PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cupra Deneyim

AHMET1907
11-08-2008, 13:31
Arkadaşlar C.tesi günü Avekte Cuprayla deneme sürüşüne çıktım. Temde 240HP nin hakkını verdim:) Hakikaten Cupra başka bişey gidişi,duruşu,3. ve 4. vites ara hızlanmaları iç ambiansı anlatılmaz. Tabi bu işin en kötü yanı Cupradan inip 102HP ye binince araba kağnı gibi geldi. Herkese en az 1 kere bu tadı yaşamasını tavsiye ediyorum. (ama sonra canınız başka bişey kullanmak istemiyor.) Bu arada teşekkürler Avek arabanın limitlerini zorlarken müsaade ettiğiniz için.

quoasimodo
11-08-2008, 13:47
bu sabah bende siyah bir cupra gördüm. gerçekten duruşu bir farklı...
herkez bu deneyimi birkez yaşamalı...

skymz
11-08-2008, 13:54
Param olunca alacağım ilk şey bir CUPRA...

zapi
11-08-2008, 13:56
benim leon 1.6 dan sonraki arabam olacak kısmetse.

Onyuss
11-08-2008, 14:52
avekten gelen test sürüşü davetine sırf bu yuzden katılmadım insan inmek istemez muhtelemen :)

SKYLARK
11-08-2008, 14:57
Sarı bir Cupra sahibi olmak isterim , tasarım-sportiflik-güç triosunun mükemmel sentezi CUPRA

cckoc
11-08-2008, 14:58
Benim de almak istediğim bir otomobildi. Ama peder çok yaşamamdan yana bi seçim yaparak 1.6 aldı saolsun.:)

HHaKo
11-08-2008, 17:08
Şahsen ben denememe taraftarıyım, zaten araba gitmiyor diye gıcık oluyorum bide ona binersem hepten nefret ederim :)

pascal
11-08-2008, 17:18
ben denedim,tadı hala damağımda bir daha denemem. alışkanlık yaparsa almak zorunda bırakır kendini, sonrası tehlikeli :)

mehmet07
11-08-2008, 17:38
denemeden öte sahip olmayı hayal edip ona göre çalışın ben bu güne kadar ne test sürüşü yaptım nede başkasının bir tek arabasına bindim önce yarış motoru alcam dedim akrabalarda vardı bin dediler bir gün bile binmedim birşey olur diye canla başla çalıştım ve motoru aldım daha sonra aile sahibi olunca araba almaya karar verdim bu işi motoru satmadan yapmaya karar verdim ve biraz gayret ve aile desteği ile cuprayı aldım size demek istediğim şu ayağınızı yorganınıza göre uzatın eğer bir hedefiniz varsaki hedef yoksa yaşamaya gerek yok mutlaka hedefiniz olsun harcamalarınızı düzgün yapın parayı kazanmak kolay değil tutumlu ve düzenli harcayıp biriktirin ve tabiki sükretmeyi bilin Allah yardım ediyor inşallah hedefinize kavuşursunuz araç gerçekten mükemmel ama millette seat o kadar para etmez inanışı var

SKYLARK
11-08-2008, 17:45
Cupra fayda/maliyette bence rakipsiz, hele ki Türkiyeye giriş yaptığı kampanyalı fiyatı bence süperdi

skydancer
11-08-2008, 17:51
hayırlısıysa ve kısmetse 2009 başında alıcam bende şu an yoğun tempo çalışma sebeplerinden biri.

HHaKo
11-08-2008, 21:13
denemeden öte sahip olmayı hayal edip ona göre çalışın ben bu güne kadar ne test sürüşü yaptım nede başkasının bir tek arabasına bindim önce yarış motoru alcam dedim akrabalarda vardı bin dediler bir gün bile binmedim birşey olur diye canla başla çalıştım ve motoru aldım daha sonra aile sahibi olunca araba almaya karar verdim bu işi motoru satmadan yapmaya karar verdim ve biraz gayret ve aile desteği ile cuprayı aldım size demek istediğim şu ayağınızı yorganınıza göre uzatın eğer bir hedefiniz varsaki hedef yoksa yaşamaya gerek yok mutlaka hedefiniz olsun harcamalarınızı düzgün yapın parayı kazanmak kolay değil tutumlu ve düzenli harcayıp biriktirin ve tabiki sükretmeyi bilin Allah yardım ediyor inşallah hedefinize kavuşursunuz araç gerçekten mükemmel ama millette seat o kadar para etmez inanışı var

tebrikler sana katılmamak elde degil..

gallito
12-08-2008, 04:08
mümkünse önümdeki 5 yıl için böle bi araba istemem . İnsanoglu doyumsuz olduğu için daha 22 yaşımda altımda 240 hp bi araba olduktan sonra ilerde nelerden zevk alabilrm die düşünüorm cidden .Cupra gibi bi araca sahip olmanın tadını ilerde yaşıyım ki o doyumsuzlugua erken ulaşmiyim . Leon um olsa die hergün satılık ilanlarına bakarken 1.6 leondan sonra herkes gibi benmde hayalim di cupra sahibi olmak .Efsane bi araba ama bana yetiyo walla 1.6 .Bazı şeylerin ulaşılmaz olması iyidir çogu zaman :)

SKYLARK
12-08-2008, 08:54
Melih haklı aslında, herşeyin bir zamanı olmalı, DELİikanlı olduğunuz yani içinizdeki hız tutkusunun üst seviyelerde olduğu dönemlerde böyle bir araca sahip olmak aslında oldukça tehlikeli, ha kurallara uyan kişi isterse altında 500 beygirlik araç olsun yine sorun olmaz, ama kanımızın kaynadığı dönemlerde zevk için gereğinden fazla hız yapmamamıza neden olabilir, misal benim altımda şu an Cupra olsa, o benzinciden şu benzinciye koşturup dururum, yani hem keseye zarar olur hemde trafiğe :)

CanTURK
12-08-2008, 09:19
cupra para bırıktırıp alıncak arac degıl; şirket ustune olmasa hayatta fr cupra almam; delı gıbı yakıo; 1.6 lara 12 litre yaktıran arkadaslar cuprayla 20nın altına ınmezsınız can yakar uzulursunuz.. bır maas tutan 6 aylık vergılerıde cabası; ben olsam 1,6 200 hp ıcın dua etmeye baslardım ..

bide gucun ust lımıtı yok 6 ay gectı artık delı hızlı gelmıyo 200 hp; Daha hızlı bişi istiyo insan...

taykac
12-08-2008, 09:40
1.6 200 bg çıktıktan sonra kimse cupraya falan bakmaz zaten.

SKYLARK
12-08-2008, 09:55
Leon'a 1.6 TSI hemen koymazlar, koysalarda beygiri kırpık olur.

gurbur
12-08-2008, 10:30
1.6-200 HP'yi de cupra-240 HP'yi de düşünmek güzel. ama sanırım 1.6-200 HP daha bir cazip olur hepimiz için - yaparlarsa tabi :) -

SKYLARK
12-08-2008, 11:41
1.6-200 HP'yi de cupra-240 HP'yi de düşünmek güzel. ama sanırım 1.6-200 HP daha bir cazip olur hepimiz için - yaparlarsa tabi :) -

motor yapıldıda , Golf için yapıldı , ki tasarımdan verdiği zaafı motor ve kalite ile örtüyor , o yüzden Leon'a birincil olarak düşünmezler o motoru, hala 1.6 102 hp'yi çakıyorlar, ayıp yahu.

düşünsenize altınızda 2009 Model Leon var, yanınıza 2009 model Golf gelecek, motor hacimleri aynı ama güç farkı "İKİ" katı , bu resmen üvey evlat muamelesi Leon'a

ZAFER
12-08-2008, 21:34
bence Cupra ile sakın deneme sürüşüne falan çıkmayın, bu psikolojinize ve aracınıza karşı aksi bir durum sergilemenize neden olabilir aracınızdan soğuyabilirsiniz diye düşünüyorum Çünkü deneme sürüşü hatasını ben 20 gün önce yaptım ve şimdi siparişini verdiğim 2009 cupramın gelmesini bekliyorum..

cckoc
13-08-2008, 02:21
bence Cupra ile sakın deneme sürüşüne falan çıkmayın, bu psikolojinize ve aracınıza karşı aksi bir durum sergilemenize neden olabilir aracınızdan soğuyabilirsiniz diye düşünüyorum Çünkü deneme sürüşü hatasını ben 20 gün önce yaptım ve şimdi siparişini verdiğim 2009 cupramın gelmesini bekliyorum..

hocam aslında benim de oyle bir niyetim war. Takasa mı giriyorsun. Hangi bayiyle goruştun? Ne kadara maloluyor? Biraz bilgi verir misn?

CanTURK
13-08-2008, 11:19
bu arada 200 hp 1,6 ile 240 hp 2,0 in surüs zevkı aynı olmayacak; Hacmin yerini hiç bişi tutamaz.. 170 hp golf tsi da hızlı ama hacmın dusuk oldugunu surerken anlıyosun ;
o yuzden cupra alanlar yada alacaklar hıc keyfı kacmasın

REDCUPRA
13-08-2008, 13:01
cupra forewer:)..

ZAFER
13-08-2008, 13:33
bu arada 200 hp 1,6 ile 240 hp 2,0 in surüs zevkı aynı olmayacak; Hacmin yerini hiç bişi tutamaz.. 170 hp golf tsi da hızlı ama hacmın dusuk oldugunu surerken anlıyosun ;

bu konuyu ve ayrıntıyı belirtmiş olmanız çok iyi olmuş insanlar vergisi ve diğer masrafları düşünerek 1.6 yada 1.4 motorlu yüksek beygirli 170-200 araçlar üzerinde duruyorlar haklı olarak tabi.. Ancak şunu kesinlikle unutmayınız ki amacınız yüksek bir performans ise bahse konu 1.6 yada 1.4 motorlar ile bunu sağlayamazsınız bunu ne kadar izah etsekde anlatmakla olmaz bu yüzden 1.4 170 beygir GT yi kullanın sonrada Cuprayı kullanın motor performans farkını ancak bu şekilde anlarsınız.

sevgiler

ZAFER
13-08-2008, 13:41
hocam aslında benim de oyle bir niyetim war. Takasa mı giriyorsun. Hangi bayiyle goruştun? Ne kadara maloluyor? Biraz bilgi verir misn?

böyle bir niyetin varsa imkanda varsa performans da istiyorsanız hiç düşünmeyiniz zevkle bineceğiniz hatta inmek istemeyeceğiniz üstelik gece uyurken uyanıp yaw şunla gece bir tur atayım diyeceğiniz nadir makinelerden biri. Cupra yı bir sürün eminim başka arabaya binmek bile istemyeceksiniz.
ben takasa girmedim güzelimi aşkımı satmak istemiyorum kıyamıyorum o benim ilk aşkım bu yüzden henüz bir karar vermedim belkide satmam..Cupraya gelince araç eylül sonunda gelicek çünkü ispanya daki fabrika agustos ayında 1 aylık tatile girdi bu yüzden beklemem gerekiyor .Bayi konusuna gelince reklam olmasın diye yazmıyorum ama niyetin varsa satın alma ve ilgilenilme konusunda sana yardımcı olabilirim.

007
13-08-2008, 16:32
Orasi kesin hacim cok onemli..Tsida da hacim eksikligi son surate ulasirken 180den sonra hissediliyor

HHaKo
13-08-2008, 18:04
cupra para bırıktırıp alıncak arac degıl; şirket ustune olmasa hayatta fr cupra almam; delı gıbı yakıo; 1.6 lara 12 litre yaktıran arkadaslar cuprayla 20nın altına ınmezsınız can yakar uzulursunuz.. bır maas tutan 6 aylık vergılerıde cabası; ben olsam 1,6 200 hp ıcın dua etmeye baslardım ..

bide gucun ust lımıtı yok 6 ay gectı artık delı hızlı gelmıyo 200 hp; Daha hızlı bişi istiyo insan...

walla kardeşim sanada katılmamak elde degil :) Araba almak kolay bu zamanda bi şekilde herkes alıyoda ona binmek kullanmak asıl problem...

bozman
31-08-2008, 14:45
bir denesem ::)