PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [ SORUN ] Yaz Lastiği Sorunu

08-04-2018, 10:22
14600
14601

2015 model 225-45-17 Pirelli yazlık lastikleri istanbulda yaz kış 2 sene 24000 km kullanılmış aracı ben aldıktan sonra kışlık lastiklere geçtim 4 ay boşta kaldı şimdi tekrar yazlıkları taktım ve bazı sorunlarla karşılaşmaya başladım.

1- Hafif gazladığım zaman pati çekmeye başlıyor.
2- Frenlemede hemen abs devreye giriyor.
3- Ani bir dönüşte kaydırıyor.
4- Yakıt kışlıklara nazaran 2 litre arttı!!!

Bunun sebebi nedir arkadaşlar 2 yılda lastik özelliğini yitirir mi? 4 lastik basıncıda 34 bar basınç sorunu yaşıyor olabilirmiyim?

Bu mesaj iPhone cihazımdan Seat Club Turkey - SCT mobile uygulaması (http://r.tapatalk.com/byo?rid=94659) kullanılarak gönderilmiştir.

TakipEt
08-04-2018, 10:31
2 senelik ve 24.000 Km’de olan bir lastik bence ömrünün yarısını tamamlamıştır. Pirelli’nin de sert hamurlu olduğu işin içine katıldığında, bu tür durumların ortaya çıkması mümkün diye düşünüyorum.

08-04-2018, 10:47
2 senelik ve 24.000 Km’de olan bir lastik bence ömrünün yarısını tamamlamıştır. Pirelli’nin de sert hamurlu olduğu işin içine katıldığında, bu tür durumların ortaya çıkması mümkün diye düşünüyorum.

Yorum için teşekkürler 2 yıl 24 binde bir lastik bu kadar bitmesi çok saçma geliyor.

Bu mesaj iPhone cihazımdan Seat Club Turkey - SCT mobile uygulaması (http://r.tapatalk.com/byo?rid=94659) kullanılarak gönderilmiştir.

imponte
08-04-2018, 10:54
Hor kullanıldıysa mümkün. Pirelli cinturato p7 mi? Model de önemli. Bu dediğim lastiklerin dişi bitmiyor kolay kolay ama özelliğini yitiriyor çabuk. Ayrıca 4 lastik de aynı basınç olmaz. Depo kapağında basınçlarını yazar. Ben önler 36 arkalar 33 olarak kullanıyorum. Konfor istiyorsanız 32-29 yapabilirsiniz ama aracınız dizel olduğu için depo kapağında farklı öneri olabilir ona bakınız

suattosun
08-04-2018, 11:40
Yorum için teşekkürler 2 yıl 24 binde bir lastik bu kadar bitmesi çok saçma geliyor.

Hava zemin hala ısınmadı biraz daha sabredin bu yılı kurtarır.p7 ler sert lastik. Öbür yaza girerken güzel bi Goodyear michelin çekersin bak keyfine. Benim 10 bin km deki bridgstone potenza bile aynı.1 ay sonra hallolur.

adamentium
08-04-2018, 12:48
Aynı durum benim 2016 üretimi Dunlop Sportmaxx rt ler için de geçerli

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gültekinstyle
08-04-2018, 13:10
sök tak larda malesef durum böyle bende de pirelli rft cinturato vardı kışlık kastikten yazlığa geçince hem gürültülü hem patinaja yatkın hemde abs sürekli devredeydi anormal bişey yok sizde

08-04-2018, 13:53
Hor kullanıldıysa mümkün. Pirelli cinturato p7 mi? Model de önemli. Bu dediğim lastiklerin dişi bitmiyor kolay kolay ama özelliğini yitiriyor çabuk. Ayrıca 4 lastik de aynı basınç olmaz. Depo kapağında basınçlarını yazar. Ben önler 36 arkalar 33 olarak kullanıyorum. Konfor istiyorsanız 32-29 yapabilirsiniz ama aracınız dizel olduğu için depo kapağında farklı öneri olabilir ona bakınız

Cinturato p7 bugün bmw nin üzerinde bile gördüm aynı benim lastikler gibi fersiz duruyordu :) depo kapağına göre anlayamadım bir türlü 36 33 ve 29 yazıyor kime göre neye göre çözemedim :)

Hava zemin hala ısınmadı biraz daha sabredin bu yılı kurtarır.p7 ler sert lastik. Öbür yaza girerken güzel bi Goodyear michelin çekersin bak keyfine. Benim 10 bin km deki bridgstone potenza bile aynı.1 ay sonra hallolur.

Biraz daha bekleyeceğim bakalım kışlıkları çıkardığıma pişmanım şuan yakıt arttı çünkü 8 in aşağısına inmiyor bir türlü 1 ay sonrada böyle devam ederse değiştirme yoluna gidebilirim sanırım.

Cenkshn
08-04-2018, 13:55
Bende dün 16 kışlıkdan 18 yazlığa geçtim. Banada lastik arttı geldi. Ama havalar hala 11 derecelerde şu an istanbulda. Yazlık lastik ısınamadığı için patinaj vs durumlar normal şu an.

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AlkanExclusive
08-04-2018, 15:39
Yazlık lastiği 2 sene yaz kış kullanmak dediklerinize sebep olur. 24.000 km meselesi değil yani o. Özelliğini yitiriyor sonuçta.

agaslan
08-04-2018, 22:03
Benimkiler 2013 üretimi p7 38binde cogu zaman esp devreye giriyor.hemen pati olayı oluyor 2 den 3 e gecerken biraz gaza basınca özellikle

Cordobacandir17
09-04-2018, 09:16
Aynı lastiklerle aynı sorunu ben de yaşadım. Özellikle yağışlı havada hemen kaydırıyor. Neredeyse kaza yapıyordum. Üstelik lastikler daha 2 yıllık ve 20.000 km bile yapmamıştı. O gün bugündür daha Pirelli lastik kapıma sokmam. Bence direkt değiştirin. Lastiğin şakası olmaz. 250.000 liralık arabaya da binseniz 250 tllik lastiğin üzerinde gidiyorsunuz.

Sent from my GM 6 d using SCT - Seat Club Turkey mobile app (http://r.tapatalk.com/byo?rid=94659)

foxtrot
09-04-2018, 09:39
Ben de hep ayni durumu yasarim, kendimce bir sebep buldum ancak.. kis lastiklerinin surtunme katsayisi yuksek oldugundan ayagim kis boyunca ona gore alisiyor ve yaz lastigine gectigimde ayni oranda basinca aslinda fazla gaz vermis oluyorum.. bu dedigimin hicbir bilimsel tarafi olmamakla beraber herhalde bu yuzdendir diye dusunuyorum sadece :)

Bu mesaj SM-A710F cihazımdan Seat Club Turkey - SCT mobile uygulaması (http://r.tapatalk.com/byo?rid=94659) kullanılarak gönderilmiştir.

Hisarlı
09-04-2018, 11:26
wWw ; Tavsiye niteliğinde

Michelin 225/45R17 94W XL Primacy 4 2018 Üretim YOL YARDIM HEDİYE

2YIL GARANTİ - 1 YIL YOL YARDIM - SİBOP HEDİYE

etiket değerleri ıslak A
Yakıt B (yuvarlanma direnci yönünden)
Ses 68 desibel

üstelik XL ve lastiğin tanesi net 8 kilo tarttım

şu an fiyatı da çok iyi 344.TL ye düşmüş n11 de ben geçen ay tanesini 445.tl ye aldım.

TDI Leon da kullanıyoruz mükemmel yeni nesil silika kauçuk oranı yüksek lastik.

09-04-2018, 13:06
Yorumlarınız için tek tek teşekkür ederim. Biraz daha kullanayım baktım tat vermiyor sanırım yeni lastik alacağım şuan için şehir içi sakin kullanımda kullanıyorum uzun yol ihtimalim düşük biraz daha tartayım ona göre karar vereceğim.

09-04-2018, 20:48
1463914640

Sizce değişmeli mi ?

AlkanExclusive
09-04-2018, 22:25
Yeteri kadar yıpranmış. Ben bu lastikle kontak açmam. Değiştirmelisiniz.

yasaminonuru
10-04-2018, 00:48
1463914640

Sizce değişmeli mi ?

Aynı lastik bende de vardı. Fabrikanın taktığı Pirelli Cinturato maalesef vasatın da altında. Dört yılın sonunda hemen hemen sizinki ile aynı km yaptığım 4 lastiği birden değiştirdim. Taktırdığım lastiklerin markasını söylemeyeceğim ancak muazzam fark oldu (özellikle konfor/ses). Eğer bunu bana biri söyleseydi aracımı daha bayiden çıkartmadan direkt lastikleri değişirdim. O kadar km nasıl katlanmışım tuhaf....

ERC
10-04-2018, 02:19
Gecen sene aldigim aracta vardi bi tanesi balon yapinca firsat bu firsat 4bin km’de cikarttim.İsrar ile isteyen varsa ilani bu:)

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-pirelli-p7-cinturato-225-45-r17-91y-525563533/detay

13-04-2018, 19:41
https://urun.n11.com/oto-lastik/goodyear-22545r17-94w-eagle-sport-tz-xl-fp-oto-yaz-lastigi-2018-P198660558

https://urun.n11.com/oto-lastik/nokian-22545-r17-94w-xl-line-yaz-lastigi-2018-P158030541

Bu lastik nasıldır arkadaşlar? Michelin i kaçırdık kampanya bitmiş önerilerini bekliyorum

SCT - Seat Club Turkey kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

aslında
13-04-2018, 19:47
arkadaşlar bir önceki arabamda aynı olay başıma geldi yaz lastiklerini taktıgımda patinaja kolay düşüyor aşırı titreme fren mesafesi uzun oluyordu uzun süre araştırdım yaz veya kış lastiklerini söktüğünüzde hava almaması lazımmış şuan kullandıgım arabanın lastiklerini vakumlu posete koyup kaldırdım hafta sonu yazlıga gittigimde değişicem aynı sorunu yaşarsam yazıcagım burada dogruluk derecesinide ögrenmiş oluruz

13-04-2018, 20:32
Birde 2 lastik alıp öne taksam çok sorun olur mu ?

SCT - Seat Club Turkey kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cenkshn
13-04-2018, 22:18
Birde 2 lastik alıp öne taksam çok sorun olur mu ?

SCT - Seat Club Turkey kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiEğer nakit alacaksanız çok aciliyetiniz yok sanıyorum. Letgo vs yerlerden 0a yakın lastiklere bakın. Çok daha ucuza alabilirsiniz.

Çıkardıklarınızıda aynı yolla satarsanız arada çok fiyatı olmadan işinizi çözersiniz.

Sorunuza gelince 2 lastik alıp öne takmak sıkıntı yapmaz. Patinaj sıkıntısı geçsin yeter diyorsanız 2 lastikle işi çözebilirsiniz. Seneyede 2 alır hepsini aynı yaparsınız.

13-04-2018, 22:25
Eğer nakit alacaksanız çok aciliyetiniz yok sanıyorum. Letgo vs yerlerden 0a yakın lastiklere bakın. Çok daha ucuza alabilirsiniz.

Çıkardıklarınızıda aynı yolla satarsanız arada çok fiyatı olmadan işinizi çözersiniz.

Sorunuza gelince 2 lastik alıp öne takmak sıkıntı yapmaz. Patinaj sıkıntısı geçsin yeter diyorsanız 2 lastikle işi çözebilirsiniz. Seneyede 2 alır hepsini aynı yaparsınız.

Şuanki sorunum patinaj sıkıntısı virajlara agresif girersemde hafiften kaydığı hissediliyor uzun yolda önler farklı arkalar farklı sorun olur mu birde desen uyuşmazlığından araç saçmalar mı kararsızım işin ehli konulardan anladığım kadarı ile ismail Bey birde ona danışmak lazım?

Cenkshn
13-04-2018, 22:35
Şuanki sorunum patinaj sıkıntısı virajlara agresif girersemde hafiften kaydığı hissediliyor uzun yolda önler farklı arkalar farklı sorun olur mu birde desen uyuşmazlığından araç saçmalar mı kararsızım işin ehli konulardan anladığım kadarı ile ismail Bey birde ona danışmak lazım?

Bu mesaj iPhone cihazımdan Seat Club Turkey - SCT mobile uygulaması (http://r.tapatalk.com/byo?rid=94659) kullanılarak gönderilmiştir.Bu araç önden kayıyor çok sert viraj girişlerinde.

Starmaxın v desenli tarzında lastiklerden takmazsanız çekme sapıtma yapmaz.

Ön tarafın desenleri ve diş derinliği aynı olsun arkalar aynı desen olsun yeterli. Çekme vs olmaz.

Bende 225 40 18 pirelli p7 var ama blıe modeli. Etiket değeri b a. En iyilerden biri. Sizin kullandığınız p7 den hem hafif hemde ıslakda etiket değeri a. Bu sene 4. Senesi bende seneye değişcem. 17 18 performans grubunda lastik ömrü 30 40 bin km sonrasında diş olsa bile pek tat vermiyor. Goodyear f1 kullananlarında burda yazdıkları bu yönde. 2 sene sonraki performansı düşüyor.

13-04-2018, 22:43
Bu araç önden kayıyor çok sert viraj girişlerinde.

Starmaxın v desenli tarzında lastiklerden takmazsanız çekme sapıtma yapmaz.

Ön tarafın desenleri ve diş derinliği aynı olsun arkalar aynı desen olsun yeterli. Çekme vs olmaz.

Bende 225 40 18 pirelli p7 var ama blıe modeli. Etiket değeri b a. En iyilerden biri. Sizin kullandığınız p7 den hem hafif hemde ıslakda etiket değeri a. Bu sene 4. Senesi bende seneye değişcem. 17 18 performans grubunda lastik ömrü 30 40 bin km sonrasında diş olsa bile pek tat vermiyor. Goodyear f1 kullananlarında burda yazdıkları bu yönde. 2 sene sonraki performansı düşüyor.

Şuanki arkaya takılan lastikler daha iyi gibime geldi bana, ön arka değiştirsem sorun yaşar mıyım acaba birde 2-3 senede lastik değiştireceksek işimiz var :)

Cenkshn
13-04-2018, 22:49
Şuanki arkaya takılan lastikler daha iyi gibime geldi bana, ön arka değiştirsem sorun yaşar mıyım acaba birde 2-3 senede lastik değiştireceksek işimiz var :)

Bu mesaj iPhone cihazımdan Seat Club Turkey - SCT mobile uygulaması (http://r.tapatalk.com/byo?rid=94659) kullanılarak gönderilmiştir.Ön arka yapın deneyin. Ama lastikleri 15 dakika ısıtıp öyle deneyin. Soğuk lastikle yüklendiğinzde tekrar patinaja kalırsınız. Pirelli çok yumuşak değil ama çok kötü bir lastikde değil.

Lastiği etkileyen çok faktör var. Yıkamacıların sürdüğü parlatıcı bile yıpratıyor. Hatta o parlatıcılarla viraja girince araba daha çok kayıyor. Tabiki üst sınırlarda.

Biz bu kadar üstüne düşüyoruz ilgileniyoruz. Sonra millete bakıyorum tel çıkmadan lastik değişmiyorlar muayne felan hak getire. Onları gördükden sonra delimiyim diye düşünmüyorum değil.

Size allah kolaylık versin. Çok kafanızı kurcalıyorsa hepsini değişin çıkanlarıda satın gitsin

Serkan.Othan
14-04-2018, 02:43
arkadaşlar bir önceki arabamda aynı olay başıma geldi yaz lastiklerini taktıgımda patinaja kolay düşüyor aşırı titreme fren mesafesi uzun oluyordu uzun süre araştırdım yaz veya kış lastiklerini söktüğünüzde hava almaması lazımmış şuan kullandıgım arabanın lastiklerini vakumlu posete koyup kaldırdım hafta sonu yazlıga gittigimde değişicem aynı sorunu yaşarsam yazıcagım burada dogruluk derecesinide ögrenmiş oluruz

Takipteyim [emoji51]

ismail
14-04-2018, 18:19

kardeşim patinaj ve hafiften kayma eğilimini engellemek için maksimum yumuşaklıkta bir lastik tercih etmen lazım
michelin ps4
goodyear eagle f1 asymmetric 3 gibi
bunun dışındaki lastikler kaliteli de olsa ısınmadan performans vermezler diye düşünüyorum
mesela continental csc5 veya dunlop sport max rt
ön lastik ile arka lastiğin farklı desen olması aşırı önem taşıyan bir durum değil bence
ben bir süre ön goodyear arka neuton kullandım
neuton lar sertleşince teker bilyası uğultusu gibi uğultu yapmaya başladı
virajlara çok agresif giripte arka kayma eğilimi olursa esp devreye girip toparlıyordu
onun dışında olumsuz bir durum hissetmedim

16-04-2018, 16:16
kardeşim patinaj ve hafiften kayma eğilimini engellemek için maksimum yumuşaklıkta bir lastik tercih etmen lazım
michelin ps4
goodyear eagle f1 asymmetric 3 gibi
bunun dışındaki lastikler kaliteli de olsa ısınmadan performans vermezler diye düşünüyorum
mesela continental csc5 veya dunlop sport max rt
ön lastik ile arka lastiğin farklı desen olması aşırı önem taşıyan bir durum değil bence
ben bir süre ön goodyear arka neuton kullandım
neuton lar sertleşince teker bilyası uğultusu gibi uğultu yapmaya başladı
virajlara çok agresif giripte arka kayma eğilimi olursa esp devreye girip toparlıyordu
onun dışında olumsuz bir durum hissetmedim

Yorumun için teşekkür ederim şuan hala kararsızım kışlıklardan geçince belkide garip geliyor bana, şirket aracınında yazlıklar takılınca farkı anlayacağım sanırım aynı dertleri onda da yaşar isem ben sorun ediyorum gibime gelicek bakalım biraz daha kullanayım umarım sakata gelmeyiz :)

dogus_83
16-04-2018, 16:24
önden kaymanın doruklarına çıkmak isteyenlere Turanza T001 tavsiye ederim, bir lastik bu kadar mı yolu tutmaz valla bravo !! 150 lik FR a gidipte bu rezil lastiği koyan SEAT a ayrıca bravo !

ibrahimdgn
16-04-2018, 16:34
Merhaba,
Benzer bir durum benim de başıma geldi yaz lastiklerime bakında dişleri ve görünüşü gayet iyi durumdaydı. Kullanmaya başladığımda eskiye nazaran araç saçmalamaya başladı.(fren mesafesi abs kaydırma) Sonrasında lastik bayisini arkadaşıma gittim lastikleri kontrol ettiler, lastikerinin genel durumunun iyi olduğunu fakat formunu kaybetmiş olduğunu ve kuruduğunu söylediler. Lastik kuruduğundan yol tutuşunu kaybettiğini ilettiler araştırmasını yaptığımda bunu tescillemiş oldum. Bir çok kişinin yaptığı hatayı yaptım. Lastik diş ve dış görünüşü iyi ama kurumu değil mi bakmadım. Benzer sorunları yaşayanların lastik kuruluğunu kontrol etmelerini tavsiye ederim.(nacizane)

16-04-2018, 23:28
Merhaba,
Benzer bir durum benim de başıma geldi yaz lastiklerime bakında dişleri ve görünüşü gayet iyi durumdaydı. Kullanmaya başladığımda eskiye nazaran araç saçmalamaya başladı.(fren mesafesi abs kaydırma) Sonrasında lastik bayisini arkadaşıma gittim lastikleri kontrol ettiler, lastikerinin genel durumunun iyi olduğunu fakat formunu kaybetmiş olduğunu ve kuruduğunu söylediler. Lastik kuruduğundan yol tutuşunu kaybettiğini ilettiler araştırmasını yaptığımda bunu tescillemiş oldum. Bir çok kişinin yaptığı hatayı yaptım. Lastik diş ve dış görünüşü iyi ama kurumu değil mi bakmadım. Benzer sorunları yaşayanların lastik kuruluğunu kontrol etmelerini tavsiye ederim.(nacizane)

Aynı sorunlar işte sanırım bu işin sonu değişime gidiyor :/ michelin ile nokian arasında kaldım değerleri hemen hemen aynı ne yapsam bilemedim

OzMusti
17-04-2018, 10:01
Lastik değiştirmeyi düşünüyorsanız benim açtığım bir konu var. http://www.seatclubturkey.com/lastik/79661-beyin-yakan-lastik-bayisi-muhabbeti.html?highlight=

Ben Goodyear Asymetric 3 aldım. Kolayoto dan tanesi 400 TL tavsiye ederim.

sami13
17-04-2018, 11:12
önden kaymanın doruklarına çıkmak isteyenlere Turanza T001 tavsiye ederim, bir lastik bu kadar mı yolu tutmaz valla bravo !! 150 lik FR a gidipte bu rezil lastiği koyan SEAT a ayrıca bravo !

Bende, fabrika çıkışlı potenza’lar için aynısını düşünüyordum. Gaza basmaktan korkar oldum, bilhassa yokuşlarda.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ismail
17-04-2018, 11:24
Aynı sorunlar işte sanırım bu işin sonu değişime gidiyor :/ michelin ile nokian arasında kaldım değerleri hemen hemen aynı ne yapsam bilemedim

boşver hiç düşünme o zaman michelin ps4 al kullan gitsin

17-04-2018, 11:36
boşver hiç düşünme o zaman michelin ps4 al kullan gitsin

bugün siparişe açmış michelin 4 adet için fakat yine kaçırdık :)

Atalay53
17-04-2018, 12:16
bence cok dert etme bende de patinaj oluyor virajlarda atıyor ama lastikler ısındıktan sonra tüm sorun çözülüyor :)

17-04-2018, 14:05
Hafta sonu uzun yol yapacağım uzun yolda biraz aşınırsa sizce değişir mi lastik performansı? yada uzun yola çıkmak ne kadar güvenlidir bu lastikler ile ? ismail

fafnir
17-04-2018, 14:08
bu durum tamamen mevcut hava şartları ile ilgili. aslında şuan hala doğal şubat sonu mart başı havasını yalıyoruz. ben sıfır lastik taktım. gündüz sıcak havada eğer asfalt tüm gün güneş gördüyse frenlemede sorun yaşamadığım lastik kapalı ve soğuk saatlerde özellikle sabah 7-8 derece oluyor virajlarda salıyor kendini. havalar ısındığında farkı göreceksiniz. iki yıl ve 24bin km bu dedikleriniz için yeterli bir zaman ve km değil görüşündeyim. tek yapabileceğiniz 36-38 arası bir hava basıp pati çekecek mi diye bakın. biraz fark edecektir.

akşamları 17-18 derece gündüz 26-28 derece sınırını geçtikten sonra lastikler yazlık şartlara geçmiş olacak.

ismail
17-04-2018, 16:15
Hafta sonu uzun yol yapacağım uzun yolda biraz aşınırsa sizce değişir mi lastik performansı? yada uzun yola çıkmak ne kadar güvenlidir bu lastikler ile ? ismail

kardeşim aracındaki lastiler kaç model di ve kaç km yaptın
hafta sonu yapacağın uzun yol 3000 km ise lastiğin ömrünün tamamının 13 - 14 te biri kadar ancak eder ki ne sen ne lastik o kadar his vermeyecektir diye düşünüyorum

17-04-2018, 16:20
kardeşim aracındaki lastiler kaç model di ve kaç km yaptın
hafta sonu yapacağın uzun yol 3000 km ise lastiğin ömrünün tamamının 13 - 14 te biri kadar ancak eder ki ne sen ne lastik o kadar his vermeyecektir diye düşünüyorum

2015 20. Hafta lastiği 2 yıl boyunca hiç çıkartmadan İstanbul şartlarında 24000 km binilmiş durup dururken birde yazlık lastik masrafına girmekte istemiyorum boştan yere.

ismail
17-04-2018, 16:40
2015 20. Hafta lastiği 2 yıl boyunca hiç çıkartmadan İstanbul şartlarında 24000 km binilmiş durup dururken birde yazlık lastik masrafına girmekte istemiyorum boştan yere.

km olarak bakıldığında 16 bin km kadar daha gider
yıl olarak bakıldığında 3. yıldan sonra sertleşmeye başlar lastik
ayrıca lastikler yazdan daha çok kış girişlerinde alınması daha iyidir
zira yazın asfaltta lastikte yumuşar
kışın sertleşen hava ve asfalttan dolayı hiç olmazsa yeni lastikler ile biraz yumuşaklık ve yol tutuş hissedilir
bu sebeplerden dolayı senin şu an lastik almana gerek yok düşüncesindeyim

17-04-2018, 17:34
km olarak bakıldığında 16 bin km kadar daha gider
yıl olarak bakıldığında 3. yıldan sonra sertleşmeye başlar lastik
ayrıca lastikler yazdan daha çok kış girişlerinde alınması daha iyidir
zira yazın asfaltta lastikte yumuşar
kışın sertleşen hava ve asfalttan dolayı hiç olmazsa yeni lastikler ile biraz yumuşaklık ve yol tutuş hissedilir
bu sebeplerden dolayı senin şu an lastik almana gerek yok düşüncesindeyim

Yorumların için teşekkür ederim Abi. Aracı aldığım kişi yaz kış 2 yıl 24000 km binmiş ben aldığımda Ankara da yaşadığım için kışlık lastik aldım şimdi çıkarıp üstünden çıkan yazlıklara geçince pati ve kaydırma olayı yaşadım kaydırma olayı bayır aşağı bir yerde ise çok ciddi derecede tutmuyor buda beni işkillendiriyor. bakalım perşembe yola çıkmadan belki değişim yoluna gidebilirim.

18-04-2018, 10:58
ismail Abi son bir sorum olacak Continental Premium Contact 6 ile Michelin Primacy4 arasında kaldım fiyat olarak aynılar sence ?

Hisarlı
18-04-2018, 13:50
ismail Abi son bir sorum olacak Continental Premium Contact 6 ile Michelin Primacy4 arasında kaldım fiyat olarak aynılar sence ?

Konu içerisinde bahsetmiştim tekrar yazayım Michelin Primacy 4 lastiğin alınabilirliğinin en birinci sebebi aynı ölçüdeki diğer marka emsallerinden en az 1 ila 1,5 kilo daha hafif olması kategorisinde ve sınıfında yuvarlanma direncinin en düşük lastik olması yakıt tüketimi yönünden Premium lastik olması bu da yeterli sebep bence, yeni tasarım hammadde ile üretilmiş kauçuk silika oranı en yüksek lastik o yüzden hem hafif hem de Premium performansa sahip,
225/45/17 94 W XL ebadını oğlumun TDI LEON a aldım kargo teslim edince terazide tarttım 8 kilo geldi kargo irsaliyesi de beni doğruladı lastik başına tam sekiz kilo iddia ediyorum başka marka da bu kiloda lastik bulamazsınız ister Conti alın ister Good Year forumun amacı bilgilendirmek ve deneyimleri paylaşmak Fransız firması ile alakam ilgim herhangi bir bayilik ilişkim yok ancak her yönüyle dört dörtlük alınası bir ürün İbiza CUPRA da PS 4 kullanıyorum ve mükemmel lastikler karar sizin kolaylıklar dilerim

Conti kaymak yol lastiği 2. senesinden sonra bizim yollarda havlu atıyor.

ismail
18-04-2018, 14:18

kardeşim alınabilecek en iyi lastik michelin markadır
zira gerçek / doğal kauçuk oranı diğer lastiklere göre daha fazladır
fakat fiyatı ve özellikle düşük profilli yanaklı lastiklerinde balon yapma ihtimali diğer lastiklere göre biraz daha fazla olduğundan alternatif lastik aranmaktadır
yani terazinin bir tarafına michelin marka lastiği koysan karşısına koyabileceğin bir marka yoktur
fakat fiyatı ve canım ülkemizin yollarından dolayı şahsen ben tercih etmiyorum
dersen ki goodyear mı continental mi pirelli mi
goodyear derim
daha uygun fiyatlı lastik dersen goodyear şemsiyesi altındaki falken markayı tavsiye edebilirim
ben yaklaşık 2 yıl (2015 in 4. ayından 2017 nin 2. ayına kadar) 22 bin km (94 binden 116 bine kadar) leon fr 2.0 tdi 170 hp 350 nm tork aracımda 225/40/18 ebat goodyear eagle f1 asymmetric2 kullandım
2016 temmuz dan 2017 şubat ına kadar da goodyear eagle f1 asymmetric3 kullandım herhangibir olumsuzluğu ile karşılaşmadım ki
benim leon senin leon dan ağırdır ve tork uda yüksektir
virajlara da virajın kabul ettiği hız ile girmeyi severim

adamentium
18-04-2018, 15:03
ismail üstad Dunlop demek istedin sanırım

ismail
18-04-2018, 16:45
ismail üstad Dunlop demek istedin sanırım

dunlop ve goodyear her ne kadar aynı fabrika ürünü olsa da
dunlop goodyear dan biraz daha sert bir lastik
lastiği ısıttığında ancak daha iyi performans alırsın
gündelik yaşamda goodyear daha yumuşak performansını daha çabuk veren bir lastiktir
tabiki bu durum ömrünü etkiler
dunlop u ısıtmadın mı yol tutmaz o yüzden uzun km dayanabilir
goodyear daha çabuk yol tutmaya başlar o yüzden daha kısa km dayanır
tabi bu bahsettiğim 225/45/17 veya 225/40/18 ebadı için
goodyear eagle f1 asymmetric3
dunlop sport maxx rt2 gibi

18-04-2018, 19:16
Konu içerisinde bahsetmiştim tekrar yazayım Michelin Primacy 4 lastiğin alınabilirliğinin en birinci sebebi aynı ölçüdeki diğer marka emsallerinden en az 1 ila 1,5 kilo daha hafif olması kategorisinde ve sınıfında yuvarlanma direncinin en düşük lastik olması yakıt tüketimi yönünden Premium lastik olması bu da yeterli sebep bence, yeni tasarım hammadde ile üretilmiş kauçuk silika oranı en yüksek lastik o yüzden hem hafif hem de Premium performansa sahip,
225/45/17 94 W XL ebadını oğlumun TDI LEON a aldım kargo teslim edince terazide tarttım 8 kilo geldi kargo irsaliyesi de beni doğruladı lastik başına tam sekiz kilo iddia ediyorum başka marka da bu kiloda lastik bulamazsınız ister Conti alın ister Good Year forumun amacı bilgilendirmek ve deneyimleri paylaşmak Fransız firması ile alakam ilgim herhangi bir bayilik ilişkim yok ancak her yönüyle dört dörtlük alınası bir ürün İbiza CUPRA da PS 4 kullanıyorum ve mükemmel lastikler karar sizin kolaylıklar dilerim

Conti kaymak yol lastiği 2. senesinden sonra bizim yollarda havlu atıyor.

kardeşim alınabilecek en iyi lastik michelin markadır
zira gerçek / doğal kauçuk oranı diğer lastiklere göre daha fazladır
fakat fiyatı ve özellikle düşük profilli yanaklı lastiklerinde balon yapma ihtimali diğer lastiklere göre biraz daha fazla olduğundan alternatif lastik aranmaktadır
yani terazinin bir tarafına michelin marka lastiği koysan karşısına koyabileceğin bir marka yoktur
fakat fiyatı ve canım ülkemizin yollarından dolayı şahsen ben tercih etmiyorum
dersen ki goodyear mı continental mi pirelli mi
goodyear derim
daha uygun fiyatlı lastik dersen goodyear şemsiyesi altındaki falken markayı tavsiye edebilirim
ben yaklaşık 2 yıl (2015 in 4. ayından 2017 nin 2. ayına kadar) 22 bin km (94 binden 116 bine kadar) leon fr 2.0 tdi 170 hp 350 nm tork aracımda 225/40/18 ebat goodyear eagle f1 asymmetric2 kullandım
2016 temmuz dan 2017 şubat ına kadar da goodyear eagle f1 asymmetric3 kullandım herhangibir olumsuzluğu ile karşılaşmadım ki
benim leon senin leon dan ağırdır ve tork uda yüksektir
virajlara da virajın kabul ettiği hız ile girmeyi severim

Michelini aldım bugün dünya varmış dedirtti resmen tavsiye ve önerileriniz için çok teşekkür ederim Allah razı olsun [emoji120]

Hisarlı
18-04-2018, 19:18
Michelini aldım bugün dünya varmış dedirtti resmen tavsiye ve önerileriniz için çok teşekkür ederim Allah razı olsun [emoji120]

Bu mesaj iPhone cihazımdan Seat Club Turkey - SCT mobile uygulaması (http://r.tapatalk.com/byo?rid=94659) kullanılarak gönderilmiştir.Hayırlı olsun Güle güle kullan

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19-04-2018, 08:07
Hayırlı olsun Güle güle kullan

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim sağolun :)

adamentium
19-04-2018, 09:47
dunlop ve goodyear her ne kadar aynı fabrika ürünü olsa da
dunlop goodyear dan biraz daha sert bir lastik
lastiği ısıttığında ancak daha iyi performans alırsın
gündelik yaşamda goodyear daha yumuşak performansını daha çabuk veren bir lastiktir
tabiki bu durum ömrünü etkiler
dunlop u ısıtmadın mı yol tutmaz o yüzden uzun km dayanabilir
goodyear daha çabuk yol tutmaya başlar o yüzden daha kısa km dayanır
tabi bu bahsettiğim 225/45/17 veya 225/40/18 ebadı için
goodyear eagle f1 asymmetric3
dunlop sport maxx rt2 gibi
ismail Abi sen Falken' i önermişsin iki üstteki mesajında. Ona istinaden acaba Dunlop ' u mu kastetti diye yazdım.

Mevcut aracımda Dunlop lastikler var. 2016 yılı üretim tarihi. Sportmaxx Rt serisi. Aracı sıfır olarak almıştım üzerinde geldi. Lakin dediğin gibi abi ben bu lastikten hiç memnun değilim. Kağıt üzerinde değerler güzel ancak gerçekten sert lastik. Aracın süspansiyonları da sert zaten... Bir de son zamanlarda frenle alakalı sıkıntı yaşamaya başladım. Aracım 20.000 km de bu km nin 5.000 km si kışlık lastiklerle geçti Dunloplarla max. 15000 km yapmış olmama karşın son zamanlarda sürekli bir abs ye düşme durumu söz konusu. Senin yorumun nedir ?

Son olarak lastik ısıtmak kavramını biraz açabilir miyiz abi.

ismail
19-04-2018, 11:36
ismail Abi sen Falken' i önermişsin iki üstteki mesajında. Ona istinaden acaba Dunlop ' u mu kastetti diye yazdım.

Mevcut aracımda Dunlop lastikler var. 2016 yılı üretim tarihi. Sportmaxx Rt serisi. Aracı sıfır olarak almıştım üzerinde geldi. Lakin dediğin gibi abi ben bu lastikten hiç memnun değilim. Kağıt üzerinde değerler güzel ancak gerçekten sert lastik. Aracın süspansiyonları da sert zaten... Bir de son zamanlarda frenle alakalı sıkıntı yaşamaya başladım. Aracım 20.000 km de bu km nin 5.000 km si kışlık lastiklerle geçti Dunloplarla max. 15000 km yapmış olmama karşın son zamanlarda sürekli bir abs ye düşme durumu söz konusu. Senin yorumun nedir ?

Son olarak lastik ısıtmak kavramını biraz açabilir miyiz abi.

yok falken doğrudur
uygun fiyatlı iyi etiket değerli bir lastik
goodyear / dunlop şemsiyesi altında üretim yapan bir firma
beğenilmezse yada ilerleyen km / yıl performansı düşerse 2 yıl garanti bittiğinde at yeni taze bir takım lastik takılıp kullanılabilir
varsan baksan diş derinliği sıfır lastiğe çok yakındır
muhtemelen lastik ısınmadığından performansını alamıyorsun
o yüzden senin ya goodyear ya michelin alman lazım
kardeşim bir de sana zahmet alıntı ile etiketlemeyi aynı anda kullanmazsan memnun olurum
zira her iki taraftan da bildirim gelmekte
iletişim yöntemlerinden birini kullanman yeterlidir

adamentium
20-04-2018, 09:42
ismail abi Türkiye de Falken AKÖ bünyesinde üretiliyor sanırım. Çankırı ' da . Benim kışlıklar da Falken oradan biliyorum. Kışlıklarından memnun kaldım , desen olarak vs de güzel.

ismail
20-04-2018, 09:50
ismail abi Türkiye de Falken AKÖ bünyesinde üretiliyor sanırım. Çankırı ' da . Benim kışlıklar da Falken oradan biliyorum. Kışlıklarından memnun kaldım , desen olarak vs de güzel.

olabilir kardeşim o kadar detaylı araştırmadım
memnun olmana sevindim