PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastiklerin Farklı Olmasının Etkileri Nelerdir?

Önder
24-08-2016, 05:48
Öncelikle selamün aleyküm sevgili Seat ailesi. Benim aracımın arka lastiklerini değiştirmemin zamanı geldi. Yavaş yavaş kenarlarında çatlaklar oluşmaya başladı. Şimdi Ben yaklaşık 8 ay önce ön lastikleri değiştirmiştim. Şimdi arka lastikleri farklı bir marka ile değiştirsem sizce araca olumsuz bir etkisi olur mu? Yani öndeki lastikler ikisi aynı, arkadaki lastikler de kendi arasında aynı olsa ne olur? Goodyear oldukça övülmüş ve fiyat olarak da iyi gibi görünüyor. Bana fikir verir misiniz?

Bir de acaba lastikleri internetten kendim mi sipariş etsem daha iyi olur? Yoksa direk kendimi sanayide bir lastikçiye teslim mi etmeliyim? Sipariş et diyenler varsa güvenilir bir site söyler misiniz?
Şimdiden teşekkür ederim...

_leon31_
24-08-2016, 07:26
iyi bir araştir fiyat konusunda internetten uygun olabilir ama taktırma masrafında olacaktır onuda hesap et ,lastik farklılıgı içinde ismail abi daha dogru bilgi vericektir

Önder
24-08-2016, 07:55
iyi bir araştir fiyat konusunda internetten uygun olabilir ama taktırma masrafında olacaktır onuda hesap et ,lastik farklılıgı içinde ismail abi daha dogru bilgi vericektir

İnşaallah teşrif ederler. :)

CounTDowN
24-08-2016, 09:33
@Önder (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=28834) Yol tutuş ve frenleme de değişik karakteristik özellikleri olacaktır. Ayrıca lastiklerin farklı hamurundan kaynaklanan erken/geç ömür bitmesi sizi bir daha ki sefere yine eşit olmayan zamanlarda lastik seçimine sebep olacaktır. Benim düşüncem aynı desenli tip lastik taktırmanız bir sonraki lastik seçiminde zaten kim bilir hangi modeller çıkar.. _leon31_ arkadaşın dediği gibi fiyat konusunda mutlaka pazardan kdv dahil 50 tl + ucuz olması gerekir yoksa bir avantajın olmaz netten almanın.

Önder
24-08-2016, 11:10
@Önder (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=28834) Yol tutuş ve frenleme de değişik karakteristik özellikleri olacaktır. Ayrıca lastiklerin farklı hamurundan kaynaklanan erken/geç ömür bitmesi sizi bir daha ki sefere yine eşit olmayan zamanlarda lastik seçimine sebep olacaktır. Benim düşüncem aynı desenli tip lastik taktırmanız bir sonraki lastik seçiminde zaten kim bilir hangi modeller çıkar.. _leon31_ arkadaşın dediği gibi fiyat konusunda mutlaka pazardan kdv dahil 50 tl + ucuz olması gerekir yoksa bir avantajın olmaz netten almanın.

Peki Erdal kardeşim lastiklerin üzerinde 91W gibi bir yazı var. Bunun ne işe yaradığını biliyor musun?

CounTDowN
24-08-2016, 11:27
Peki Erdal kardeşim lastiklerin üzerinde 91W gibi bir yazı var. Bunun ne işe yaradığını biliyor musun?
91 lastigin tasiyabilecegi yuk kapasitesi w ise maksimum hiz kapasitesini gosterir.

91- lastik basina 615 kg tasiyabilir.
W -270 km hiza kadar kapasitesi oldugunu gosterir.

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ismail
24-08-2016, 12:24

kardeşim etiketleme için teşekkürler

İnşaallah teşrif ederler. :)

kardeşim ebat bilgisi olsa idi daha iyi olurdu
ön çift farklı arka çift farklı kullanmanda bir sakınca yoktur
205/55/16 ise goodyear efficient grip performance
225/45/17, 225/40/18 için goodyear eagle f1 asymmetric 3 lastik tavsiye ederim
hepsiburada, kolayoto gibi firmalardan alış yapabilirsin
19 temmuz da balıkesir de iken goodyear bayisi fermak otomotivden bir bayan ile görüşmüştüm yardımcı olmuştu
225/40/18 için 350 tl fiyat vermişti
internetteki fiyatlara göre 20 tl fazlası varsa tercih edilebilir
zira balans, sibop değişimi gibi ücretler de olacak
ona göre kararını verebilirsin

Emre
24-08-2016, 12:28
Önder aleykümselam. bence aynı markadan al, Başka marka olursa farklı hava kanalları olucaktır ses olarakta farklı akustikler duyabilirsin.

Önder
24-08-2016, 13:48
kardeşim etiketleme için teşekkürler

kardeşim ebat bilgisi olsa idi daha iyi olurdu
ön çift farklı arka çift farklı kullanmanda bir sakınca yoktur
205/55/16 ise goodyear efficient grip performance
225/45/17, 225/40/18 için goodyear eagle f1 asymmetric 3 lastik tavsiye ederim
hepsiburada, kolayoto gibi firmalardan alış yapabilirsin
19 temmuz da balıkesir de iken goodyear bayisi fermak otomotivden bir bayan ile görüşmüştüm yardımcı olmuştu
225/40/18 için 350 tl fiyat vermişti
internetteki fiyatlara göre 20 tl fazlası varsa tercih edilebilir
zira balans, sibop değişimi gibi ücretler de olacak
ona göre kararını verebilirsin

Peki İsmail abi acaba öndeki lastikleri satma imkanım olabilir mi? Satmak için bir tavsiyede bulunabilir misin? Onları da daha 6 ay önce falan bilmediğim bir marka olarak ucuz diye almıştım. Şimdi dört lastiği de dediğin marka yapmak ve bu iş içinden en az maaliyetle çıkmak istiyorum. Seni de rahatsız ediyorum kusura bakma ama bilgi birikimine güvendiğim için soruyorum abi.

ismail
24-08-2016, 20:38
Peki İsmail abi acaba öndeki lastikleri satma imkanım olabilir mi? Satmak için bir tavsiyede bulunabilir misin? Onları da daha 6 ay önce falan bilmediğim bir marka olarak ucuz diye almıştım. Şimdi dört lastiği de dediğin marka yapmak ve bu iş içinden en az maaliyetle çıkmak istiyorum. Seni de rahatsız ediyorum kusura bakma ama bilgi birikimine güvendiğim için soruyorum abi.

kardeşim ebat nedir
bir de satmak istiyorsan 3 te 1 fiyatına ancak gidecektir diye düşünüyorum
öndeki lastiklerin markası modeli nedir
aracında esp olduğundan o lastikleri arkada kullanabilirsin diye düşünüyorum
ön lastikler çekiş ve fren için olduğudan yumuşak lastik daha iyi olacaktır

Önder
24-08-2016, 21:59
kardeşim ebat nedir
bir de satmak istiyorsan 3 te 1 fiyatına ancak gidecektir diye düşünüyorum
öndeki lastiklerin markası modeli nedir
aracında esp olduğundan o lastikleri arkada kullanabilirsin diye düşünüyorum
ön lastikler çekiş ve fren için olduğudan yumuşak lastik daha iyi olacaktır

225/45/RZ17 diye gördüm şimdi gece gece. Umarım doğru bilgilerdir.

emirkayra
24-08-2016, 23:08
Ön hangi marka ise arka da aynı marka olsun kardeşim farklı markalar farklı desenler üretir o yüzden yol tutuşun bundan etkilenir tavsiyem aynı marka daha sağlıklı olur

Thecaliph
24-08-2016, 23:33
Ne yazık ki ülkemizde emniyet kemeri gibi onun da değeri bilinmiyor . Oysaki o lastiğin sizi 15 santimetre ile hayatta tutacağını inşallah öğrenmek zorunda kalmazsınız .

Önder
25-08-2016, 08:00
Ne yazık ki ülkemizde emniyet kemeri gibi onun da değeri bilinmiyor . Oysaki o lastiğin sizi 15 santimetre ile hayatta tutacağını inşallah öğrenmek zorunda kalmazsınız .

Neden böyle dedin şimdi anlamadım kardeşim?

Önder
25-08-2016, 08:01
Ön hangi marka ise arka da aynı marka olsun kardeşim farklı markalar farklı desenler üretir o yüzden yol tutuşun bundan etkilenir tavsiyem aynı marka daha sağlıklı olur

Valla dostum ön lastikleri ucuzu diye gelişigüzel almıştım. Goldenbridge diye bir marka. Bir sıkıntı görmedim ama yine de bilindik bir marka olsun hepsi diyorum. Şimdi ön lastikleri ne yapsam bilemedim.

ismail
25-08-2016, 08:26
225/45/RZ17 diye gördüm şimdi gece gece. Umarım doğru bilgilerdir.

Valla dostum ön lastikleri ucuzu diye gelişigüzel almıştım. Goldenbridge diye bir marka. Bir sıkıntı görmedim ama yine de bilindik bir marka olsun hepsi diyorum. Şimdi ön lastikleri ne yapsam bilemedim.

kardeşim o ebat için tavsiye edebileceğim lastik goodyear eagle f1 asymmetric 3 olacaktır
goldenbridge lastikleri de ancak ihtiyaç sahibi yine yarı fiyatına yada daha az fiyata müşteri bulacaktır diye düşünmekteyim
ikinci el parçaları elden çıkartma konusunda kısmetli isen çabucak satılır benim gibi kısmetli değil isen sürünür durur
maddi durumuna göre onun kararını verecek olan sensin diyebilirim ancak

Leon ST
25-08-2016, 08:30
güvenlik açısından aynı tip lastikleri kullanmanızı öneririm. 4 ayaklı bir sistemin ön ve arka ayaklarına farklı yuvarlanma dirençlerine, farklı yumuşaklıkta, farklı desende lastikler kullandığınızda bunların yol tutuşu, ıslak zeminde su tahliyeleri, fren ve basınç altında tepkileri farklı olacaktır. Bu nedenlerle mümkünse aynı lastiklerden almanız hatta daha da mümkünse elinizdeki iyi durumdaki 2 lastiği satıp bir set lastik almanız ve kışlık/yazlık lastik değişimlerinde ön/arka değişim yaparak kullanınız.

emirkayra
25-08-2016, 09:44

Asymmetric 3 al kardeşim o iş tamamdır ben de kullanıyorum çok memnunum

Önder
25-08-2016, 11:13
Asymmetric 3 al kardeşim o iş tamamdır ben de kullanıyorum çok memnunum

Peki internetten mi alayım yoksa herhangi bir lastikçiden mi? Ne dersin?

ismail
25-08-2016, 12:38
Peki internetten mi alayım yoksa herhangi bir lastikçiden mi? Ne dersin?

kardeşim fermak otomotive bir danışman senin yararına olabilir
aldığın fiyat ile kolayoto veya hepsiburada dan aldığın fiyatı kargo, sibop ve balans ücretini eklediğinde kendin kararını verebilirsin diye düşünüyorum

jcvs337
25-08-2016, 13:20
Fiyatlar arası uçurum yoksa lastiği lastikçiden alıp taktırmanın hem garanti konusunda hem işçilik konusunda çok daha faydası olacaktır. 4 lastiği eagle f1 asym 3 al 1 yıl da yol yardımı kampanyası var şuan goodyear'ın arkana bakmadan 5 sene kullanırsın 10bin km de 1 ön arka yaptırmak şartı ile Önder

jcvs337
25-08-2016, 13:21
Fiyatlar arası uçurum yoksa lastiği lastikçiden alıp taktırmanın hem garanti konusunda hem işçilik konusunda çok daha faydası olacaktır. 4 lastiği eagle f1 asym 3 al 1 yıl da yol yardımı kampanyası var şuan goodyear'ın arkana bakmadan 5 sene kullanırsın 10bin km de 1 ön arka yaptırmak şartı ile Önder

Önder
25-08-2016, 16:26
kardeşim fermak otomotive bir danışman senin yararına olabilir
aldığın fiyat ile kolayoto veya hepsiburada dan aldığın fiyatı kargo, sibop ve balans ücretini eklediğinde kendin kararını verebilirsin diye düşünüyorum

İsmail abi demin Continental bayiisine gittim. Yolumun üzerindeydi. Çiftine işçilik dahil 600 TL dedi. Continental nasıl sence abi?

ismail
25-08-2016, 16:33
İsmail abi demin Continental bayiisine gittim. Yolumun üzerindeydi. Çiftine işçilik dahil 600 TL dedi. Continental nasıl sence abi?

günlük kullanım için sert

Önder
25-08-2016, 16:35
günlük kullanım için sert

Sağolasın abi bir de Goodyear'a gideyim inşaallah. Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim.

ismail
25-08-2016, 16:40
Sağolasın abi bir de Goodyear'a gideyim inşaallah. Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim.

sende sağolasın kardeşim
rica ederim

emirkayra
25-08-2016, 17:34
Goodyear iyidir iyi asymmetric 3 al kardeşim çok memnun kalacağından adım gibi eminim