PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ziebart boya koruma ve seramık kaplama yaptıan va mı ?

bratt_pitt
10-08-2016, 00:39
aracıma boya koruma ve saramık kaplama yaptırmak ıstıyorum ve bu uygulamayı zıebartta yaptırmayı dusunuyorum bu uygulamayı bu sırkette yaptıran var mı veya eskısehır bursa kutahya da bu uygulamayı yaptırabılecegım bı yer guvenılır işciliği duzgun yer var mı yardımcı olursanız sevınırım

EmreErtuna
10-08-2016, 08:22
İzmir Ziebart'da bir arkadaşım yaptırdı, memnun kaldı. Ama çok yüksek kalite beklemeyin, bayilerde yapılandan bir tık daha iyi denilebilir. Leonturco belki Bursa'da bu işi iyi yapabilen birilerini tanıyor olabilir, yardımcı olacaktır. bratt_pitt

Leonturco
10-08-2016, 08:24
EmreErtuna Benim bildiğim iyi bir yer vardı ama kapattı. Seramik için 6 ay dayanan şeklinde yorum yapılıyor. Onun için değmez diye düşünüyorum.

bratt_pitt
10-08-2016, 09:09
Peki sizin bu tarz uygulamada tavsıyenız ne olur srramık yaptırmayacak olsak onun yerıne yapacağımız uygulama ne olmalı ? Leonturco EmreErtuna

Sent from my iPhone using Tapatalk

Leonturco
10-08-2016, 09:12
Peki sizin bu tarz uygulamada tavsıyenız ne olur srramık yaptırmayacak olsak onun yerıne yapacağımız uygulama ne olmalı ? Leonturco EmreErtuna

Normal boya koruma yaptırırım. Siz aracın boyasına ne kadar dikkat etseniz de havadaki toz zerrecikleri vs. araca çarptığından araç üzerinde kılacak çiziklere sebebiyet veriyor. Benim aracı şu an kullanmadığım için yaptırmıyorum ama daha öncesinde her sene boya korumaya veriyordum. Bursa Toyota Çavdarlı'da bir eleman vardı. O çok iyi yapıyordu. Son 3 korumayı orda yaptırdım.

bratt_pitt
10-08-2016, 09:14
Normal boya koruma yaptırırım. Siz aracın boyasına ne kadar dikkat etseniz de havadaki toz zerrecikleri vs. araca çarptığından araç üzerinde kılacak çiziklere sebebiyet veriyor. Benim aracı şu an kullanmadığım için yaptırmıyorum ama daha öncesinde her sene boya korumaya veriyordum. Bursa Toyota Çavdarlı'da bir eleman vardı. O çok iyi yapıyordu. Son 3 korumayı orda yaptırdım.

O zman yok seramık yok nano yok 3D boya koruma vs gerek yok onu anlıyorum teşekkürler

Leonturco
10-08-2016, 09:22
O zman yok seramık yok nano yok 3D boya koruma vs gerek yok onu anlıyorum teşekkürler

Arabaları mezara götürmeyeceğiz. :) İyi bakalım ama bence kalıcı olmayan ve çok para verilen uygulamaların bir anlamı yoktur. Biraz önce Toyota Çavdarlı'yı aradım. Aynı eleman çalışmaya devam ediyor ve uygun fiyata boya koruma yapıyorlarsa benim aracı vermeyi düşünüyorum. Yaptırırsam sonuçları paylaşır senin de yaptırmana ön ayak olabilirim.

bratt_pitt
10-08-2016, 09:25
Arabaları mezara götürmeyeceğiz. :) İyi bakalım ama bence kalıcı olmayan ve çok para verilen uygulamaların bir anlamı yoktur. Biraz önce Toyota Çavdarlı'yı aradım. Aynı eleman çalışmaya devam ediyor ve uygun fiyata boya koruma yapıyorlarsa benim aracı vermeyi düşünüyorum. Yaptırırsam sonuçları paylaşır senin de yaptırmana ön ayak olabilirim.

Cok teşekkürler o Zaman sizi bekliyorum Allah'a emanet olun

HakanFr
10-08-2016, 09:32
Boya koruma tmmda seramik bana biraz mantıksız geliyor işlemden sonra özel şampuan özel yıkama vs vs ben uğraşamam şahsen ama uğraşırım diyorsanız yaptırın araç beyazsa birde hiç gerek yok bence

Sent from my iPhone

Leonturco
10-08-2016, 09:35
Cok teşekkürler o Zaman sizi bekliyorum Allah'a emanet olun

Sen de emanet ol... Şimdi görüştüm. Aynı eleman duruyormuş. Yarın sabah 09.00'da benim aracı bırakacağım ve akşam alacağım. 300 TL boya koruma fiyatı var. Bu meblağı düşünürsen benim araçtan sonra senin aracı veririz.

bratt_pitt
10-08-2016, 09:42
Sen de emanet ol... Şimdi görüştüm. Aynı eleman duruyormuş. Yarın sabah 09.00'da benim aracı bırakacağım ve akşam alacağım. 300 TL boya koruma fiyatı var. Bu meblağı düşünürsen benim araçtan sonra senin aracı veririz.

Olabilir tabi ki ancak çalıştığım için hafta içi müsait olamıyorum pazarları çalışıyorsa gelirim olmadı baska bi çaresine bakarız ins

Leonturco
10-08-2016, 09:49
Olabilir tabi ki ancak çalıştığım için hafta içi müsait olamıyorum pazarları çalışıyorsa gelirim olmadı baska bi çaresine bakarız ins

Hafta sonu bakmıyorlar ama sen aracı bana bırakabilirsin. :) Hatta boya korumaya verirken Brad Pitt'in fotoyu üstüne korsun. İlgilenen bayan 10 kat boya koruma yaptırır. :p

bratt_pitt
10-08-2016, 09:59
Hafta sonu bakmıyorlar ama sen aracı bana bırakabilirsin. :) Hatta boya korumaya verirken Brad Pitt'in fotoyu üstüne korsun. İlgilenen bayan 10 kat boya koruma yaptırır. :p

Tamamdır (:

tekinaslan
10-08-2016, 10:41
Ben seramik kaplama yapacagim insallah ve adamlar 4 sene garanti veriyor. Uzerine 900 Lira fiyat aldim ve adam
kendinden emin benimde tanidigim zaten :D Ancak istanbul / istinyede
bratt_pitt

bratt_pitt
10-08-2016, 10:44
tekinaslan ben kutahya eskısehır Bursa dışında yaptıramam zaten ama Leonturco kafamı karıştırdı (:

EmreErtuna
10-08-2016, 10:44
Ben seramik kaplama yapacagim insallah ve adamlar 4 sene garanti veriyor. Uzerine 900 Lira fiyat aldim ve adam
kendinden emin benimde tanidigim zaten :D Ancak istanbul / istinyede
bratt_pitt

Bana da 5 yıl garanti verdiler, ben de yaptırdım ama kendini kandırmış oluyosun haberin olsun :Sct 001:

tekinaslan
10-08-2016, 10:45
Bana da 5 yıl garanti verdiler, ben de yaptırdım ama kendini kandırmış oluyosun haberin olsun :Sct 001:

Niyeki bea kotu mu cikiyor mu arabadan sonra adam baya emin konustu bide tanidigim bu herif

EmreErtuna
10-08-2016, 10:47
tekinaslan ben kutahya eskısehır Bursa dışında yaptıramam zaten ama Leonturco kafamı karıştırdı (:

Kafa karıştırcak bir durum yok, araç cilaya oranla biraz daha iyi parlıyor, boyayı aynı şekilde koruyor, zor leke ve kirleri daha rahat temizletiyor, yıkarken daha az su tutuyo, kılcak çizikler DAHA AZ oluşuyor. Eğer bunlar için fazladan verecek paran varsa yapılır, yok uygun değilim diyorsan normal boya koruma yaptır bence.

bratt_pitt
10-08-2016, 10:47
Niyeki bea kotu mu cikiyor mu arabadan sonra adam baya emin konustu bide tanidigim bu herif

Bak EmreErtuna da bu işe sıcak bakmayanlardsn kafam cok karıştı anlaycagın

EmreErtuna
10-08-2016, 10:48

Spor yay konfor azaltmaz demek gibi bu, Türkiye şartlarında 5 yıl boyayı koruyacak kimyasal bir madde yok :Sct 001:

EmreErtuna
10-08-2016, 10:49
Bak EmreErtuna da bu işe sıcak bakmayanlardsn kafam cok karıştı anlaycagın

Sıcak bakamamak değil, şartlarım uygundu ben de yaptırdım, memnunum da ama 5 yıl garanti, araba çizilmiyo vb yalanlarla büyük beklentiye girmek yanlış.

bratt_pitt
10-08-2016, 10:49
Anlasıldı EmreErtuna

tekinaslan
10-08-2016, 10:50
Bana kalirsa EmreErtuna da olumlu konusmus :D
Dedigi gibiyse bence deger sonucta boya koruma dedikleri 18 ay mac dayanio die biliyorum. Bende arabayi uzun zaman kullanmak istiyorum. Seramikte 4-5 sene garanti veriyorlar . Ben istersen adamla cok daha detayli konusurum bilgi alirim. bratt_pitt

Leonturco
10-08-2016, 10:51
Burada seramik koruma yaptığını söyleyen bir yer var. Adamla görüştüm. Öyle yıllarca gidecek bir ürün için devasa fiyat istiyor. Yine seramik koruma diye yaptığı ürün var ve 1000 tl'nin altına yapıyor ama 6 aylık ömrü var diyor.

tekinaslan
10-08-2016, 10:55
EmreErtuna acikcasi 5 sene degilde 4 sene korusu hadi 3.5 sene olsun. Sonucta sonaxta premium olan boya korumasina bana 350 TL fiyat verdiler. Orasida cok tanidigim sevdigim bir yer. Ancak premium 18 ay gidiyorsa ve 350 liraysa. Ben 42 ay ( 3.5 sene ) giden bi uygulamaya o rakam ( 900 ) verilir die dusunuyorum ustelik dediginiz gobi daha parlak daha zor cizilir bilmem ne bilmem ne :D

EmreErtuna
10-08-2016, 10:57
@EmreErtuna (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=35123) acikcasi 5 sene degilde 4 sene korusu hadi 3.5 sene olsun. Sonucta sonaxta premium olan boya korumasina bana 350 TL fiyat verdiler. Orasida cok tanidigim sevdigim bir yer. Ancak premium 18 ay gidiyorsa ve 350 liraysa. Ben 42 ay ( 3.5 sene ) giden bi uygulamaya o rakam ( 900 ) verilir die dusunuyorum ustelik dediginiz gobi daha parlak daha zor cizilir bilmem ne bilmem ne :D

Forumda çok konusu var bu olayın, kullanılan markadan yapan ustanın marifetine kadar çok fazla değişkeni var.
Gtechniq crystal light serum + Gtechinq exo v2 'KENDİ KANAATİMCE' en iyi sonuç veren ürünler.
Usta bulmak ve tercih size kalmış.
Yazdıklarımın sonucu olarak, durum uygunsa yapılmasını tavsiye ederim.

Edit: 3.5 sene de zor, 2 senede bir yeniletmek en iyi bakım için ideal Türkiye şartlarında.

tekinaslan
10-08-2016, 17:42
Forumda çok konusu var bu olayın, kullanılan markadan yapan ustanın marifetine kadar çok fazla değişkeni var.
Gtechniq crystal light serum + Gtechinq exo v2 'KENDİ KANAATİMCE' en iyi sonuç veren ürünler.
Usta bulmak ve tercih size kalmış.
Yazdıklarımın sonucu olarak, durum uygunsa yapılmasını tavsiye ederim.

Edit: 3.5 sene de zor, 2 senede bir yeniletmek en iyi bakım için ideal Türkiye şartlarında.

Ya acikcasi bende cok kararsizim hatta cooook kararsizim ama cok dusundum ya yapan kisi tanidigim yani eger dedigi dogruysa adamin dedigi gibi 3.5 sene rahat gidio usta cok iyi yani. Umarim pisman olmam :(

BoraErgun
11-08-2016, 03:12
Selamlar,
Maalesef uygulama merkezleri ürün üzerinde belirtilen süreyi size söylüyor. Bu insanları kandırmaktan başka bir şey değildir çünkü bu ürünlerin üretildikleri ülkeler ile ülkemizin koşulları kesinlikle aynı değil. Örneğin; Fransa'da hafriyat kamyonları trafiğe çıkmadan önce duş sistemi gibi bir sistem var yıkanmadan yola çıkartılmıyorlar. Bizim ülkemizde durum malum. Hava kirliliği, yol kirliliği, yıkamada kullanılan ürünler gibi bir çok etken var. Siz aracınıza uygulama yaptırdıktan sonra kostik içerikli şampuanlarla yıkatırsanız aracınızı o durumda ürünün ömrü ciddi anlamda azalmaktadır. Ben müşterilerime bunu en başında anlatıyorum.
Gtechniq Crystal Serum için firma 7 yıl gibi bir süre garanti veriyor fakat ben ülkemiz koşullarını işin içine katıp bunu da müşteriye belirterek 3 ile 4 yıl arasında kalacağını öngörüyorum.
Gtechniq Crystal Serum Light için firma 5 yıl diyor firma ben müşteriye 2-3 yıl arasında diyorum vs. gibi. Bu süreleri de eğer ki pH dengeli şampuanlarla tavsiye ettiğim şekilde yıkatması dahilinde tamamlayacağını da belirtiyorum.
Kapalı garajlarda muhafaza edilen araçlardaki ömrü biraz daha uzun süre oluyor çünkü araç dış etkenlere fazla maruz kalmıyor.
Ayrıca bu ürünleri uygulamadan önce kullanılan pasta silikon bazlı olmamalı, pasta işlemi ardından da yüzey temizleyiciler ile yüzeyin hazır hale gelmesi gerekli. Aksi taktirde siz aracınızı pH nötr şampuanlarla tavsiye edilen şekilde dahi yıkasanız ürünün ömrü kısa olacaktır.
Bu yüzdendir ki seramik koruma yaptıracağınız yeri iyi tespit etmeli ve işini profesyonel olarak yapan kimselere aracınızı teslim etmeniz hem aracınız hem de sizin açınızdan oldukça faydalı olacaktır.
Saygılar

M_r_T
11-08-2016, 08:34
Leonturco Murat abim benim araçta da ilk sahibi zamanından kalma ön kaput, sol ön çamurluk, arka kapı ve sol arka çamurlukta çizikler var. Baya derin tırnak falan rahat giriyo, vatandaşın biri sanat çalışması yapmış :) FReD gördü ama sana göstermedim herhalde. Ben çok kafaya takmam böyle bir şeyi. En nihayetinde sıfır alır gelirsin kapının önünde çiviyle girer biri boydan boya manyak çok :) Lakin benim başçavuşun(eşim) gözüne batmaya başladı - O kadar para verdik çizikler çok fazla falan diyo :) Abi boyatmakta istemiyorum böyle local sadce çiziklerin üstüne uygulama yapabilen düzgün bir yer var mıdır bir bilgin var mı??? Daha önce açılan konulara baktım ama kafam karıştı :)

Leonturco
11-08-2016, 08:56
Leonturco Murat abim benim araçta da ilk sahibi zamanından kalma ön kaput, sol ön çamurluk, arka kapı ve sol arka çamurlukta çizikler var. Baya derin tırnak falan rahat giriyo, vatandaşın biri sanat çalışması yapmış :) FReD gördü ama sana göstermedim herhalde. Ben çok kafaya takmam böyle bir şeyi. En nihayetinde sıfır alır gelirsin kapının önünde çiviyle girer biri boydan boya manyak çok :) Lakin benim başçavuşun(eşim) gözüne batmaya başladı - O kadar para verdik çizikler çok fazla falan diyo :) Abi boyatmakta istemiyorum böyle local sadce çiziklerin üstüne uygulama yapabilen düzgün bir yer var mıdır bir bilgin var mı??? Daha önce açılan konulara baktım ama kafam karıştı :)
Ben biraz once araci boya korumaya bıraktım. Kılcal cizikler gidiyor ama öyle tirnak giriyorsa ya rötuş ya da boyatmak gerekir.

M_r_T
11-08-2016, 09:35
Ben biraz once araci boya korumaya bıraktım. Kılcal cizikler gidiyor ama öyle tirnak giriyorsa ya rötuş ya da boyatmak gerekir.

O zaman bişey yapmicez abi bu şekilde binelim artık :)