PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : merkezi kilit e bağlı far yakma

fatalframe
22-08-2008, 05:01
merhaba arkadaşlar gecenlerde birinin aracında gördüm merkezi kilit e bastıgı zaman farları otomatik yandı baya hosuma gitti bunu yaptırmayı dusunuyorum fakat far sensörü değilmiş sanırım size sormak isterim yaptıran arkadaşlarımız olmustur mutlaka masrafı ne kadar tutuyor bilgilendirerseniz sevinirim...

quoasimodo
22-08-2008, 08:21
follow me özelliği olan araçlarda, süresini ayarladığında belli bir süre yanıp kendiliğinden sönüyor ama bu işlem kapılar kilitlendiğinde gerçekleşiyor. bahsettiğin ise bu işlemin tersi. bence işi bilen bir kişi tarafından kolayca yapılabilir. çok da maliyetli bişey olacağını sanmıyorum ama çok bilinen bişey olmadığı için yapan usta uyanık birisi ise bunun farkını almak isteyebilir.

HHaKo
22-08-2008, 09:55
Follow me Home özelliginde sadece kapılar kilitlendiginde yanmıyor , aynı şekilde arkadaşın sordugu ve gördügü gibi kapıları merkezi kilit ile açtıgınızda da farlar otomatik yanıyor. Gördügün şeyde o özellige sahip bir araçtır özel yaptırıldıgını sanmıyorum..

mc__halitt
23-08-2008, 00:17
2 gün önce bende yeni passat ta görmüştüm hoşuma gitti

fatalframe
23-08-2008, 04:09
bilgilendirme için teşekkür ederim lakin gördüğüm araç eski model bir araçtı geceydi sanırım peugeot 106 veya citroen saxo orjinalinde oyle bir ozellik olacagını sanmıyorum onun için bir araştırayım dedim işinin ehli bu konuda acık görüşlü bir elekrikci bulamadım hala varsa bir telefon bi yonlendirme yaparsanız sevinirim...

mustaphatr
23-08-2008, 21:18
mercedeslerde gördüm ben o olayı benimde aklımda en kısa zamanda elektrikçime sorup bende sisleri ve kısa farları yaktırmayı düşünüorm yapabilirlerse tabi :)

Fth
24-08-2008, 01:17
bizim araçlardada mesela cordobada sağ sinyalı açık unut sadece sağ tarafı parkları yanık kalıo süper bi özellik

berkaycesmeci
13-09-2008, 10:43
sanırım otomatik far modu olan araçlarda oluyor. farın ayarını otomatikte bırakıyorsun aracının kapılarını gece açtığında farlarıda yakıo leonlarda da var bu özellik zaten

metin
13-09-2008, 17:23
Bu özellik yeni nesil araçlarda aracın kilitlerini açarken türkçesi evden çıkış,kilitlerken eve varış sistemi ,yönetimi yapan konfor ünitesi gelen bilgiye göre farların açık kalma süresini ayarlıyor.

slvest
13-09-2008, 19:55
sanırım otomatik far modu olan araçlarda oluyor. farın ayarını otomatikte bırakıyorsun aracının kapılarını gece açtığında farlarıda yakıo leonlarda da var bu özellik zaten

Evvet leonlarda var bu özellık ama staylance ve ustu modellerde far sensöru denıyor AUTO ya getırıyorsun karanlık bır ortama girdiginde otomatık farlar yanıyor ve kapanıyor aracını kitlerken bellı bır sure sonra kendılıgınden sönuyor kapıları açtıgında da otomatık kendısı devreye gırıyor farları yakıyor

EAGLE01
15-09-2008, 03:46
peki sonradan takabileceğimiz bir modül yardımıyla bu özelliği kazandırabilir miyiz bilgisi olan var mı?

mehmet_b
16-09-2008, 11:25
evet bencede çok güzel bir özellik mümkün ise bende taktırmak isterim sisler ve kısalar

sameterten
16-09-2008, 15:19
bizim araçlardada mesela cordobada sağ sinyalı açık unut sadece sağ tarafı parkları yanık kalıo süper bi özellik

bir çok arabada var abicim bu özellik 99 model poloda da yeni nesil araçlardada :) ama çok kşi bilmio...

konuya gelince farları otomatik yaktı dielim eee marşa basarken elektirik kesicek ve farların ömrü azalıcak çalıştırmadan farlarım yanıosa zaten kapatıyorum ben o yüzden... far sensörü güzel bi olay ama kapıları açınca farların yanması okdrda ilgimi çekmedi sinyallerim yanıo işte :D:D:D

EAGLE01
16-09-2008, 20:10
bir çok arabada var abicim bu özellik 99 model poloda da yeni nesil araçlardada :) ama çok kşi bilmio...

konuya gelince farları otomatik yaktı dielim eee marşa basarken elektirik kesicek ve farların ömrü azalıcak çalıştırmadan farlarım yanıosa zaten kapatıyorum ben o yüzden... far sensörü güzel bi olay ama kapıları açınca farların yanması okdrda ilgimi çekmedi sinyallerim yanıo işte :D:D:D

işte o da kişiden kişiye göre değişiyor mesela ben audi de gördüm çok hoşuma gitti, çeşitli modüller var mesela kapıları anahtardan kitleyince camları otomatik kapatan modüller belki böyle bir modül de vardır

Cıhat YAVAS
17-09-2008, 19:33
bildiğim kadarıyla modülü mevcut

beyli
17-09-2008, 19:43

haklısın
xenon katili olur böyle bir sistem

Engincan
18-09-2008, 10:36
Herhangibir oto elektrikçisi bu işi kolayca halledebilir. Ama pek gerekli bir özellik değil bence.

cordoba68
18-09-2008, 23:37
ayrı modulü var arkadaslar aksesuarcılarda bulunur alıp takılması 30-45 dk.arası bişey

hakanbad
18-09-2008, 23:43
dışarıda bulunur ama her yerde bulamazsınız arkadaşlar takacak kişide aracı ii tanıması lazım araçlarınız kontrol ünütesi dolu

mmn
01-01-2009, 05:43
park lambalarını acık bırakıp kitlediysen aracı kapıları actıın zmn yanar...

yco
01-01-2009, 13:40
sonradan yapılabilir elbet neden yapılmasın..
ama nerde ne kadar hiç bi fikrim yok..bence uzun bi işlem de değildir..tuningciler bile yapar belki..

mescalito
07-01-2009, 14:18
arkadaşlar far sensörü olarak satılan kitler var aracınızı uzaktan merkezi kilit ile açtığınızda belli bir süre ve araçtan indikten sonra merkezi kilitle kapattığınızda belli bir süre yanıyor ve daha sonra sönüyor diğer arkadaşlarında sözünü ettiği gibi fallow me deniliyor. piyasada far sensör kiti olarak satılıyor. bir alışveriş sitesinde satışı mevcut 2 modeli var biri 55 TL digeri 79 TL linkini isteyen arkadaşlara özel mesaj olarak atabilirim

bu arada aranıza yeni katıldım adana da yaşıyorum ve 2006 cordoba sahibiyim

mdoans
14-02-2009, 01:54
ahmet kardeşim şu sistemlerin adını ve nerde bulabileceğimi biliyorsun heralde mesajını bekliyorum

BiRTaN_Altea
17-02-2009, 19:21
fatalframe demiş olduğun özelliği bi tuning shopu bulunan arkadaşım boş bi vaktinde aracıma uygulayacak benim de çok hoşuma giden bi özellik çok cüzzi bi maliyeti var ben bi yaptırayım eğer memnun kalırsam ki kalacağıma eminim bir çok araca yaptırlar. sizlere de tavsiye ederim çok basit bi işlemmiş size öğrenip haberdar ederim. bu arada ayriyetten far sensörüde taktıracam aracım referance yavaş yavaş stylance dönüyor:):):) otomatik aynalar boyalı kapı kolu ayna kapağı park sensörü esp güvenlik paketi far sensörü follow me home (senin istemiş olduğun özellik).... hade bakalım hayırlısı :p

kemalbalibey
18-02-2009, 00:42
çok güzel bir sistem keşke standart olsa

punisherkp
06-05-2009, 04:30
SAHIBINDEN .COM DA far sensoru yaz aramaya orada war aradim gorustum admla istedigin her seyi yapmakta fiyati 55 tl den 110 tl ye kdr degisiyo