PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [ NEDİR ] Tek Lastik Değiştirmek?

ougras07
21-11-2019, 15:41
Dün aracımın sol ön lastiği yarılmış değiştirmem gerekiyor yalnız 2. el olarak tek lastik değiştirsem desenlerden dolayı problem yaratır mı ?
Yoksa önleri takım olarak sıfır mı değiştirmeliyim?
Yardımcı olursanız sevinirim :)

Hisarlı
21-11-2019, 15:53
ougras07 ; Merhaba arka lastikler de olsa nispeten fark yaratmaz ancak önlerde kamber kaster açılarının ayarı ve rot ayarları yönünden eşit oranlı lastik olması şarttır,
diş yapısı ve deseni farklı lastiklerin önlerde kullanılması aracın bir tarafa çekmesini ve buda sürüş güvenliğinin tehlikeye atılması demektir kesinlikle önlerde eşit lastik kullanın,
arka lastiklerin durumu iyi ise önlere alın ön arka değişim yapın yok değilse de önlere mutlaka yeni, lastik alıp taktırın can güvenliğinizi tehlikeye atmayın, sürüş dengesi ve fren emniyeti için ön lastiklerin eşit olması şart kolaylıklar dilerim.

ismail
21-11-2019, 16:17
ougras07 kardeşim benzer konulara bir bakmanı tavsiye ederim
mutlaka fikir verecektir
https://www.google.com/search?q=tek+lastik+site:www.seatclubturkey.com

ougras07
21-11-2019, 16:18
ougras07 ; Merhaba arka lastikler de olsa nispeten fark yaratmaz ancak önlerde kamber kaster açılarının ayarı ve rot ayarları yönünden eşit oranlı lastik olması şarttır,
diş yapısı ve deseni farklı lastiklerin önlerde kullanılması aracın bir tarafa çekmesini ve buda sürüş güvenliğinin tehlikeye atılması demektir kesinlikle önlerde eşit lastik kullanın,
arka lastiklerin durumu iyi ise önlere alın ön arka değişim yapın yok değilse de önlere mutlaka yeni, lastik alıp taktırın can güvenliğinizi tehlikeye atmayın, sürüş dengesi ve fren emniyeti için ön lastiklerin eşit olması şart kolaylıklar dilerim.

37binde aracım hocam bende iki adet sıfır lastik alıp önlerle yer mi değiştirmeliyim yoksa çıkma alıp takayım mı diye düşünüp duruyorum.

Hisarlı
21-11-2019, 17:05
37binde aracım hocam bende iki adet sıfır lastik alıp önlerle yer mi değiştirmeliyim yoksa çıkma alıp takayım mı diye düşünüp duruyorum.

en iyisi önlere iki lastik alıp kış şartlarına da uyumlu hale getirin zaten 37 .bin yapmış lastikler bizim yolların kalitesine göre lastiklerin en fazla dayanacağı 45. bin.km sizin lastikler de optimum kullanım seviyesini doldurmak üzereymiş çıkardığınız diğer sağlam lastiği de ikinci elde değerlendirin alıcı çıkar mutlaka.

Hisarlı
21-11-2019, 17:09
@ougras07 (http://www.seatclubturkey.com/members/100931.html) ; ayrıca Antalya'da yaşıyorsanız Akdeniz san.sitesi 5003 sokak da Volkan lastik var ben ona gidiyorum rot ve balans ayarında mükemmel usta Continental ve michelin de satıyor tavsiye ederim ben sadece müşterisiyim yanlış anlaşılmasın temiz esnaf olduğu için eş dost arkadaşlarıma tavsiye ediyorum gidenler de memnun kalıyor kolaylıklar dilerim. soru sormak isterseniz beşyüzotuzikialtıyüz üç 7260 Volkan. Seat klüp üyesiyim demeniz yeterli.

ougras07
22-11-2019, 15:03
@ougras07 (http://www.seatclubturkey.com/members/100931.html) ; ayrıca Antalya'da yaşıyorsanız Akdeniz san.sitesi 5003 sokak da Volkan lastik var ben ona gidiyorum rot ve balans ayarında mükemmel usta Continental ve michelin de satıyor tavsiye ederim ben sadece müşterisiyim yanlış anlaşılmasın temiz esnaf olduğu için eş dost arkadaşlarıma tavsiye ediyorum gidenler de memnun kalıyor kolaylıklar dilerim. soru sormak isterseniz beşyüzotuzikialtıyüz üç 7260 Volkan. Seat klüp üyesiyim demeniz yeterli.

Bulunduğum ilçede lastikçi Bridgestone Potenza S001 225/40 R18 92Y XL için montaj dahil öne iki lastik için 1400 istiyor sizce uygun mu ?
Aracım 2017 Seat Leon FR ön lastik yarıldı çiftini değiştireceğim.

Hisarlı
22-11-2019, 15:26
Bulunduğum ilçede lastikçi Bridgestone Potenza S001 225/40 R18 92Y XL için montaj dahil öne iki lastik için 1400 istiyor sizce uygun mu ?
Aracım 2017 Seat Leon FR ön lastik yarıldı çiftini değiştireceğim.

Bridgestone S001 modeli ben de kullandım ancak çok sert lastik zaten ince 40 yanak bir de lastik sert olunca konfor iyice kayboluyor karar senin tabi ki,
biraz daha konforlu olsun istersen Michelin pilotsport 4 var lastikcim sitesinde adedi 637.TL etiket değerleri Islak A yakıt C ses 71 Desibel ve bu değerler çok süper İbiza CUPRA da ben de kullanıyorum aynı lastiği ben Michelin tavsiye ederim.
S001 de web de 593.TL den başlıyor aynı lastik 1050.TL ye kadar çıkıyor değişik firmalarda
internetten de alabilirsin karar senin.

Hisarlı
22-11-2019, 15:43
ougras07 Continental Premium Contact 6 istersen Antalya bayilerinden Yalın petrol Aykut bey ' i arayabilirsin beşyüzotuzikiikiyüzyirmiüç 0723 bu lastikler 2019 yılı üretimi taptaze Aykut beyi ara fiyat al kardeşim daha bir hafta önce bir arkadaşımın Passat aracına 4 adet taktırdık çok memnun kaldı karar senin CONTİ lerde yeni model güzel lastik. Premium Contact 6 sor.