PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Chevrolet Cruze

mba
29-10-2008, 16:30
http://galeri.internethaber.com/images/gallery/2293/1.jpg

http://galeri.internethaber.com/images/gallery/2293/2.jpg

http://galeri.internethaber.com/images/gallery/2293/3.jpg

http://galeri.internethaber.com/images/gallery/2293/4.jpg

http://galeri.internethaber.com/images/gallery/2293/5.jpg

Yeni Chevrolet Cruze üst sıraları zorluyor

Yeni 1.6/1.8 litre benzinli ve 2.0 litre dizel seçenekleri ile Nisan 2009’da pazara sunulacak.

Dört kapı coupé” tarzı ile yepyeni kompakt sedan
Kompakt segmentte üst seviyede tasarım ve kalite
Chevrolet’nin yeni küresel tasarım stilinin başlangıcı
Chevrolet’nin tamamen yeni bir model olarak pazara sunacağı Chevrolet Cruze dünya prömiyerini Paris Motor Show ve İstanbul Auto Show’da eş zamanlı olarak yapıyor. Çekici modern tasarımı ve üretim kalitesi ile Avrupa’nın kompakt araç segmentindeki orta-üst sınıf modeller arasında çıtayı yükseltiyor.

Dinamik, dört kapı coupé görünümü geleneksel üç bölmeli sedan tasarımına yeni bir boyut getiriyor. Kendine has bir stile sahip geniş ön ızgarası, içe doğru bükümlü tasarım hatları ve iç mekanda çift renkli kokpit tasarımı ile Chevrolet’nin yeni küresel tasarım dilinin tüm özelliklerini taşıyor.

Cruze tasarım ekibi “Hedefimiz sadece yenilikçi değil, aynı zamanda devrimci olmaktı.” ve “Chevrolet ürünleri için dünya çapında tamamen yeni bir tasarım anlayışını açık bir şekilde ortaya koyarak ileriye doğru büyük ve iddialı bir adım atmayı hedefledik.” diyerek tasarım anlayışına açıklık getiriyor.

Cezbedici Dinamizm

Eğimli ön camdan başlayarak tavan boyunca devam eden ve bagaj kapağında son bulan kusursuz dış tasarımı ile dikkatleri üzerine çekiyor.Cruze’un geniş camları sayesinde, dört kapı coupé görünümünü ilk kez bu sınıfa getiriyor. Çekici tasarım hatlarına eşlik eden çarpıcı ayrıntılar, Yeni Chevrolet Cruze’u kendi sınıfındaki otomobillerden farklı bir karakter kazandırıyor.

Chevrolet ambleminin bulunduğu çift girintili ızgaradan başlayan ön farlardan arka farlara kadar devam eden keskin tasarım çizgileri Cruze’a has bir tasarım sergilemektedir.

Önceki Chevrolet kompakt sedan modelinden daha uzun ve geniş olan Cruze, 17 inç hafif alaşımlı jantları ile güçlü duruşunu ön plana çıkarıyor. Panellerin dikkat çeken keskin birleşim yerleri “sanatkarlıkla işlenmiş” hissini veriyor. Bu ince detaylara verilen önem Cruze’un üst sınıf tasarım kalitesini gösteriyor.

Kalın far mahfazaları ön köşeleri sarıyor ve yukarı doğru ok şeklinde çamurluklara doğru akarak Cruze'un dinamik duruşunu güçlendiriyor. Şeffaf polikarbonatlı dış lensler mücevher etkisi yaratıyor. Çiftli halojen farlar parlak tasarımı daha önce görülmemiş şekilde bir üst sınıf görünüm sağlıyor.

Cruze’un güçlü duruşu ve kendine özgü tasarım çizgilleri arkaya doğru devam etmektedir. Bagaj kapağı aracın arka tasarımına entegre bir spoylere sahiptir.

Bu etkileyici tasarım yakıt tasarrufuna da katkı sağlar.

Yüksek Kalitede İç Mekan

Devrimci tasarım teması Cruze’un içinde de devam ediyor. Iç mekan Chevrolet’nin kendine has diğer bir özelliği Corvette’den de kullanılan çift renkli kokpit tasarımı. Koltuk döşemeleri ile uyumlu renkli dekorasyon elemanları entegre ve simetrik bir şekilde tasarlanmış.

İç mekandaki kalite tam anlamı ile devrim yaratacak yenilikler içeriyor. Bu kalite panel döşeme malzemelerinde, yumuşak dokulu diğer malzemelerde ve mat döşeme panellerinde belirgin bir şekilde kendini gösteriyor. Bunların tümü aracın dış tasarımındaki kalitenin iç mekana da aynı uyumda yansıması anlamına geliyor. Orta konsoldaki ekran, müzik ve eğlence sistemleri ve klima kumandaları bilinenden farklı bir stilde daha açık ve modern bir tasarımla birbirine entegre edilmiştir.

Ana gösterge paneli tasarımında üç boyutlu modelleme kullanılmıştır. Üç analog hız göstergesi, devir göstergesi, yakıt/sıcaklık göstergeleri daha net ve açık bir aydınlatma için beyaz ve buz mavisi rengindedir.

Geniş iç kabin beş yetişkin yolcunun rahat ve konforlu seyahat etmesine olanak sağlamaktadır. Arkada oturan yolculara daha fazla diz, baş ve omuz mesafesi sunan Cruze, bu sınıfta yer alan diğer modellerden daha fazla bir alan yaratmaktadır.

Dört ve altı hoparlörlü müzik sistemleri MP3, iPod ya da hafıza belleğinde kayıtlı müziği çalmak için tüm girişlere sahiptir. Daha üst seviyedeki sistemlerde araç üzerinde sürekli müzik kaydı için bir sabit disk bulunmaktadır ki bu özellik bu segmentteki diğer “İlk”lerden biridir.

Güvenlik ve performansta ön planda

Cruze’un çığır açan tasarımı tabi ki dış görünümünden daha fazlasını içeriyor. Gövde yapısındaki tüm parçaları Almanya, Amerika, Avustralya ve Kore’deki üretim tesislerinin ortak mühendislik çalışması sonucu en ince detaylar göz önünde bulundurularak üretildi. “Gövde yapısı, güvenlik ve elektrik sistemleri gibi ana alanlarda GM için dünyadaki en iyi uygulamaları getirdik,” diyor kompakt araçların Küresel Araç Marka Müdürü Peter Mertens. “Küresel olarak, küresel olarak geliştirilmiş tamamen yepyeni bir araç.”

Cruze’un gövde yapısı sınıfında en sağlam gövde yapısı olma iddiasını taşıyor. Önceki kompakt modelden % 140’lık daha fazla burulma mukavemetine sahip. Bu özellik gürültü, sarsıntı ve gerilimi gidermek konusunda üst seviyede bir çalışma ve konfor sağlar. Sağlam ve güvenli gövde yapısı, Avrupa ve Amerika dahil olmak üzere global tüm NCAP çarpışma güvenlik testlerinde beklenen maksimum beş yıldızı almak için de anahtar rolü oynamaktadır.

Cruze , yeni otomatik şanzıman ve beş ileri manuel şanzımanın yanısıra Chevrolet’nin ilk altı ileri şanzıman sistemini sunmaktadır. Hepsi 16 valf, 1.6 litre (112 beygir/82 kW) ve 1.8 litre (140 beygir/103 kW) benzinli motorların her ikisi de daha fazla güç sağlarken daha düşük yakıt tüketim ve emisyonu sağlamaktadır. Benzer şekilde bu motorlar ortalama 6.7 ve 6.8 l/100 km yakıt tüketimi ile 0- 100 km/s hıza 12.4 ve 9.8 saniyede ulaşır.

Yeni 2.0 litre turbo dizel motor 2,000 dev/dak’da 150 beygir/110 kW ve 320 Nm tork sağlayarak daha tutumlu bir şekilde daha fazla güç sağlamaktadır. Değişken geometrili turbo motor, doğrudan ve çoklu yakıt enjeksiyonlu ortak yakıt yoluna sahiptir. Sonuç ortalamada 5.8l/100 km lik yakıt tüketimi büyük bir ekonomik avantaj sağlar. 0- 100 km/s hızlanmaya 9.4 saniyede ulaşır. Daha ileriki aylarda 300 Nm torklu 125 beygir/92 kW gücünde yeni bir turbo dizel motor da piyasaya sürülecektir.

Yol üzerinde Cruze, tasarımının dinamikliğini tamamlayan bir sürüş tecrubesi sağlar. Cruze, müşterilerinin beklentileri ve önceliklerine göre ayarlanmış dinamizm, sürüş konforu , standart donanım özellikleri, frenleme ve direksiyon sistemlerine sahiptir.

Yeni Çağ

Chevrolet markası 2008 senesinde GM’nin en hızlı büyüyen ana markası oldu ve 2008’in ilk altı ayında Avrupa’da toplam satışlarını %23 artırdı. Cruze gelecek yıl Nisan ayında showroomlardaki yerini alacak ve markaya daha fazla satış başarısı getirecek tanıtım programını başlatacaktır.

“Bu küresel araç için Avrupa’nın öncü bölge olmasından gurur duyuyoruz” diyor Chevrolet Avrupa Başkanı Wayne Brannon. “Chevrolet Cruze tasarım, kalite, işçilik ve standart ekipmanları ile kompakt bir araçtan beklenen “değer”i yeniden tanımlıyor.”

http://galeri.internethaber.com/images/gallery/2293/6.jpg

http://galeri.internethaber.com/images/gallery/2293/7.jpg

http://galeri.internethaber.com/images/gallery/2293/8.jpg

bugra_leon
29-10-2008, 16:33
ooo çok güzel yapmışlar. Paylaşım için saol

adnanguclu
29-10-2008, 16:52
çok güzel olmuş.bakalım çıkınca piyasası nasıl olacak..

skymz
29-10-2008, 18:22
Açıkçası çok beğendim..Çok başarılı...

mayham85
29-10-2008, 18:29
dayvuya baliyle şavrole logosu takmışlar.

MaTRix
29-10-2008, 18:51
çok güzel olmus piyasası ne olucak merak ediyorum meraklısını iyi gidicek bi model yapmışlar ;);)

Engincan
29-10-2008, 21:06
Bencede çok güzel olmuş. İç tasarımı falan harika.

yılmaz
29-10-2008, 21:54
güzel olmuş araç çizgileri sert agresif duruyor

fnasif
29-10-2008, 22:06
Nedense opelin yeni imajını hatırlattı içtede dıştada. Çizgiler fena değil, oldukça yeni ve göze hoş gözüküyor.

HHaKo
29-10-2008, 22:42
içi aşmış bir tasarım olmuş, dış tarafı için aynı şeyi söyleyemeyecegim, yine çin malı chevroletim ben diye bagırıyor..

yco
29-10-2008, 23:02
dışı değil de içine bayıldım yahu..
özellikle orta bölüme..
teşekkürler..

GÖKHAN ŞİMŞEK
29-10-2008, 23:59
panjuru iğrenç

mayham85
30-10-2008, 00:38
dayvuya baliyle şavrole logosu takmışlar.
yorumumun hala arkasındayım.

slvest
30-10-2008, 00:44
hako sana katılıyorum göruntu var ses yok muhabbetı chevrolet in malzeme kalitesi berbat ötesi buda kesın aynı üretimdir ben begenmedım..