PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites Devir Hiz

studioworks
19-08-2016, 00:07
Bu aksam yine gazi fulleyip yakit testi yapmak icin yola ciktim. 20 km filan benzinde dolastim birazda zorladim 2. viteste 4000 5000 devir filan yaptim.
Benzinde tuketim zaten normaldi sehirici 10 litre civarinda. Lpg icinde dunku ayardan sonra biraz duzeldi gibi.

Su anda lpg ile 1. vites 3000 devirde 30km hiza cikiyor, 2. viteste hizlanmada sorun var gibi devirle hiz orantili gitmiyor 3500 devire gelirken anca 40km ve 60km ye 4500 devirde filan cikiyor.
Arabasi 1.4 benzin 100 beygir olan arklardan
1. vites 3000 devirde hiz km
2. viteste 3000 3500 4000 devirlerde hiz km
sizde durum nedir bu degerler normal mi?
Benzinde de durum ayni yani konunun lpg ile ilgisi yok. Zaten durumu benzinle gezerken farkettim.
2500 deviri gecince firliyordu araba simdi gitmiyor.
Arabayi ayin 4 unde aldim cok tanimiyorum ama dune kadar daha iyi performansi vardi.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

emirkayra
19-08-2016, 00:11
Araç gaz yemiyor anladığım kadarıyla
Boğaz kelebeğinde sorun olabilir temizleyip adaptasyon yapmak lazım daha bilgili arkadaşlar yazacaktır mutlaka

OzMusti
19-08-2016, 08:13
Performans düşüklüğü ve aracın hangi devirde, hangi hızda olacağı farklı şeylerdir.Örneğin siz 1. vites 3.000 devirde 30 yapıyorken, aracı havaya kaldırsanız da, gaz yağı koysanız da, motoru durdurup lastiği elle çevirsenizde arabanız yine 1. vites 3.000 devirde 30 km ile gidecektir. Sizim büyük ihtimalle hatalı montajdan kaynaklı performans sorununuz var.

adige58
19-08-2016, 10:10
studioworks baskı balata bitiyor gibi ustanıza kontrol ettiriniz.

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Jru68
19-08-2016, 10:19
Bence de devir yükseliyor fakat araç sonradan hızlanıyor ise debrıyaj baskı balataları elden geçebilir . Ama bu durum bir günde olacak birşey değil tabi ki . Aracın baskı balata ısteyıp ıstemedıgı yoğun trafıkte ki yaydığı kokudan , debrıyajın kavra seviyesinden ( eğer aşırı üstten kavrıyorsa bitmek üzeredir) , ya da debriyajın hafifliğinden anlaşılabilir .
ismail baimiz tecrübesi be bilgisiyle daha güzel tespit ve açıklamalar da bulunabilir.
studioworks geçmiş olsun .

ismail
19-08-2016, 15:29
Bence de devir yükseliyor fakat araç sonradan hızlanıyor ise debrıyaj baskı balataları elden geçebilir . Ama bu durum bir günde olacak birşey değil tabi ki . Aracın baskı balata ısteyıp ıstemedıgı yoğun trafıkte ki yaydığı kokudan , debrıyajın kavra seviyesinden ( eğer aşırı üstten kavrıyorsa bitmek üzeredir) , ya da debriyajın hafifliğinden anlaşılabilir .
ismail baimiz tecrübesi be bilgisiyle daha güzel tespit ve açıklamalar da bulunabilir.
studioworks geçmiş olsun .

kardeşim etiketleme için teşekkürler
studioworks kardeşim aracın kaç km de
debriyaj baskı balata kontrolü yapmak için
aracı 1. vitese alıp el frenini sonuna kadar çekmelisin
daha sonra debriyajı yavaş yavaş bırakıp hafif hafif gaz vermelisin
eğer ki araç stop etme yada arka tekerleri sürükleme durumuna giriyor ise debriyaj baskı balatan sağlamdır
yok bu işlemleri yapmana rağmen araç stop etme yada arka tekerleri sürükleme durumuna girmiyor ses var hareket yok tarzında bir durumda ise debriyaj baskı balatan aşınmış değişmesi lazım gelir

studioworks
19-08-2016, 16:02
eğer ki araç stop etme yada arka tekerleri sürükleme durumuna giriyor ise debriyaj baskı balatan sağlamdır
yok bu işlemleri yapmana rağmen araç stop etme yada arka tekerleri sürükleme durumuna girmiyor ses var hareket yok tarzında bir durumda ise debriyaj baskı balatan aşınmış değişmesi lazım gelir

saol abi bunu deniycem ama aldigim arkadas baski balata yeni degisti demisti. araba 188.000km de su anda.
baska bir topik altinda konuyla ilgili yazismalar olmus orada bir arkadasin verdigi bilgiler benim duruma uygun gibi. ama araba iki gun oncesine gore hantallasti gibi geliyor bana ayin 4unden beri biniyorum arabaya cokda fazla tespitim yok acikcasi.
o konunun linki asagida

http://www.seatclubturkey.com/teknik-destek/5900-5-vites-3000-devir-3.html#post1565661

3000 devirde vites hiz durumlari, lpg ile klima kapaliyken
1. vites 30 km,
2. vites 40 km,
3. vites 60 km,
4. vites 80 km,
5. vites 100 km

ismail
19-08-2016, 16:10
saol abi bunu deniycem ama aldigim arkadas baski balata yeni degisti demisti.
baska bir topik altinda konuyla ilgili yazismalar olmus orada bir arkadasin verdigi bilgiler benim duruma uygun gibi. ama araba iki gun oncesine gore hantallasti gibi geliyor bana ayin 4unden beri biniyorum arabaya cokda fazla tespitim yok acikcasi.
o konunun linki asagida

http://www.seatclubturkey.com/teknik-destek/5900-5-vites-3000-devir-3.html#post1565661

kardeşim aracının teknik verilerine göre 5. viteste 1000 devirde maksimum 30,6 km/s hız yapıyor
2 bin devirde 61,2 km/s hız yapar ona göre kontrol edebilirsin

studioworks
19-08-2016, 16:14
ismail abi ozellikle teme ciktim bakmak icin durum asagidaki gibi bu normal mi?
hizlar normalse bu hizlara cikis suresi artmis demektir ona gore bir problem bulmak lazim =)

1. vites 30 km,
2. vites 40 km,
3. vites 60 km,
4. vites 80 km,
5. vites 100 km

ismail
19-08-2016, 16:21
ismail abi ozellikle teme ciktim bakmak icin durum asagidaki gibi bu normal mi?
hizlar normalse bu hizlara cikis suresi artmis demektir ona gore bir problem bulmak lazim =)

1. vites 30 km,
2. vites 40 km,
3. vites 60 km,
4. vites 80 km,
5. vites 100 km

bu verilere göre çok iyi
5. viteste 3 bin devirde 91,8 km/s yapması lazım
bu durumda bir anormallik gözükmüyor

studioworks
19-08-2016, 16:38
bu verilere göre çok iyi
5. viteste 3 bin devirde 91,8 km/s yapması lazım
bu durumda bir anormallik gözükmüyor
o zaman o hizlara cikmasinda problem var demektir artik koltuga yapistirmiyor =)
abi bundan once 1.6 8v 2000 model tek kapi ibiza vardi 75hp araba asfalti yirtiyordu.
kim binse ne motoru var bu arabada diyordu artik chip mi yapmislardi bilmiyorum ama o arabadan sonra dusuk devirleri beni tatmin etmedi pek.
ama kalkisdan sonra cabuk devirlenmesi ve 2500 devir ustu guzel.
2005-2008 arasi bindigim 1.4 corsa b gls den sonra bindigim ilk 1.4 araba bu.
bundan sonra 1.6 yuksek torklu modellerden asagisina bakmam.

studioworks
19-08-2016, 16:43
cevaplar icin tesekkurler arklar gaz kelebegini netten video bakip kendim temizliycem ustalara guvenmiyorum.
baski balatayida kontrol ettirecegim. OzMusti emirkayra Jru68 adige58

studioworks
19-08-2016, 21:33
@ismail (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=2617) abi konulara bakarken buji olayını gördüm performansla alakalı.
araba şu anda 188bin km de ve 182bin km de hava-polen-yağ-benzin filtreleri ve yağı değişmiş.
bujilerin ne zaman değiştiği belli değil. değiştirsek lpg ile kullanım için en performanslı buji hangisidir?
yağada petrol ofisi yazmışlar ne olduğu belli değil, bujilerle beraber yağıda daha önce önerdiğin mobil 1 esp 5w10 olarak değiştirebiliriz abi.
yağ değişimi öncesinde/sırasında/sonrasında önerilerin varsa onlarıda öğrenmek isterim abi.

scubadiver
21-08-2016, 19:39
studioworks benim araçta 2006 ibiza 100 hp lgp li. 1.viteste 40 2.viteste 80 görüyodu.şehir içinde 5.vites 1500-2000 devir arası kullandım kurum bağlamış olabilir demişti ismail abi 3.vitesten sonra 5000-6000 arası vites değiştirirsen kurumları atarmış.sendede böyle bi sorun olmuş olabilir.ama yakıt çok düşüyor yüksek vites düşük devirde;)

studioworks
21-08-2016, 23:18
studioworks benim araçta 2006 ibiza 100 hp lgp li. 1.viteste 40 2.viteste 80 görüyodu.şehir içinde 5.vites 1500-2000 devir arası kullandım kurum bağlamış olabilir demişti ismail abi 3.vitesten sonra 5000-6000 arası vites değiştirirsen kurumları atarmış.sendede böyle bi sorun olmuş olabilir.ama yakıt çok düşüyor yüksek vites düşük devirde;)

vala dostum dün gaz kelebeğinide temizledim. durum yazdığım gibi. acaba enjektörleri temizlemek için benzine katılan katkılardan mı kullansam temizlik için.
birşey değişmese bile temizlik iyidir =) bu temizleyiciler çok çeşitli bir sürü marka var kullanıp memnun kaldığınız ürün varsa önerilerinizi rica ederim. ismail abi bu ürünler gerçekten işe yarıyor mu acaba? bana biraz fake ürünler gibi geliyor tamamı olmasada çoğunluğu.
birde bujileri değiştirmeyi düşünüyorum lpg olduğunuda göz önünde bulundurarak en iyi bujileri takmak istiyorum.

studioworks
21-08-2016, 23:21
@studioworks (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=24552) kardeşim aracın kaç km de

baskı balatayı yazdığın şekilde baskı balata kontrolü yaptım normal görünüyor abi. araba gitmeye çalışıyor gidemediği için stop etme haline geçiyor.
böylece bu seçeneği elemiş olduk.

ismail
22-08-2016, 12:10
o zaman o hizlara cikmasinda problem var demektir artik koltuga yapistirmiyor =)
abi bundan once 1.6 8v 2000 model tek kapi ibiza vardi 75hp araba asfalti yirtiyordu.
kim binse ne motoru var bu arabada diyordu artik chip mi yapmislardi bilmiyorum ama o arabadan sonra dusuk devirleri beni tatmin etmedi pek.
ama kalkisdan sonra cabuk devirlenmesi ve 2500 devir ustu guzel.
2005-2008 arasi bindigim 1.4 corsa b gls den sonra bindigim ilk 1.4 araba bu.
bundan sonra 1.6 yuksek torklu modellerden asagisina bakmam.

8 subap motora sahip araçlar maksimum tork unu daha düşük devirde verdiğinden daha ataktırlar
fakat 16 subap motor kadar yüksek devir çeviremez ve beygir gücü daha düşük olur ki
günlük hayatta bize tork gücü lazımdır

@ismail (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=2617) abi konulara bakarken buji olayını gördüm performansla alakalı.
araba şu anda 188bin km de ve 182bin km de hava-polen-yağ-benzin filtreleri ve yağı değişmiş.
bujilerin ne zaman değiştiği belli değil. değiştirsek lpg ile kullanım için en performanslı buji hangisidir?
yağada petrol ofisi yazmışlar ne olduğu belli değil, bujilerle beraber yağıda daha önce önerdiğin mobil 1 esp 5w10 olarak değiştirebiliriz abi.
yağ değişimi öncesinde/sırasında/sonrasında önerilerin varsa onlarıda öğrenmek isterim abi.

bosch car service lerden uyumlu lpg bujisi öğrenilebilir
tam sentetik yağ kullanmak motor içindeki sürtünmeyi düşürecektir
yağ değişiminden önce protec, valvoline, würth markaların motor içi temizleyici ürünlerini kullanmanı tavsiye edebilirim
ayrıca güvenilir yerden kesinlikle kullanma talimatına uymak kuralı ile nnt bor power da iyi olacaktır

bilgetuna
10-11-2016, 21:41

Abi konu acmadan bisey sorcam isten ciktim eve giderken 1.2.3 attim hizlanirken vitesi 4 atarken bi takıldı ama ses falan yok tam debriyajdan ayağımı cekerken arac motor fireni yapti sanki tam anlayamadim firene basargibi sanki aceba 2 attım o panikle anlayamadm sanki vites ortada kaldigibi bir sorun olurmu ve nolmus olabilir abi

ismail
10-11-2016, 21:57
Abi konu acmadan bisey sorcam isten ciktim eve giderken 1.2.3 attim hizlanirken vitesi 4 atarken bi takıldı ama ses falan yok tam debriyajdan ayağımı cekerken arac motor fireni yapti sanki tam anlayamadim firene basargibi sanki aceba 2 attım o panikle anlayamadm sanki vites ortada kaldigibi bir sorun olurmu ve nolmus olabilir abi

kardeşim muhtemelen 2 ye atmışsındır
pek bir sorun olacağını düşünmüyorum
aracın benzinli olduğundan zaten yüksek devir çevirebilmekte

bilgetuna
10-11-2016, 22:07
kardeşim muhtemelen 2 ye atmışsındır
pek bir sorun olacağını düşünmüyorum
aracın benzinli olduğundan zaten yüksek devir çevirebilmekte

Abi ortada kalsa bosta olurdu diye düşünüyorum takildi sertlesti vites debriyajdan yavas cekiyordum ayağımı arac yavaslayinca hemen bastim debriyaja zaten anlik servis gerektirirmi abi motora zararı olmasin yeter sanzuman dagilsada olur onemli olan motor

ismail
10-11-2016, 22:14
Abi ortada kalsa bosta olurdu diye düşünüyorum takildi sertlesti vites debriyajdan yavas cekiyordum ayağımı arac yavaslayinca hemen bastim debriyaja zaten anlik servis gerektirirmi abi motora zararı olmasin yeter sanzuman dagilsada olur onemli olan motor

yok yok hiç gerek yok
o kadarlıktan birşey olmaz

bilgetuna
10-11-2016, 22:18
yok yok hiç gerek yok
o kadarlıktan birşey olmaz

Eyvallah abi sagol tesekkurederim