PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arkadaslar bilgisi olan var mı?

ssxman
14-07-2008, 11:54
arkadaslar dün telefonum calındı ne yapmalıyım lütfen yardım edin cihazı iptal ettirebilir miyim:(

isahin
14-07-2008, 13:06
Garanti belgesi veya faturası ile savcılığa başvuruda bulunabilirsin. Yada çalınan bölgede tanıdığın sağlam bir hırsız varsa 1gün içinde geri dönecektir:)

Engincan
14-07-2008, 14:09
Garanti belgesi veya faturası ile savcılığa başvuruda bulunabilirsin. Yada çalınan bölgede tanıdığın sağlam bir hırsız varsa 1gün içinde geri dönecektir:)
Yada o bölgede tanıdığın spot ve ya ikinci elci varsa bulabilirsin. :DAma ilk iş hattı iptal ettirmek olsun.

fnasif
14-07-2008, 19:22
Bizim hanım 2 adet telefon çaldırdı. her ikisini de faturaları ile karakola bildirdik. her ikisinden de haber çıkmadı. zırt pırt polis aradı evi, buldukları her şüphelide bizi karakola davet ettiler. biz yorulduğumuzla kaldık. en son takipsizlik tarzı yazılar geldi ve telefon hayal oldu. geçmiş olsun. hırsızlar artık telefonları çalıp başkasına satmıyor. bunun da çaresini bulmuşlar, ya yedek parça yapıyorlar yada takip edilebilecek olan sistemi çökertip yeni bir sistem kuruyorlar galiba. sen kartını iptal et ve yeniden kart çıkar, numara aynı kalabilir. zaten hiç bir hırsız çaldığı telefonun kartı üzerinden görüşme yapmaz, çaldığı anda sim kartını çıkartıp atıyorlar.

fnasif
14-07-2008, 19:27
Geçen sene benim hanım 1,5 yaşındaki kızımla evin yakınında sokakta marketten dönerken 2 tane çingene hatun çocuğa sevmek ve dikkat dağıtmak amaçlı bebeği hırpalamış, bizim kuzuyu bizde hırpalayarak severdik ama hiç ağlamazdı. kuzu o gün gece uyuyuncaya kadar ağladı. çingeneler çocuğa saldırınca bizim hanım direnmiş bunlara, o kargaşada hiç kimse yardım da etmemiş. çingeneler ansızın bırakıp kaçmışlar, sonuç hanımın çantası yerinde yok, içindeki herşey gitti, çanta da bulunamadı.

Önceki olayda çanta 1 saat içinde gece 10da bulunup geldi, o zaman polislerden bile şüphelenmiştim.

Geçmiş olsun, diyecek bişey yok. Daha dikkatli ve kuvvetli olmak lazım bu zamanda. Hırsız içeri giriyor, bide bakıyosun çıkıyor ve mesleğine devam ediyor deyyuslar.

howercraft
15-07-2008, 00:54
Öncelikle geçmiş olsun kızma ama maalesef Türkiye gibi bir ülkede öncelikle bu gibi durumlarda üstüne bir bardak su içmelisin ve kendine geldkten sonra hemen hattı iptal ettirmelisin.Ben bulunacağını sanmam ama suç duyurusunda bulunup bulunmamak sana kalmış telefon için

HHaKo
15-07-2008, 12:51
hattı kapatmana gerek yok çoktan çıkarıp atmışlardır bile bi yere, ve bende Enginle aynı fikirdeyim etraftaki 2. el dükkanlarına yada vurma mal ssatanlara bakıcaksın :) biz tahtakalede öyle kaç tane telefon bulduk..

seatleonwhite
15-07-2008, 17:25
gecmıs olsun kardes hattını ıptal ettırdıysen yapıcak baska bırsey yok

ssxman
16-07-2008, 22:31
ya yok bulamadım valla hakonun dediği de dogru iptal ettirmeye gerek yoktu bile ama neys oldu artık