PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Show tv nın çakma ışınlaması

KWNCH
19-11-2008, 23:25
Alıntı

Dünya başkanı Obama 'nın seçim gecesinde CNN televizyonun kullandığı yeni teknolojiyi hepimiz ağzımız açık izledik. Binlerce km uzaklıkta ki muhabiri bilmem kaçtane HD kamereayı kullanarak, her açıdan aldıkları görüntüyü birleştirip muhabiri hologram görüntüsüyle stüdyoya ışınladılar

İşte televizyonda ve dolayısıyla hayatımızda yeni bir çığır açacak bu hologram teknolojisi aradan günler geçmeden ülkemizde de kullanmaya başlandı. Ultra çakma da olsa Show tv muhabiri Korcan Karar 'ı Ali Kırca 'nın karşısına ışınladı.

Yöntem ise hava durumu sunumlarından alışık olduğumuz BlueBox teknolojisi. Tek fark muhabirin arkasında bir font kullanmayarak stüdyonun ortasında duruyormuş hissi vermek. CNN kadar yüklü bi meblanın altına girerek HD kameraları seferber edemeyeceklerinden yıllardır varolan bir yöntemi değişik bi şekilde kullandılar.

Kafa yorulmuş, ekrandan izleyince başarılıda olmuş ama izleyiciye yaptıkları atraksiyonun CNN gibi çığır açacak bi teknoloji şeklinde sunmaları da işin ayrı yanı. Ali Kırca 'nı boşluğa bakıp, muhabirin görüntüsünü kopyala yapıştır ekrana ekleyerek büyük bi teknoloji kullandılarını söylemesi artı bunu artık yapacakları tüm bağlantılarda kullanıp suyunu çıkarmaları ve CNN 'in aylarca uğraştığı işi 24 saattte yaptıklarını bas bas söylemeleri; Made in Turkey :D

yılmaz
19-11-2008, 23:27
buda bir emek demektir çakmada olsa ancak akıl edebilmişler

HHaKo
19-11-2008, 23:49
Bunlar harbiden enayi yerine koyuyo bizi ya :) Ali Kırcayı gördükce zaten o malum görüntüler aklıma geliyo hep, utanmadan hala ciddi ciddi haber sunuyo bide hayta :D

KWNCH
19-11-2008, 23:56
bence cnn ın genel muduru show tv yı ızleyıp "cabuk bana teknısyenı cagırın bız bunu daha once neden dusunmedık hd kameralara mılyon dolarları harcadık " demıstır :):):)

HHaKo
19-11-2008, 23:57
bence cnn ın genel muduru show tv yı ızleyıp "cabuk bana teknısyenı cagırın bız bunu daha once neden dusunmedık hd kameralara mılyon dolarları harcadık " demıstır :):):)

Bence ellerine karton bardaklarda kahvelerini alıp tv karşısına geçip bir güzel t.... geçmişlerdir :D

- La John bunlar bizim copy pasteyi ışınlama sanıyolar lan :D

ZAFER
19-11-2008, 23:58
hayatımız hep uyutulmak kandırılmak aldatılmak değilmi , yıllarcada masallar dinledik buda aynısı işte

leon sport
19-11-2008, 23:59
yine söylüyorum...türk zekası pratik zeka :)

digiersoy
20-11-2008, 00:16
CNN'nin çakması iştee türk işi ışınlama cem yılmaz olsaydı makine soğuk üleen derdi :D:D

koray sandal
20-11-2008, 00:18
Bunlar harbiden enayi yerine koyuyo bizi ya :) Ali Kırcayı gördükce zaten o malum görüntüler aklıma geliyo hep, utanmadan hala ciddi ciddi haber sunuyo bide hayta :D
:D:D:D:D kurbağa Ali

beyli
20-11-2008, 09:39

yaw o malum görüntüleri ben hala göremedim.

leon sport
20-11-2008, 10:00
yaw o malum görüntüleri ben hala göremedim.
görmemen haberleri izlerken ki selametin açısından daha iyi :) yoksa kendini haberlere veremiyosun :P

skymz
20-11-2008, 11:48
http://taytanik.net/2008/11/ekranda-isinlanma-donemi-ve-cakma-show.html
Buradan izleyebilirsin Emrecim..

HHaKo
20-11-2008, 13:54
http://taytanik.net/2008/11/ekranda-isinlanma-donemi-ve-cakma-show.html
Buradan izleyebilirsin Emrecim..

Abi Emre kardeşimiz o görüntülerden bahsetmiyo ama neyse bunu paylaştıgında iyi olmuş :D

CanTURK
20-11-2008, 14:08
hehe alemsin hako saka maka nasıl tokatlıyodu ama :P

skymz
20-11-2008, 16:26
Abi Emre kardeşimiz o görüntülerden bahsetmiyo ama neyse bunu paylaştıgında iyi olmuş :D

Anladım şu malum görüntüleri:P:P:P
Linki buradan vermek pek doğru olmasa gerek:D:D:D

howercraft
20-11-2008, 23:42

ona iş arkadaşları Ali KIRCA değil Ali KIRBAÇ diyor :Crylol::Crylol::Crylol::Crylol::Crylol:

yco
20-11-2008, 23:49
biz bi günde uğraştık yaptık işte aynısı ahah demeleri hoş değildi bence..
ordan belli oldu zaten bişiler..

maceren
21-11-2008, 23:41

al bendende o kadar :D

beyli
21-11-2008, 23:59
yaww hayrına biri biliyorsa şu linki bi atsın özelden
ciddi ciddi merak ettim şimdi
hiç merak etmemeiştim şimdiye kadar

KWNCH
22-11-2008, 00:14
ekle benı arsıvden cıkarayım :) kivancaltinbay@hot

quoasimodo
22-11-2008, 11:03
ben ikide bir bunu kullanmalarına sinir oluyorum arkadaşlar....

hasret36
22-11-2008, 11:09
:):) Ali kırca yı gördükçe benimde aklıma o malum rezil gizli kamera videosu geliyor.Bide bunu adam sayıp haberci yaptırıyor ve millete izletiyorlar.Adamda utanma bile yok bu olaylardan sora nasıl kamera karşısına geçebiliyor.......

adnanguclu
22-11-2008, 14:22
Napsın adam onunda özel hayatı var..Yapmış bi çapkınlık anlayışlı olmak lazım:D:D

Bu arada türklerin bu sözde ışınlama işini daha kolay ve ucuz yöntemlerle yapmaları başarı bence:)