PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 60-80 KM ARASI TİTREME ACİL YARDIM LÜTFEN

bysekowest
06-08-2016, 01:53
Arkadaşlar merhaba size bir sorum olucak. Aracım yaklaşık 3-4 haftadır bazen 60-80 km arası titriyor direksiyon titremiyor ama araç titriyor. Lastik balans problemi vardır diye götürüp balans yaptırdım. Ama sorun geçmedi lastikci arkadaş lastik tabanı bozuk arkaya taktım orda pek sıkıntı yapmaz dedi ama araç gine titriyor bazen. Tam emin değilim ama akşam 3 arkadaşım arkaya oturdu gine titreme yaptı bi kaç gündür yapmıyordu. Sorum şu titreme acaba lastikten dolayımı yoksa akslarda sorun varmı. Aksta sorun olsa devamlı titreme yapmazmı ? Aracım bazen titriyor benim. Sıkıntının akstan olup olmadığını nasıl anları şimdiden teşekkürler.

Memuzo
06-08-2016, 02:46
Hocam bende araba çalışır çalışmaz titreme oluyordu bobin arızasından dolayı bi bobinlere baktırmakta fayda var derim

bysekowest
06-08-2016, 02:47
Hocam bende araba çalışır çalışmaz titreme oluyordu bobin arızasından dolayı bi bobinlere baktırmakta fayda var derim

hocam kusura bakma belirtmemişim aracım dizel benim

neehot
06-08-2016, 08:23
bysekowest profilinden aracın modelini motorunu vs tam belirtirsen....
sorunun akslardan olma ihtimali yüksek. aksın birinde boşluk oluşmuş olabilir, buda arada titremeye sebep olur. benim eski aracımda sağ ön aks problemli idi, bazen araba kaymak gibi giderken bazen 2-30 ile giderken bile titreme yapıyordu. aksları kontrol ettir. @ismail (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=2617) abi sen ne diyorsun bu duruma?

bysekowest
07-08-2016, 03:26
neehot öncelikle cevabın için teşekkürler bugün rot balanscıya gidip ön takımı kontrol ettirdim sıkıntımıda anlattım usta test sürüşüne çıktı ama akslarda ses soluk hiç bi sıkıntı görünmüyor dedi biraz daha bin sıkıntın artarsa ozaman iyice bakarız dedi. bu gün bişey daha fark ettin yüksek hız yaptıktan sonra yani 130 140 km yaptıktan sonra durunca ışıkta falan tekrar hızlanırken 60 kmden sonra yaptığını fark ettim bide 3 lastiğimi havası 33 psı ken sağ arka lastiğim 25 psı dı acaba bu nedenle titreşim olabilirmi

ismail
08-08-2016, 07:27
bysekowest profilinden aracın modelini motorunu vs tam belirtirsen....
sorunun akslardan olma ihtimali yüksek. aksın birinde boşluk oluşmuş olabilir, buda arada titremeye sebep olur. benim eski aracımda sağ ön aks problemli idi, bazen araba kaymak gibi giderken bazen 2-30 ile giderken bile titreme yapıyordu. aksları kontrol ettir. @ismail (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=2617) abi sen ne diyorsun bu duruma?

kardeşim etiketleme için teşekkürler

neehot öncelikle cevabın için teşekkürler bugün rot balanscıya gidip ön takımı kontrol ettirdim sıkıntımıda anlattım usta test sürüşüne çıktı ama akslarda ses soluk hiç bi sıkıntı görünmüyor dedi biraz daha bin sıkıntın artarsa ozaman iyice bakarız dedi. bu gün bişey daha fark ettin yüksek hız yaptıktan sonra yani 130 140 km yaptıktan sonra durunca ışıkta falan tekrar hızlanırken 60 kmden sonra yaptığını fark ettim bide 3 lastiğimi havası 33 psı ken sağ arka lastiğim 25 psı dı acaba bu nedenle titreşim olabilirmi

kardeşim geçmiş olsun
aks ve teker balanslarında sorun yok ise muhtemelen lastik tabanı sorunu gibi geldi bana
lastiklerin marka, ebat ve üretim tarihi nedir
kaç km dir bu lastikleri kullanıyorsun

bysekowest
09-08-2016, 00:34
kardeşim etiketleme için teşekkürler

kardeşim geçmiş olsun
aks ve teker balanslarında sorun yok ise muhtemelen lastik tabanı sorunu gibi geldi bana
lastiklerin marka, ebat ve üretim tarihi nedir
kaç km dir bu lastikleri kullanıyorsun

@ismail (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=2617) öncelile ilginiz için teşekkürler lastiklerimi geçen yaz aldın tiger marka 185 60 15 lastiklerim. sağ arka lastiğimin tabanı bozukmuş lastikci öyle dedi ama arkaya takarsak sıkıntı olmaz dedi sol arka lastiğiminde havası geçen gün baktığımda düşüktü 3 lastik 33 psı ken sol arka 25 psı dı 1000 kmlik yol yaptıktan sonra bu problemi yaşamaya başladım. Sizce lastikle alakalımıdır.

ismail
09-08-2016, 10:26
@ismail (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=2617) öncelile ilginiz için teşekkürler lastiklerimi geçen yaz aldın tiger marka 185 60 15 lastiklerim. sağ arka lastiğimin tabanı bozukmuş lastikci öyle dedi ama arkaya takarsak sıkıntı olmaz dedi sol arka lastiğiminde havası geçen gün baktığımda düşüktü 3 lastik 33 psı ken sol arka 25 psı dı 1000 kmlik yol yaptıktan sonra bu problemi yaşamaya başladım. Sizce lastikle alakalımıdır.

rica ederim kardeşim
sorunun muhtemelen lastik kaynaklı
satış sonrası desteği iyi olmadığından sorun yaşama ihtimalin var
tek tavsiye edebileceğim sorunlu lastiği değiştirip deneme yapıp kesin emin olmandır
kardeşim birde sana zahmet "Alıntı ve etiketlemeyi aynı anda kullanmazsan memnun olurum
zira hem yapılan alıntı tarafından hem adı geçen tarafından uyarı gelmekte
birinden birini kullanman yeterli olacaktır
kusura bakma yanlış anlama amacım sadece bilgilendirmek
eline sağlık
teşekkürler