PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spor yay konusunda yardım

EnemyGate
17-08-2016, 21:45
Arkadaşlar aracıma spor yay alıp basmak istiyorum
fikirlerinize açığım
koni marka 50mm yay 250 tl temiz 2. el alınır mı ?

ve 195/65/R15 lastikli seat toledo aracıma uyum sağlar mı nasıl olur ? ismail

emirkayra
17-08-2016, 23:01
Vogtland tavsiye ederim ama lastik ve jantlarınız küçükmüş 16-17 olsa bastığında şahane olurdu bi de spacer offf tadından yenmezdi vallaha

ismail
18-08-2016, 01:38
EnemyGate kardeşim
kodlarını alabilirsen bir inceleyelim derim
neden dersen 1P (mk2) kasa leon kullanan kardeşlerim 50 mm yay kullandıklarında hep ön amortisör bilya sesi ile ya 35 mm geçtiler yada coil over kullandılar
yurt dışında 20 mm lik yay için amortisör değiştirlmekte
ülkemizde hadi 35 mm ye kadar neyse de 50 mm de bana göre kesinlikle amortisörün de değişmesi lazım
sağolsun Emre kardeşimin paylaştığı http://www.seatclubturkey.com/tuning-bilgileri/65771-arac-alcaltmak-and-sorunsuz-nasil.html konusuna bakmanı tavsiye ederim

Emre
18-08-2016, 09:57
EnemyGate orjinal amortisörlerle kullanıcaksan spor yay 30-35mm geçme derim

suattosun
18-08-2016, 23:10
Risk almak istemedim 30 mm Eibach taktım 3 ay sonra çok az ses gelmeye başladı.servise gittim, dediler airbag tetiği yağlanacak. Ama yine de gitmedi. Bi arakaşın Fr ında 50 mm var ondan çok daha fazla daha farklı bir ses geliyor.

Anladım ki bu yay işi arabanın diğer parçaları ile bir uyumsuzluk oluşturmakta.

Lakin Sorunsuz kullanan bir çok kişide var

Sent from my iPad using Tapatalk

patrıot
18-08-2016, 23:13
Risk almak istemedim 30 mm Eibach taktım 3 ay sonra çok az ses gelmeye başladı.servise gittim, dediler airbag tetiği yağlanacak. Ama yine de gitmedi. Bi arakaşın Fr ında 50 mm var ondan çok daha fazla daha farklı bir ses geliyor.

Sadece yay takan herkeste uyumsuzluk var...

suattosun
18-08-2016, 23:17
Sadece yay takan herkeste uyumsuzluk var...

Coilover lar maliyetli olmasa tercih ederim.

patrıot
18-08-2016, 23:19
Coilover lar maliyetli olmasa tercih ederim.

Coilover alma spor amortisör ve yay al...
Koni fsd,koni sarı,kw,st,monreo,bilstein bunlarda spor amortisör var.
Özellikle fsd cok iyi....

suattosun
18-08-2016, 23:24
Teşekkürler kardeşim bir sonraki arabamda inşallah daha profesyonel müdahaleler olacak. Tecrübe edinerek yavaş yavaş öğreniyorum.

c@n
18-08-2016, 23:27
ST spor amortisor ve yay takimi taktim ben, tek kelime ile muhtesem diyebilirim. V1 coilden tek farki yukselip alcalmamasi. Fiyati ise hemen hemen yarisi diyebilirim. Coil yerine bence bu takim ideal...

emirkayra
19-08-2016, 00:08
Jom blue line coilover aldım bastım ve çok memnunum sekme çok az ve konforlu yol tutuşu bi eibach değil ama orijinal amortisör ve yaylarıma göre oldukça iyi 1.295 tl'ye sıfır aldım tavsiye ederim

ismail
19-08-2016, 15:09

http://www.seatclubturkey.com/tuning-bilgileri/65771-arac-alcaltmak-and-sorunsuz-nasil.html