PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [ SORUN ] toledo 2001 2000 devir ile 2500 devir arası kerkinme

saint42
08-08-2016, 11:07
s.a arkadaşlar başlıkta'da bahsettiğim gibi araç 1 3 4 ve 5. viteste hiç bir sıkıntım yok ancak 2.viteste giderken 2000 ile 2500 devir arasında küçük kerkinmeler oluyor gaz pedalını sabit tutarsam bu kerkinme 2500 devire kadar devam ediyor ancak ne zaman gaza agresif davranırsam bu problem ortadan kalkıyor İnternette araştırdım sadece bir sayfada benle beraber aynı sıkıntıyı çeken insanlar gördüm ancak her kafadan ayrı bir ses çıkıyor ve bu sorunun sebebi şudur diye net cevap veren yok benzinde çok az yapmakla beraber gazda kendini iyiden iyiye hissettiriyor acaba sorun nerede ?
not : bir cevapta hava akış sensörün'den olduğu söyleniyor genel olarak buji buji kabloları ve bobinden kaynaklandığı görüşü hakim.

emirkayra
08-08-2016, 11:14
Aleyküm selam abi bobin ve bujide sorun olsa bütün viteslerde de aynısını yapardı bence hava akış sensöründe problem olabilir

ismail
08-08-2016, 12:02
saint42 kardeşim geçmiş olsun
kerkinmelerin genel sorunu ateşleme kaynaklıdır
aracında lpg var ise lpg den izole edip denemeni tavsiye ederim
lpg yi yakıt değiştirme anahtarından değil de aküden lpg kontrol ünitesine giden kablo üstündeki sigortayı sökmek sureti ile benzinde kullanıp aracın tepkilerini izlemen fikir verecektir

saint42
08-08-2016, 12:53
ismail
saolasın hocam önerilerin için bir deneme yapayım en kısa zamanda.

saint42
08-08-2016, 12:54
ismail
saolasın hocam önerilerin için bir deneme yapayım en kısa zamanda. emirkayra
mantıklı bir yaklaşım bunuda göz ardı etmeyeceğim cevaplar için tşk.