PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [ ARIYORUM ] Çocuk Oto koltuğu

m.sinanp
23-12-2016, 22:01
Sa arkadaşlar forum ile alakasız diyebilirsiniz ama bu forumun candan arkaşlıkları ve samimiyetini gördüğüm için yazayım dedim. İkinci çocuğum oldu iki aylık şu an daha erken 6 aydan önce oturamaz ama şimdiden araştırmaya başladım. Abisi oto koltuğunu kardeşine vermeyeceği için ona da bi oto koltuğu almak istiyorum ama şu an ev borcundan dolayı çok paralar veremem o yüzden temiz ikinci el oto koltuğuda olabilir satmak isteyen yada tanıdığında olan yada duyan olursa haber ederseniz memnun olurum şimdiden teşekkürler.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ismail
25-12-2016, 00:40
m.sinanp kardeşim yiyenimiz hayırlı olsun
Mevlam sağlıklı sıhhatli hayırlı ömürler nasip etsin

bilgetuna
25-12-2016, 00:54
Selam kardeşim allah anali babalı büyütsün inşallah bende oto koltuğu var anlaşırız ve bunların yanında ben sana 3 yaşına kadar idare edecek kıyafette vereyim hepsi çok az giyilmis sifirgibi kiyafetler bana bir no at

m.sinanp
25-12-2016, 12:46
ismail, bilgetuna iyi dilekleriniz için teşekkürler Rabbim herkese nasip etsin inşallah hayırlı evlatlar

teknikeleman123
25-12-2016, 13:38
@ Allah analı babalı büyütsün. Nasipse bizde 2. Bekliyoruz. Aynı terane biZdede olacak. Hayırlısı

m.sinanp
25-12-2016, 19:07
@ Allah analı babalı büyütsün. Nasipse bizde 2. Bekliyoruz. Aynı terane biZdede olacak. Hayırlısı
Allah razı olsun. Sağlıklı sıhhatli kavuşun inşaallah

erdcan
25-12-2016, 19:19
Allah analı babalı büyütsün bilgetuna yardımcı olduysa bize hayırlı olsun demek düşer. Güle güle, güzel günlerde kullanılsın

m.sinanp
25-12-2016, 19:42
Allah analı babalı büyütsün bilgetuna yardımcı olduysa bize hayırlı olsun demek düşer. Güle güle, güzel günlerde kullanılsın
Sağol kardeşim teşekkürler. İrtibata geçince durumu ve sonucu yazarım

scubadiver
25-12-2016, 22:52
bizim çocukta 6 aylık oldu.bizde alıcaz iki tarafa da dönebilenlerden.kullananlardan uygun fiyatlı kaliteli bi marka tavsiye edebileck varmı.ürün linkide gönderebilirsiniz.tşk.

Cenkshn
25-12-2016, 23:32
bizim çocukta 6 aylık oldu.bizde alıcaz iki tarafa da dönebilenlerden.kullananlardan uygun fiyatlı kaliteli bi marka tavsiye edebileck varmı.ürün linkide gönderebilirsiniz.tşk.
İki tarafa dönebilen derken oto koltuğu nası dönüyor? Varsada öyle görmedim

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

m.sinanp
26-12-2016, 08:13
Çocuk arabasını mı kasdettin bende hiç görmedim o şekilde oto koltuğu.

neehot
26-12-2016, 09:27

Cenkshn
Bunu mu demek istediniz? [emoji12]
En ucuz Maxi-Cosi AxissFix Isofix 0-18 kg Oto Koltuğu fiyatı akakce.com'da (http://m.akakce.com/p/?5045008) scubadiver önerdiğim için paylaşmadım, var olduğu için paylaştım. Bence cybex veya römer. Önemli olan güvenlik

Cenkshn
26-12-2016, 09:33
Cenkshn
En ucuz Maxi-Cosi AxissFix Isofix 0-18 kg Oto Koltuğu fiyatı akakce.com'da (http://m.akakce.com/p/?5045008) scubadiver önerdiğim için paylaşmadım, var olduğu için paylaştım. Bence cybex veya römer. Önemli olan güvenlik
Vuu iyi paraymış. O paraya maxi cosi arabayla puset almıştım.

Ebebekden römer aldım ben. 3 pozisyonlu. 700-800 tl gibiydi. Fiyat yüksek gelmezse arayanlara tavsiye edilir

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eneseat
26-12-2016, 10:21
m.sinanp allah analı babalı büyütsün kardeşim. bende bebek bekliyorum, inşallah sağlıklı bir şekilde kucağımıza alalımda. bu arada konunun takipçisiyim :sct-005:

ugurunlu
26-12-2016, 10:27

Ben bebek arabasıyla set olarak almıştım öyle birşeyi. Altında arabada sabit kalan bir parça vardı ve elinde taşıdığın parça onun üzerine oturtuluyordu. Bebek küçükken yüzü arkaya dönük, biraz büyüdükten sonra da yüzü öne dönük olarak bağlanabiliyordu. Ama bebeğe uygun olması için daha yatık olduğundan bir yaşından sonra çocuk dik oturmak istediği kullanılması zor. Markası Graco Comfy Cruiser. Hala satılıyor mu bilmiyorum ama belki 2.el bulunabilir...

m.sinanp
26-12-2016, 10:28
eneseat kardeşim sağolasın. Sağlıklı sıhhatli şekilde sizde kavuşursunuz inşaallah.

gocen
26-12-2016, 10:38
Arkada 2 tane çocuk oto koltuğu olunca nasıl yapıyorsunuz, annesine oturacak yer kalıyor mu?

eneseat
26-12-2016, 10:45
eneseat kardeşim sağolasın. Sağlıklı sıhhatli şekilde sizde kavuşursunuz inşaallah.

Amin kardeşim cümlemizin inşallah

m.sinanp
26-12-2016, 16:28
Arkada 2 tane çocuk oto koltuğu olunca nasıl yapıyorsunuz, annesine oturacak yer kalıyor mu?
Sa oğlum şu an 2.5 yaşında ve kendi oturuyor arkada ve sıkıntı yapmıyor şükür. eğer kızımda aynı olursa onlar arkada annesi ile bende önde olur zaten 1 yaşından önce koltuğa pek oturmak istemiyorlar

gocen
26-12-2016, 16:38
Sa oğlum şu an 2.5 yaşında ve kendi oturuyor arkada ve sıkıntı yapmıyor şükür. eğer kızımda aynı olursa onlar arkada annesi ile bende önde olur zaten 1 yaşından önce koltuğa pek oturmak istemiyorlar

aleyküm selam, Allah kolaylık versin

scubadiver
26-12-2016, 22:43
Cenkshn
En ucuz Maxi-Cosi AxissFix Isofix 0-18 kg Oto Koltuğu fiyatı akakce.com'da (http://m.akakce.com/p/?5045008) scubadiver önerdiğim için paylaşmadım, var olduğu için paylaştım. Bence cybex veya römer. Önemli olan güvenlik m.sinanp Cenkshn evet bunun gibi.0-18 kilo arası diye geçiyor.ana kucağı gibi.çocuğun yüzü cama dönük veya koltuğu dönük oluyor.ferrari ucuzmuş hanım öyle söyledi:Sct 001:

m.sinanp
27-12-2016, 09:00
scubadiver güzel koltuk ve güzel fiyat :)

Discotronic
04-01-2017, 15:23
Bizim ufaklık uzun süre çocuk odasının hediyesi olan Kiwi marka bir koltuk kullanmıştı. Isofix'li falan değildi tabi.
Artık 4 yaşına gelince düzgün birşey alalım dedik, ve ben her zamanki gibi hunharca bir araştırmaya giriştim. :sct-003:

ADAC test sonuçları, kullanıcı yorumları, fiyat karşılaştırmaları, mağazalara gidip yerinde görme vs derken Cybex Solution Q2 Fix modelinde karar kıldım.

Tabi ki fiyatı biraz tuzlu, fakat söz konusu çocuk olunca içimiz rahat etsin istedik. N11'den indirim kuponu yakalayıp almıştık. Yanılmıyorsam 12 yaşına kadar kullanımı var.
Geçen yazdan beri kullanıyoruz, memnunuz. Özellikle çocuğun kafa pozisyonuna göre kendini ayarlayan kafa arkalığı çocuğu da rahatlattı.
Uyurken kafası da saçma sapan yamulmuyor, rahat uyuyor çocuk. Yol bitiyor, adamı uyandıramıyoruz. :)

1.000-1.200 bandına çıkabilecek arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim. Haftalarca araştırma/karşılaştırma yapmıştım, birilerine de faydası olsun bari. :)

S.Yilmaz
03-04-2017, 16:26
Bizim ufaklık uzun süre çocuk odasının hediyesi olan Kiwi marka bir koltuk kullanmıştı. Isofix'li falan değildi tabi.
Artık 4 yaşına gelince düzgün birşey alalım dedik, ve ben her zamanki gibi hunharca bir araştırmaya giriştim. :sct-003:

ADAC test sonuçları, kullanıcı yorumları, fiyat karşılaştırmaları, mağazalara gidip yerinde görme vs derken Cybex Solution Q2 Fix modelinde karar kıldım.

Tabi ki fiyatı biraz tuzlu, fakat söz konusu çocuk olunca içimiz rahat etsin istedik. N11'den indirim kuponu yakalayıp almıştık. Yanılmıyorsam 12 yaşına kadar kullanımı var.
Geçen yazdan beri kullanıyoruz, memnunuz. Özellikle çocuğun kafa pozisyonuna göre kendini ayarlayan kafa arkalığı çocuğu da rahatlattı.
Uyurken kafası da saçma sapan yamulmuyor, rahat uyuyor çocuk. Yol bitiyor, adamı uyandıramıyoruz. :)

1.000-1.200 bandına çıkabilecek arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim. Haftalarca araştırma/karşılaştırma yapmıştım, birilerine de faydası olsun bari. :)

Bende çok araştırıyorum, britax römer almıştım ancak yatış pozisyonu olmadığı için rahat edemedi uykuda baş öne geliyordu. Senin bu söylemlerinden sonra cybex pallas düşünüyorum hani ikinci olursa ona da kullanalım diye 9-36 olsun olması açısından. bu pallasları inceledin mi acaba bilgi verebilirmisin.

neehot
03-04-2017, 19:45
Ben bizimkine ( şuan 8 aylık ) cybex sirona 360 aldım. Araca bindirip indirirken rahat oluyor. 2 yatış pozisyonu var. Allah'tan ufaklık da sevdi. Şimdilik rahatız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Discotronic
04-04-2017, 08:29
Bende çok araştırıyorum, britax römer almıştım ancak yatış pozisyonu olmadığı için rahat edemedi uykuda baş öne geliyordu. Senin bu söylemlerinden sonra cybex pallas düşünüyorum hani ikinci olursa ona da kullanalım diye 9-36 olsun olması açısından. bu pallasları inceledin mi acaba bilgi verebilirmisin.

Sami selamlar,

ben Pallas serisini de incelemiştim. Benim aldığım Q2 Fix ile arasında neredeyse fark yok. Sanırım Pallas serisini de yenilemişler.
Aradaki fiyat farkı Pallas'ın altındaki kızak sisteminden Q2'de bu kızak yok. Bu kızak'ın esprisi de daha yatay bir yatma pozisyonu sağlaması.

Biz e-bebek mağazasına gittiğimizde, sebebini hatırlamıyorum ama satış görevlisi bize kızaklı modelleri pek önermemişti. Q2'nin de yatış pozisyonu bize yeterli geldiği için elemiştik kızaklıları.

Bütçeniz elveriyorsa, kızak da bize daha çok uyar derseniz, kesinlikle tavsiye ederim. Zaten havalandırma sistemi, dolgu malzemesi ve kumaşları birebir aynı.

Ben hala çok memnunum. Çocuk ter içinde kalmadan, boynu tutulmadan seyahat edebiliyor. Kullandıkça verdiğimiz paraya değdiğini anladık.

Mümkünse ufaklığı da alıp mağazaya gidin ve koltukları ufaklığı oturtarak deneyin. Son olarak da, satış görevlisi size illa başka bir koltuğu övecek, kanmayın. :)

Gringo
04-04-2017, 09:23
Benim de almam şart oldu. Sanırım şu ürüne karar verim gibi...

Heyner Capsula Multifix Aero 9-36 Kg İsofix Oto Koltuğu / Fiyatı (http://www.hepsiburada.com/heyner-capsula-multifix-aero-9-36-kg-isofix-oto-koltugu-siyah-p-AILEOZANCAPISO-SYH)

S.Yilmaz
04-04-2017, 09:43
Sami selamlar,

ben Pallas serisini de incelemiştim. Benim aldığım Q2 Fix ile arasında neredeyse fark yok. Sanırım Pallas serisini de yenilemişler.
Aradaki fiyat farkı Pallas'ın altındaki kızak sisteminden Q2'de bu kızak yok. Bu kızak'ın esprisi de daha yatay bir yatma pozisyonu sağlaması.

Biz e-bebek mağazasına gittiğimizde, sebebini hatırlamıyorum ama satış görevlisi bize kızaklı modelleri pek önermemişti. Q2'nin de yatış pozisyonu bize yeterli geldiği için elemiştik kızaklıları.

Bütçeniz elveriyorsa, kızak da bize daha çok uyar derseniz, kesinlikle tavsiye ederim. Zaten havalandırma sistemi, dolgu malzemesi ve kumaşları birebir aynı.

Ben hala çok memnunum. Çocuk ter içinde kalmadan, boynu tutulmadan seyahat edebiliyor. Kullandıkça verdiğimiz paraya değdiğini anladık.

Mümkünse ufaklığı da alıp mağazaya gidin ve koltukları ufaklığı oturtarak deneyin. Son olarak da, satış görevlisi size illa başka bir koltuğu övecek, kanmayın. :)

çok teşekkür ederim ilginize bizde bu uyurken boyun meselesi sorun oldu. sizde bu konuda beni rahatlattınız bayağı, alttaki kızak pallasta çıkabiliyormuş sanırım ileriki zamanlarda. tabi en önemlisi bizimki daha 4 yaş 15 kilo o yüzden uyku meselesi çok önemli yani yatışı ne kadar fazla ise o kadar iyi... Bu modellerin yatışı daha mı iyi diğerlerine göre...fark var mı bayağı yatışta şu an mağazada pek inceleme fırsatım olamıyor buralarda bu modelle rastlamadım.

S.Yilmaz
04-04-2017, 09:54
Benim de almam şart oldu. Sanırım şu ürüne karar verim gibi...

Heyner Capsula Multifix Aero 9-36 Kg İsofix Oto Koltuğu / Fiyatı (http://www.hepsiburada.com/heyner-capsula-multifix-aero-9-36-kg-isofix-oto-koltugu-siyah-p-AILEOZANCAPISO-SYH)

abi bende bu model, bolenn hug, koala arasında gittim geldim ancak yatış yeterli mi değil mi bilemedim bunların yatışları az gibi geldi... koalanın falan internette çok az kullanılmışlarını yarı fiyatına satıyorlar bakmanı tavsiye ederim.

Gringo
04-04-2017, 10:03
abi bende bu model, bolenn hug, koala arasında gittim geldim ancak yatış yeterli mi değil mi bilemedim bunların yatışları az gibi geldi... koalanın falan internette çok az kullanılmışlarını yarı fiyatına satıyorlar bakmanı tavsiye ederim.
Internette bakıyorum da ikici ellerine emin olamıyorum temizlik, kondisyon ve hijyen olayı konusunda. Adam 900 tl lik koltuğa 500-600 tl cekmis. O kadarını verince 200-300 tl ver kafa rahat olsun diyorum.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Discotronic
04-04-2017, 10:20
çok teşekkür ederim ilginize bizde bu uyurken boyun meselesi sorun oldu. sizde bu konuda beni rahatlattınız bayağı, alttaki kızak pallasta çıkabiliyormuş sanırım ileriki zamanlarda. tabi en önemlisi bizimki daha 4 yaş 15 kilo o yüzden uyku meselesi çok önemli yani yatışı ne kadar fazla ise o kadar iyi... Bu modellerin yatışı daha mı iyi diğerlerine göre...fark var mı bayağı yatışta şu an mağazada pek inceleme fırsatım olamıyor buralarda bu modelle rastlamadım.

Kardeş, yatış açısı konusu biraz sıkıntılı.

Şöyle izah edeyim; biz mağazada Römer'in kızaklı bir modelini beğendik en başta. Fakat koltuğa ufaklığı oturtup deneyince, aslında çok övülen 3 kademeli yatışın çok da bir "yatış" açısı sağlamadığını gördük. Öyle bir anlatıyorlar ki, sanki çocuk sırtüstü komple yatacakmış gibi. Ama öyle bir açıyı veren model yokmuş, satışçı da söylemişti.

O yüzden mümkünse yerinde bakmanız en sağlıklısı. Bizdeki koltuğun da aman aman bi yatma açısı yok, ama çocuğun rahat uyuması için yeterli.

Bir de, adamlar bu modellerde patentli bir başlık kullanıyorlar. Çocuk uykuya dalıp kafayı arkaya atarsa, başlık kademeli olarak arkaya gidiyor. Dolayısı ile çocuğun kafası öne-yana savrulup rahatsız olmuyor. Bu arada, benim ufaklık da 4.5 yaşında, 17 kg falan.

S.Yilmaz
04-04-2017, 10:40
Kardeş, yatış açısı konusu biraz sıkıntılı.

Şöyle izah edeyim; biz mağazada Römer'in kızaklı bir modelini beğendik en başta. Fakat koltuğa ufaklığı oturtup deneyince, aslında çok övülen 3 kademeli yatışın çok da bir "yatış" açısı sağlamadığını gördük. Öyle bir anlatıyorlar ki, sanki çocuk sırtüstü komple yatacakmış gibi. Ama öyle bir açıyı veren model yokmuş, satışçı da söylemişti.

O yüzden mümkünse yerinde bakmanız en sağlıklısı. Bizdeki koltuğun da aman aman bi yatma açısı yok, ama çocuğun rahat uyuması için yeterli.

Bir de, adamlar bu modellerde patentli bir başlık kullanıyorlar. Çocuk uykuya dalıp kafayı arkaya atarsa, başlık kademeli olarak arkaya gidiyor. Dolayısı ile çocuğun kafası öne-yana savrulup rahatsız olmuyor. Bu arada, benim ufaklık da 4.5 yaşında, 17 kg falan.

:d evet yatış açısı maalesef öyle o yüzden özellikle kullanıcı olarak size sordum çünkü satanlara kalsa yatıyor mu yatıyor ama bakıyorsun açısı iyi değil ancak en iyi açı bunda ise başka yapacak bir şey yok tabi birde kafalığın arkaya gitmeside çok iyi bence..

BlueLine
04-04-2017, 11:57
Benim ikiz bebekler yolda... Konuya bir girip bakayım dedim beni bir hüzün kapladı yine araştırmalar soruşturmalar paralaar :sct-015::sct-026: