PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : altea xl aracıma lastik aldım

alteacı
15-08-2016, 14:25
Arkadaşlar altea xl aracıma 6. yılındaki michelin primacy lastikleimi söküp pirelli cintirato 7 aldım fiyatı 160 tl sökme takma balans dahil k.k. ile 7 taksit.
Frenleme ve ses olayı michelin i aratmadı belki lastik yeni olduğu için olabilir ama şuan için gayet memnunum. Fiyat Performans gayet iyi.
Etiket değerleri daha iyi Goodyear efficientgrip performance da düşünmüştüm ama bir önceki alteamda vardı lastiklerde yeniydi kalkışlarda patinaj ve frenlemede kayma eğilimi vardı almak istemedim.
Lastikte şu.

http://www.pirelli.com/mediaObject/corporate/documents/common/photo_gallery/business/tyre/CinturatoP7_1big/original/CinturatoP7_1big.jpg

etiket değerleri ve ses db si normal seviyede

https://store.donanimhaber.com/e2/a3/c7/e2a3c7f6f27d0391a0aeca3f0000251e.jpghttp://www.tasimacilar.com/img/2009_3/1341579191_michelin_etiketleme.jpg

ismail
15-08-2016, 14:53
alteacı hayırlı olsun
iyi günlerde kullanmanı dilerim

CounTDowN
15-08-2016, 15:28
@alteacı (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=33839) fiyatı gayet uygun olmuş, allah tekerinize taş değdirmesin. 6 yıl iyi kullanmışsınız diğerlerini :sct-015:

Atakan59
15-08-2016, 15:50
alteacı hayırlısı olsun, güle güle kullanın

BARÇA
15-08-2016, 16:29
yere hep düz bassın inşallah, hayırlısıyla kullanmanız dileğiyle..

alteacı
16-08-2016, 16:36
@alteacı (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=33839) fiyatı gayet uygun olmuş, allah tekerinize taş değdirmesin. 6 yıl iyi kullanmışsınız diğerlerini :sct-015:

Aldığımda üzerinde vardı 2011 üretimi 5-6 yıl olmuş sanırım dişler iyiydide michelin klasiği yanaklar da çatlaklar vardı

Emre
16-08-2016, 16:39
Yeni lastiklerin yere basışı frenlemeside bir başkadır rayda gibi gider Hayırlı olsun çivi deymesin. ;)

emrah .
16-08-2016, 16:42
Güzel fiyat sağlıkla kullanın

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mahmut Girginer
21-08-2016, 13:10
Aldığımda üzerinde vardı 2011 üretimi 5-6 yıl olmuş sanırım dişler iyiydide michelin klasiği yanaklar da çatlaklar vardı

Aynen melih abi ben de 2 hafta önce 2. el aldım altea xl mi. üzerinde 2011 28. hafta lastikler vardı. Lastiklerin dişleri falan iyi hiç sıkıntısı yok ama dediğin gibi yanaklarda acayip çatlaklar var. Ben de bu yaz idare etsin 1-2 ay sonra 4 kışlık alırım önümüzdeki yaza 4 yazlık alırım diye planlıyorum. Birde lastik konusunda çok titiz davranmak lazım çünkü zeminle teması sağlayan tek şey lastikler ;) O yüzden tanesi 200-300 lira da olsa çok kaliteli olanlardan almayı düşünüyorum.

-scorpion-
22-08-2016, 10:27
Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler inşallah. Bende fabrika çıkışı üzerinde gelen Hankook 185/60/15 3,5 yıllık lastiklerimi ön sağı yanaktan yırttırdığım için değiştirme kararı aldım ve 1 ay önce Michellin Crossclimate lastiklerinden bir takım aldım. 4 Lastik + Balans ayarı + 1 yıl yol yardımı = 1000 TL Eski Hankooklardan da memnundum fakat virajlarda el freni çekmeme gerek kalmadan yanı kendisi veriyordu :) Birde kışın performansı çok düşüyor. Michellin crossclimate modeli kış lastiği sertifikalı ilk yaz lastiği olarak piyasaya çıkmıştı, genel olarak kullanıcı yorumlarından da memnun kalındığını gördüm. Hankookların o haliyle kışı zincirsiz geçirebiliyorsam bunlarla hayli hayli rahat ederim diye düşünüyorum.
Bugüne kadar kullanımımdan edindiğim tecrübe ise; Kuru ve ıslak yolda Hankookla spin atan virajlarda aynı hızla crossclimate vatoz balığı gibi yapışıyor :) Frenleme mesafesi çok daha kısa; Hankookta ortalama 80 ile giderken ani frende ABS ile kaymadan durduğum mesafenin şuan neredeyse yarısı kadar fark ediyor. Sanırım hamur yapısı en büyük etken olsa gerek. Şuan için kuru ve ıslak yol performanslarını beğendim. Lastiğin yumuşaklığıda gayet memnun edici ama ileriki dönemlerde ne gösterir kışın nasıl olur onuda deneyince öğreneceğiz. Şuana kadar hoşuma gitmeyen tek yönü ,deseni kış lastiğine benzediği için çok fazla küçük taş giriyor aralarına ve şehir içi gezerken taşın çıkardığı ses cam açıkken, aracı durdur da beni buradan çıkar der gibi bir yerden sonra kafa ütülüyor. Fazla toprak yola girmemekte fayda var :)

alteacı
23-08-2016, 16:09
Aynen melih abi ben de 2 hafta önce 2. el aldım altea xl mi. üzerinde 2011 28. hafta lastikler vardı. Lastiklerin dişleri falan iyi hiç sıkıntısı yok ama dediğin gibi yanaklarda acayip çatlaklar var. Ben de bu yaz idare etsin 1-2 ay sonra 4 kışlık alırım önümüzdeki yaza 4 yazlık alırım diye planlıyorum. Birde lastik konusunda çok titiz davranmak lazım çünkü zeminle teması sağlayan tek şey lastikler ;) O yüzden tanesi 200-300 lira da olsa çok kaliteli olanlardan almayı düşünüyorum.

Şuan 0 km 2016 skoda superb araçların üzerinde pirelli cinturato 7 geliyor ben çok memnunum michelin i aratmadı frenleme sessizlik gerçekten ben bir fark hissedemedim daha önceki bir aracımda michelin energy saver vardı kaldırıma çıkarken iç yanaktan yarılmıştı aynısının tek çıkmasını bulup takmıştım mchelin yanakları bana pek sağlam gibi gelmiyor aslında michelin şunu diyor ben sana konfor veririm ama 3-4 yılda biterim benim lastiklerinde dişleri baya baya iyiydi ama yanaklar çatlamıştı zayıflamış yanaklara güvenemezdim 2 çocukla biniyorum arabaya herşeyden önce güvenlik zaten altea yı da bu yüzen aldım benim için 1. kriter sağlamlık ve güvenlik, tabi ki de tercih sizin ama pahalı olan iyidir diye bir kural yok. Pirelli gayet başarılı.

Pirelli Cinturato P7 BLUE alabilirsiniz.

2016 AutoBild Summer Tyre Test - Tyre Reviews (http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-AutoBild-Summer-Tyre-Test.htm)

Cenkshn
23-08-2016, 17:16
P7 blue kullanıyorum. Lastiği görmeyen Bu lastik pirelli diyemez. Hem hafif hem yumuşak. Kolay kolay balonda yapmıyor 18 jantda

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nkp
04-05-2020, 23:00
Altea xl aracıma bende forumda yaptığım araştırmalar sonucunda
emirkayra nında memnuniyetini önemsememden ötürü goodyear eagle asymmetric 3 Lastiğimi bugün taktim. 17 Jant kullanmama rağmen yumuşaklığı ile kendini gösteren frenleme ve yol tutuşuyla göz dolduran bir lastik.
Tavsiye niteliğinde paylaşmış olalım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

emirkayra
04-05-2020, 23:23
Altea xl aracıma bende forumda yaptığım araştırmalar sonucunda
emirkayra nında memnuniyetini önemsememden ötürü goodyear eagle asymmetric 3 Lastiğimi bugün taktim. 17 Jant kullanmama rağmen yumuşaklığı ile kendini gösteren frenleme ve yol tutuşuyla göz dolduran bir lastik.
Tavsiye niteliğinde paylaşmış olalım.

Hayırlı olsun güle güle kullanın Mert hocam ALLAH kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşallah.ıslakta ve kuruda fren mesafesi gerçekten iyi ses desibeli de gayet iyi yumuşaklığı zaten süper sadece tek şikayetim çabuk sarıyordu sert sürüşlerde şu an kullandığın primacy 4’ler neredeyse hiç sarmıyor tabi bunda aracın da etkisi var tekrar hayırlı olsun [emoji3478][emoji3478][emoji3478]

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

nkp
06-05-2020, 20:05
Hayırlı olsun güle güle kullanın Mert hocam ALLAH kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşallah.ıslakta ve kuruda fren mesafesi gerçekten iyi ses desibeli de gayet iyi yumuşaklığı zaten süper sadece tek şikayetim çabuk sarıyordu sert sürüşlerde şu an kullandığın primacy 4’ler neredeyse hiç sarmıyor tabi bunda aracın da etkisi var tekrar hayırlı olsun [emoji3478][emoji3478][emoji3478]

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

İyiki varsın emirkayra hocam su forum da nöbetçi eczane gibisin[emoji3478] ben forumda 5 yıldır az çok giriyorum ve senin yardım desteklerini hep gördüm.

Kazasız belasız sürüşler..