PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön Taraftan Silecek Suyu Gelmiyor?

canerpense
13-01-2019, 19:16
Merhabalar,

Garip bir sorun yaşıyorum. Ön cama su püskürtmüyor araç. Suyu püskürtürken sanki su bitiyormuş gibi basıncı azaldı ve hiç gelmiyor şuan. Ancak hazne dolu...

Pompa çalışıyor ve arka cama su püskürtüyor, bunlarda bir problem yok. Bir kaç hafta önce -13 derece olduğu zaman yatmıştı araba bir süre ama sonrasında ön camlara su püskürtüyordu. Acaba hortum bağlantısı mı çıktı yerinden? Bunu nasıl inceleyebilirim tavsiyesi olan var mı?

Bunun için servise gitmek istemiyorum açıkçası.

canerpense
13-01-2019, 20:57
Fışkiyelerin ikisi de tıkanmış... Kireç tutmuş sanırım, biraz kimyasal müdahaleden sonra eskisi gibi açıldı ikiside.

AmirAir
13-01-2019, 21:15
Merhabalar,

Garip bir sorun yaşıyorum. Ön cama su püskürtmüyor araç. Suyu püskürtürken sanki su bitiyormuş gibi basıncı azaldı ve hiç gelmiyor şuan. Ancak hazne dolu...

Pompa çalışıyor ve arka cama su püskürtüyor, bunlarda bir problem yok. Bir kaç hafta önce -13 derece olduğu zaman yatmıştı araba bir süre ama sonrasında ön camlara su püskürtüyordu. Acaba hortum bağlantısı mı çıktı yerinden? Bunu nasıl inceleyebilirim tavsiyesi olan var mı?

Bunun için servise gitmek istemiyorum açıkçası.

Hocam benim 2006 model Polo aracım vardı. Aynı sizin dediğiniz gibi bir sorun ile karşılaşmıştım. Ön camı çalıştırdığımda su püskürtmüyordu. Önce ön camdaki nüzullere sıcak su dökmüştüm yine de düzelmedi. Sonra araba elektriğinden anlayan bir ustaya gittim. Bütün su bağlantılarını kontrol etti ve iki yerden su hortumun koptuğunu bulduk. Sonra ara bağlantı ile tamir etti ve düzeldi. Polo’nun cam suyu hortum bağlantıları maalesefki ser plastikten yapılmış ve zamanla yıpranıp kopabiliyor. Belki sizde de aynı sorun olmuş olabilir. Anlamak için genel olarak ön camın püskürtmesini çalıştırdığınızda motorun pompaladığı su bir yerden çıkması gerekiyor. Benim aracın altınadan su yere dökülüyordu.