PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : havalandırma

yılmaz
28-10-2008, 12:30
arkadaşlar merak ediyorum leonu olanlar kışın havalandırmalardan memnunmu diye. benim aracım ile ilk kışım ve havalar soğukken ön cam ve yan camların buğularının iyi çöcülmediğini fark ettim havalandırmada gayet iyi üflüyor halbuki yosa yetersizmi ayarlanmış hava çıkış kanalları

leon sport
28-10-2008, 12:39
arka kapılardaki camlar hariç diğer camlarda buğu sorunu yaşamıyoruz,havalandırmayı doğru kullanabilirsek..

yılmaz
28-10-2008, 12:51
sadece havalandırmayı yukaru verdiğim halde buğuyu tam olarak çözmüyor

mog1903
28-10-2008, 13:01
Ön camlarda hiç buğu sorunu yaşamıyorum.Yanlardada büyük ölçüde öyle bir sorunum olmadı.

GÖKHAN ŞİMŞEK
28-10-2008, 13:04
arkadaşlar merak ediyorum leonu olanlar kışın havalandırmalardan memnunmu diye. benim aracım ile ilk kışım ve havalar soğukken ön cam ve yan camların buğularının iyi çöcülmediğini fark ettim havalandırmada gayet iyi üflüyor halbuki yosa yetersizmi ayarlanmış hava çıkış kanalları
hiç ön cam buğu tuşuna bastınız mı klimayı açıyor evet evet arkadaşlar klima ile üfletin buğu anında yok yoksa sıcak hava her zaman buğuyu çözmüyo...

HHaKo
28-10-2008, 13:42
Evet bencede ön camda dahil Bugu çözülmüyor.. Klimayı sonuna kadar açmama ragmen biyere kadar yavaşca çözüldükten sonra yine camın büyük bir kısmı bugulu kalıyor.. O yüzden en iyi çözüm, cam bugulanmasını önleyici sprey alıp camlara uygulamak..

yılmaz
28-10-2008, 14:55
buğu önleyici sıpreyler önlüyor buğuyu ama onlarda belli birsüre sonra terleme yapıyor ıslak ıslak oluyor eskiden münübüslerin olurduya aynen öyle

ekarakurt
28-10-2008, 16:49
Ben ön camlarda bugu sorunu yasamıyorum hemen çözülüyor ama arka camda rezistans sorunum oldugu için buguyu kaldırmak baya zor oluyor.

yılmaz
28-10-2008, 17:58
Oda Yapilir Servislerde Rezistans Sorunu

mehmetsatir
28-10-2008, 21:01
Buğu sorunumuz yok, havayı ön cama veriyoruz. Eğer dışarıdan gelen havayı kesen düğmeye basıp unutursanız, buğulanma önlenemiyor. Veya klimayı açmak lazım, içerideki nemi yoğuşturup drenajdan dışarı atıyor.

yco
28-10-2008, 23:14
acilse klimayla hemen açıyorum buğuyu..
1 defa geç kaldı sadece tamamen buğu oldu kamyona kafadan giriyodum okulda.. :S
yan camlarda bazen sıkıntı oluyo hepsi bu..

pascal
28-10-2008, 23:36
benim ön camlarda hiç sorun yok çok şükür. hele ön cam maaşallahı var hiç buğu kalmıyor, yan camlar da bir süre sonra buğusuz hale geliyor. ama bi de şu yan camlarda kalan suyu gidermenin bir yolunu bulsam, camları indirip kaldırmak çare etmiyor :banghead2:

yılmaz
29-10-2008, 00:21
yolda giderken yancamlardaki sudan yağmur kaydırıcılar sayesinde çok rahat kurtuluyorsun.geçen yağmurda tamamen yukarı verdiğim halde havayı öncamda zada olsa bir buğulanma kalıyor. yancamlarda sadece ayna kısmı açıkta kalacak şekilde yok oluyor