PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Serviste yapılan seramik kaplama

rcpdrnc
14-04-2018, 23:27
Selamlar, yeni aracım için servis seramik kaplama ve cam filmi hediye etti bugün aracı teslim aldıktan sonra eve gelene kadar araç toz içinde kaldi. Ve cam filmleri hava kabarcığı dolu. Arayıp sordum seramik kaplamanin 3 günde tamamen kuruduğunu haftaya servise gelmemi son bir uygulama yapılacağını ondan sonra toz tutmayacagini söylediler.

Cam filmleride hava kabarcığı dolu onlar içinde 2 gün camları açmayın kendiliginden düzelecek dediler.

Bu bilgiler doğru mu ? Tecrübeli arkadaşlardan bilgi almak istedim.

SM-G928C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yuzufyılmaz
14-04-2018, 23:49
Ah servisler ah ... :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

CNR
15-04-2018, 01:52
Seramik kaplama dedikleri şey aslında seramik kaplama değil buna emin olabilirsiniz. İki yıkamada eser kalmayacaktır. Seat servislerinin hiçbiri gerçek seramik kaplama hediye etmez. Ben dışarıda cam filmini yeni yaptırdım ve hiçbir kabarcık kalmadan teslim ettiler. Özensizce davranmışlar kendiliğindne geçeceğini sanmıyorum.

Aracınızın hayırlı olmasını dilerim. Güzel günlerde kullanın.

batuchoux
15-04-2018, 07:44
Ben Seat Erya’dan yeni aracımı satın alırken paket halinde almıştım, seramik cam filmi motor ve iç mekan koruma far filmi kaput filmi yanında seramik için 3 bakımı hediye ettiler yani 2,5 yıllık bakım hediye edildi, MAFRA’nın ferrari için kullandığı ve önerdiği seramik kaplamayı uyguladılar kutusu kağıtları vs. Ben memnun kaldım çünkü oturduğum bölgede çok fazla kuş var sahil kenarına yakın oturan arkadaşlar bilir durumu aracı yıkladıktan sonra hemen işe koyulur kuşlar ve boyayıda yakar seramik sağolsun iz kalmasını önlüyor, çünkü kuş pisliğinde bulunan asit önce seramiğe temas ettiği için altta ki boyayı koruyor, su tutmama özelliği vs var ama toz tutuyor yani toz tutmama gibi bir olay söz konusu değil daha az tutuyor ama tutuyor öyle bize satın alırken anlattıkları gibi araç her dakika pırıl pırıl kalmıyor sonuçta istanbul gibi büyük şehirlerde yaşıyoruz ve soluduğumuz hava bile tozlu yağmur değil çamur yağıyor, özetle (amma çok uzattım be) ben memnunun uygulanan üründen ve servisten İlk seatı da Eryadan almıştık arabaya 3 ay sonra vurdular boyayı tutturamadı servis, ha bunu müdüre anlattım yeni aracı alırken servislerin şubelerin el değiştirdiğini anlattı, yaklaşık 1 ay önce yolda birisi arkadan çarptı ve tamponda iz bıraktı ama seramiğin etkisini birazda orda gördüm çünkü ne kadar esnek bir malzeme olduğu söylensede bir o kadar da sert bir malzeme araca çarptıktan sonra kirden görmemiştim servise yerinden çıkan difüzörü taktırmaya gittiğimde aracı sildiler orda ortaya çıktı boya değil ama seramik kılcal şekilde çizilmişti servis herhangi bir ücret almadan hem kaput filmini temizledi hemde kılcal çatlak ve izleri düzeltti bende şaşırtıcı bir şekilde memnun kaldım. Araca çarpıldığını duyunca seramiği bana satan kişi yani Seat’a bu ürünü getiren kişi bile aşağı servise inip benimle ilgilendi bizzat kendisi kontrol edip çalışanlara gerekli uyarıları yaptı ve halletti sorunu [emoji1303]

SCT - Seat Club Turkey kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

suattosun
15-04-2018, 09:58
Selamlar, yeni aracım için servis seramik kaplama ve cam filmi hediye etti bugün aracı teslim aldıktan sonra eve gelene kadar araç toz içinde kaldi. Ve cam filmleri hava kabarcığı dolu. Arayıp sordum seramik kaplamanin 3 günde tamamen kuruduğunu haftaya servise gelmemi son bir uygulama yapılacağını ondan sonra toz tutmayacagini söylediler.

Cam filmleride hava kabarcığı dolu onlar içinde 2 gün camları açmayın kendiliginden düzelecek dediler.

Bu bilgiler doğru mu ? Tecrübeli arkadaşlardan bilgi almak istedim.

SM-G928C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiseramik devlet sırrı değil ki. servise gidince hangi ürünü kullandıklarını sor. belkide boya koruma bi cila attı gönderdi.

HeraclesTr
15-04-2018, 15:56
Bende 2017 Şubat ayında aracı alırken seramik kaplama boya koruma falan yaptırdım. Bazı yıkamacılar seramik kaplamanın yıllık bakımı olduğunu söylediler acaba sizin bilginiz var mı?

rcpdrnc
15-04-2018, 23:36
Bende 2017 Şubat ayında aracı alırken seramik kaplama boya koruma falan yaptırdım. Bazı yıkamacılar seramik kaplamanın yıllık bakımı olduğunu söylediler acaba sizin bilginiz var mı?Söylediklerine göre 5 yıl garantili özelliğini yitirdikçe yenileyeceğiz dediler. Cam filmleri dedikleri gibi düzeldi. Toz tutma devam ediyor.

dogus_83
16-04-2018, 08:37
servislerdeki elemanlara günde 15 araç seramik kaplama yapacaksın deniliyor, günde 15 seramik kaplama? söyleyeceklerim bu kadar hakim bey.

batuchoux
16-04-2018, 12:49
Bende 2017 Şubat ayında aracı alırken seramik kaplama boya koruma falan yaptırdım. Bazı yıkamacılar seramik kaplamanın yıllık bakımı olduğunu söylediler acaba sizin bilginiz var mı?

Evet aşağı yukarı 10 ayda bir bakım yaptırılıyor ben alırken 3 bakım hediye edildi kış gelmeden yaptıracağım çünkü kar çamur vs biliyorsunuz boyaya zarar verebiliyor

Sended by Iphone | MK5 Ibiza

HeraclesTr
16-04-2018, 13:08
Evet aşağı yukarı 10 ayda bir bakım yaptırılıyor ben alırken 3 bakım hediye edildi kış gelmeden yaptıracağım çünkü kar çamur vs biliyorsunuz boyaya zarar verebiliyor

Sended by Iphone | MK5 IbizaBugün Antalya'da 2 farklı yetkili seat bayini aradım her hangi bir bakım olmadığını ve 2 yıl garantili olduğunu söylediler. Dışarıdaki seramikler ucuz olduğu için bakıma ihtiyaç duyuyormuş.

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SMuRF
16-04-2018, 13:48
Serviste seramik kaplama mi olurmuş yahu bulaşmayın [emoji23]

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

batuchoux
16-04-2018, 14:22
Bugün Antalya'da 2 farklı yetkili seat bayini aradım her hangi bir bakım olmadığını ve 2 yıl garantili olduğunu söylediler. Dışarıdaki seramikler ucuz olduğu için bakıma ihtiyaç duyuyormuş.

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben aracı sıfır aldım alırken uygulandı, bakım yaptırırsanız daha uzun dayanıyor biraz araştırdım ucuzluk ile alakalı değil de yıpranan bir yüzeyi yenilemek olarak düşünün, dışarıda yaptırılan 600-1000 tl ilk seramik sizi 1 yıl belki biraz fazla götürebilir fakat her yıl yeniletirseniz daha uzun ve sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum ben, deri değiştirmek gibi yani.

Sended by Iphone | MK5 Ibiza

yuzufyılmaz
16-04-2018, 15:20
Arkadaşlar biraz araştırsanız keşke
Servis matrix marka kullanıyor genelinde
Ve bu işte tek usul zemin hazırlığı serviste bunu ne kadar yapabiliyor tartışılır ki araştırdığınız zaman dada serviste yapılan ve ödenen seramik uygulamasına verdiğiniz paraya acırsınız
Servis bilerek bakım diyor sebep ??
Müşteri bende kalsın bana gelsin o arada belki servis ihtiyacı görülür vs..
servise sordunuz mu demir tozu kil hangi pastalar ve uygulamalardan geçiyor araç ?
Para veriyorsunuz bunları bilmeniz ve sormanız lazım
50-100 liraya da seramik var şaka değil servisin yaptığı işi görür fazlasıyla emin olun [emoji4]

rcpdrnc
16-04-2018, 21:09
Aracın arka bagaj da fr logosu yok bugün farkettim :D
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180416/081f53c0e8bad4be0dd1596f18a49032.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180416/1d94714a4cf9a5e08cc7b5341eba743f.jpg

suattosun
16-04-2018, 22:13
Aracın arka bagaj da fr logosu yok bugün farkettim :D
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180416/081f53c0e8bad4be0dd1596f18a49032.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180416/1d94714a4cf9a5e08cc7b5341eba743f.jpg

Daha iyi işte leonu da sök. Çok şık duruyor.

Detail-Box
17-04-2018, 23:03
Ne mutlu ki bilinçli yaklaşımlar çoğunlukta.

Genel kanı şu arkadaşlar ;

Plazalarda özen, bilinç ve kalite genelde zayıf.
Zamana karşı yarış çok üst seviyede.
Kullanılan malzemeler genel de maliyet sebep oldukça basit ve kalitesiz.

Son olarak ;

Doğru düzgün bir ürün ve işçiliğin bakımı diye bir şey olmaz veya sunulmaz :)

yuzufyılmaz
17-04-2018, 23:10
Ne mutlu ki bilinçli yaklaşımlar çoğunlukta.

Genel kanı şu arkadaşlar ;

Plazalarda özen, bilinç ve kalite genelde zayıf.
Zamana karşı yarış çok üst seviyede.
Kullanılan malzemeler genel de maliyet sebep oldukça basit ve kalitesiz.

Son olarak ;

Doğru düzgün bir ürün ve işçiliğin bakımı diye bir şey olmaz veya sunulmaz :)

Harikasın görkem [emoji870][emoji870]

0nespike
26-09-2019, 16:39
Servisler hep can yakıyor