PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Semi slick lastik?

Ackaptan
23-05-2017, 16:24
Araç 400 bg değil ama yokuş falan çıkarken çok sarıyo lastikler bu yüzden semi slick lastik taksak ne olur acaba kullanan varmı yanlız önlere taksak ne olur ne olmaz arkadaşlar ?

Sinan
23-05-2017, 17:20
onun yerine lastiği değiştirmek de çözüm olabilir, semi slick şart değil diye düşünüyorum

Ackaptan
23-05-2017, 17:39
Lastikler zaten 6 aylık daha

Sinan
23-05-2017, 18:24
Lastikler zaten 6 aylık daha

Lastiğin markası? Sizin kullanım tarzınız? Yokuşun eğimi? Yolun asfalt kalitesi?

bahtitopal
23-05-2017, 18:24
peki bu lastikleri aldığınızda yağmur performansınızı düşündünüz mü ?.Genelde pist kullanımına daha uygun diye biliyorum,yol tutuş için tamam ama günlük kullanımda sıkıntı yaratır benim düşüncem.O nedenle sarmaması için yokuşlarda manuele alıp çıkacaksınız ve gaza yumuşak davranacaksınız.en azından dik yokuşlarda ben bu şekilde kullanıyorum ve sarmıyor öyle.

Ackaptan
23-05-2017, 19:37
peki bu lastikleri aldığınızda yağmur performansınızı düşündünüz mü ?.Genelde pist kullanımına daha uygun diye biliyorum,yol tutuş için tamam ama günlük kullanımda sıkıntı yaratır benim düşüncem.O nedenle sarmaması için yokuşlarda manuele alıp çıkacaksınız ve gaza yumuşak davranacaksınız.en azından dik yokuşlarda ben bu şekilde kullanıyorum ve sarmıyor öyle.
İşte bende semi slick kullanan varsa onların düşünce yorumlarını almak için yazdım düşünmek yetmiyor kullanıcı yorumları gerekiyor

Ackaptan
23-05-2017, 19:39
Lastiğin markası? Sizin kullanım tarzınız? Yokuşun eğimi? Yolun asfalt kalitesi?

Pirelli p zero , ruh halime göre kullanım , yokuşun eğimi %9 , asfalt kalitesi 2 puan

Hangi lastiği önerirsin kardeşim ?

bahtitopal
23-05-2017, 20:46
İşte bende semi slick kullanan varsa onların düşünce yorumlarını almak için yazdım düşünmek yetmiyor kullanıcı yorumları gerekiyor
Emin ol pist haricinde kimse kullanmamistir 17 yıldır kendime ait aracım var daha önce günlük kullanımda semi slick kullanan görmedim .tis tis piyasa araclar haricinde

madman
23-05-2017, 23:24
semi slickler bildiğim kadarıyla yeterli ısıya ulaşmadığında artı soğuk ve yağmurlu havalarda performansları normal lastiğe göre kötü kazaya sebebiyet verebilir günlük kullanımda acaba gaza biraz fazla basıyor olabilir misiniz ? ben yokuşta bir kere patinaj attım kısa bir süre oda epey dik bir yokuştu araç 2 de çıkamaz dedim 1.viteste fazla torktan patinaj attı esp ışığı yandı 2 ye taktım canavar gibi çıktı benim aracımdada aldığım günkü klasik bridgestonelar duruyor lastikle çok alakalı olduğunu sanmıyorum

yagizsencer
23-05-2017, 23:51
Semi slick pistte harika denemenizi tavsiye ederim. Lastik bitse bile ozel hamur oldugu icin tutunmaya devam ediyor. Fakat istanbul parkin asfalti simdiye kadar gordugunuz asfalttan 10 kat daha iyi bir asfalt. Yere avcunuzu koyup surterseniz avcunuz ici soyulmaya basliyor gerisini siz dusunun. Bizim yollarin asfalti ozellikle e5 te tutmasi mumkun degil. Lastigin sarmasini bosverin fren mesafesidir onemli olan. Kaldiki semi slick yagmur tahaliye kanali olmayan bir lastik kizaklama yapacaktir yani su yuzeyinde yuzecek. Kotu senaryo olarak ki her zaman karsilastigimiz bir durumdur ozellikle sahil yolunda, hava açık asfalt sicak lastik sicak fakat sulama tankeri cimenleri sularken suyun yarisi yolun kenarina virajin icine dokmus ve gece karanliginda gormediginizi varsayalim. Sizi hic bir elektronik kontrol sistemi kurtaramaz :/

SCT - Seat Club Turkey kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

EAGLE01
24-05-2017, 01:19
yagizsencer cevaplamış zaten görürse semsialtunbas da cevap versin

Ackaptan
24-05-2017, 01:30
Semi slick pistte harika denemenizi tavsiye ederim. Lastik bitse bile ozel hamur oldugu icin tutunmaya devam ediyor. Fakat istanbul parkin asfalti simdiye kadar gordugunuz asfalttan 10 kat daha iyi bir asfalt. Yere avcunuzu koyup surterseniz avcunuz ici soyulmaya basliyor gerisini siz dusunun. Bizim yollarin asfalti ozellikle e5 te tutmasi mumkun degil. Lastigin sarmasini bosverin fren mesafesidir onemli olan. Kaldiki semi slick yagmur tahaliye kanali olmayan bir lastik kizaklama yapacaktir yani su yuzeyinde yuzecek. Kotu senaryo olarak ki her zaman karsilastigimiz bir durumdur ozellikle sahil yolunda, hava açık asfalt sicak lastik sicak fakat sulama tankeri cimenleri sularken suyun yarisi yolun kenarina virajin icine dokmus ve gece karanliginda gormediginizi varsayalim. Sizi hic bir elektronik kontrol sistemi kurtaramaz :/

SCT - Seat Club Turkey kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tşk ettim değerli bilgiler için

Emrahgumus
24-05-2017, 09:51
Ackaptan maalesef türkiyenin yol koşullarını dikkate almak gerek hocam her yer kaymak asfalt değil.. Kaymak asfalt olan yerde asfalt eğimi düz değil !! :) Su birinkileri düz asfaltte bile çok oluyor.. Türkiye 4 iklimi yaşayan bir ülke sıcak, soğuk farkı fazla olduğundan maalesef asfaltlarımız da dayanmıyor kışın tuz ve soğuk, yazın sıcak vs. Yağmur performansı A olan lastik kullanıyorum ama öyle bir su birikintisine denk geliyorum ki bazen aquaplaning yapacak şimdi diyorum hep :) Bu yüzden semi slick türkiyeye göre değil bence tabi kullanıcı yorumu daha iyi olur..

Hisarlı
24-05-2017, 14:07
Pirelli p zero , ruh halime göre kullanım , yokuşun eğimi %9 , asfalt kalitesi 2 puan

Hangi lastiği önerirsin kardeşim ?

P Zero grubu da Brıdgestone Potenza serisi gibi sert lastik kısa mesafeli şehir içi sürüşlerde yol tutuş çok zayıf kalıyor ancak ısındığında süper performanslı,

tecrübelerimden yola çıkarak tavsiye edeceğim tek lastik Michelin PS 4 ilaveten yeni üretilen PS 4 S ya da Pilot Süper Sport Modelidir sıcak soğuk fark etmez asfaltı çok iyi kavrar kauçuk oranı en yüksek lastik markasıdır ve fiyatı da o yüzden emsallerinden fazladır,

Good Year Efficient Grip Performance modeli de iyidir oldukça yumuşak lastik olup asfaltta çok iyi tutunur,

Ancak 20 yıl Keçiören de oturmuş birisi olarak yolların çok kötü, yamalı, kasisli, çukurlu olduğunu biliyorum

İyi yol tutan yumuşak lastikler Ankara yollarında pişmanlık yaratabilir göze almak lazım ya da hava ayarlarını sürekli kontrol edip düşük havalı lastikle gezmemek lazım kolaylıklar dilerim.

djercyn
24-05-2017, 15:33
Ackaptan semi slick ya da ultra yüksek performans lastiği olarak aklıma Conitnental CSC6, Michelin PS Cup 2 ve TOYO proxes R888 geliyor.
Toyo yu bilmiyorum ama conti ve michelin marka lastiklerin en düşük jant ölçüsü 19". Bu jantta bize uyanda 235/35/R19 ölçüleri.
Öncelikle bu 3 lastikte arkadaşların da açıkladığı gibi ısınmadan performans göstermez. Hele ki TOYO tam bir pist lastiği. Bizim asfaltta sürtünme düşük olduğu için hayatta ısınmaz.
FR motorun torku çok düşük devirden gelir. Bir de siz DSG kullandığınız için ilk tepkimede yaşanan hantallığı atlatmak adına gaza fazla basarsanız tork bandına girip patinaja kalırsınız.
Daha sakin gaza bastığınızda bunlar ortadan kalkacaktır.
Ayrıca, bizim araçlara bu gibi yüksek tutunmaya sahip lastikler takarsanız araç çabuk yorulur. Niçin? Çünkü normalde CUPRAya takılan bu lastikleri araç kaldırabilsin diye mühendisler
alt bağlantı kollarını, burçları, süspansiyonu hatta süspansiyon kulesindeki vidaların dayanımı ve sayısını dahi normal modele göre daha sağlam ve fazla sayıda yaparlar.
Hatta civic TYPE R da olduğu gibi komple süspansiyonu yaparlar. Bizim araçlara bu lastikleri takmayı bu sebepten de uygun görmüyorum. Fabrika ölçülerinde bana göre en iyi lastik yeni çıkan PS4.
Ben de bir sonraki sene bu lastiğe geçeceğim.

Ackaptan
24-05-2017, 15:51
P Zero grubu da Brıdgestone Potenza serisi gibi sert lastik kısa mesafeli şehir içi sürüşlerde yol tutuş çok zayıf kalıyor ancak ısındığında süper performanslı,

tecrübelerimden yola çıkarak tavsiye edeceğim tek lastik Michelin PS 4 ilaveten yeni üretilen PS 4 S ya da Pilot Süper Sport Modelidir sıcak soğuk fark etmez asfaltı çok iyi kavrar kauçuk oranı en yüksek lastik markasıdır ve fiyatı da o yüzden emsallerinden fazladır,

Good Year Efficient Grip Performance modeli de iyidir oldukça yumuşak lastik olup asfaltta çok iyi tutunur,

Ancak 20 yıl Keçiören de oturmuş birisi olarak yolların çok kötü, yamalı, kasisli, çukurlu olduğunu biliyorum

İyi yol tutan yumuşak lastikler Ankara yollarında pişmanlık yaratabilir göze almak lazım ya da hava ayarlarını sürekli kontrol edip düşük havalı lastikle gezmemek lazım kolaylıklar dilerim. bende keçiörendeyim cidden yollar sıkıntı

salimok
24-05-2017, 15:52
Semi slick lastikler pist dışında kullanmak yasak değil mi?

madman
24-05-2017, 19:38
Semi slick lastikler pist dışında kullanmak yasak değil mi?

Slickler yasak ama semi slick degil yabanci ulkelerde arada pistte turlayan insan sayisi cok genelde bir set semi slick alip o gun kullaniyorlar ama sehir icinde kullanani hic gormedim guvenli degil diye