma gelen bu olaydada anlıyorum...; Hatta ilave olarak Ne kadar dana var beni buluyor.....

mayham85
04-06-2008, 00:00
bence o güvenlikçi müdürüne iş yapmış görünmek için halt etti benzini çekelim üç kuruş bile olsa kardır dedi ondada yakalandılar.