PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Komple Boya Koruma Yaptirdim...

slvest
05-07-2008, 21:42
Arkadaşlar bugun yeni almış oldugum 1.4 TSI aracıma komple Diamond Gloss (boya koruma)+Ziebart Ses Yalıtım Sitemi+ Ziebart Pas Önleme+Ziebart Döşeme, Halı ve Vinil Koruma Sistemi yaptırdım gerçekten sölemek gerekirse araç muhteşem duruyor ve özellıkle ses yalıtım sistemi dikkatimi çekti 2-4 hafta sonra yalıtım daha kuvvetli olacagını sölediler ama yola çıktım 3 gün önce aldığım leonum dakı ses yanı dışardan gelen asfalt sesinden eser yoktu ilk başlarda aklımı karıştırıyordu gerek varmı diye ama adamlar gerçekten hakkını veriyorlarmış yaptıkları işin...

Engincan
05-07-2008, 21:56
Hayırlı olsun ne kadara maloldu söyleyebilirmisin?

fnasif
05-07-2008, 22:09
Ses yalıtımı ben de yaptırmayı planlıyorum. Yalıtımdaki uygulamayı anlatabilir misin neler yapıldı?

slvest
05-07-2008, 22:52
Öncelikle araç ses yalıtımına girdi aracı komple kaldırıyorlar liftle ve alt kısmına Gözle görülen bütün yüzeyler ve marşpiye profilleri ile taşıyıcı sistemlerin amortisör dahil davlumbaz içleri komple ziebartın özel bir elastikgibi zift gibi ama zift degil komple kaplıyolar sıcak bu madde sonradan katılaşıyor ve 1 saat kurumaya bırakıyorlar gerçek kuruması 2-4 gun dıyolar ondan sonra aracı yıkamaya alıyorlar benim araç sıfır oldugu için üzerindeki mumları hala duruyordu onlar temizlendi komple kurutuldu araç daha sonra makinayla Diamond Gloss sa hazırlamak için bi krem gibi bir maddeyi makinayla komple araca uyguladılar bi süre beklemeye bıraktılar kaporta kısmı beklemede iken araç içine geçtiler komple süpürüldü araç detaylı olarak dah asonra gene ziebartın bi maddesi olan bir sıvıyı araçın içine kople havalı bir tabancayla koltuklar dahil tüm zemine yedirdiler daha sonra plastik birbezle poşet gibi komple bez kumaş olan yerleri sildiler torpido ve plastik yerlerede ayrıca bir madde kullandılar komple iç plastikler torpido kapı yanları marşpiyerler silindi parlatıldı en son olarakta Diamond Gloss dediğim maddeyi bu bi spreymiş camsil gibi komple kaportaya uyguladılar aracı ondan sonra görün arkadaşlar yanıyor :))) çok güzel oldu bence verdiğim paraya değdi birde orada benım bı arkadaş tavsiyesi ile gittim ben çok memnun kaldım ben bu sölediklerimi kompile 1,400 ytl tutuyordu tanıdık vasıtası ile gittim diye 900 ytl ye indirdiler kredi kartınada 6 taksit yaptılar başka kartlara taksit sayısı 10 a kadar çıkabılıyormuş...

rakkas_dream
05-07-2008, 23:03
abicim benim arabadada war.Ama bozuk yola girersen cok cabuk yıpranıyo benden söylemesi benim arabada ses yalıtımınıda eser kamadı

slvest
05-07-2008, 23:04
Ve arkadaşlar bu işlemler için sabah saat 10:00 da ordaydım akşam 18:30 da çıktım okadar uzun sürüyormuş yaww sırada cam filmi var ve kaput koruma yaptıracagım tek onlar kaldı...

slvest
05-07-2008, 23:07
Fatih öle diyorsun da yaptırdıgım yerde ömür boyu garanti veriyor sana hersene de birde yenilemeye gidiyorsun eger ziebart da yaptırdıysan götür hemen bence bana garanti belgesi bile veridiler hemen yaparlar...

nofear_ibiza
06-07-2008, 19:50
bu olay acaba dizel motorların içeriye verdiği sesi kesermi ?

fnasif
06-07-2008, 21:20
Motor sesini bilemem ama anlatılanlara göre egsoz sesini keseceğinden epeyce umutluyum ben. Bir ara fiyat almak lazım izole hakkında.

slvest
07-07-2008, 00:56
Arkadaşlar ses yalıtımı bence muhteşem işe yarıyor asvalt sesi bile duymuyorsunuz okadar yanı ben iyiki yaptırdım diyorum yaptırdıgım yerlede konuştum egerki sct üyelerinden giden olursa tüm işlemlerde indirim yapacagını söledi dediğim yer çok ünlü bir marka hepimizin bildiği bir markadır...

rakkas_dream
23-09-2008, 10:34
Fatih öle diyorsun da yaptırdıgım yerde ömür boyu garanti veriyor sana hersene de birde yenilemeye gidiyorsun eger ziebart da yaptırdıysan götür hemen bence bana garanti belgesi bile veridiler hemen yaparlar...
Kardeşim ben zibart kadar beş para etmez bir marka görmedim o sana verdikleri garanti belgesi hikaye SANAYİ BAKANLIĞI onaylı bile değil

atalayufuk
23-09-2008, 15:09
Çok para degilmiş aslında ben daha fazla diye duymuştum.
içeriye ses alması can sıkıntısından başka birşey degil.
Diger arkadaşımızın olumsuz görüşünü (ses yalıtımının bozuk yolda işe yaramadıgı ve garanti olmadıgı) ziebart yetkilisiyle konuşup tam anlamıyla şatları öyle yaptırmak lazım

mehmet07
23-09-2008, 18:18
Kardeşim ben zibart kadar beş para etmez bir marka görmedim o sana verdikleri garanti belgesi hikaye SANAYİ BAKANLIĞI onaylı bile değil
bence yaptırmadan önce yaptıranların fikrini almak lazım siteden kesin yaptıran arkadaşlar vardır bence yapılan uygulamanın arkasında durulmuyorsa beş para etmez ama boya koruma yaptırmadığım için çok pişmanım aracı alır almaz kesinlikle boya koruma yaptırcaksın ama bu konu hakkında fazla bilgim olmadığı için es geçtim ve zamanla boyanın çok çizildiğini gördüm boya korumayı nasıl yapıyorlar bir tabaka oluşturacak şekilde boyanın üzeri kaplanıyormu çizilmeyi engelliyormu

gns57
24-09-2008, 01:09
deıdıgn yerde bende aracımı yaptırdım ama Yusuf senın dedııgn kadar bı faydasını goremedım hatta parayı hakedecek kadar bı faydasını goremedım zıebart gercekten ıslerınde cok ıyı 6-7 arabımıız fılmlerın ordan cektırdık cok memnunum boya krouma yptırdım gercekten ısının hakkın verıyolar ama ses yalıtım ıcın aynı seyı soylemem pek mumkun degıl