PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çelik Jant ( Hangisi ) ?

Birol Basak
21-11-2008, 13:34
Merhaba herkese merak etiyim bir şey var bu Çelik Jantların kalitesini belirleyen nedir ?
Ve Türkiyede sizce eksisiyle artısıyla Hangi Marka Çelik Jant daha iyi dir.
Bu konuyla bilgi ve birikimlerimizi tartışmak istedim bilmediyimizi bilmek yanlış bildiyimiz şeyleri dogrularıyla düzeltmek ve bu şekilde daha çok bilinclenmek istiyenler için de yeni bir kapı açmak.
Şimdiden cevap yorum ve tavsiyeleriniz için teşekürler:smoke:

leon sport
21-11-2008, 13:45
site içinde en çok konusu açılan olaylardan biri heralde bu jant ve lastik.bi diğeride xenon zaten.jant ve lastik şeklinde bi arama yapsan oumaktan sıkılıcağın kadar konu bulabilirsin sanırım...

Birol Basak
21-11-2008, 14:30
site içinde en çok konusu açılan olaylardan biri heralde bu jant ve lastik.bi diğeride xenon zaten.jant ve lastik şeklinde bi arama yapsan oumaktan sıkılıcağın kadar konu bulabilirsin sanırım...

Haklısındır kardeşim ama benim merak etiyim şey hangi markanın türkiyede daha uygun oldugu fıat ve kulanım bakımından, bunu da sanırım bunu kulananlar iyi bilir, örnek sen .
Sana da sormak istediyim bir şey var müsadenle sen de aracı alcatmışsın, yani yaylar spor lastikler geniş kulanışı nasıl yolu cok hisediyonmu yani bir yerden gecerken kabin içinde sert sarsıntı oluyormu ? Yayları seat bayisindenmi aldın yoksa tavsiye edebileceyn bir marka varmı gibi kardeşim böyle sorular sormamın nedeni Türkiyede ilk defa aracıma bişeyler yaptırmak istemem.:smoke:

isahin
21-11-2008, 15:49
Şu marka iyidir şu marka kötüdür demek pek doğru olmaz.
Her markanın iyi yada kötü kaliteli jantı vardır. Tavsiyem önce jant beğen sonrada o jant için araştırma yapman..
Mesela Lenso'nun hem çok ağır hemde bi okadar hafif jantını bulabilirsin.
Ki her zaman alabliyorsan orjinal parça kullanmanı tavsiye ederim. Seat Sportun da gayet hoş jantları var..

isahin
21-11-2008, 15:51
yay konusunda Serviste satılanlar 3,5clik Eicbach marka yaylardır. Ve Aracının süspansiyonuna daha uygundur.
Servis dışında 4,5,6cm lik yaylar da bulabilirsin. Daha çok aracının görselliğini artırır.

leon sport
21-11-2008, 15:58
ben 5 cm eibach yay kullanıyorum.yol tutuş harika.ama konfordan çok fazla ödün veriyosun.jantlarımında etkisi büyük tabi bundan.19" jantlarıma 35 yanak lastik kullanıyorum ben.görünüm ve performans tavan konfor taban..ne istediğine bağlı yani...

HHaKo
21-11-2008, 17:27
Fiyat performans açısından En kaliteli ve uygun jant markası KÖNİG dir, jantın kalitesi jantta kullanılan malzeme ile belirlenir, alaşımlı jantlar bir nevi agırlıgı düştükce kalitede artıyor demektir, Türkiyede satılan bana göre en kaliteli jantlar BBS KÖNİG AVA OZ BORBET ZİNİK daha bir sürü var ama aklıma gelenler bunlar.. Replikalarda çok fazla kalite aramamalısın.. Ama dedigim gibi hem uygun fiyat hemde kalite bir arada istiyorsan KÖnig ve AVA lara kesin bak derim.. Bilalinde dedigi gibi forumda jant diye aratırsan daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsin..

yılmaz
21-11-2008, 18:18
Fiyat performans açısından En kaliteli ve uygun jant markası KÖNİG dir, jantın kalitesi jantta kullanılan malzeme ile belirlenir, alaşımlı jantlar bir nevi agırlıgı düştükce kalitede artıyor demektir, Türkiyede satılan bana göre en kaliteli jantlar BBS KÖNİG AVA OZ BORBET ZİNİK daha bir sürü var ama aklıma gelenler bunlar.. Replikalarda çok fazla kalite aramamalısın.. Ama dedigim gibi hem uygun fiyat hemde kalite bir arada istiyorsan KÖnig ve AVA lara kesin bak derim.. Bilalinde dedigi gibi forumda jant diye aratırsan daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsin..hakan sana katılıyorum va ava jantların türkiyr distiribütör ü arkadaşım ordan alıcam hayıtrlısıysa jantımı

Birol Basak
21-11-2008, 20:58
Sagolun arkadaşlar kafamada şimdi birşeyler canlandı Eibach yayları serviste sordum çiftine 600 ytl dediler işciligile beraber ama internete araştırfım : http://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=6940&k_id=512&kn=SEAT
ve daha ucuza buldum bunların bana takacakları aynısımı olacak ? diye merak etim deyilse burdan alıp orda takdırta bilirim.Bu yaylar beni minimum kac cm ? alçaltcak ?
Bide şuan üstündeki orjinal Jantları kulanacam jant beyenene kadar.
Sizce jantları deyiştirmeden yayları takarsam abest görünürmü.:smoke:

leoni
21-11-2008, 22:01
hakan sana katılıyorum va ava jantların türkiyr distiribütör ü arkadaşım ordan alıcam hayıtrlısıysa jantımı
e beraber alalım ozaman bi kaç model var benimde bu markanın hoşuma giden

AHHA
21-11-2008, 22:20
birolcum ne zaman yapcaksan bu işleri yardımcı olurum sana jant modellerinin çok olduğu yerlere gideriz. sen araca uygulama yapabileceğin internet sitelerinden bi araştır beğen bakalım, arkadaşarın da dediği gibi könig, oz, zınık gii markalar iyidir bi kaç marka daha var mesela millemiglia yı beğenirim ben, etabeta sağlamdır falan gibi... pazartesi konuşuruz..

howercraft
22-11-2008, 03:48
Sagolun arkadaşlar kafamada şimdi birşeyler canlandı Eibach yayları serviste sordum çiftine 600 ytl dediler işciligile beraber ama internete araştırfım : http://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=6940&k_id=512&kn=SEAT
ve daha ucuza buldum bunların bana takacakları aynısımı olacak ? diye merak etim deyilse burdan alıp orda takdırta bilirim.Bu yaylar beni minimum kac cm ? alçaltcak ?

Şuanda Avro yükselmiş olmasına rağmen sana o yayları 400 ytl ye alabilirim kur artmadan önce ise 350 liraya işi bitiriyordum

yılmaz
22-11-2008, 09:44
e beraber alalım ozaman bi kaç model var benimde bu markanın hoşuma gidenolur tabi nedemek gideriz sen haber ver ve zamanını söyle yeter

isahin
22-11-2008, 23:47

Fiyat fena değil karşılaştıracak olursak. Serviste taktırmanın tek artısı aracın orjinalliği bozulmucaktır. Garantin devam eder.
Serviste takılınanın üzerinde sadece Seat Sport yazar, okadar..
Yayları takınca aracın bi kaç cm düşecektir ve şimdiki görünümünden daha iyi olacaktır emin ol:) Ve yol tutuşunu artıracaktır.

Birol Basak
24-11-2008, 11:45
Arkadaslar herkesin yorumlari icin cok ama cok sagolun hepinize tesekurler-

leoni
30-12-2008, 15:14
arkadaşlar farklı bi konu açmak istemedim o bakımdan konuyu canlandırdım.linkteki jantın markası modeli nerden temin edilebileceğini fiyatını vs...bilen varsa bilgilendirirse sevinirim.

http://www.seatclubturkey.com/forum/vbpicgallery.php?do=big&p=5025

leoni
01-01-2009, 19:32
arkadaşlar farklı bi konu açmak istemedim o bakımdan konuyu canlandırdım.linkteki jantın markası modeli nerden temin edilebileceğini fiyatını vs...bilen varsa bilgilendirirse sevinirim.

http://www.seatclubturkey.com/forum/vbpicgallery.php?do=big&p=5025

güncel

yco
01-01-2009, 22:43
17" Seat Sport gibi duruyo o dönemki ama pek emin değilim onları da araştırabilirsin o amaçla söyleyeyim dedim.. :)

fikretsular
30-03-2009, 01:27
:no:

bence önce 18' bi jant al yaylara gerek yok diye dsnyorum yay aldıgınız zaman knfordan vazgecıceksınız!!! trch sızın...!

schumi
30-03-2009, 01:30
bence önce 18' bi jant al yaylara gerek yok diye dsnyorum yay aldıgınız zaman knfordan vazgecıceksınız!!! trch sızın...![/quote]

konunun açıldığı tarihe dikkat edelim..!!!arkadaş 4 ay önce sormuş soracağını çoktan yayda almıştır jant da...