PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [ ÖNERİ ] Canım Zonguldağım Güzel Karaelmasım

onurduyar
24-02-2017, 22:53
Aracının sınırlarını ve kendi sinirlerini test etmek isteyen bütün araç sahiplerini Zonguldak'a bekliyorum.
Sinir hastası olmak hatta varsa böbrek taşlarınızı dökmek için sadece yarım gün aracınızla şehir içinde ve ilçelerinde gezmeniz yeterli..
Benim canım şehrim Taşı toprağı elmas memleketim..

onurduyar

ApolloBlue
24-02-2017, 22:58
onurduyar Hocam bu sadece sizin bulunduğunuz yere has birşey değil malesef memleketin birçok yeri ne yazıkki delik deşik halde heryer kırık dökük..yamanın üstüne yama atılıyor..Allah sabır versin herkese

onurduyar
25-02-2017, 00:44
onurduyar Hocam bu sadece sizin bulunduğunuz yere has birşey değil malesef memleketin birçok yeri ne yazıkki delik deşik halde heryer kırık dökük..yamanın üstüne yama atılıyor..Allah sabır versin herkese
Teşekkür ederim lakin ben asla inanmıyorum bu kesinlikle zonguldak'ın kaderi.yıllardan beridir bitmek bilmeyen yol çalışmaları var.neredeyse Türkiyeyi gezdim diyebilirim asla böyle birşeye şahit olmadım

onurduyar

Nero67
25-02-2017, 03:07
İstanbulda yaşıyorum, Zonguldaklıyım arada bir giderşm Zonguldak'a kesinlikle yolları Zonguldak kadar beter durumda başka bir yer yoktur. Hele bu doğalgaz altyapı çalışmaları zaten kötü olan yolları daha da beter yaptı. Ne zaman gitsem Zonguldak'a yollara sövmekten kendimi alamıyorum. Şehir zaten pislik içinde. Arabayı yıkattığınız gün kirlenir mi bir araba? Havalar iyiyse İstanbulda 2 haftada kirlendiğinden Zonguldakta bir günde daha fazla kirleniyor. Trafiği ayrı r dert trafik yoğunluğundan değilde şoförlerinden daha doğrusu. Nasıl ehliyet alıyorlar çözemedim hala. İstanbullu arkadaşlarım bile İstanbulda 67 plakalardan nefret eder hale geldi sürüş tarzları yüzünden. Arabanın her şeyini test edebimirsiniz Zonguldak'ta fazlasıyla bozuk yollar sayesinde trim sesi ve süspansiyonlar, bol ve dik yokuşlar sayesinde çekişi, kapkaranlık saçma sapan yollar sayesinde aydınlatması, değişik şoförler sayesinde sabrınızı çok güzel sınayabilirsiniz. Ya bir çukurlar var yolun neresine giderseniz gidin kaçma şansınız yok. Ne kadar yavşlarsanız yavaşlayın arabanın ön tampon veya altını sürtmeden geçme şansınız yok var mı böyle bir saçmalık? Kışın kar yağdığında belediye bırakın kar temizlemeyi tuzlama bile yapmıyor ve bir marifetmiş gibi bilmem hangi şehirden istedik 2 güne geliyor tuzlama yapacağız diyorlar. Ya kardeşim telefonumda bile hava dırumu var onu geçtim kar bu kar her kış yağıyor belli bir şey al çuval çuval at depona ne olacak yani? Aslında yazılacak şey çokta özünde boşuna. Çünkü ne Zonguldak'a ayrılan doğru düzgün ödenek var ne de geröekten çalışan. Güzelim şehre yazık ettiler bitirdiler. Doğudaki köylerde daha çok imkan vardır emin olun.

ApolloBlue
25-02-2017, 09:02
onurduyar Allah kurtarsın o zman abi :)

erdcan
25-02-2017, 10:13
Son çalışmalarla tüneller açılacaktı. En azından transit geçişi rahatlatsalar o da bir gelişme. Zonguldak, üretimi / turizmi/ insan gücü açısından potansiyeli olan bir şehir. Limanı mevcut ancak şehrin göbeğinden tır trafiği eksik olmaz üstüne tren trafiği de az değildir. Enerji santrallerine taşınan yükler tüm yolların ezik büzük olması için büyük etken. Kar yağışının eksik olmadığı kış aylarında yolda kalan herhangi bir araç saatlerce trafiğin kapanmasına neden olur. Çünkü bu kadar çok rampa, tek şeritli yol ve alternatif yolları olmayan şehir nadir bulunur.
Biraz siyasi, çoğunlukla da halkın vurdumduymazlığı maalesef her yıl hem nüfus göçüne hem de zonguldağın geriye gitmesine sebep oldu. Geçmişi anlatırken amcalar, teyzeler o kadar heyecanlı ki yüzü gülüyor, gururlanıyor, gözünden ateş çıkıyor neredeyse ama gelecekten bahsederken boynu bükük. Enerji santralleri, patlayan ocaklar, kaçak ocaklar, biten TTK, düşük gelir seviyesi, hazırcılığa alışmış genç nüfus, artan uyuşturucu kullanımı, fuhuş...
Maalesef Zonguldak'ın o kadar çok sorunu var ki sanırım en basit çözümü olan yolların düzeltilmesi. Bu trim sesi yüzünden çok sevdiğim golf aracımı satmıştım. Belki şehir merkezinin başka bir alana taşınması ya da santrallerin bulunduğu alanlardan insan yerleşimini uzaklaştırmak. Plansız büyüyen, çarpık kentleşmenin olduğu bir şehir. Bu şekilde devam ederse maalesef sahil kasabası olarak hayatına devam edecek.

ApolloBlue
25-02-2017, 21:39
Bu kadar vergiye bizim duble + duble yolda dunyanin en kaliteli asfalti ustunde gitmemiz gerekiyor...Ama ne gerek var bi alt takim yaptirirsin ondada cakarlar bi otv kdv kendine gelirsin...Ya herseyi gectim 100 liralik benzinin %18 i kdv ulan zaten benzin senin verginle 3 katina cikiyor be insafsız be zalım :) Cok konusulcak konuda varda boşa...Degisen hicbirsey yok...