PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : jant ve amortisör hakkında

mc__halitt
31-10-2008, 19:27
arkadaşlar merhaba bizim araba seat toledo 1.9 tdı signo yaklaşık 4 ay önce 225-45-17 ebatlarında jant ve lastik aldım fakat amortisörlerden baya şikayetçiyim(özelliklede babam) çukurlarda falan baya sesler geliyo 1 hafta içerisindede amortisörleri komple degiştiricegiz sizden ögrenmek istedigim amortisör seçimi hakkında bilgi almak bu sesleri azaltmanın bi yolu varmı aksi taktirde orjinal jantları takmak zorunda kalıcam babam istedigi için yardım ederseniz sevinirim...

cordoba68
31-10-2008, 20:44
bence amartisörden deil lastik ve janttan kaynaklanıodur ses çünkü ebatlar büyüdükçe araç daha çok sürtünme yaptıgından dolayı çukura tam olarak düştüğü için rahatsız edici sesler gelio

fnasif
31-10-2008, 21:57
jant ölçüsünün büyümesi ile lastik yanak yüksekliği azalması taban genişlemesi olayı yüzünden daha fazla yol tutuş özelliği kazanırken konfordan ve yakıttan ödün vermek durumunda kalınabiliyor. aslında doğru olan orjinal ebatlardan vazgeçmemek ama ben söylememe rağmen yapmıyorum, malum 225*45*R17 bendekide. Aracı yeniden değiştirmek durumunda kaldığımda orjinal halinden farklı hiçbir şey düşünmüycem, tamam hoş oldu çekici oldu ama yaptığım masrafları şöle düşününce ne kadar gereksiz olduğunu düşünmeden de edemiyorum. Alt tarafı araç diyesim geliyor ama bakarken keyifde almıyor değilim. Bu seferlik böyle olsun:D

mc__halitt
31-10-2008, 22:32
bi çaresi yokmu arkadaşlar

Cıhat YAVAS
21-11-2008, 10:19
spor amortisör alırsan h&r yada koni bir nebze daha iyi olur